ریدیزاین یا باز طراحی سایت

 ریدیزاین یا باز طراحی سایت به صورت تخصصی برای بیزینس هایی ضروری است که سایت قبلی جوابگوی مشتریان نیست. این کار در چند مرحله انجام می شود تیم طراحی با دانش روز، جلسات مختلفی برای طراحی با کیفیت با شما خواهد داشت. روشن شدن رویه طراحی برای شما اطمینان کاملی از کار نهایی ایجاد خواهد کرد جاب تیم با داشتن تیم مجرب در این زمینه در تمام مراحل مشاوره های کاملی برای شما دارد شما می توانید مشاوره رایگان و کامل از تیم ما دریافت کنید.

بسیاری از کسب و کارها جهت گسترش و توسعه تجارت خود اقدام به راه‌اندازی سایت می‌کنند اما ممکن است بعد از مدتی به دلایل مختلف از جمله بهینه سازی وبسایت، افزایش رتبه سایت، نرخ تبدیل کاربر به مشتری و غیره نیاز به اعمال تغییرات و باز طراحی سایت داشته باشند. باز طراحی سایت اگر به صورت صحیح و اصولی انجام شود تاثیر زیادی در پیشرفت کسب و کارها دارد. در این نوشته درباره باز طراحی‌ وب‌سایت و هم چنین بهترین زمان برای اجرای اینکار می‌پردازیم. اگر قصد ریدیزاین وبسایت خود را دارید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بازطراحی، ریدیزاین یا طراحی مجدد وب سایت

فهرست مطالب برای مطالعه

باز طراحی سایت چیست؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دانش برنامه نویسی، طراحی سایت نسبت به چند سال گذشته بسیار تغییر کرده است. بسیاری از کسب و کارها که زمان زیادی از طراحی وبسایتشان گذشته است قطعا جهت اضافه کردن برخی از امکانات با محدودیت‌هایی مواجه می‌شوند که جهت رفع این مشکل نیاز به باز طراحی دارند. مشاغل مختلف جهت توسعه کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت می‌کنند اما در صورتی راه‌اندازی وب‌سایت سایت می‌تواند در رشد و پیشرفت آنها تاثیرگذار باشد که به صورت بهینه طراحی شده باشد. وبسایت‌هایی که قدیمی هستند یا درست طراحی نشده‌اند قطعا نمی‌توانند رتبه خوبی در موتورهای جستجو بدست بیاورند و درنتیجه تاثیری در گسترش و توسعه کسب و کارها نخواهند داشت و از این رو نیاز به باز طراحی سایت دارند.

 

باز طراحی یا طراحی مجدد سایت چیست؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نیاز دارید ویترینی جدید از کسب و کار خود به مشتریان نشان دهید به دلایل ذیل این امکان برای شما وجود ندارد:

 1. تکنولوژی استفاده شده برای سایت شما قدیمی باشد
 2. طراحی ظاهری سایت مطلوب نباشد
 3. نیاز به موارد جدیدی است که با سیستم قبلی امکان توسعه نیست
 4. پشتیبانی سایت خوبی برای تکنولوژی قبلی پیدا نمیکنید
 5. باگ های متعدد در سایت قبلی است که قابل حل شدن نیست
 6. نداشتن داکیومنت یا مستندات سایت فعلی شما
 7. از طراحی فعلی راضی نیستید
 8. وب سایت شما منعکس کننده درستی از برندتان نیست
 9. عدم ریسپانسیو سایت
 10. از دست دادن بخشی از کاربران خصوصا کاربران تلفن همراه در نتایج جستجو
 11. عدم انعکاس درست محصولات، خدمات و ... در سایت شما
 12. مشکل عدم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو
 13. عدم پشتیبانی از استراتژی های بازاریابی
 14. کنترل کاملی به سایت ندارید
 15. امنیت پایین سایت

این موارد ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتاده باشد و متاسفانه بعضی از موارد تحت کنترل بیزینس شما نبوده است. راه حل درست و اصولی برای این مورد طراحی با تکنولوژی های روز و همکاری با یک تیم موفق در این زمینه است.

چه زمانی به باز طراحی سایت نیاز داریم؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه زمانی نیاز به بازطراحی داریم؟ توجه داشته باشید که زمان مشخصی برای اینکار وجود ندارد و تا زمانی که وب‌سایت کارایی مناسبی داشته باشد نیاز به باز طراحی سایت نیست. توجه داشته باشید که سایت‌ها هم مانند هر کالای دیجیتالی عمر مفید دارند و بعد از مدتی نیاز به بروزرسانی و اعمال تغییراتی جزیی یا کلی خواهند داشت تا بهترین نتیجه را برای صاحبان کسب و کارها به همراه داشته باشند. به طور میانگین هر سایت بعد از یک و نیم الی دو و نیم سال  بعد از راه‌اندازی نیاز به بازطراحی دارد. البته این زمان با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است.  فاکتورهای زیادی وجود دارند که با توجه به آنها می‌توان زمان مناسب برای ریدیزاین سایت را تشخیص داد. این فاکتورها عبارتند از:

اهداف و برند شما تغییر کرده یا خیر؟

قبل از اینکه اقدام به بازطراحی کنید این سوال را از خودتان بپرسید که آنها وبسایت شما متناسب با برند و هویت کسب کارتان است یا خیر؟ اگر از زمان راه‌اندازی سایت تا به امروز اهداف و برند شما تغییر نکرده است پس نیازی به باز طراحی سایت نخواهید داشت.

میزان بودجه تان جهت بازطراحی سایت چقدر است

یکی از فاکتورهایی که هنگام باز طراحی سایت باید در نظر بگیرید میزان بودجه‌ای است که باید صرف اینکار کنید. توجه داشته باشید که اگر کسب و کار کوچکی دارید و بودجه لازم جهت بازطراحی وبسایت را ندارید پیشنهاد می‌کنیم بودجه خود را صرف راه‌های تبلیغاتی  دیگر مانند تبلیغات کلیکی کنید.  اگر سایت شما قدیمی است و کارایی لازم را ندارد قطعا بهترین روش بازطراحی وب‌سایت است. مطمئنا شما با اعمال تغییرات در شکل و ظاهر سایت یا تغییر کلی ساختار آن می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید و در تجارت خود  پیشرفت کنید.

کارایی و سرعت سایت چگونه است

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در باز طراحی سایت ریدیزاین وبسایت تاثیرگذار است کارایی و سرعت سایت می‌باشد‌. برای بررسی کارایی وب سایت بهترین روش این است که خود را به جای کاربر در نظر بگیرید.هم چنین سایت را از نظر تجربه کاربری، مدت زمان ماندن کاربر در سایت، بانس ریت و نرخ تبدیل بررسی کنید. در صورتی که سایت شما از سرعت و کارایی بالایی برخوردار باشد لازم نیست جهت بازطراحی اقدام کنید. اگر وبسایت شما باگ های زیادی داشته باشد سرعت بارگذاری صفحات سایت  کاهش می‌یابد که در این صورت به بازطراحی نیاز خواهد داشت.

سایت خود را با سایر رقبا مقایسه کنید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، صنعت طراحی سایت دستخوش تغییرات بسیاری شده است. شما در هر نوع کسب و کاری که فعالیت داشته‌ باشید قطعا رقبای زیادی دارید. اگر رقبای شما وبسایت خود را بروزرسانی کرده و امکانات بیشتری را به سایت خود افزوده باشند ولی شما همچنان با همان سایت قدیمی کار کنید مطمئنا کاربران زیادی را از دست خواهید داد. برای اینکه از رقبای خود عقب نیافتید و بتوانید اعتماد کاربران بیشتری را به سمت خودتان جلب کنید پیشنهاد می‌کنیم به فکر باز طراحی وبسایت خود باشید.

رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو چگونه است

برای بررسی رتبه وبسایت در نتایج گوگل کافیست نام کسب و کار خود را در گوگل جستجو کنید اگر تقریبا شش ماه از راه‌اندازی وبسایت شما می‌گذارد ولی هنوز در صفحه اول گوگل دیده نمی‌شوید قطعا مشکلی وجود دارد. هدف از طراحی سایت معرفی و گسترش کسب و کار است و اگر بعد از چند ماه موفق نشوید رتبه خوبی در گوگل بدست بیاورید باید تغییرات زیادی در سایت خود ایجاد کنید. در این صورت با بررسی مشکلات سایت و باز طراحی سایت می‌توانید به بهبود و ارتقای رتبه وبسایت خود کمک کنید.

چه تغییراتی در بازطراحی سایت صورت می‌گیرد؟

ریدیزاین باعث ایجاد تغییرات جزئی یا کلی روی سایت می‌شود البته میزان این تغییرات به نوع کسب و کار بستگی دارد. از مهم‌ترین تغییراتی که در باز طراحی سایت صورت می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برندسازی

 برندسازی تاثیر بسیاری در گسترش و پیشرفت کسب و کارها دارد که متاسفانه بسیاری از مشاغل بدون توجه به این مسأله اقدام به طراحی سایت می‌کنند و بعد از مدتی تصمیم به برندسازی می‌گیرند. بازطراحی در جهت برندسازی باعث تغییر رنگ و ظاهر سایت با توجه هویت برند می‌شود. هم چنین لوگو و برخی از المان های وب‌سایت بر اساس برند تغییر می‌کنند.   

ریسپانسیو کردن سایت

در زمان گذشته وارد شدن به سایت‌ها فقط از طریق کامپیوتر امکان پذیر بود ولی در حال حاضر با توجه گسترش استفاده از دستگاه‌های موبایل، ریسپانسیو بودن سایت‌ها بسیار اهمیت دارد. قطعا تعداد کاربرانی که از طریق موبایل قصد وارد شدن به سایت شما را دارند بسیار زیاد است و در صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا نبودن وبسایت، کاربران زیادی را ازدست خواهید داد. منظور از واکنش گرا بودن این است که سایت شما برای دستگاه‌های مختلف نمایش داده شود و بتوانید از این طریق تعداد بازدیدکنندگان وبسایت خود را افزایش دهید و به گسترش کسب و کار خود کمک کنید. اگر سایت شما قدیمی است و با دستگاه‌های موبایل سازگار نیست حتما جهت بازطراحی وبسایت اقدام نمایید.

بهبود تجربه کاربری

بهبود تجربه کاربری یکی از نکاتی است که اگر در طراحی سایت به آن توجه شود موجب افزایش بازدهی بیشتر وبسایت و در نتیجه افزایش تعداد بازدیدکنندگان می‌شود. اگر سایت شما قدیمی است و دسترسی به برخی از قسمت‌های وبسایت برای کاربران امکان پذیر نیست باید به دنبال ریدیزاین  بروید.

بروز بودن

امروزه روش‌ها و فناوری‌های جدیدی در زمینه طراحی سایت وجود دارد که تاثیر بسیاری در بهینه سازی وبسایت و جلب مشتریان بیشتر دارد. استفاده از این روش‌ها قطعا موجب بهبود تجربه کاری می‌شود. اگر مدت زمان زیادی از ساخت سایت شما می‌گذارد؛ بازطراحی وبسایت قطعا مفید خواهد بود. هم چنین اگر آپدیت های جدیدی که گوگل منتشر می‌کند با سایت شما سازگار نباشد مطمئنا به مشکل بر می‌خوردید به همین دلیل باید سراغ ریدیزاین بروید.

اهمیت قرارداد طراحی سایت

 اگر وبسایت شما قدیمی است و به دنبال تغییراتی در ظاهر سایت، رفع ایرادهای کد نویسی، بروزرسانی ساختار سایت و غیره هستید ریدیزاین سایت بهترین گزینه است. توجه داشته باشید باز طراحی را حتما باید به تیم متخصص در این زمینه بسپارید‌ تا تمام تغییرات مورد نیاز به صورت صحیح و دقیق انجام شود. نکته‌ای که  قبل از همکاری با تیم طراح سایت جهت ریدیزاین باید به آن توجه کنید؛ ثبت قرارداد رسمی و قانونی است. عقد قراداد طراحی سایت از بروز اختلافات و تنش در آینده میان طراح سایت و صاحب وبسایت جلوگیری می‌کند. هم چنین در صورت بروز مشکل می‌توانید با کمک بندهای قرارداد مشکل را حل نمایید. این قرارداد باید به صورت تخصصی و دقیق نوشته شود و در آن خواسته‌های طرفین، ویژگی‌های کار مورد انتظار، میزان و نحوه حقوق و بسیاری از مسائل ذکر شود.

طراحی و ریدایزین جدید با جاب تیم

قطعا برای طراحی جدید و عدم دچار شدن به مشکلات قبلی نیاز به یک تیم حرفه ای اما قابل اعتماد دارید که یک کار درست و قابل توسعه برای شما ایجاد کنند. جاب تیم با امکان طراحی در زمینه های ذیل می تواند ریدیزاین سایت شما را به صورت حرفه ای انجام دهد.

 1. فروشگاهی
 2. شرکتی
 3. شخصی
 4. و....

طراحی مجدد یا باز طراحی سایت چه مراحلی دارد

طراحی مجدد یا باز طراحی سایت چه مراحلی دارد

 • مشاوره با یک منتور حرفه ای یا شرکت در این زمینه

مشاوره در جهت تکمیل بریف طراحی سایت برای شما ضروری است که دوباره دچار اشتباهات قبل نشوید در مشاوره مشکلات فعلی را مطرح کنید سپس اقدام به طراحی مجدد سایت کنید.

 • وضعیت سئو را مشخص کنید

اگر بحث سئو برای شما مهم است حتما به ما اطلاع دهید تا با پیش بینی این موضوع روند سئو شما دچار مشکلی نشود اهمیت حفظ جایگاه رتبه های شما در سئو بسیار بالاست و با تغییر غیر اصولی سایت صدمات جبران ناپذیری امکان دارد به سئو سایت شما وارد شود

 • انتظار خود را از گرافیک سایت دقیق مشخص کنید

ظاهر سایت برای انعکاس برند شما عامل مهمی است حتما در ابتدای کار نمونه سایت های مورد پسند خود را به تیم ما معرفی کنید تا مطابق با میل شما اما با طراحی بهتر یک سایت با تکنولوژی های جدید و بهتر داشته باشید

اصول باز طراحی یا ریدیزاین وب سایت های اختصاصی در جاب تیم

 1. جلسات گروهی ایده پردازی به روش Brainstorming با کارفرما
 2. ارائه پیشنهادات و همفکری برای یافتن بهترین راه حل ها
 3. تحلیل دیتابیس
 4. ارائه وایرفریم
 5. طراحی صفحات (ui/ux)
 6. تست صفحات طراحی شده در پلتفرم های مختلف: موبایل، تبلت، تلویزیون های هوشمند و کامپیوترهای شخصی (Responsive)
 7. بازبینی و اعمال تغییرات نهایی در سایت با نظرات کارفرما (Presentation)
 8. تحویل سایت به کارفرما

چند نمونه از تکنولوژی های جدید برای باز طراحی سایت

منظور از تکنولوژی زبان های برنامه نویسی، فریم ورک ها و کتابخانه های موجود است که به دو دسته فرانت و بک تقسیم می شوند

چند نمونه از تکنولوژی های جدید برای باز طراحی یا طراحی مجدد سایت

چند زبان و فریمورک خوب برای ریدیزاین در بخش backend سایت

 1. php
 2. پایتون
 3. asp
 4. لاراول
 5. جنگو
 6. و...

برای بخش فرانت موارد ذیل

 1. html
 2. سی اس اس
 3. react.js
 4. انگولار
 5. بوت استرپ
 6. و....

مشاوره طراحی مجدد یا باز طراحی سایت

ویژگی هایی نهایی وبسایت باز طراحی شده

 • استاندارد بودن از لحاظ برنامه نویسی
 • سرعت لود بالا براساس استانداردهای گوگل و تجربه کاربری
 • دسترسی سریع و آسان به تمام سایت برای بازدیدکنندگان
 • طراحی و توسعه و امکان پشتیبانی در آینده

هزینه و زمان برای طراحی مجدد

قیمت و هزینه زمان اجرا و تحویل
دوست عزیز قیمت دقیقی نمی توان مشخص کرد شما می توانید مشاوره رایگان از ما دریافت کنید در مشاوره، سایت شما بررسی و قیمت اعلام خواهد شد. زمان باز طراحی بستگی به نوع سایت دارد و عموما 30 الی 60 روز کاری طول خواهد کشید.