پشتیبانی سایت

خدمات پشتیبانی سایت + هزینه و تعرفه ها و قیمت

پشتیبانی سایت از لحاظ رفع باگ، افزایش امنیت، به روزرسانی فریم ورک، cms و ... توسط جاب تیم به صورت حرفه ای و با قرارداد سالیانه انجام می شود. این خدمات برای انواع سایتهای مختلف ارائه می گردد.

امروزه باتوجه به گسترش فضای آنلاین و وب کسب و کارهای بسیاری برای گسترش کار خود و جذب کاربران، به این فضا روی آوردند. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، طراحی سایت و مدیریت آن‌ها از اصلی‌ترین مسائل در حوزه آنلاین است که هر کسب و کاری را به سمت خود ترغیب می‌کند. از طرفی نیز مدیریت و پشتیبانی این موارد بخصوص پشتیبانی سایت به دلیل بروزرسانی‌ها و اعمال تغییرات جدید از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین کسب و کارها برای فعالیت مداوم در فضای آنلاین باید به دنبال تیم‌ها یا شرکت‌هایی باشند که به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت دارند و خدمات مناسبی را ارائه می‌دهند. در ادامه به توضیح بیشتری درباره پشتیبانی و مدیریت سایت‌ها می‌پردازیم.

پکیج پایه

◀ پشتیبانی از طریق تیکت در ساعات اداری

◀ پشتیبانی فنی سایت

◀ پشتیبانی امنیتی وب سایت و رفع ضعف‌های امنیتی

◀ نصب و فعال سازی کامل  SSL

◀ بروزرسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌‌ها

◀ بررسی بکاپ گیری سایت

◀ رفع ارورهای رایج وب سایت

◀ نصب و راه‌اندازی انواع ماژول

◀ گزارش هفتگی سلامت وب سایت

پکیج حرفه ای

◀ پشتیبانی 24 ساعته تیکت

◀ پشتیبانی فنی سایت

◀ پشتیبانی امنیتی وب سایت و رفع ضعف‌های امنیتی

◀ نصب و فعال سازی کامل  SSL

◀ بروزرسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌‌ها

◀ بکاپ گیری مداوم از وب سایت

◀ نصب و راه‌اندازی انواع ماژول

◀ گزارش هفتگی سلامت وب سایت

◀ طراحی لندینگ پیج‌های جدید (2 مورد)

◀ راه‌اندازی گوگل سرچ کنسول سایت

◀ افزایش سرعت بارگذاری سایت

◀ درج و تغییر المان‌های موجود در سایت (بدون کدنویسی)

پکیج اختصاصی

◀ پشتیبانی 24 ساعته تلفنی- تیکت

◀ پشتیبانی فنی سایت

◀ پشتیبانی امنیتی وب سایت و رفع ضعف‌های امنیتی

◀ نصب و فعال سازی کامل  SSL

◀ بروزرسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌‌ها

◀ بکاپ گیری مداوم از وب سایت

◀ رفع ارورهای رایج وب سایت

◀ نصب و راه‌اندازی انواع ماژول

◀ گزارش هفتگی سلامت وب سایت

◀ راه‌اندازی گوگل سرچ کنسول سایت

◀ افزایش سرعت بارگذاری سایت

◀ درج و تغییر المان‌های موجود در سایت (با کدنویسی)

◀ مشاوره راه‌اندازی گوگل ادوردز

◀ مشاوره توسعه و سئو سایت

◀ طراحی لندینگ پیج‌های جدید (2 مورد)

پشتیبانی سایت چیست؟

پشتیبانی سایت یکی از خدمات تخصصی ای است که شرکت های زیادی آن را ارائه می دهند، یکی از بهترین این شرکت‌ها جاب تیم است که به عنوان آژانس دیجیتال مارکتینگ برتر ایران به صورت کاملا اصولی و حرفه‌ای تمامی مشکلات و ضعف‌های سایت را رفع کرده و به نحو احسن آن را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در این زمینه برخی از افراد تصور می‌کنند که طراحی و ساخت سایت می‌تواند کسب و کار را به خوبی رونق بخشد اما باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم اگر مشکلات ریز و کوچک سایت رفع نشوند کاربران در استفاده از امکانات سایت دچار مشکل شده در نتیجه از آن خارج می‌شوند و به رقبا مراجعه خواهند کرد. متخصصان جاب تیم به دلیل اینکه در این زمینه تجربه کافی دارند به شما کمک خواهند کرد تا سایت را به خوبی برای استفاده کاربران آماده کنید.

پشتیبانی سایت خود را به جاب تیم بسپارید

پشتیبانی کامل سایت

با گسترش حضور کسب و کارهای مختلف در دنیای مجازی و ساخت وب‌ سایت‌های گوناگون امروزه خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت، از ضروری‌ترین اقدامات برای افزایش فروش در نظر گرفته شده و به نوعی به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کارها تبدیل شده است.  در بازه‌های مختلف زمانی نیاز است تا توسط یک نیروی متخصص تمامی خطاهای فنی احتمالی و اجتناب ناپذیر رفع شوند. این اقدام بسیار تخصصی بوده و باید از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

در شرکت جاب تیم پشتیبانی سایت به طور 100 درصدی با تضمین انجام می‌شود و با ایجاد تغییرات در کدنویسی و افزودن قابلیت‌های مختلف و امکانات جدید زمینه مناسبی برای بهبود عملکرد وب سایت به وجود می‌آید، به این ترتیب تمامی نگرانی‌ها از بین می‌روند. متخصصان جاب تیم تمامی باگ‌های موجود در سایت را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و آن‌ها را رفع خواهند کرد. همچنین اقداماتی را در پیش خواهند گرفت تا سرعت سایت افزایش پیدا کند به این ترتیب به شما یاری خواهند رساند تا از گیج و خارج شدن کاربر از سایت جلوگیری کنید.

خدمات پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت یکی از نکات مهمی است که باید در زمان استفاده کاربران از وب سایت در نظر داشته باشید. خدمات مختلفی برای پشتیبانی از سایت ارائه می‌شود که برخی از مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر قابل تعریف خواهد بود.

 • بروزسانی نرم‌افزاهای سازنده وب سایت از مهم ترین خدمات در این زمینه به شمار خواهند رفت که موجب ارتقای وب سایت در نظر کاربران و گوگل خواهند شد.
 • افزایش سرعت یکی از مهم ترین خدمات در این حوزه در نظر گرفته می‌شود که مدت زمان ماندگاری کاربران را افزایش خواهد داد.
 • در پشتیبانی از سایت باید خطاهای کدنویسی مورد بررسی قرار گرفته و رفع شوند. همچنین طراحی گرافیکی و ریدیزاین سایت نیز باید تحت نظر گرفته شوند.
 • تهیه فایل‌های پشتیبان را شاید بتوان یکی از مهم ترین خدمات در پشتیبانی سایت در نظر گرفت، همچنین تولید محتوا و توسعه آن نیز اهمیت زیادی دارد.
 • پشتیبانی سایت باید بهینه سازی برای موتورهای جستجو را نیز در نظر گرفته و اصول سئو را به طور دقیق پیاده سازی کند.
 • در پشتیبانی سایت باید لینک‌های خراب یافته و تعمیر شوند تا کاربران و خزنده‌های گوگل دچار مشکل نشوند.

خدمات پشتیبانی سایت شامل چه مواردی است

چرا به بشتیبانی سایت نیاز است؟

5 دلیل اساسی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد چرا به پشتیبانی سایت نیاز دارید و باید از خدمات پشتیبانی استفاده کنید تا سایت دچار مشکلات احتمالی نشود.

 • زمانی که سرتان شلوغ باشد دیگر نیاز نیست نگران پشتیبانی از وب سایت باشید چرا که بهترین متخصص سئو و تیم پشتیبانی سایت وجود دارند که این فرایند را به طور اصولی برایتان انجام خواهند داد.
 • به نوعی می‌توان گفت فناوری دارای تاریخ انقضا است، تیم پشتیبانی سایت در این زمینه همواره اطلاعات خود را افزایش داده در نتیجه بروزرسانی‌های لازم را روی وب سایت پیاده سازی خواهد کرد.
 • در صورتی که سایت از دسترس خارج شود، نیاز نیست نگران اطلاعات خود و کاربرانتان باشید چرا که پشتیبانی سایت این مشکل را برطرف کرده و با اقدامات امنیتی سایت را از هکرها و خطرات بالقوه محافظت می‌کند.
 • کسب و کار شما بی شک در طول زمان تغییر پیدا کرده و این موضوع باعث می‌شود تا به پشتیبان نیاز پیدا کنید تا بتواند تغییرات مورد نظر را روی وب سایت اعمال کند.
 • نیازهای مشتری و مخاطبین به مرور زمان تغییر پیدا کرده و به این ترتیب به یک تیم حرفه‌ای احتیاج پیدا خواهید کرد تا بتوانید با در نظر گرفتن رفتار کاربر امکانات و ویژگی‌های مورد نظر را در دسترس او قرار دهید. این اقدام موجب جلب رضایت و اعتماد کاربر شده به همین دلیل ترافیک وب سایت را افزایش خواهد داد.

پشتیبان سایت کیست؟

پشتیبان سایت فردی است که به طور کلی وظیفه محافظت و نگهداری از سایت را بر عهده دارد. پشتیبانی باید به خوبی در برابر مشکلات مختلف از سایت محافظت کرده و همواره آن را بروزرسانی کند. این کار باید به صورت منظم و به شکلی استاندارد انجام شود تا به مرور زمان موجب افزایش جایگاه سایت در موتورهای جستجو شود. پشتیبان به نوعی فردی است که سایت را بیمه کرده و از لحاظ فنی، محتوا و سئو آن را بهبود خواهد بخشید. یک پشتیبان موفق باید بتواند به خوبی مشکلات را تجزیه و تحلیل کرده و راه حلی مناسب برای رفع آن ارائه دهد. همچنین باید حوزه کسب و کار را مورد بررسی قرار داده و تغییراتی روی سایت اعمال کند تا کاربر بیشتر درگیر سایت شده و از آن استفاده کنند.

پشتیبان سایت وظیفه محافظت از سایت را برعهده دارد

وظایف پشتیبان سایت

پشتیبان سایت وظایف گوناگونی دارد که باید به بهترین نحو انجام شوند تا وب سایت با کارایی بالا و مناسب در دسترس کاربران قرار گیرد. برخی از مهم‌ترین وظایف پشتیبان به شرح زیر خواهند بود.

 • تجزیه و تحلیل مشکلات و برطرف کردن آن‌ها
 • اعمال تغییرات و اصلاح سایت از لحاظ فنی
 • بروزرسانی قسمت‌های مختلف سایت
 • اضافه یا حذف کردن اطلاعات مختلف همچون حساب‌های کاربری، درستی رمزهای عبور و...
 • پاسخگویی سریع به مشکلات کاربران و کمک به آن‌ها به منظور استفاده از سایت
 • بالا بردن امنیت سایت با ترفندهای مختلف
 • پشتیبانی محتوایی و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو
 • بالا بردن عملکرد سایت و تنظیم کارایی آن برای کاربران

انتخاب پشتیبان سایت مناسب، تضمین عملکرد صحیح وب سایت!

باتوجه به پیشرفت وب و گسترش فضای آنلاین، هر کسب و کاری که دارای وب سایت است برای حفظ عملکرد وب سایت خود در ادامه راه نیاز به پشتیبان دارد. پشتیبانی سایت‌های طراحی شده با وردپرس یا کدنویسی شده شامل انواع پشتیبانی محتوایی، سئو و فنی است که می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه خود با شرکت موردنظر قرارداد پشتیبانی سایت امضا کنید. برای انتخاب تیم یا شرکت مناسب برای پشتیبانی باید به نکاتی مانند امکان گفتگو تلفنی و آنلاین با تیم یا مدیر مجموعه، ارائه مشاوره سئو کامل به کارفرما یا مدیر اصلی وب سایت، ارائه آموزش‌های لازم به صورت حضوری، برخورداری از پشتیبانی رایگان در یک بازه زمانی، دارای سابقه و تجربه کاری بالا و مواردی دیگر در آن تیم دقت کنید تا با خیالی آسوده و اطمینان کامل وب سایت خود را به آن‌ها بسپارید.

مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی سایت

همکاری با جاب تیم مزایای زیادی را به همراه دارد و بازدهی کسب و کار را به بهترین نحو برایتان افزایش خواهد داد. برخی از مهم ترین مزیت‌های دریافت خدمات پشتیبانی سایت به شرح زیر خواهند بود.

 • پاسخگویی سریع: از مهم‌ترین مزایای خدمات پشتیبانی سایت در جاب تیم باید به این موضوع اشاره کرد که کارشناسان در این مجموعه در سریع‌ترین زمان ممکن به کارفرما پاسخ داده و در صورت بروز مشکل آن را در بازه زمانی کوتاه رفع خواهند کرد.
 • عدم وابستگی به فرد: زمانی که با متخصصان پشتیبانی جاب تیم همکاری کنید دیگر به یک فرد وابستگی نداشته و به سبب بستن قرارداد از بروز مشکلات قضایی جلوگیری خواهید کرد.
 • مقرون به صرفه بودن: جاب تیم نسبت به رقبای خود هزینه کمتری برای پشتیبانی از وب سایت در نظر گرفته و به این ترتیب این امکان را فراهم کرده است تا افراد بتوانند با بودجه‌های مختلف به بهترین نحو از سایت خود در برابر عوامل آسیب زا حمایت کنند.
 • جامع بودن خدمات: از مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی سایت در جاب تیم باید به این موضوع اشاره کنیم در این مجموعه خدمات مختلفی اعم از خدمات سئو سایت در موتورهای جستجو، مدیریت سوشال مدیا، ساخت سایت و ... را انجام می‌دهد. در نتیجه می‌توانید با یک شرکت قرارداد بسته و تمام فعالیت‌ها خود را به آن بسپارید.

هزینه پشتیبانی سایت در جاب تیم

هزینه پشتیبانی سایت به معیارهای مختلفی بستگی خواهد داشت. از عوامل تاثیرگذار در این زمینه باید به زبان برنامه نویسی اشاره کرد. به عنوان مثال در صورتی که سایت با استفاده سیستم‌های مدیریت محتوا طراحی شده باشند هزینه پشتیبانی از آن چیزی حدود 1 میلیون تومان خواهد بود و اگر ساخت سایت با کدنویسی اختصاصی باشد حدود 2 میلیون تومان هزینه خواهد داشت. جاب تیم نسبت به رقبای خود هزینه کمتری را برای پشتیبانی در نظر می‌گیرد در نتیجه به بهترین انتخاب برای صاحبان کسب و کارها تبدیل شده است.

برای اینکه بتوانید به صورت دقیق در این زمینه اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید توصیه می‌کنیم با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوران جاب تیم صحبت کنید. توجه داشته باشید که جاب تیم در این حوزه به صورت مجازی یا حضوری مشاوره رایگان ارائه داده و این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوانید به راحتی تمامی ابهامات خود را به بهترین نحو رفع کنید.

هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی

ممکن است گاها به دلیل اینکه در ساخت سایت از سیستم مدیریت محتوایی چون وردپرس استفاده کرده‌اید مشکلات یا محدودیت‌هایی را در این زمینه مشاهده کنید. در این زمینه باید بگوییم که پشتیبانی سایت وردپرسی تمامی اشکالات و باگ‌های سایت را برطرف خواهد کرد. در صورتی که تمایل دارید تا قیمت این بسته به طور دقیق در اختیارتان قرار گیرد بهتر است با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. اصولا قیمت پشتیبانی سایت وردپرسی در طول ماه در بازه 2 تا 3 میلیون تومان قرار دارد که البته باید بگوییم این موضوع به امکانات پشتیبانی سایت و همچنین شرکتی که برای دریافت خدمات به آن مراجعه می‌کنید نیز بستگی خواهد داشت در نتیجه به هنگام سفارش پشتیبانی حتما این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا بهترین بسته در اختیارتان قرار گیرد.

پشتیبانی سایت چه اهمیتی دارد؟

پشتیبانی سایت یکی از مهمترین بخش های نگهداری و پیشرفت سایت است، در بسیاری از پروژه ها وقتی پیشرفت بزرگی حاصل می شود عموما رقبا برای از دست ندادن جایگاه خود به سایت ضربه می زنند یا در حالت کلی با افزایش ورودی های سایت به دلیل نداشتن زیر ساخت های درست و مناسب سایت با مشکلات بسیاری روبرو می شود، یک پشتیبان سایت وظیفه دارد تا همیشه به تغییرات و اختلالات به وجود آمده در سایت توجه داشته باشد که سایت بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد

هر وب سایتی به دلیل گسترش وب و فضای آنلاین، پیشرفت رابط کاربری و نیاز کاربران برای ادامه کار خود نیاز به نگهداری، توسعه و حفظ عملکرد سایت دارد، که پشتیبان سایت می‌تواند به رشد کسب و کار بسیار کمک کننده باشد. با گذشت هر سال تکنیک‌ها و تجربه‌های جدیدی با توجه به رابط کاربری و نیاز کاربران اضافه می‌شود که وب سایت باید به نسبت آن‌ها تغییر کند. از دیگر دلایل اهمیت این موضوع می‌توان به قانونی بودن بیشتر کار و مشتری مداری اشاره کرد.

پشتیبانی سایت چه اهمیتی دارد

پکیج پشتیبانی سایت

پکیج پشتیبانی سایت برای وب سایت بسیار مفید بوده و همچنین از ایجاد مشکلات بزرگ در آن جلوگیری خواهد کرد. پکیج‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که توصیه می‌شود در این زمینه در ابتدا با کارشناسان تماس گرفته و از آن‌ها مشاوره بگیرید تا به آگاهی کاملی دست یابید. کارشناسان با توجه به آدرسی که در اختیار آن‌ها قرار داده‌اید تلاش می‌کنند تا وب سایت را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و مشکلات و باگ‌های آن را به طور کامل شناسایی کنند بر این اساس شرایطی ایجاد خواهد شد تا بهترین بسته پشتیبانی سایت را با توجه به نظر افراد متخصص در این زمینه انتخاب کنید. جاب تیم به دلیل اینکه نیاز مشتریان خود را به بهترین نحو برطرف کند بسته‌های مختلفی را در دسترس کارفرمایان عزیز قرار داده است تا هر فرد بسته به نوع سایت و مشکلاتش بتواند از آن استفاده کند.

 پشتیبانی سایت چند نوع دارد؟

پشتیبانی سایت به سه بخش پشتیبانی فنی سایت، سئو سایت و محتوایی سایت تقسیم می‌شود که باتوجه به انتخاب هر کدام مبلغ و قراردادی جداگانه با کارفرما امضا خواهد شد. در ادامه به توضیح هر کدام از انوع پشتیبان‌ها می‌پردازیم.

 • پشتیبانی وب سایت از نظر محتوا

امروزه باتوجه به گسترش محتواها، هر وب سایتی به یک تیم تولید محتوای قدرتمند نیاز دارد. از وظایف تیم پشتیبانی محتوایی وب سایت می‌توان به تولید محتوا، تعیین استراتژی محتوایی، بارگذاری محتوا در وب سایت، رعایت سئو محتوا، بروزرسانی مطالب قدیمی و ویرایش مقالات اشاره کرد.

 • پشتیبانی سایت از نظر فنی

متخصصین پشتیبانی فنی سایت، توسعه دهندگانی هستند وب سایت را از نظر کدها، امنیت و هاست و دامین بررسی می‌کنند تا مشکلات مربوطه را برطرف نمایند. در واقع مهم‌ترین وظیفه تیم پشتیبانی فنی وب سایت شامل رفع ایرادات و مشکلات کدنویسی، بررسی دسترسی سایت برای کاربران با سرعت مناسب، پلاگین نویسی در وب سایت‌های وردپرسی صورت نیاز، بررسی کلی سایت به صورت روزانه، بروزرسانی فنی سایت، افزایش امنیت و تهیه بک آپ است.

 • پشتیبانی وب سایت از نظر سئو

پشتیبانی سایت از نظر سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است  این فعالیت عموما توسط یک شرکت سئو انجام می شود؛ چراکه تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک سایت و جذب کاربران بیشتری دارد. تیم پشتیبانی سئو باید به خوبی با اصول و تکنیک‌های سئو در موتور جستجو گوگل آشنا بوده و باید بتواند رتبه سایت شما را در این موتور جستجوگر با بهینه سازی وب سایت افزایش دهد. از جمله مواردی که پشتیبانی سئو باید آن‌ها را انجام دهند، شامل راه‌اندازی ابزار گوگل وب مستر، نصب و فعال‌سازی ابزار گوگل تگ منیجر، ارائه گزارش کلی از سرعت سایت، ریدایرکت کردن صفحات 404 در وب سایت، افزایش سرعت سایت با حذف فایل‌‌های اضافه، نصب افزونه‌های مرتبط با سئو و افزایش سرعت در وب سایت‌های وردپرسی و ارائه گزارش از رفتار کاربران در بازه زمانی مشخص با استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس است.

پشتیبانی سایت از نظر نوع وب سایت

به طور کلی طراحان سایت از روش‌های مختلفی می‌توانند وب سایتی را طراحی کنند. دو تا از روش‌های رایج در این حوزه می‌توان به استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده و از طریق برنامه نویسی اشاره کرد. در ادامه به بررسی وظایف تیم پشتیبانی وب سایت در قبال هر کدام از این روش‌ها می‌پردازیم:

پشتیبانی سایت از نظر نوع وب سایت

 • پشتیبانی سایت طراحی شده با وردپرس

یکی از روش‌های طراحی وب سایت که طرفداران بسیاری پیدا کرده است، طراحی سایت با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا می‌باشد. وردپرس یکی از قدرتمندترین سیستم‎های مدیریت محتوا است که با استفاده از آن می‌توان سایت‌های بسیار حرفه‌ای در تمامی زمینه‌ها طراحی کرد. بنابراین تیم پشتیبانی سایت طراحی شده با وردپرس، باید به وردپرس و افزونه‌ها تسلط کافی داشته باشند. علاوه بر آن باید با نحوه بروزرسانی هسته وردپرس و افزونه‌های نصب شده، افزایش امنیت سایت، بهبود عملکرد وب سایت، بروزرسانی قالب‌های سایت و مواردی دیگر به خوبی مسلط بوده و بتوانند ایرادات و مشکلات به وجود آمده را برطرف کنند. همچنین تیم‌های پشتیبانی سئو و تولید محتوا نیز باید به وردپرس و کار با آن آشنا باشند تا در عملکرد درست وب سایت تاثیر بگذارند.

 • پشتیبانی سایت کدنویسی شده

از دیگر روش‌های طراحی وب سایت، استفاده از زبان‌های برنامه نویسی است. تیم پشتیبانی این نوع سایت‌ها باید به زبان‌های برنامه نویسی مسلط باشند، به طوریکه نگهداری و توسعه وب سایت را بدون مشکلی انجام دهند. باتوجه به اینکه پشتیبانی سایت شامل پشتیبانی فنی، محتوایی و سئو است، تیم پشتیبان باید بتواند از هر سه نوع آن پشتیبانی کند.

بیشتر بدانیم : طراحی سایت دیجیکالا

پشتیبانی سایت چگونه انجام می شود؟

خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت با توجه به انواع آن شامل مواردی مانند بروزرسانی قالب، افزونه‌ها و کدها، بهبود سرعت و سئو سایت، تهیه بک آپ، نصب افزونه‌های موردنیاز، بارگذاری و تولید محتوا، رفع مشکلات امنیتی و بسیاری دیگر است که می‌توانید براساس روش‌های زیر با تیم‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی وب سایت قرارداد پشتیبانی امضا کنید.

پشتیبانی سایت چگونه انجام می شود

بدون پشتیبانی

در برخی مواقع ممکن است شرکت مورد نظر سایتی را برای شما طراحی کند که کاملا با نحوه مدیریت وب سایت و اصول آن آشنایی کامل دارید. بنابراین در این مواقع طراح سایت با ارائه ویدوئی کوتاه نحوه عملکرد وب سایت و کار با آن را به شما توضیح می‌دهد و در این صورت دیگر مسئولیتی در قبال مشکلاتی که در آینده به وجود می‌آید، نخواهد داشت. 

پشتیبانی براساس مبلغ و زمان مشخص در ابتدای قرارداد

در این روش از پشتیبانی سایت، شما در ابتدای امضا قراداد طراحی سایت با تعیین مبلغ و زمان مشخصی قرارداد پشتیبانی را نیز با شرکت موردنظر امضا می‌کنید. یا در صورت ارائه خدمات رایگان آن شرکت می‌توانید در یک بازه مشخصی از آن‌ها استفاده کنید تا در صورت رضایت و اعتماد کامل پشتیبانی سایت را در ادامه به همان تیم با پرداخت هزینه بسپارید.

پشتیبانی جداگانه در انتهای قرارداد در صورت تمایل

با استفاده از این روش که یکی از رایج‌ترین روش‌های پشتیبانی وب سایت به شمار می‌آید، می‌توانید در صورت تمایل و رضایت از کار شرکت موردنظر، قرارداد پشتیبانی را طبق توافق طرفین با مبلغ و زمان مشخص امضا کنید.

پشتیبانی به صورت پروژه ‌ای در زمان ‌های خاص

زمانی که وب سایت شما به مشکل یا ایراداتی برخورد کرد که نمی‌توانید آن‌ها را برطرف کنید، می‌توانید بصورت پروژه‌ای پشتیبانی وب سایت خود را با شرکت‌هایی که شرایط مدنظر را قبول می‌کنند، قرارداد پشتیبانی سایت امضا کنید.

مشاوره پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت چه خصوصیاتی دارد؟

از جمله مهم‌ترین خصوصیات یک تیم پشتیبانی خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان دسترسی دائم به تیم پشتیبان
 • امکان گفتگو تلفنی و آنلاین با تیم یا مدیر مجموعه
 • ارائه مشاوره کامل به کارفرما یا مدیر اصلی وب سایت
 • ارائه آموزش‌های لازم به صورت حضوری
 • برخورداری از پشتیبانی رایگان در یک بازه زمانی
 • صرفه جویی در هزینه و زمان
 • امکان پاسخگویی در سریع زمان ممکن

پشتیبانی سایت چه خصوصیاتی دارد

انتخاب مناسب پشتیبانی سایت

باتوجه به وجود تیم‌های بسیار طراحی سایت و متخصص این حوزه، پیدا کردن تیم و شرکت خوب برای پشتیبانی وب سایت به کاری دشوار تبدیل شده است. درواقع از ویژگی تیم پشتیانی خوب می‌توان به مواردی مانند سابقه کاری بالا، حرفه‌ای و متخصص بودن، متخصص در طراحی سایت، ارائه گزارش ماهانه، آشنایی کامل با نحوه مدیریت وب سایت با زبان‌های مختلف و ... اشاره کرد. بنابراین برای انتخاب پشتیبانی مناسب باید وقت و هزینه بیشتری را بگذارید تا تیم موردنظر خود را باتوجه به این ویژگی‌ها پیدا کنید.