مشاوره کسب و کار

اگر قصد راه‌اندازی یک کسب و کار را دارید ولی نمی‌دانید چه شغلی را انتخاب کنید یا اگر به دنبال پیشرفت و ترقی در کسب و‌ کارتان هستید ولی هنوز نتوانسته‌اید برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به اهدافتان داشته باشید؛ مشاوره کسب و کار می‌تواند به شما بسیار کمک کند. داشتن یک برنامه‌ریزی صحیح و دقیق در تمام مراحل زندگی از جمله داشتن یک کسب و کار پرسود بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از کسب و کارتان بدست بیاورید‌ باید از افراد باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. شاید تصور کنید چون مدت‌هاست که تجارت خود را شروع کرده‌اید قطعا تمام زیر و بم های  آن را می‌شناسید و هیچ نقطه کوری برای شما وجود ندارد. در حالیکه کاملا در اشتباه هستید؛  شما قطعا جهت پیشرفت در کسب و کارتان به فردی نیاز دارید که  کاملا بی طرفانه از بیرون به کسب و کارتان نگاه کند و چالش ها و مشکلات آن را بررسی و راهکارهای مفید به شما ارائه دهد. در این مقاله قصد داریم به ضرورت مشاوره کسب و کار بپردازیم‌.

مشاوره کسب و کار

فهرست مطالب برای مطالعه

مشاوره کسب و کار چیست؟

مشاور کسب و کار یک شغل کاملا تخصصی است که به کسب و کارهایی که تازه تأسیس شده‌اند کمک می‌کند که مشکلات و چالش‌ها را از سر راه خود بردارند و بتوانند در  مسیر موفقیت و پیشرفت حرکت کنند. توجه داشته باشید که مشاور کسب و کار باید از تخصص بالایی برخوردار باشد و اطلاعات لازم در مورد شغل‌های مختلف را داشته باشد تا بتواند راهکارهای مفیدی را ارائه دهد.  

ضروریت مشاوره کسب و کار

فرقی نمی‌کند که شما در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت هستید یا کسب و کار کوچک دارید یا بزرگ، در هر صورت شما به مشاوره کسب و کار نیاز خواهید داشت. برخی از افراد تصور می‌کنند که مشاوره  فقط برای کسب و کارهای بزرگ است در حالیکه کسب و کارهای کوچک و تازه تأسیس هم می‌توانند از راهنمایی مشاوره استفاده کنند و با رفع مشکلات و چالش‌های خود به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا نمایند. هر کسب و کاری ممکن است با  تغییرات ناگهانی روبرو شود که در صورت عدم  مدیریت صحیح باعث ورشکستگی یا ضررهای مالی زیادی به آن شود. حضور یک مشاور کسب و کار می‌تواند به شما برای پشت سر گذاشتن این بحران کمک کند. همانطور که قبلا هم گفتیم هر شخصی جهت مشاوره مناسب نیست و باید دارای تحصیلات آکادمی و هم چنین از تخصص و مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد.

خدمات مشاور کسب و کار

 مشاوره کسب و کار به تمام مشاغل و شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف کمک می‌کند. چه شرکت‌هایی که در کسب و کار خود موفق هستند و قصد گسترش تجارت خود را دارند و چه شرکت‌هایی که درگیر چالش‌ها و مشکلات هستند و به دنبال راهکارهایی برای رسیدن به موفقیت می‌باشند؛ مشاوران کسب و کار می‌توانند به آنها کمک کنند. البته برخی از مشاوران در زمینه تخصصی مشاوره می‌دهند ولی به طور کلی خدمات زیر را ارائه می‌دهند.

 • چالش‌ها و موانعی که مانع از رشد و ترقی شرکت می‌شود را شناسایی می‌کنند.
 • تغییرات سازنده ای که به رشد کسب و کارتان کمک می‌کند را تعیین و برای اجرای آن به شما کمک می‌نمایند.
 • برنامه‌ریزی های لازم جهت ایجاد تغییرات در شرکت را تعیین و بهترین پیشنهادات را به شما ارائه می‌دهند.
 • راهکارهایی مناسب در جهت استخدام، اخراج و ارزیابی کارکنان ارائه می‌دهند.
 • جهت برنامه ریزی برای شروع یک کسب و کار جدید شما را کمک می‌کنند.
 • در صورتی که شرکت با مشکلات مالی مواجه شده باشد، بودجه شرکت را تجزیه و تحلیل می‌کند و برای عبور از این بحران، راهکارهایی را ارائه می‌دهد.
 • مشکلاتی که ممکن است کسب و کار شما با آن مواجه شود را شناسایی و از وقوع آن جلوگیری می‌کند‌.
 • به افزایش بازدهی کارکنان کمک می‌کند.

خدمات مشاور کسب و کار

چه مشاغلی به مشاوره کسب و کار نیاز دارند؟

 • کسب و کارهای نوپا می‌توانند برای شروع کار خود از مشاوره کسب و کار استفاده کنند.
 • کسب و کارهایی که مدتهاست در حوزه خاصی فعالیت می‌کنند و به دنبال گسترش و توسعه تجارت خود هستند.
 • شرکت‌هایی که کمپین‌های جدیدی را راه‌اندازی کرده‌اند؛ می‌توانند از تخصص و مهارت مشاوران کمک بگیرند.
 • شرکت‌هایی که برای تحقق اهداف مالی خود به مشکل برخورده اند؛ می‌توانند از راهکارهای یک مشاور کسب و کار کمک بگیرند.
 • شرکت‌هایی که در راستای گسترش کسب و کار خود، یک بخش جدید اضافه کرده‌اند می‌توانند جهت برنامه‌ریزی و استخدام نیروی کاری از خدمات مشاوره کسب و کار استفاده می‌کنند.

چگونه یک شرکت مشاوره کسب و کار خوب پیدا کنیم؟

شرکت‌های زیادی در زمینه مشاوره کسب و کار فعالیت می‌کنند که انتخاب بهترین آنها همیشه دغدغه مدیران و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ بوده است. درواقع بهترین شرکت مشاوره می‌تواند چالش و مشکلات سازمان و شرکت‌ها را شناسایی کرده و با رفع آنها به افزایش سوددهی آنها کمک کند. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهترین شرکت مشاور کسب و کار حتما به آدرس اینترنتی آنها مراجعه کرده و روزمه و سابقه کاری آنها را بررسی کنید. جاب تیم به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های مشاوره کسب و کار با داشتن رزومه حرفه‌ای و کارشناسان متخصص و مجرب به پیشرفت و توسعه کسب و کارها کمک می‌کند.

مشاوره کسب و کار با جاب تیم

 جاب تیم متشکل از مشاوران کاربلد و حرفه‌ای به سازمان‌هایی که کسب و کار فعال دارند و به دنبال پیشرفت و توسعه هستند و همچنین اشخاصی که به دنبال شغل جدید می‌باشند و برای شروع نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند کمک می‌نماید. این مجموعه در زمینه مشاوره بازاریابی و فروش، مشاوره مدیریت منابع انسانی، ارائه مشاوره استراتژیک و مشاوره تبلیغات و برندینگ خدمات باکیفیتی را ارایه می‌دهد که در ادامه بیشتر به آنها می‌پردازیم.

مشاوره بازاریابی و فروش

شرکت‌ها و سازمان‌ها برای اینکه بتوانند تجارت خود را گسترش دهند و به سودآوری برسند نیاز به مشاوره بازاریابی یا همان مشاوره مارکتینگ دارند. بازاریابی روش‌های مختلفی دارد که انتخاب بهترین روش متناسب با نوع کسب و کار نیاز به تخصص و تجربه دارد. خدمات مشاوره کسب و کار جاب تیم از انواع روش‌های بازاریابی و افزایش فروش آگاه است و بهترین راهکار را به سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه می‌دهد. مشاوره بازاریابی برای سازمان‌ها و تولیدکنندگانی که قصد فروش کالای خود را دارند بسیار مهم‌ است،؛ زیرا برای بقا و سودآوری نیاز به فروش محصولات یا خدمات دارند. مشاوره مارکتینگ جاب تیم علاوه بر اینکه به افزایش فروش و سودآوری کمک می‌کند، فرصت‌های زیادی را جهت رشد و پیشرفت سازمان ایجاد می‌نماید.

مشاوره مدیریت منابع انسانی

یکی دیگر از خدمات مشاوره کسب و کار جاب تیم، مشاوره مدیریت منابع انسانی است که به رشد منابع انسانی کارآمد کسب و کارها و سازمان‌ها کمک می‌کند‌. همانطور که می‌دانید منابع انسانی یکی از سرمایه‌های اصلی هر سازمانی به شمار می‌رود که در رشد و پیشرفت یک مجموعه تاثیرگذار است. با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران استفاده صحیح از مهارت و توانایی افراد در راستای به تحقق رسیدن اهداف سازمانی است، مشاوره مدیریت منابع انسانی اهمیت بسیار زیادی دارد. مشاوره مدیریت منابع انسانی مجموعه جاب تیم با ارزیابی منابع انسانی سازمان، شما را در شناخت بهتر نیروی انسانی یاری می‌کند. هم چنین تمام مشکلات و ضعف‌های سازمان در بخش‌های فرآیند استخدام، وفاداری کارکنان، آموزش، برنامه ریزی صحیح، مدیریت عملکرد کارکنان را رفع کرده و با هدایت صحیح منابع انسانی، شما را  در رسیدن به اهداف سازمانی کمک می‌کند.

مشاوره مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک

بخش مشاوره مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک جاب تیم با بهره‌گیری از مشاوران متخصص در  این زمینه به تعیین و برنامه ریزی استراتژی سازمان‌ها کمک می‌کند. در واقع استراتژی یک ابزار مهم و ضروری جهت رسیدن به اهداف سازمانی است. هر شرکت و سازمانی می‌تواند استراتژی متفاوتی را انتخاب کرده و براساس آن کسب و کار و تجارت خود را پیش ببرد. برنامه‌ریزی استراتژی مستلزم دانش، علم و تجربه در این زمینه است و در اینجاست که مشاوره مدیریت استراتژیک اهمیت پیدا می‌کند. به طور مثال اگر یک شرکت برای کاهش هزینه‌های خود بخواهد یکی از بخش‌های شرکت را تعطیل کند؛ مشاوره برنامه ریزی استراتژیک  بهترین استراتژی را جهت بهبود شرایط ارایه می‌دهد.

مشاوره تبلیغات و برندینگ

 یکی دیگر از خدمات مشاوره کسب و کار مجموعه جاب تیم، مشاوره تبلیغات و برندینگ است. شما برای بیشتر دیده شدن در بازار نیاز به مشاور برندینگ دارید. مشاوران باتجربه و متخصص این مجموعه، سازمان‌ها را در جذب  مشتریان بیشتر و حفظ آنها کمک می‌کنند. همانطور که می‌دانید تبلیغات نقش مهمی در توسعه کسب و کارتان دارد. سازمان‌ها می‌توانند با تبلیغات و ایجاد تمایز بین محصولات و خدمات خود با سایر رقبا، مشتریان بیشتری را به سمت خودشان جذب کنند و سهم بزرگ‌تری از بازار فروش را به خودشان اختصاص دهند. از این رو مشاور تبلیغات و برندینگ به کسب و کارها کمک می‌کند که بهترین استراتژی تبلیغاتی را برای رسیدن به اهدافشان پیاده کنند.

چرا باید خدمات مشاوره کسب و کار جاب تیم را انتخاب کنیم؟!

همانطور که اشاره کردیم بخش مشاوره کسب و کار جاب تیم خدمات متنوعی را در زمینه بازاریابی و فروش، منابع انسانی، مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک و تبلیغات و برندینگ ارائه می‌دهند که به بهبود و ارتقای کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند. فرقی نمی‌کند که تازه کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا قصد رشد و توسعه تجارت خود را دارید در هر صورت مشاوران مجموعه جاب تیم می‌توانند شما را به اهداف موردنظرتان برساند. یکی از ویژگی‌های که جاب تیم را از سایر شرکت‌های مشاوره کسب و کار متمایز می‌کند این است که این مجموعه در حوزه دیجیتال مارکتینگ از تخصص  و دانش بالایی برخوردار است و از این رو می‌تواند خدمات باکیفیت‌ و متنوعی را ارائه دهد. با توجه به اهمیت و تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر تمام کسب و کارها و مشاغل کوچک و بزرگ، استفاده از خدمات مشاور کسب و کار جاب تیم می‌تواند شما را در رشد و توسعه کارتان بسیار کمک نماید.   

ضروریت مشاوره کسب و کار

مزایای استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار جاب تیم

استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار جاب تیم مزایای زیادی برای کسب و کارها دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیدا کردن مشکلات و چالش‌ها

بسیاری از شرکت‌ها و استارتاپ ها ممکن است با چالش‌های زیادی از جمله کاهش سود، مسایل مالی و مشکلات مدیریتی مواجه شوند. مشاوران کسب و کار جاب تیم می‌توانند تمام مسایل و جزییات را بررسی کنند و با پیدا کردن ریشه مشکلات آنها را برطرف نمایند.

ارایه راه حل مناسب

تمام کسب و کارها و مشاغل دارای اهداف و استراتژی های مختلفی هستند که برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنند. اما ممکن است در مسیر رسیدن به اهداف با مشکلات بسیاری مواجه شوند که بررسی آنها نیاز به مهارت و تخصص داشته باشد. با استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار این مجموعه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

سازمان‌ها و شرکت‌ها برای توسعه کسب و کار خود باید روش‌های زیادی را امتحان کنند تا بتوانند به هدفشان برسند. قطعا این آزمون و خطاها بسیار هزینه‌بر و وقت‌گیر هستند. مشاور کسب و کار جاب تیم با داشتن دانش و تخصص در زمینه  برنامه ریزی و تعیین استراتژی می‌تواند به کسب و کارها در جهت تحقق اهدافشان کمک نماید. قطعا  استخدام مشاور کسب و کار یک هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

افزایش سطح بهره‌وری

تمام  شرکت‌ها در مسیر پیشرفت و توسعه کسب و کارشان حرکت می‌کنند اما گاهی شرکت‌ها نمی‌توانند از حداکثر توان خود برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنند. در این شرایط استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار جاب تیم می‌تواند به شما کمک کند. مشاوران با دانش و آگاهی بالا در این زمینه،  با ارزیابی‌ مسیر حرکتی و تعیین مراحل به صورت گام به گام به افزایش سطح بهره‌وری کسب و کارتان کمک می‌کنند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را بیشتر با خدمات مشاوره کسب و کار آشنا کنیم. تمام شرکت‌ها و مشاغل برای توسعه کسب و کارشان به یک مشاور خارج از مجموعه نیاز دارند تا از بیرون مشکلات و نقاط ضعف آنها را بررسی کند و راهکارهای مناسب ارائه دهد. مشاور کسب و کار بهترین شخصی است که می‌تواند شما را در رسیدن به اهدافتان کمک نماید.