پشتیبانی سایت حرفه ای با قرارداد ضمانت + تعرفه 1403

پشتیبانی سایت حرفه ای با قرارداد ضمانت + تعرفه 1403

همانطور که کنترل لحظه‌ای فروشگاه خود را به دوربین‌های مداربسته سپرده‌اید، وقت آن رسیده که فروشگاه آنلاین خود را نیز به یک پشتیبان بسپارید. البته اگر هنوز هم برای استفاده از خدمات پشتیبانی سایت کمی مردد هستید، این مطلب برای شماست. در واقع بهبود و افزایش سرعت سایت همان دلیلی است که تاثیرات حضور حامی را برای شما به نمایش می‌گذارد.

بیشتر اوقات کارفرما در فروشگاه‌ توسط سوالات مشتریان بمباران می‌شود. در فروش آنلاین این اتفاق به دلیل سوالات زیادی مانند زمان ارسال سفارش، استعلام موجودی و غیره چندین برابر بیشتر رخ می‌دهد. البته ممکن است شما در وب‌سایت خود هرگز با سوالات زیادی روبرو نشوید، که دلیل آن نبود بستری مناسب برای شنیدن نگرانی‌های مشتریان پیش از خرید است. برای همین به شما توصیه می‌کنیم که پیش از نصب یک سیستم پشتیبانی آنلاین یا همان مدیریت درخواست‌ها، به فکر پیدا کردن یک حامی واقعی باشید. 

پشتیبان سایت کیست؟

پشتیبان یا مدیر سایت یک فرد متخصص است که وظایف نظارت و نگهداری از وب سایت را بر عهده دارد. یک پشتیبان تخصص ها و آشنایی حداقل با انواع سایت و پنل های مختلف را دارد. حتما بعد از انتخاب متخصص مورد نظر قرارداد محرمانگی و حفظ دیتا را منعقد کنید.

پشتیبان سایت فردی است که به طور کلی وظیفه محافظت و نگهداری از سایت را بر عهده دارد. پشتیبانی باید به خوبی در برابر مشکلات مختلف از سایت محافظت کرده و همواره آن را بروزرسانی نماید. این کار باید به صورت منظم و به شکلی استاندارد انجام شود تا به مرور زمان موجب افزایش جایگاه سایت در موتورهای جستجو شود. پشتیبان به نوعی فردی است که سایت را بیمه کرده و از لحاظ فنی، محتوا و سئو آن را بهبود می‌بخشد. یک پشتیبان موفق باید بتواند به خوبی مشکلات را تجزیه و تحلیل کرده و راه‌حلی مناسب برای رفع آن ارائه دهد. همچنین باید حوزه کسب و کار را مورد بررسی قرار داده و تغییراتی روی سایت اعمال کند تا کاربر بیشتر درگیر سایت شده و از آن استفاده کنند.

به چه پشتیبانی سایت و با چه مهارت‌هایی نیاز دارید؟

یکی از عوامل مهم برای موفقیت وبسایت، پشتیبانی فنی آن است. اگر به‌درستی انجام نشود، ممکن است کاربران با مشکلات زیادی روبه‌رو شده و تجربه کاربری آنها در استفاده از سایت ناخوشایند باشد. این فرد بایستی دارای دانش و مهارت کافی در زمینه برنامه‌نویسی باشد تا بتواند بهترین خدمات را به کاربران سایت شما ارائه دهد.

در ادامه این مطلب به بررسی دانش‌ برنامه‌نویسی که پشتیبانی سایت باید واجد آن باشد، می‌پردازیم:

تسلط بر زبان‌های برنامه نویسی مختلفی از جمله HTML، CSS، JavaScript، PHP و MySQL ضروری است تا بتواند به درستی با بانک‌های اطلاعاتی و سایت‌ها کار کند.
آشنایی با فریمورک‌های مختلف مانند Laravel، React، Angular و Vue. js نیز از سایر دانش‌های اصلی برای یک حامی سایت است تا بتواند به‌راحتی در سایت‌ها تغییرات لازم را اعمال نماید.
از دیگر مهارت‌های لازم برای یک پشتیبانی فنی سایت، داشتن تجربه کاری در زمینه برنامه‌نویسی وب و توانایی حل مشکلات فنی مرتبط با وب سایت‌ها است.

بطور کلی، یک پشتیبان برتر بایستی دارای دانش گسترده‌ای در زمینه برنامه‌نویسی باشد تا بتواند به بهترین شکل، خدمات به کاربران ارائه نموده و مشکلات فنی را در کمترین زمان حل کند. پیدا کردن چنین پشتیبانی با ویژگی‌های ذکر شده کار راحتی است. البته با وجود تیم متخصص ما، شما نیازی به چنین کاری ندارید. بلکه کافیست درخواست خدمات پشتیبانی سایت خود را ثبت کنید و همه چیز را به ما بسپارید. همکاران ما، متخصص حرفه‌ای در ایران هستند.

پشتیبانی سایت خود را به جاب تیم بسپارید!
معرفی پکیج های پشتیبانی

پکیج پایه

◀ پشتیبانی از طریق تیکت در ساعات اداری

◀ پشتیبانی فنی سایت

◀ پشتیبانی امنیتی وب سایت و رفع ضعف‌های امنیتی

◀ نصب و فعال سازی کامل  SSL

◀ بروزرسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌‌ها

◀ بررسی بکاپ گیری سایت

◀ رفع ارورهای رایج وب سایت

◀ نصب و راه‌اندازی انواع ماژول

◀ گزارش هفتگی سلامت وب سایت

پکیج حرفه ای

◀ پشتیبانی 24 ساعته تیکت

◀ پشتیبانی فنی سایت

◀ پشتیبانی امنیتی وب سایت و رفع ضعف‌های امنیتی

◀ نصب و فعال سازی کامل  SSL

◀ بروزرسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌‌ها

◀ بکاپ گیری مداوم از وب سایت

◀ نصب و راه‌اندازی انواع ماژول

◀ گزارش هفتگی سلامت وب سایت

◀ طراحی لندینگ پیج‌های جدید (2 مورد)

◀ راه‌اندازی گوگل سرچ کنسول سایت

◀ افزایش سرعت بارگذاری سایت

◀ درج و تغییر المان‌های موجود در سایت (بدون کدنویسی)

پکیج اختصاصی

◀ پشتیبانی 24 ساعته تلفنی- تیکت

◀ پشتیبانی فنی سایت

◀ پشتیبانی امنیتی وب سایت و رفع ضعف‌های امنیتی

◀ نصب و فعال سازی کامل  SSL

◀ بروزرسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه‌‌ها

◀ بکاپ گیری مداوم از وب سایت

◀ رفع ارورهای رایج وب سایت

◀ نصب و راه‌اندازی انواع ماژول

◀ گزارش هفتگی سلامت وب سایت

◀ راه‌اندازی گوگل سرچ کنسول سایت

◀ افزایش سرعت بارگذاری سایت

◀ درج و تغییر المان‌های موجود در سایت (با کدنویسی)

◀ مشاوره راه‌اندازی گوگل ادوردز

◀ مشاوره توسعه و سئو سایت

◀ طراحی لندینگ پیج‌های جدید (2 مورد)

پشتیبانی سایت چیست؟

پشتیبانی سایت یکی از خدمات تخصصی است که شرکت‌های زیادی آن را ارائه می‌دهند، یکی از بهترین شرکت‌ها در این زمینه جاب تیم است که به عنوان آژانس دیجیتال مارکتینگ به صورت کاملا اصولی و حرفه‌ای تمامی مشکلات و ضعف‌های سایت را رفع کرده و به نحو احسنت آن را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در این زمینه برخی از افراد تصور می‌کنند که طراحی و ساخت سایت می‌تواند کسب و کار را به خوبی رونق بخشد، اما باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم اگر مشکلات ریز و کوچک سایت رفع نشوند کاربران در استفاده از امکانات سایت دچار مشکل شده در نتیجه از آن خارج می‌شوند و به سمت رقبا جذب خواهند شد. متخصصان شرکت ما به دلیل تجربه زیاد در این زمینه به شما کمک خواهند کرد تا سایت را به خوبی برای استفاده کاربران آماده کنید.

پشتیبانی سایت چیست؟ و چرا باید پشتیبانی سایت خود را به جاب تیم بسپارید

پشتیبانی کامل سایت

با گسترش حضور کسب و کارهای مختلف در دنیای مجازی و ساخت وب‌ سایت‌های گوناگون امروزه خدمات نگهداری و پشتیبانی سایت، از ضروری‌ترین اقدامات برای افزایش فروش در نظر گرفته می‌شود و به نوعی به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های صاحبان کسب و کارها تبدیل شده است. در بازه‌های زمانی مختلف نیاز است تا تمامی خطاهای فنی احتمالی و اجتناب ناپذیر سایت توسط یک نیروی متخصص رفع شوند. این اقدام بسیار تخصصی بوده و باید از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

در این تیم پشتیبانی سایت به طور 100 درصدی با تضمین انجام می‌شود و با ایجاد تغییرات در کدنویسی و افزودن قابلیت‌های مختلف و امکانات جدید زمینه مناسبی برای بهبود عملکرد وب سایت به وجود می‌آورد، به این ترتیب تمامی نگرانی‌ها از بین می‌روند. متخصصان تمامی باگ‌های موجود در سایت را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و آنها را رفع می‌نمایند. همچنین اقداماتی را در پیش خواهند گرفت تا سرعت سایت افزایش پیدا کند. 

خدمات پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت یکی از نکات مهمی است که باید در زمان استفاده کاربران از وب سایت در نظر داشته باشید. خدمات مختلفی برای پشتیبانی از سایت ارائه می‌شود که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • بروزسانی نرم‌افزاهای سازنده وب سایت از مهمترین خدمات در این زمینه به شمار می‌روند که موجب ارتقای وب سایت از دیدگاه کاربران و گوگل خواهند شد.

 • افزایش سرعت یکی از مهمترین خدمات در این حوزه در نظر گرفته می‌شود که مدت زمان ماندگاری کاربران در سایت را افزایش خواهد داد.

 • در پشتیبانی از سایت باید خطاهای کدنویسی مورد بررسی قرار گرفته و رفع شوند. همچنین طراحی گرافیکی و ریدیزاین سایت نیز باید بررسی شوند.

 • تهیه فایل‌های بکاپ را شاید بتوان یکی از مهمترین خدمات در پشتیبانی سایت در نظر گرفت، همچنین تولید محتوا و توسعه آن نیز اهمیت زیادی دارد.

 • باید بهینه سازی برای موتورهای جستجو را نیز در نظر بگیرد و اصول سئو را به طور دقیق پیاده سازی کند.

 • باید لینک‌های خراب، پیدا و تعمیر شوند تا کاربران و خزنده‌های گوگل دچار مشکل نشوند.

خدمات پشتیبانی سایت شامل: افزایش سرعت، بروزسانی نرم‌افزاهای سازنده وب سایت و ...

در دنیای دیجیتال امروز، موفقیت یک تجارت ارتباط تنگاتنگی با حضور آنلاین آن دارد. شرکت ما در support جامع از وب سایت‌ها برای اطمینان از کارایی و عملکرد موفقیت‌آمیز آنها تخصص دارد. ما طیف گسترده‌ای از خدمات را انجام می‌دهیم که تمام جنبه‌های توسعه و پشتیبانی پلتفرم وب را پوشش می‌دهد.

کارشناسان ما روی توسعه و بهبود وب سایت‌ها کار می‌کنند و در عین حال عملکرد مطلوب و راحتی کاربر را تضمین می‌نمایند. نتیجه کار توسعه و پشتیبانی تیم ما، افزایش ترافیک و نرخ تبدیل است که بر عملکرد مخاطبان هدف شما تمرکز دارد. ما از ابزارهای پیشرفته سئو و تبلیغات برای افزایش دیده شدن وب سایت و جذب مشتریان جدید استفاده می‌کنیم.

هدف ما ارائه خدماتی است که نیازهای منحصر به فرد هر مشتری را برآورده نماید. تیم ما متعهد به ایجاد و نگهداری یک پلتفرم وب است که نه تنها نشان‌دهنده برند شما باشد، بلکه ابزاری قدرتمند برای دستیابی به کسب و کار شما به صورت آنلاین باشد.

کاربرد

فعالیت

به‌روزرسانی و بهینه‌سازی مداوم سایت برای عملکرد بهتر

بهینه‌سازی بستر وب

افزایش امنیت و حفاظت در برابر تهدیدات احتمالی

امنیت و حفاظت

پشتیبانی فنی و عیب‌یابی حرفه‌ای

پشتیبانی فنی موثر

تولید محتوا برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه در موتورهای جستجو

ارتقاء ترافیک وب سایت

متناسب‌سازی وب سایت‌ برای تجربه کاربری بهتر

سازگاری و تجربه کاربری

چرا به پشتیبانی سایت نیاز است؟

5 دلیل اساسی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد چرا به پشتیبانی سایت نیاز دارید و باید از این خدمات ستفاده کنید تا سایت دچار مشکلات احتمالی نشود.

 • زمانی که در پیک کاری هستید دیگر نیاز نیست نگران پشتیبانی از وب‌سایت باشید، زیرا تیم در کنار شما هستند که این فرایند را به طور اصولی برای شما انجام خواهند داد.

 • به نوعی می‌توان گفت فناوری دارای تاریخ انقضا است، تیم حامی در این زمینه همواره اطلاعات خود را افزایش داده، در نتیجه بروزرسانی‌های لازم را روی وب سایت شما پیاده سازی خواهد کرد.

 • در صورتی که سایت از دسترس خارج شود، نیاز نیست نگران اطلاعات خود و کاربران باشید، چرا که support این مشکل را برطرف کرده و با اقدامات امنیتی سایت را از هکرها و خطرات بالقوه محافظت می‌کند.

 • کسب و کار شما بی‌شک در طول زمان تغییر پیدا کرده و این موضوع باعث می‌شود، به پشتیبان نیاز پیدا کنید تا بتواند تغییرات مورد نظر را روی وب سایت اعمال کند.

 • نیازهای مشتری و مخاطبین به مرور زمان تغییر پیدا کرده و به این ترتیب به یک تیم حرفه‌ای احتیاج پیدا خواهید کرد تا بتوانید با در نظر گرفتن رفتار کاربر امکانات و ویژگی‌های مورد نظر را در دسترس او قرار دهید. این اقدام موجب جلب رضایت و اعتماد کاربر شده به همین دلیل ترافیک وب سایت را افزایش خواهد داد.

پشتیبان یا مدیر سایت یک فرد متخصص است که وظایف نظارت و نگهداری از وب سایت را بر عهده دارد.

وظایف پشتیبان سایت

پشتیبان سایت وظایف گوناگونی دارد که باید به بهترین نحو انجام شوند تا وب سایت با کارایی بالا و مناسب در دسترس کاربران قرار گیرد. برخی از مهمترین وظایف پشتیبان به شرح زیر است.

 • تجزیه و تحلیل مشکلات و برطرف کردن آنها

 • اعمال تغییرات و اصلاح سایت از لحاظ فنی

 • بروزرسانی قسمت‌های مختلف سایت

 • اضافه یا حذف کردن اطلاعات مختلف همچون حساب‌های کاربری، درستی رمزهای عبور و...

 • پاسخگویی سریع به مشکلات کاربران و کمک به آنها به منظور استفاده از سایت

 • بالا بردن امنیت سایت با ترفندهای مختلف

 • پشتیبانی محتوایی و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو

 • بالا بردن عملکرد سایت و تنظیم کارایی آن برای کاربران

سایر وظایف پشتیبان سایت

مدیریت اعضای سایت و نظرات آنها: بسیاری از سایت‌ها اعضا معمولی و اعضا vip دارند. مدیریت این اعضا، کنترل حساب کاربری آنها، تایید نظرات آنها و رسیدگی به خواسته‌ها و شکایات کاربران از وظایف پشتیبانی است. همچنین باید فعالیت اعضا را زیر نظر داشته باشد، تا فعالیتی مغایر با قوانین سایت انجام نشود، در این حالت پشتیبانی می‌تواند به کاربر اخطار دهد و در صورت تکرار، حساب کاربری او را اصطلاحا بن یا مسدود نماید.

تمدید هاست: هاست‌ها معمولا یک دوره زمانی دارند و هنگامی که مدت زمان آن به پایان برسد نیاز به تمدید دارند. مسئولیت تمدید زمان هاست با پشتیبانی سایت است، اما هزینه تمدید هاست باید توسط کارفرما پرداخت شود. پیشنهاد می‌شود هاست‌های باکیفیت و با سرعت بالا خریداری نمایید.

قرارداد پشتیبانی وب سایت شامل چه مواردی نیست؟

توجه داشته باشید که موارد زیر جزو مسئولیت‌های پشتیبان سایت نبوده و لذا به هنگام نوشتن قرارداد برای سایت، در مفاد قرارداد درج نمی‌شوند:

 • رفع بالا نیامدن وبسایت به دلایل امنیتی یا ترافیکی 

 • شناسایی و جلوگیری از حملات (Attacks) به سایت

 • پایش مشکلات و شکایات مربوط به قانون کپی رایت و حقوق مالکیت معنوی

 • بررسی و نظارت بر خطاهای کنسول جستجوی گوگل

 • بررسی گزارش‌ها در Google Analytics

 • پایش لاگ‌های سرور به جهت بهبود دسترس‌پذیری و امنیت خدمات وب سایت

 • نظارت بر دسترس‌پذیری (Accessibility) سایت

 • نظارت بر شاخص‌های سئو داخلی (On-page SEO) 

در صورتی که نیازهای شما شامل موارد بالا است، بایستی به دنبال یک نمونه قرارداد نگهداری یا وبمسترینگ سایت باشید. زیرا موارد ذکر شده در حیطه وظایف یک وب‌ مستر بوده و در نمونه قرارداد پشتیبانی سایت لحاظ نمی‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر: دانلود نمونه قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

انتخاب پشتیبان سایت مناسب، تضمین عملکرد صحیح وب سایت!

باتوجه به پیشرفت وب و گسترش فضای آنلاین، هر کسب و کاری که دارای وب سایت است برای حفظ عملکرد وب سایت خود در ادامه راه نیاز به پشتیبان دارد. پشتیبانی سایت‌های طراحی شده با وردپرس یا کدنویسی شده شامل انواع محتوایی، سئو و فنی است، که می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه خود با شرکت موردنظر قرارداد support امضا نمایید. برای انتخاب تیم یا شرکت مناسب برای support باید به نکاتی مانند امکان گفتگو تلفنی و آنلاین با تیم یا مدیر مجموعه، ارائه مشاوره سئو کامل به کارفرما یا مدیر اصلی وب سایت، ارائه آموزش‌های لازم به صورت حضوری، برخورداری از پشتیبانی رایگان در یک بازه زمانی، سابقه و تجربه کاری بالا و مواردی دیگر در آن تیم دقت کنید تا با خیالی آسوده و اطمینان کامل وب سایت خود را به آنها بسپارید.

مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی سایت

همکاری با مجموعه ما مزایای زیادی را به همراه دارد و بازدهی کسب و کار را به بهترین نحو برای شما افزایش خواهد داد. برخی از مهمترین مزیت‌های دریافت خدمات پشتیبانی سایت به شرح زیر است.

 • پاسخگویی سریع: از مهم‌ترین مزایای این مورد باید به این موضوع اشاره کرد که کارشناسان در این مجموعه در سریع‌ترین زمان ممکن به کارفرما پاسخ داده و در صورت بروز مشکل آن را در بازه زمانی کوتاه رفع خواهند کرد.

 • عدم وابستگی به فرد: زمانی که با متخصصان پشتیبانی همکاری کنید دیگر به یک فرد وابستگی ندارید و به سبب بستن قرارداد از بروز مشکلات قضایی جلوگیری خواهید کرد.

 • مقرون به صرفه بودن: این تیم نسبت به رقبای خود هزینه کمتری برای پشتیبانی از وب سایت در نظر گرفته و به این ترتیب این امکان را فراهم کرده است تا افراد بتوانند با بودجه‌های مختلف به بهترین نحو از سایت خود در برابر عوامل آسیب زا محافظت نمایند.

 • جامع بودن خدمات: از مزایای استفاده از خدمات support باید به این موضوع اشاره کنیم در این مجموعه خدمات مختلفی اعم از خدمات سئو سایت در موتورهای جستجو، مدیریت سوشال مدیا، ساخت سایت و غیره انجام می‌شود. در نتیجه می‌توانید با یک شرکت قرارداد بسته و تمام فعالیت‌های خود را به آن بسپارید.

هزینه پشتیبانی سایت به صورت ماهانه؟

پشتیبانی وب سایت یک سرویس جامع است که شامل تبلیغات، توسعه وب سایت و طراحی برای کسب و کارهای موفق می‌باشد. شرکت ما طیف کاملی از خدمات را برای تبلیغات و همچنین توسعه و طراحی وب سایت برای کسب و کار موفق شما ارائه می‌دهد. ما از حضور آنلاین کسب و کار شما پشتیبانی می‌کنیم و یک استراتژی توسعه و بهینه‌سازی موثر برای دستیابی به اهداف شما ارائه می‌دهیم.

برای اینکه بتوانید به صورت دقیق در این زمینه اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید، توصیه می‌کنیم با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاوران متخصص صحبت کنید. توجه داشته باشید که تیم ما در این حوزه به صورت مجازی یا حضوری مشاوره رایگان به شما ارائه می‌دهد و این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوانید به راحتی تمامی ابهامات خود را به بهترین نحو، رفع کنید.

هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی

ممکن است گاها به دلیل اینکه در ساخت سایت از سیستم مدیریت محتوایی چون وردپرس استفاده کرده‌اید مشکلات یا محدودیت‌هایی را در این زمینه مشاهده کنید. در اینجا پشتیبان سایت وردپرسی تمامی اشکالات و باگ‌های سایت را برطرف خواهد کرد. در صورتی که تمایل دارید تا قیمت این پکیج به طور دقیق در اختیار شما قرار گیرد بهتر است با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. اصولا هزینه و قیمت پشتیبانی سایت وردپرسی در طول ماه بستگی به مواردی دارد که البته باید بگوییم این موضوع به امکانات و همچنین شرکتی که برای دریافت خدمات به آن مراجعه می‌کنید نیز بستگی خواهد داشت در نتیجه به هنگام سفارش حتما این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا بهترین بسته در اختیار شما قرار گیرد.

پشتیبانی سایت چه اهمیتی دارد؟

پشتیبانی سایت یکی از مهمترین بخش‌های نگهداری و پیشرفت سایت است، در بسیاری از پروژه‌ها وقتی پیشرفت بزرگی حاصل می‌شود عموما رقبا برای از دست ندادن جایگاه خود به سایت ضربه می‌زنند یا در حالت کلی با افزایش ورودی‌های سایت به دلیل نداشتن زیرساخت‌های درست و مناسب سایت با مشکلات بسیاری روبرو می‌شود، یک حامی سایت وظیفه دارد تا همیشه به تغییرات و اختلالات به وجود آمده در سایت توجه داشته باشد و مطمئن شود که سایت بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد.

هر وب سایتی به دلیل گسترش وب و فضای آنلاین، پیشرفت رابط کاربری و نیاز کاربران، برای ادامه فعالیت خود نیاز به نگهداری، توسعه و حفظ عملکرد سایت دارد، که پشتیبان سایت می‌تواند به رشد کسب و کار کمک نماید. با گذشت هر سال تکنیک‌ها و تجربه‌های جدیدی با توجه به رابط کاربری و نیاز کاربران اضافه می‌شود که وب سایت باید با توجه به این موارد تغییر کند.

پشتیبانی سایت اگر وجود نداشته باشد ضربات جبران ناپذیری به سایت خواهد زد

پکیج پشتیبانی سایت

پکیج پشتیبانی سایت برای وب سایت بسیار مفید است و همچنین از ایجاد مشکلات بزرگ در آن جلوگیری خواهد کرد. پکیج‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که توصیه می‌شود در این زمینه ابتدا با کارشناسان تماس گرفته و از آنها مشاوره بگیرید تا پکیج متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید. کارشناسان با توجه به آدرسی که در اختیار آن‌ها قرار داده‌اید تلاش می‌کنند تا وب سایت را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و مشکلات و باگ‌های آن را به طور کامل شناسایی کنند. بر این اساس شرایطی ایجاد خواهد شد تا بهترین پکیج را با توجه به نظر افراد متخصص در این زمینه انتخاب نمایید. این مجموعه برای اینکه بتواند نیاز مشتریان خود را به بهترین نحو برطرف نماید، بسته‌های مختلفی را در دسترس کارفرمایان عزیز قرار داده تا هر فرد متناسب با نوع سایت و مشکلاتش بتواند از آن استفاده نماید.

 پشتیبانی سایت چند نوع دارد؟

پشتیبانی سایت به سه بخش فنی، سئو و محتوایی تقسیم می‌شود، که باتوجه به انتخاب هر کدام مبلغ و قراردادی جداگانه با کارفرما امضا خواهد شد. در ادامه به توضیح هر یک از انوع پشتیبانی‌ها می‌پردازیم.

 • پشتیبانی وب سایت از نظر محتوا

امروزه باتوجه به گسترش محتواها، هر وب سایتی به یک تیم تولید محتوای قدرتمند نیاز دارد. از وظایف تیم پشتیبانی محتوایی وب سایت می‌توان به تولید محتوا، تعیین استراتژی محتوایی، بارگذاری محتوا در وب سایت، رعایت سئو محتوا، بروزرسانی مطالب قدیمی و ویرایش مقالات اشاره نمود.

 • پشتیبانی سایت از نظر فنی

متخصصین پشتیبانی فنی سایت، توسعه دهندگانی هستند که وب سایت را از نظر کدها، امنیت و هاست و دامین بررسی می‌کنند تا مشکلات مربوطه را برطرف نمایند. در واقع مهمترین وظیفه تیم پشتیبانی فنی وب سایت شامل رفع ایرادات و مشکلات کدنویسی، بررسی دسترسی سایت برای کاربران با سرعت مناسب، پلاگین نویسی در وب سایت‌های وردپرسی صورت نیاز، بررسی کلی سایت به صورت روزانه، بروزرسانی فنی سایت، افزایش امنیت و تهیه بک آپ است.

 • پشتیبانی وب سایت از نظر سئو

پشتیبانی سایت از نظر سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این فعالیت عموما توسط یک شرکت سئو انجام می‌شود؛ چراکه تاثیر بسزایی در افزایش ترافیک سایت و جذب کاربران بیشتر دارد. تیم سئو باید به خوبی با اصول و تکنیک‌های سئو در موتور جستجو گوگل آشنا بوده و باید بتواند رتبه سایت شما را در این موتور جستجوگر با بهینه سازی وب سایت افزایش دهد. از جمله مواردی که پشتیبانی سئو باید آن‌ها را انجام دهد، شامل: 

 • راه‌اندازی ابزار گوگل وب مستر

 • نصب و فعال‌سازی ابزار گوگل تگ منیجر

 • ارائه گزارش کلی از سرعت سایت

 • ریدایرکت کردن صفحات 404 در وب سایت

 • افزایش سرعت سایت با حذف فایل‌‌های اضافه

 • نصب افزونه‌های مرتبط با سئو 

 • افزایش سرعت در وب سایت‌های وردپرسی

 • ارائه گزارش از رفتار کاربران در بازه زمانی مشخص با استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس 

پشتیبانی سایت از نظر نوع وب سایت

به طور کلی طراحان سایت از روش‌های مختلفی برای طراحی وب سایت استفاده می‌کنند. دو روش‌ رایج در این حوزه برای استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده از طریق برنامه نویسی وجود دارد. در ادامه به بررسی وظایف تیم پشتیبانی وب سایت در قبال هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم:

پشتیبانی سایت وردپرسی و کدنویسی

 • پشتیبانی سایت طراحی شده با وردپرس

از دیگر روش‌های طراحی وب سایت، استفاده از زبان‌های برنامه نویسی است. تیم پشتیبانی این نوع سایت‌ها باید به زبان‌های برنامه نویسی مسلط باشند، به طوری‌که نگهداری و توسعه وب سایت را بدون هیچ مشکلی انجام دهند. باتوجه به اینکه پشتیبانی سایت شامل فنی، محتوایی و سئو است، این تیم باید بتواند از هر سه نوع آن support نماید.

 • پشتیبانی سایت کدنویسی شده

یکی از روش‌های طراحی وب سایت که طرفداران بسیاری پیدا کرده است، طراحی سایت با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا است. وردپرس به طور گسترده‌ای به عنوان محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در سراسر جهان شناخته می‌شود و تقریباً 30 درصد از وب سایت‌ها را تامین می‌کند. با استفاده از وردپرس می‌توان سایت‌های بسیار حرفه‌ای در تمامی زمینه‌ها طراحی کرد.

بنابراین تیم پشتیبانی سایت طراحی شده با وردپرس، باید به وردپرس و افزونه‌ها تسلط کافی داشته باشند. علاوه بر آن باید با نحوه بروزرسانی هسته وردپرس و افزونه‌های نصب شده، افزایش امنیت سایت، بهبود عملکرد وب سایت، بروزرسانی قالب‌های سایت و مواردی دیگر به خوبی آشنا باشد و بتواند ایرادات و مشکلات به وجود آمده را برطرف نماید.

همچنین تیم‌های سئو و تولید محتوا نیز باید به وردپرس و کار با آن آشنا باشند تا در عملکرد درست وب سایت تاثیر بگذارند. ما پکیج‌های جامع پشتیبانی وردپرس، راهنمایی مستمر، آموزش و به‌روزرسانی‌های امنیتی منظم را ارائه می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که وب‌سایت شما امن، بهینه‌شده و در بهترین سطح عملکرد خود قرار دارد.

پشتیبانی سایت چگونه انجام می شود؟

خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت با توجه به انواع آن شامل مواردی مانند بروزرسانی قالب، افزونه‌ها و کدها، بهبود سرعت و سئو سایت، تهیه بک آپ، نصب افزونه‌های موردنیاز، بارگذاری و تولید محتوا، رفع مشکلات امنیتی و بسیاری دیگر است که می‌توانید براساس روش‌های زیر با تیم‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پشتیبانی وب سایت قرارداد امضا کنید:

پشتیبانی سایت چگونه انجام می شود

 • بدون پشتیبانی

در برخی مواقع ممکن است شرکت مورد نظر سایتی را برای شما طراحی کند که کاملا با نحوه مدیریت وب سایت و اصول آن آشنایی کامل دارید. بنابراین در این مواقع طراح سایت با ارائه ویدیویی کوتاه نحوه عملکرد وب سایت و کار با آن را به شما توضیح می‌دهد و در این صورت شرکت دیگر مسئولیتی در قبال مشکلاتی که در آینده به وجود می‌آید، نخواهد داشت. 

 • پشتیبانی براساس مبلغ و زمان مشخص در ابتدای قرارداد

در این روش از پشتیبانی سایت، شما در زمان امضا قرارداد طراحی سایت با تعیین مبلغ و زمان مشخصی، قرارداد را نیز با شرکت موردنظر امضا می‌کنید. یا در صورت ارائه خدمات رایگان آن شرکت می‌توانید در یک بازه مشخصی از آن‌ها استفاده نمایید تا در صورت رضایت و اعتماد کامل ادامه کار را به همان تیم با پرداخت هزینه بسپارید.

 • پشتیبانی جداگانه در انتهای قرارداد در صورت تمایل

با استفاده از این روش که یکی از رایج‌ترین روش‌های پشتیبانی وب سایت به شمار می‌آید، می‌توانید در صورت تمایل و رضایت از کار شرکت موردنظر، قرارداد را طبق توافق طرفین با مبلغ و زمان مشخص امضا کنید.

 • پشتیبانی به صورت پروژه ‌ای در زمان ‌های خاص

زمانی که وب سایت شما به مشکل یا ایراداتی برخورد کرد که نمی‌توانید آن‌ها را برطرف کنید، می‌توانید بصورت پروژه‌ای ساپورت وب سایت خود را با شرکت‌هایی که شرایط مدنظر را قبول می‌کنند، قرارداد پشتیبانی سایت امضا کنید.

مشاوره پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت چه خصوصیاتی دارد؟

از جمله مهم‌ترین خصوصیات یک تیم پشتیبانی خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان دسترسی دائم به تیم

 • امکان گفتگو تلفنی و آنلاین با تیم یا مدیر مجموعه

 • ارائه مشاوره کامل به کارفرما یا مدیر اصلی وب سایت

 • ارائه آموزش‌های لازم به صورت حضوری

 • برخورداری از پشتیبانی رایگان در یک بازه زمانی

 • صرفه جویی در هزینه و زمان

 • امکان پاسخگویی در سریع زمان ممکن

پشتیبانی سایت چه خصوصیاتی دارد؟ دسترسی دائم، ارتباط زنده، مشاوره و ...

انتخاب مناسب پشتیبانی سایت

باتوجه به وجود تیم‌های مختلف در زمینه طراحی سایت و متخصص این حوزه، پیدا کردن تیم و شرکت خوب برای پشتیبانی وب سایت به کار دشواری تبدیل شده است. درواقع از ویژگی تیم خوب می‌توان به مواردی مانند سابقه کاری بالا، حرفه‌ای و متخصص بودن، متخصص در طراحی سایت، ارائه گزارش ماهانه، آشنایی کامل با نحوه مدیریت وب سایت با زبان‌های مختلف و غیره اشاره نمود. بنابراین برای انتخاب پشتیبانی مناسب باید وقت و هزینه بیشتری را بگذارید تا تیم موردنظر خود را باتوجه به این ویژگی‌ها پیدا نمایید.

انواع پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت دارای انواع مختلفی است که شامل:

پشتیبانی سایت شرکتی

معمولا این نوع پشتیبانی برای بروزرسانی سایت، رفع مشکلات فنی ، درج محتوا و پیگیری‌های مرتبط با آن است. سبک کاری شرکت‌ها و کسب و کارها متفاوت است از این رو نیاز و خواسته کارفرما نیز ممکن است متفاوت باشد.

پشتیبانی سایت فروشگاهی

در پشتیبانی سایت فروشگاهی بیشتر نیاز به موارد فنی و مدیریت کالاها (قیمت کالاها و موجودی آنها) احساس می‌شود.

پشتیبانی سایت محتوایی

این سایت‌ها اصولا نیاز به یک تیم قوی در زمینه تولید محتوا دارند. برای این سایت‌ها نیاز است یک تقویم محتوایی تنظیم شود تا بتوان محتوای مستمر تولید نمود و روی سایت قرار داد. معمولا سایت‌های محتوایی بازدید زیادی دارند. خصوصا اینکه در زمینه تخصصی فعالیت داشته باشند.

پشتیبانی سایت شخصی

در این مدل سایت باید برای هر قدم یک برنامه‌ریزی خاص و قوی انجام شود. پشتیبانی این نوع سایت‌ها هزینه کمتری دارد. تولید محتوا به رشد این دسته از سایت‌ها کمک می‌کند، اما باید محتوا را بر اساس پرسونای مخاطب تولید و منتشر نمود.