سئو سایت خبری

یکی از مهم‌ترین هدف‌های سایت‌های خبری این است که به عنوان یک منبع موثق شناخته شوند و در معرض دید کاربران قرار داشته باشند. اگر شما نیز قصد دارید که وب‌ سایت خبری خودتان را در این دنیای پر هیاهوی خبر‌ها پررنگ‌تر کنید تا توسط دیگران بیشتر شناخته شود، باید بر روی سئو سایت خبری خود متمرکز شوید؛ چرا که رسیدن به رتبه‌های اول گوگل، علاوه بر این که یک سایت خبری را پر رنگ‌تر کرده و در معرض نمایش کاربران قرار می‌دهد؛ موجب می‌شود که کاربران نیز آن را به عنوان یک منبع موثق و معتبر بشناسند.

سئو سایت خبری

فهرست مطالب برای مطالعه

اهمیت سئو سایت خبری

در سایت های خبری با انتشار خبرهای گوناگون می توانیم کاربران بسیاری را جذب نماییم. اما این در شرایطی است که وقتی کاربر خبری را جستجو می کند شما در 3 نتایج صفحه اول گوگل قرار گرفته باشید در غیر این صورت شما فقط شانس جذب کمتر از یک چهارم کاربران را دارید. چرا گفتیم یک چهارم؟ طبق آمارهایی که گوگل اعلام کرده کمتر از یک چهارم کاربرهای وب، به صفحات بعدی گوگل می روند. فکر می کنم تا حدودی متوجه شدید که اهمیت سئو سایت خبری چیست؟ اجرای سئو در سایت خبری این امکان را فراهم می کند کاربران بیشتری اخبار روز شما را ببینند و ترافیک شما نیز افزایش می یابد.

هدف سئو سایت خبری

همانطور که می‌دانید کاربرد سایت‌های خبری، ارائه اخبار روز به کاربران است. در همین راستا، زمانی که کاربران یک موضوع خبری را در گوگل جستجو می‌کنند؛ گوگل لیستی از سایت‌های مختلف را به آنان نمایش می‌دهد. بدیهی است که در این شرایط، احتمال این که کاربران برای مطالعه متن کامل یک خبر، به صفحه دوم و یا صفحات دوم به بعد گوگل مراجعه کنند، بسیار کم و حتی می‌توان گفت که نزدیک به صفر است و طبق آمارهای به دست آمده کمتر از یک چهارم کاربران به صفحه دوم گوگل مراجعه می‌کنند و این عدد در مورد صفحات دوم به بعد بسیار کاهش می‌یابد؛ بنابراین سایتی که سئو نباشد، فقط شانس جذب کمتر از یک چهارم کاربران را خواهد داشت؛ در نتیجه تنها با سئو سایت خبری می‌توان خود را به صفحه اول گوگل رساند و به این تریتب موفق به جذب کاربران بیشتری شد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که معمولا کاربران برای خواندن متن یک خبر، روی همان گزینه اول و یا نهایتا روی گزینه‌های دوم و سوم کلیک می‌کنند؛ بنابراین یک سایت خبری به منظور جذب حداکثری مخاطبان، باید خود را در بین رتبه‌های اول گوگل جای دهد که هر چند این مسئله، یکدفرآیند زمانبر است، اما با استفاده از استراتژی‌های سئو سایت خبری قدرتمند می‌توان به آن دست یافت.

مزایای سئو سایت خبری

با توجه به مطالبی که در بخش‌های پیش توضیح داده شدند، سئو سایت خبری دارای مزایای بسیار زیادی برای این وب سایت‌ها است که در این قسمت به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • جذب ترافیک بیشتر
 • افزایش نرخ تعامل
 • افزایش نرخ تبدیل
 • کاهش نرخ پرش
 • قرار گرفتن در بخش Google News که یک بخش منحصر به فرد از گوگل برای نمایش اخبار است.

مراحل اصول سئو سایت خبری در جاب تیم

مهم‌ترین مراحل و گام‌های سئو سایت خبری عبارتند از:

 • تحقیق سریع و قدرتمند کلمات کلیدی

برخلاف سایت‌های غیر خبری که معمولا زمان انتشار موضوعات مختلف برای آن‌ها تفاوت چندانی ندارد، در مورد سایت‌های خبری دارای اهمیت بسیار زیادی است؛ چرا که در صورتی که یک سایت خبری انتشار یک خبر را در حد یک یا دو روز و یا حتی گاها در حد چند ساعت به عقب بیندازد، قطعا کاربران خود را از دست خواهد داد. یک سایت خبری تنها در صورتی می‌تواند به یک منبع معتبر و پر مخاطب تبدیل شود که بپواند خبرهای روز را پیش از سایت‌های رقیب منتشر کند؛ بنارراین یک سایت خبری باید مانند یک ساعت کار کند و دستیابی به این هدف ارزشمند، تنها از طریق تحقیق سریع و قدرتمند کلمات کلیدی امکان پذیر است. به این ترتیب که تیم سئو سایت خبری همواره باید کلمات کلیدی ترِند را پیدا کرده و در اختیار تیم محتوا قرار دهند تا آن‌ها نیز به سرعت متن آن خبر را در قالب یک محتوای سئو شده، بنویسند؛ بنابراین به جرأت می‌توان گفت که سرعت و استمرار در تحقیق کلمات کلیدی، یکی از کلیدهای موفقیت در سئو سایت خبری است.

 • تولید محتوا

همانطور که می‌دانید، محتوای اصلی سایت‌های خبری را خبرهای روز تشکیل می‌دهند.اما نکته اصلی که در اینجا وجود دارد، این است که این خبرها باید با یک نگارش شفاف و روان نوشته شوند تا مخاطبان نیز از میان تعداد زیاد سایت‌های خبری، این سایت را انتخاب کند؛ بنابراین یک سایت خبری باید یک تیم تولید محتوای حرفه‌ای داشته باشد تا بتواند از عهده نوشتن متن‌های خبری جذاب و مخاطب پسند بر بیاید. علاوه بر این نوع نگارش تیترها نیز در تولید محتوای سایت‌های خبری بسیار مهم است. زیرا زمانی که کاربران یک خبر خاص را در موتورهای جستجو، سرچ می‌کنند، سایت‌های زیادی که همگی، آن خبر را پوشش داده‌اند، برای آن‌ها نمایش داده می‌شود و در این شرایط کاربران نیز سایتی را انتخاب می‌کنند که تیتر جذاب‌تری داشته باشد. اما با این وجود هیچ‌گاه نباید در نوشتن تیترها اغراق شود یا به نوعی فریبی در آن‌ها وجود داشته باشد؛ چرا که در این صورت کاربران، این سایت را به عنوان یک منبع موثق و معتبر نخواهند شناخت و این مسئله نیز مهم‌ترین خطری است که یک منبع خبری را تهدید می‌کند.
البته بهتر است در سایت‌های خبری، علاوه بر اخبار روز، برای موضوعات متفرقه جذاب و پرمخاطب نیز محتوا تولید شود؛ این موضوعات می‌تواند از موضوعات روز دنیای تکنولوژی گرفته تا دستاوردهای جدید دنیای سلامت و پزشکی را شامل شود؛ ولی از دیدگاه سئو، همه موضوعات، چه موضوعات خبری و چه موضوعات غیر خبری، بهتر است به صورت منسجم و نزدیک به هم باشند، دلیل این امر نیز این است که به طور کلی موتورهای جستجو، سایت‌هایی را که به صورت تخصصی در حوزه‌های محدودی فعالیت می‌کنند، بیشتر می‌پسندند. 

 • نظارت دائمی بر معماری وب سایت

از آنجایی که سایت‌های خبری دائما در حال انتشار اخبار هستند، ممکن است پس از گذشت مدتی، دارای صفحات بسیار زیادی باشند که هیچ یک از این صفحات نیز نباید حذف شوند؛ بنابراین وب سایت‌های خبری پتانسیل بالایی برای به هم ریختگی دارند که در این صورت لینک سازی داخلی سایت نیز دچار اختلال شده و به این ترتیب بعضی از این صفحات نیز رتبه بندی نمی‌شوند و در نتیجه کاربران نیز به تدریج این سایت را کنار می‌گذارند.
یکی از کاربردهای سئو سایت خبری، سازماندهی صفحات سایت است. تیم‌های سئو، صفحات یک سایت را هر اندازه هم که زیاد باشند، مدیریت کرده و آشفتگی‌های احتمالی آن‌ها جلوگیری می‌کنند. از جمله روش‌های مدیریت و بهینه سازی معماری صفحات که مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 

 • تعبیه نوار جستجو در سایت که موجب می‌شود، کاربران به راحتی به صفحه مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.
 • انتخاب حالت ایده آل از بین Pagination (صفحه بندی) یا Infinite (اسکرول بی نهایت) به منظور نمایش اخبار
 • مدیریت دسته‌ها و تگ‌ها
 • قرار دادن منوی برد کرامپ که بهتر است به دو صفحه لینک شود:  صفحه اصلی سایت و صفحه اخبار

 

 • بهینه سازی سایت خبری برای موبایل

از آنجایی که بیشتر مردم تمایل دارند که خبرها را بر روی صفحه گوشی و یا تبلت دنبال کنند، بدیهی است که آن‌ها سایت‌هایی را که از لحاظ طراحی، با دستگاه مورد نظر آن‌ها سازگار نیست، ترک خواهند کرد؛ بنابراین یکی از نکات بسیار مهم در سئو سایت خبری، ریسپانسیو بودن این سایت‌ها برای موبایل و همچنین تبلت‌های کوچک است.

 • افزایش سرعت سایت خبری

از مهم‌ترین اهداف سئو سایت خبری، افزایش سرعت این سایت‌ها است. معمولا افرادی که به دنبال خبرهای جدید هستند، نسبت به کاربران دیگ وب، صبر کمتری دارند. از این رو سرعت سایت‌های خبری نقش مؤثری در موفقیت‌ آن‌ها دارد. پرکاربردترین تکنیک‌هایی که به منظور افزایش سرعت سایت‌های خبری‌، توسط سئو کاران استفاده می‌شود، عبارتند از استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند: Gzip یا AMP، مدیریت تبلیغات پاپ آپی، کش کردن سایت و …

 • رصد کردن دائمی وضعیت ایندکسینگ صفحات

همانطور که گفته شد، تعداد صفحات یک سایت خبری دائما در حال افزایش است؛ در این شرایط ایندکس شدن تمامی این صفحات توسط موتورهای جستجو، به یک دغدغه مهم در سئو سایت خبری تبدیل می‌شود. چرا که در غیر این صورت، اخبار و مطالب جدیدی که منتشر می‌شود، توسط موتورهای جستجو به کاربران نمایش داده نمی‌شوند.
یک نکته بسیار مهم دیگر در مورد ایندکس شدن صفحات سایت‌های خبری، این است که از آنجایی که اخبار جدید، در روزهای اول انتشار، بیشترین پتانسیل را برای جذب مخاطب دارند؛ بنابراین ایندکس شدن یک صفحه پس از گذشت مدتی از انتشار آن، عملا دیگر کاربرد نخواهد داشت. بر همین اساس بررسی دائمی ایندکس شدن صفحات یک سایت خبری، به ویژه صفحات جدید، از جمله وظایف اصلی تیم سئو محسوب می‌شود. به همین منظور، سئو کاران با روش‌های مختلفی از ایندکس شدن صفحات اطمینان حاصل می‌کنند که یکی از رایج‌ترین آن‌ها ایجاد Siteamp و ثبت آن برای موتورهای جستجو و آپدیت کردن آن است. روش دیگر نیز وارد کردن دستی صفحه جدید در لیست ایندکس گوگل از طریق ابزارهایی مانند Google search console است.

 • لینک سازی داخلی و خارجی

در زمینه سئو سایت خبری، یکی از بهترین راهکارها برای نگه داشتن طولانی‌تر کاربران در سایت، لینک سازی داخلی صحیح است؛ چرا که کاربران در هنگام مطالعه یک خبر، بر روی لینک‌های مرتبطی که توجهشان را جلب کند، کلیک می‌کنند.
یکی دیگر از روش‌های جذب مخاطب، بک لینک‌ها در حوزه لینک‌ سازی خارجی هستند. لینک‌هایی که سایت‌های خارجی، به یک سایت خبری می‌دهند، علاوه بر جذب مخاطب، به طور مستقیم بر سئو سایت خبری تأثیر گذاشته و موجب افزایش رتبه سایت، در موتورهای جستجو می‌شود.
روش‌های مختلفی برای بک لینک سازی، از طراحی کمپین های رپورتاژ آگهی گرفته تا کامنت مارکتینگ وجود دارند. اما حتما باید توجه داشته باشید که حد استانداردی از بک لینک برای یک بازه زمانی خاص، ایده‌آل است و در  صورت کم بودن تعداد بک لینک‌ها، چندان به چشم گوگل نخواهند آمد و در صورتی هم که در یک بازه زمانی کم، تعداد بک لینک‌ها زیاد باشند، گوگل آن‌ها را غیر طبیعی تلقی کرده و ارزشی برای آن‌ها قائل خواهد بود.

مراحل انجام خدمات سئو سایت خبری در جاب تیم

 • برای آشنایی با مراحل خدمات سئو که آژانس جاب تیم برای مشتریان خود در نظر گرفته، باید بدانید که در ابتدا می توانید با شماره 09308297906 با مجموعه جاب تیم در تماس باشید.

 • کارشناسان، با ارسال آدرس سایت توسط شما، آنالیز اولیه را انجام داده و از شما خواستار این هستند که بریف یا فرم اطلاعات مرتبط با بیزینس خود را پر کرده و برای شرکت ارسال کنید.

 • متخصصین سئو، کلماتی که مرتبط با کسب و کار شماست را بررسی می نمایند و پروپوزالی به شما ارائه می کنند.

 • بررسی و تشخیص کلمات کلیدی مناسب توسط تیم تخصصی سئو جاب تیم صورت می پذیرد.

 • پروپوزالی تخصصی به شما ارائه می شود.

 • پروپوزال سئو به قرارداد کارفرما ضمیمه خواهد شد.

 • در این مرحله نیز پروپوزال نمونه کارها و پکیج هایی با عنوان بسته A، بسته A+، بسته A++ وبسته Z برای شما ارسال می شود. ولی شما به تنهایی نمی توانید تشخیص دهید که از کدام پگیج استفاده کنید و این وظیفه تیم سئو جاب تیم است که با توجه به سختی کلمات، کارفرما را متقاعد نماید که کدام یک از این پکیج ها می تواند تاثیر بیشتری بر روی سئو سایت خبری شما داشته باشد.

 • کارشناسان سئو تلفیقی از پکیج ها را گاهی برای سایت پیشنهاد می دهند تا بازدهی بیشتری داشته باشید.

 • سپس در این مرحله عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت جاب تیم بسته می شود. گروه واتساپ و تلگرامی توسط تیم سئو ایجاد خواهد شد و از طریق این گروهها با کارفرما در ارتباط خواهیم بود. کلیه کارهایی که متخصصین سئو، بر روی سایت شما جهت بهینه سازی انجام می دهند، در این کانال ها به شما اطلاع داده خواهد شد.

 • گزارشات لحظه ای سئو سایت خبری، در واقع یک گزارش نهایی و کامل هر ماه از همه کارهای انجام شده ارسال می شود.

 • روال انجام امور سئو از طریق کانال های ارتباطی جهت کارفرما قابل مشاهده می باشد.

یکی از ویژگی هایی که شرکت جاب تیم را با آژانس های دیگر که در زمینه خدمات و ارائه سئو سایت های شرکتی فعالیت می کنند، متمایز می نماید اجرای بند ضمانت انجام کار، می باشد. در صورتی که در بازه زمانی مشخص شده، با توجه به موارد درج شده در قرارداد، نتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم، هزینه مشتری عودت داده  خواهد شد.

مدت زمان اجرای سئو سایت خبری

زمان پیاده سازی اصول سئو، توسط تیم متخصص و کارشناسان زبده جاب تیم با توجه به پروپوزالی که ارسال می شود تقریبا مشخص می باشد. ولی از آنجا که رعایت اصول در سئو سایت خبری، بسیار تخصصی است و نیاز به اجرای ترفندهای متفاوت دارد ممکن است کمی زمان بر باشد. ولی در هر صورت بر اساس انتخاب پکیج ها توسط کارشناس سئو، زمان را تخمین زده و به مشتری اعلام خواهیم کرد. البته این را در نظر بگیرید که افزایش درآمد در فضای اینترنت، با توجه به رقابتی بودن فضا، کار آسانی نیست اما اگر بهینه سازی سایت خود را به افراد حاذق بسپارید حتما شاهد نتایج خوبی خواهید بود.
 

مشاوره سئو سایت خبری

انتخاب یک مجموعه برای گرفتن مشاوره در مورد سئو سایت خبری خود آنقدر اهمیت دارد که ما معتقد هستیم کار را به کاردان بسپارید. یعنی اگر می خواهید فروش و بازدید از سایت داشته باشید بر روی سئو سایت خبری خود فعالیت کنید، اما چطور فعالیت کردن بسیار مهم است اگر در زمینه سئو دانشی ندارید توصیه می کنیم این کار را انجام ندهید. در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم حتما از کارشناسان خلاق در این زمینه استفاده کنید تا نتیجه واقعی ان را ببینید. 
آیا می دانید برای راهنمایی جهت سئو سایت، مشاوره سئو سایت خبری چه کمکی می تواند بکند؟ باید یک کارشناس سئو با داشتن تجربه کافی و مهارت های هوشمندانه خود، بتواند استراتژی مناسبی برای سایت شما بچیند. مشاوره سئو با توجه به نوع کار شما  و کسب اطلاعات از نحوه فعالیت شما در ابتدای کار، مراحل انجام سئو را به شما شرح می دهد و در مورد خدماتی که آن شرکت در زمینه سئو می تواند برای شما ارائه کند صحبت خواهد کرد و با توجه به تشخیص کارشناسان متخصص در این زمینه مسیری برای سایت شما مشخص می شود. 

آژانس جاب تیم در خدمات رسانی در این بخش به عنوان یک سئوکار حرفه ای زبان زده خاص و عام است و پکیج هایی را به شما ارائه می کند و در نهایت با تشخیص خود مسیر و زمانی را برای کسب رتبه برتر در گوگل در نظر می گیرد و در این مسیر راهنمایی و پشتیبانی لازم و گزارش کامل و دقیقی را به صورت ماهیانه ارائه خواهد کرد.

نمونه کارسئو سایت شرکتی در جاب تیم
با توجه به سوابق درخشانی که در این سال ها آژانس جاب تیم از رضایت مشتریان داشته و عملکرد درست و مناسب تیم متخصص و با مهارت خود ، می توانید متوجه تعهد و اعتبار ارزشمند این شرکت باشید. مطمئنا با انتخاب درست یک تیم سئو با مهارت، می توانید به زودی به کسب وکار خود شهرت و اعتبار خاصی را بدهید. تعدادی از نمونه کارهای ارائه شده در تصویر تقدیم نگاه گرم شما کاربران عزیز می گردد.
شرکت جاب تیم با کمک تیم حرفه ای و مجرب خود در این سال ها توانسته با مشاوره سئو سایت خبری و مشاوره طراحی سایت و ارائه خدمات و پشتیبانی صفر تا صد و با تضمین کار، حین بستن قرارداد با کارفرما، رضایت مشتری های خود را جلب نماید. در این قسمت نمونه کارهای شرکت جاب تیم را تقدیم حضورتان خواهیم کرد.