مشاوره طراحی سایت

مشاوره طراحی سایت برای این منظور برگزار می‌شود که نوع فعالیت شرکت، نوع سایت مورد نیاز، نوع مخاطبان و نحوه ارائه محصولات مشخص شود تا بتوانید پرکاربردترین و مفیدترین سیستم را جهت ارائه خدمات به مشتریان طراحی کنید. اکثر افراد مشاوره طراحی سایت را یک امر بیهوده تلقی می‌کنند در صورتیکه سئو و بهینه سازی و کدنویسی تاثیر زیادی در کسب و کار دارد.

 

مشاوره طراحی سایت

فهرست مطالب برای مطالعه

مشاوره طراحی سایت

در شروع هرکاری اگر تجربه تخصصی در زمینه مورد نظر نداشته باشیم بهتر است با یک فرد یا تیم حرفه ای برای مسیر مورد نظر مشورت کنیم. برای طراحی سایت در هر زمینه ای مثل فروشگاه، شرکت، کارخانه و... نیز باید این روال مشاوره را طی کنیم مشاوره درست کمک می کند تا سریعتر و با هزینه کمتر بتوانید به موارد دلخواه خود برسید.

چرا قبل از شروع طراحی سایت به مشاوره نیاز داریم؟

مشاوره طراحی وب سایت قبل از اینکه اقدام به ساخت سایت شود این مزیت را ایجاد می کند که مجری از روند چیزی که قرار است تحویل گیرد دید کامل و روشنی کسب کند. زیرا مجری اطلاعات دقیقی در مورد حوزه کاری، انتظارات، نگرش ها، مشکلات، صنعت و بودجه در دست ندارد. طراح سایت، نحوه طراحی سایت را می داند اما شما و انتظارات و حوزه کاریتان را نمی‌شناسد. بنابراین اگر بدون مشاوره طراحی سایت اقدام به ساخت آن نماید سایتی ایجاد می‌شود که ممکن است در چکش‌کاری به ساخت دوباره آن ختم شود. مواردی که در مشاوره برای ما ارزش آفرین خواهد بود

 1. کاهش هزینه
 2. کاهش اشتباهات 
 3. تعیین نوع و مدل سایت لازم برای بیزینس شما

چه سوالاتی در جلسه مشاوره بپرسیم؟

پیشنهاد می‌شود وقت مشاوره با اطلاعاتی که به آسانی در گوگل وجود دارد گرفته نشود. برای مشاوره طراحی سایت بهتر است از قبل چک لیستی تهیه شود و در مورد موضوعاتی که نیاز به دانستن آن دارید در گوگل جستجو نمایید تا با اصطلاحات فنی طراحی سایت در مورد آن آشنایی پیدا کنید. زمانبندی مشاوره و محدوده موضوع مشاوره طراحی سایت را کوتاه و مشخص کنید و از بیان موضوعات غیر مرتبط مانند سهام آمازون، سرمایه‌گذاران دیجی کالا و ... خودداری کنید. پس موضوع خود را محدود کنید یعنی کاملا بر روی خواسته های خود تمرکز کنید و مستقیما به سراغ اصل مطلب بروید. اگر موضوعتان راه اندازی سایت باشد، کلی و باز می‌باشد. موارد قابل ذکر در چک لیست می تواند مشابه موارد زیر باشد:

چه سوالاتی در جلسه مشاوره طراحی سایت سفارشی یا وردپرسی بپرسیم

 1. نحوه تهیه دامنه، قوانین آن و چه نوع دامنه ای برای بیزینس شما لازم است
 2. هاست و شرایط آن
 3. تکنولوژی های مورد استفاده (استفاده از cms آماده یا استفاده از زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت)
 4. زمان لازم برای تحویل اولیه و تحویل نهایی سایت به صورت کامل
 5. امکان ارتقا در آینده
 6. امکانات مورد نیاز شما در سایت
 7. نحوه پشتیبانی و هزینه های آن
 8. نمونه کارهای شرکت طراحی سایت برای نمایش و حصول اطمینان شما
 9. هزینه طراحی و هزینه های جانبی
 10. سرویس های جانبی خود سایت مثل Api
 11. و...

 مشاوره طراحی وب سایت

راه های ارتباطی با جاب تیم  09357669329    -    09308297906

خدمات مشاوره طراحی سایت جاب تیم

اگر نیاز به خدمات مشاوره طراحی سایت دارید، این خدمات را در جاب تیم می‌توانید به صورت رایگان دریافت کنید. همکاران ما آماده هماهنگی برای قرار حضوری، تلفنی یا آنلاین برای مشاوره در زمینه طراحی سایت، نرم افزار و دیجیتال مارکتینگ می‌باشند. هدف جاب تیم از ارائه خدمات مشاوره طراحی سایت، راهنمایی صحیح مشتریان و در ادامه جذب پروژه های آن ها می‌باشد. موارد قابل اهمیت در جلسه مشاوره با جاب تیم شامل موارد ذیل می باشد:

 1. موضوع فعالیت شرکت شما
 2. تعیین دقیق گروه مخاطبین
 3. نحوه ارائه محصولات و خدمات به مشتریان

مراحل مشاوره برای طراحی سایت شما

 1. گفتگوی آنلاین یا تلفنی
 2. ارسال بریف طراحی سایت برای مشتری از طرف جاب تیم
 3. بررسی بریف تکمیل شده مشتری
 4. جلسه حضوری برای تعیین دقیقتر موارد یاد شده
 5. ارائه نمونه کارهای مختلف توسط ما به مشتری
 6. انعقاد قرارداد
 7. ادامه جلسات برای تکمیل سایت و ارائه یک کار کامل به مشتری
 8. مشاوره و آموزش نحوه استفاده از سایت به صورت اصولی

خروجی جلسه مشاوره طراحی سایت چیست؟

در طول جلسه مشاوره طراحی سایت؛ مخاطبین، اهداف کسب و کار، امکانات مورد نیاز و رقبا تعیین می‌شوند. در انتهای جلسه لیستی از نیازهای کسب و کارتان از طرف جاب تیم در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این لیست کارها، خدمات و امکاناتی که برای موفق شدن در فضای مجازی نیاز دارید برای شما تعیین شده اند. همچنین اطلاعات کاملی از زمان‌بندی، مراحل طراحی ضمیمه و هزینه طراحی سایت نیز در آنجا شرح داده می‌شود. این جلسات مشاوره طراحی سایت برای شفاف‌سازی فرآیند طراحی سایت و پاسخ‌گویی به نیاز مشتریان برگزار می‌شوند.

خروجی جلسه مشاوره طراحی سایت چیست؟ سفارشی یا هر cms دیگه های مثل وردپرس

انواع خدمات طراحی سایت

 • طراحی قالب آماده برای وردپرس
 • طراحی فروشگاه اینترنتی
 • طراحی سیستم هایی برای نوبت‌دهی و رزور آنلاین
 • طراحی سامانه اختصاصی
 • طراحی رابط کاربری
 • انتخاب نام دامنه
 • مشاوره دریافت نماد اعتماد الکترونیک

انواع سایت از نظر نوع کاربری

سایت های محتوا محور: این سایت ها بیشتر روی تولیدمحتوا متمرکز هستند و مخاطبان نیز برای کسب اطلاعات به این سایت ها مراجعه می‌کنند. سایت های خبری، تفریحی و وبلاگ ها از این نوع می‌باشند.

سایت های کاربر محور: در این سایت ها کاربران و اعضا نقش موثری در ادامه فعالیت های کسب و کار را عهده دارند. مانند انواع شبکه های اجتماعی، توییتر، فیسبوک و ...

سایت های خدمات محور: سایت هایی که محصولات و خدمات خود را در فضای مجازی به مشتریان عرضه می‌کنند. مانند بانک ها، سایت های فروشگاهی، دانشگاه ها و ادارات دولتی

سایت های ترکیبی: سایت هایی که ترکیبی از خدمات و محتوا را عرضه می‌کنند مانند دیجی کالا از این دسته اند.

بیشتر بدانید: طراحی سایت خبری

مشاوره طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس یکی ازکم هزینه ترین و آسان ترین طراحی ها می‌باشد که طرفداران زیادی دارد. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که به دلیل کاربری آسان مورد توجه کاربران داخلی و خارجی زیادی قرار گرفته است. هنگامی که مشغول کار با وردپرس هستید اگر دچار مشکل شوید به راحتی با سرچ در گوگل می‌توان مشکل را حل نمود. طراحی صفحه اول سایت بسیار مهم است زیرا تنها چند ثانیه فرصت دارید که مخاطب را جذب کنید. رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که رنگ هایی خنثی مانند سفید و خاکستری در پس زمینه باشند و بسته به رنگ های مربوط به برند و سازمان از رنگ های سرد و گرم استفاده گردد. به طور کلی چیدمان و ترکیب رنگ در سایت باید به گونه ای باشد که به سایت روح ببخشد. هر کس بخواهد کسب و کار خود را رونق دهد و در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت کند باید وبسایتی برای خود داشته باشد. برای این کار ابتدا باید مشاوره طراحی وب سایت داشته باشید تا در کنار پروژه های برنامه نویسی و اجرای فروشگاه اینترنتی بتواند در زمینه بهینه سازی و اجرای موفق پروژه کمک نماید.

مشاوره طراحی سایت سفارشی

در طراحی سایت اختصاصی تمامی انتظارات مدیران کسب و کار در کدنویسی برآورده می‌شود. اگر از طراحی سایت خود انتظارات ویژه ای را دارید بهتر است از طراحی سایت سفارشی استفاده کنید. البته باید گفت که هزینه طراحی سایت به مراتب بیشتر از پلتفرم های آماده وردپرس، اپن‌کارت و ... می‌باشد. خدمات مشاوره طراحی سایت شامل ارائه انواع امکانات و ابزارهای یک سایت تخصصی، فروشگاهی و قالب آماده است تا مدیران کسب و کار بر اساس نوع نیاز خود بهترین و مناسب ترین سایت را انتخاب نمایند.

مشاوره طراحی سایت شرکتی

امروزه گسترش استفاده از اینترنت و آمار بالای جستجو باعث شده است که اکثر مدیران و رهبران سازمان ها به فکر فعالیت در فضای مجازی و گسترش کسب و کار خود و معرفی برند خود به دیگران باشند. اما بزرگترین چالش برای مدیران این است که یک سایت شرکتی طراحی کنند و تمام اطلاعات مورد نیاز شرکت را در آن قرار دهند. در این زمان اهمیت مشاوره طراحی سایت احساس می‌شود. با برگذاری جلسات مشاوره طراحی سایت می‌توانید سایت حرفه ای خود را در در فضای اینترنت راه اندازی کنید.

هزینه مشاوره طراحی سایت چقدر است؟

برای دریافت خدمات شفاهی، هزینه ها همواره یک مانع به حساب می‌آیند زیرا افراد بیشتر تمایل دارند که برای خدماتی که کاملا محسوس هستند هزینه پرداخت کنند. در مشاوره  نیز چون کالا یا محصول محسوس نیست ممکن است این احساس ایجاد شود که در قبال هزینه پرداختی چیزی عاید خریدار نمی‌شود؛ اما این یک مانع بزرگ در مسیر طراحی سایت می‌باشد.  اگر به نتایج و دوباره کاری هایی که بسیاری از سایت ها آن را متقبل شده اند نگاهی بیاندازید درخواهید یافت که مشاوره طراحی سایت توجیه مالی بالایی دارد. اما باید این را بگوییم که اکثرا مشاوره طراحی سایت به صورت رایگان انجام می‌گیرد زیرا به عنوان یک فعالیت جانبی در کنار طراحی سایت تلقی می‌شود.

هزینه یا قیمت مشاوره طراحی سایت چقدر است؟ و چگونه تعیین می شود

نمونه قرارداد طراحی سایت

اولین قدم برای راه اندازی وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی

راه اندازی وب سایت یا فروشگاه اینترنتی به مساله مهمی تبدیل شده است که اکثر افراد را درگیر خود کرده است. در دنیای امروز که اینترنت فضای مناسبی برای نشان دادن توانایی ها و استعداد ها شده است، با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای گسترش کسب و کار خود در اینترنت می‌توان منبع درآمد جدیدی را برای خود فراهم نمود.  مشاوره راه اندازی سایت یکی از خدمات آژانس های بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک می‌باشد که بعد از اینکه فعالیت خود را شروع نمودید تمام مراحل و مجوزهای لازم را برایتان شرح می‌دهد. اگر می‌خواهید از خدمات مشاوره طراحی سایت بهره مند شوید اما همچنان نمی‌خواهید هزینه زیادی را صرف نمایید می‌توانید از جلسات ساعتی مشاوره طراحی سایت استفاده کنید.

لزوم مشاوره راه اندازی سایت برای افراد و سازمان ها

همانطور که گفتیم داشتن یک سایت برای راه انداختن کسب و کار اینترنتی ضروری می‌باشد. بنابراین داشتن مشاوره طراحی سایت برای جلوگیری از هدررفت هزینه نیز الزامی است زیرا راه اندازی سایت به دانش و علم  تخصصی نیازمند است. دامنه، هاست، طراحی سایت، سیستم مدیریت محتوا و ... از جمله این نیازمندی ها می‌باشد. در جلسات مشاوره طراحی سایت جاب تیم بهترین خدمات و موارد دیگر به شما پیشنهاد داده می‌شود که شما می‌توانید از بین آن ها مطلوب ترین گزینه را برای اجرا در وبسایت خود انتخاب نمایید. در این مشاوره ها ابتدا در مورد نام دامنه و برند شما بحث خواهد شد که ممکن است در مورد آزاد نبودن دامنه نیز بحث شود و مشاوره طراحی سایت با تجارب خود می‌تواند شما را راهنمایی کند.

جلسات مشاوره طراحی سایت چگونه برگزار می شود؟

جلسات مشاوره طراحی سایت می‌تواند در دفتر مشاور طراحی سایت یا محل کار شما برگزار شود. اینکه این جلسات در چه محلی برگزار شوند بستگی به شرایط شما و مشاور شما دارد.

آمار مشاوره وب سایت در جاب تیم

جاب تیم در طول هفته روزهای شنبه تا پنجشنبه مشاوره های رایگان را برای بازدیدکنندگان سایت ارائه می دهد گاهی اوقات بخاطر حجم زیاد مشاوره امکان دارد تایم دقیقی برای مشاوره شما تعیین شود.