سئو سایت وردپرس

سئو سایت وردپرس

فهرست مطالب برای مطالعه

بهبود سئو سایت وردپرس برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما بسیار مهم است. اگر در مورد افزایش ترافیک وب سایت خود جدی هستید، باید به بهترین روش‌های سئو وردپرس توجه کنید. در این نوشته  نکات مهم سئو وردپرس را برای کمک به شما در بهبود سئوی وردپرس و دریافت ترافیک بیشتر به اشتراک می‌گذاریم.


سئو سایت وردپرس چیست؟!


SEO  مخفف کلمه Search Engine Optimization است. سئو یک استراتژی است که توسط صاحبان وب سایت برای به دست آوردن ترافیک بیشتر با رتبه بالاتر در موتورهای جستجو استفاده می‌شود. سئو‌ به راه‌اندازی یک وب سایت که دارای کد و قالب بندی بهینه سازی شده است کمک می‌کند که جستجوی وب سایت شما برای موتورهای جستجو آسان شود. هنگامی که کاربران عبارت مرتبط با محصولات و خدمات شما را سرچ می‌کنند،  محتواهای بهینه شده  در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو برای آنها ظاهر می‌شود. قطعا اگر سایت شما دارای رتبه بالایی باشد در معرض دید کاربران بیشتری قرار می‌گیرد و در نتیجه افراد بیشتری به وب سایت شما مراجعه می‌کنند.

 چرا سئو سایت وردپرس مهم است؟!


 موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت‌ها هستند. گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می‌کنند. با این حال، این الگوریتم‌ها بی‌نقص نیستند و به کمک شما برای درک بهتر  محتواها وب‌سایتتان نیاز دارند. اگر محتوای شما بهینه شده نباشد، موتورهای جستجو نمی‌دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند. هنگامی که کاربران موضوعات و عباراتی را جستجو می‌کنند، وب سایت شما در صفحات نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود و درنتیجه تمام آن ترافیک را از دست خواهید داد. برای تمام صاحبان کسب و کار بسیار مهم است که وب سایت خود را برای موتور جستجوی بهینه سازی کنند تا بتوانند ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.

راهنمای بهبود سئو سایت وردپرس

راهنمای بهبود سئو سایت وردپرس


در این بخش می‌خواهیم به نکات مهمی که می‌توانید به کمک آنها سئو سایت وردپرس خود بعد از طراحی سایت وردپرس  را بهبود بخشید، ترافیک خود را افزایش دهید و قدرت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید بپردازیم. قطعا  با توجه کردن به این نکات می‌توانید تعداد بازدیدکنندگان و مشتریان خود را افزایش دهید.


تنظیمات مشاهده سایت خود را بررسی کنید 


وردپرس دارای یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو است. هدف از این گزینه این است که به شما زمان بدهد تا قبل از اینکه وب سایت شما آماده شود، روی آن کار کنید. درواقع این نرم افزار دارای تنظیماتی است که به شما این امکان را می‌دهد که وب سایت خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید. همچنین هنگام ساخت یا بروزرسانی سایت شما مفید خواهد بود.  اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تیک این گزینه را بردارید. به سادگی وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و به صفحه تنظیمات ( خواندن ) مراجعه کنید.

 پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید 


پیوند دائمی یک URL  دائمی یا پیوند به یک پست، صفحه یا وبلاگ خاص در وب سایت شما است. پیوندهای ثابت به وضوح نشان می‌دهد که پست، صفحه یا وبلاگ شما در واقع چیست تا بازدیدکنندگان بدانند روی چه چیزی کلیک می‌کنند. شما باید پیوندهای دائمی خود را تغییر دهید تا نه تنها تجربه کاربر بلکه سئوی خود را نیز بهبود ببخشید. وردپرس به شما این امکان را می دهد که URL ها یا پیوندهای دائمی سازگار با سئو ایجاد کنید که حاوی کلمات کلیدی برگرفته از عنوان هستند یا می‌توانید آنها را ویرایش کنید. موتورهای جستجو برای تعیین اینکه آیا وب سایت شما به سؤالات جستجوی خاصی پاسخ دارد یا نه، پیوندهای ثابت را بررسی می‌کنند. برای اینکه پیوندهای دائمی خود را تغییر دهید تا توضیحات دقیقی از محتوای خود داشته باشید، به داشبورد وردپرس خود بروید، روی "تنظیمات" و سپس "پیوندهای دائمی" کلیک کنید.

از برچسب ها و دسته ها استفاده کنید 


برچسب‌ها و دسته‌ها به شما این امکان را می‌دهند که صفحات وب سایت و پست‌های وبلاگ خود را به ترتیب به گروه‌های خاص و گسترده تقسیم کنید. اینکار سئو سایت وردپرس را بهبود می‌بخشد زیرا به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد که ساختار و محتوای واقعی وب سایت شما را درک کنند. هم چنین برچسب‌ها و دسته‌ها تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند به سرعت محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

یک افزونه SEO  را انتخاب کنید


 افزونه های وردپرس با افزودن ویژگی‌هایی، عملکرد وب سایت شما را افزایش می‌دهند. در حال حاضر افزونه های زیادی در دسترس هستند که بسیاری از آنها می‌توانند به شما در بهبود سئو کمک کنند. اگر نمی‌دانید کدام افزونه را در سایت خود پیاده‌سازی کنید، می‌توانید در کتابخانه افزونه‌های وردپرس گزینه‌های متناسب با نیاز خود را جستجو کنید. افزونه‌های SEO  مانند Yoast SEO، All In One SEO Pack، و SmartCrawl Pro  ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که به شما در ساخت نقشه‌های سایت،  پیاده‌سازی برچسب‌ها و دسته‌ها، بهینه‌سازی عناوین و محتوای خود با استفاده از عبارات و کلمات کلیدی و غیره  کمک می‌کنند.

از لینک‌دهی داخلی استفاده کنید 


برای بهبود سئو سایت وردپرس، باید اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید. یکی از راه‌هایی که موتورهای جستجو اعتبار سایت شما را تعیین می‌کنند، لینک دهی داخلی به صفحات، پست‌ها، وبلاگ‌ها و سایر محتوها است. برای لینک دادن به مطالب دیگر، می‌توانید کلمات موجود در صفحه خود را که می‌خواهید پیوند را در آن درج کنید، برجسته نمایید و سپس روی دکمه پیوند در نوار ابزار وردپرس کلیک کنید و URL  را که می‌خواهید به آن لینک دهید، کپی و جایگذاری کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، متوجه خواهید شد که کلمات پیوند داده شده به رنگ آبی نمایش داده می‌شوند و همچنین حاوی آدرس اینترنتی هستند که میخواهید بازدیدکنندگان خود را به آن هدایت کنید.

تصاویر خود را بهینه کنید


یکی از روشهای بهبود سئو سایت وردپرس، بهینه‌سازی تصاویر وبسایت است. برای بهینه سازی تصاویر می‌توانید از Image-Alt-Text  استفاده نمایید. موتورهای جستجو Image-Alt-Text  را بررسی می‌کنند ( توصیفی از تصاویر شما هستند) تا سایت شما را رتبه بندی کرده و مشخص کنند که آیا تصاویر شما اطلاعات مورد جستجو توسط کاربران را دارند یا خیر. ساده ترین راه برای افزودن Image-Alt-Text  به تصاویر سایت از طریق یک افزونه SEO  مانند SEO Optimized Images  است. همچنین می‌توانید فهرست ویژگی‌های افزونه‌های فعلی خود را بخوانید تا مطمئن شوید که به شما اجازه می‌دهند Image-Alt-Text  اضافه کنید. آپلود تصاویر بزرگ و غیر بهینه شده برای وب می‌تواند سرعت وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بعلاوه می‌توانید از افزونه‌های فشرده‌سازی تصویر وردپرس مانند افزونه‌های Smush  یا WebP  استفاده کنید که تصویر را بدون افت کیفیت فشرده می‌کنند، بنابراین می‌توانید فضای دیسک را ذخیره نمایید‌ و زمان بارگذاری

صفحه خود را افزایش دهید.


از نقشه سایت XML  استفاده کنید


نقشه سایت XML  یک فایل کد در وب سرور شما است که هر صفحه از وب سایت شما را شامل می‌شود. نقشه سایت XML  برای کمک به موتورهای جستجو برای یافتن، ارزیابی و رتبه بندی محتوای سایت شما استفاده می‌شود. شما می‌توانید با کمک افراد متخصص و مجرب در این زمینه یک نقشه سایت طراحی کنید. به علاوه اگر در زمینه کدنویسی مهارت دارید می‌توانید با نصب یک افزونه SEO  مانند Yoast SEO  یا افزونه ای برای ایجاد نقشه های سایت مانند Google XML Sitemaps  یک نقشه سایتXML  برای وب‌سایت‌ خود ایجاد کنید.

از فیدهای RSS  استفاده کنید


 وردپرس یک ابزار سئو بسیار قدرتمند است زیرا دارای یک فید RSS  داخلی می‌باشد. RSS  مخفف Really Simple Syndication  است که با ارسال محتوای شما به دایرکتوری فید همراه با پیوندی که به وب سایت شما باز می گردد به بهبود سئو کمک می‌کند. همچنین فیدهای RSS  به کاربران این امکان را می‌دهند که در فید شما مشترک شوند تا بتوانند به روز رسانی های وبلاگ شما را دریافت کنند. وردپرس دارای یک سیستم پینگ داخلی است که هر زمان که محتوای جدیدی در سایت ارسال می‌کنید به طور خودکار به فهرست های اصلی اطلاع می‌دهد. این بدان معنی است که وقتی سایتتان به روز می‌شود، به سرویس‌های مختلف هشدار می‌دهد. پینگ برای سرعت بخشیدن به فرآیند نمایه سازی و کمک به رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو بسیار ارزشمند است.

در این مقاله به اهمیت سئو وهم چنین راهکارهایی جهت بهبود سئو‌‌ سایت وردپرس اشاره کردیم. اگر قصد راه‌اندازی یک سایت وردپرس را دارید برای اینکه بتوانید ترافیک خوبی را به سمت وب سایت تان جذب کنید باید به فکر بهینه‌سازی آن باشید. پیشنهاد می‌کنیم  بهینه‌سازی و سئو وبسایت خود را به افراد متخصص و مجرب در این زمینه بسپارید تا بتوانید با قرارگرفتن در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو کسب کار خود را گسترش دهید.