سئو سایت لاراولی

سئو سایت لاراولی

 امروزه بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند وب سایت‌های خود را با PHP و Laravel توسعه دهند. سئو سایت لاراول مجموعه ای از فرآیندها و استراتژی‌ها برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شما توسط موتورهای جستجویی مانند گوگل، یاهو، بینگ، یاندکس، باید و غیره است. لاراول یکی از معروف ترین و قدرتمند ترین فریم ورک های PHP  است. انجام سئو برای سایت لاراولی مانند CMS (وردپرس، دروپال، زوملا و غیره) چندان آسان نیست. در لاراول اگر سئوی خارج از صفحه، بهینه سازی سرعت سایت و غیره به درستی انجام شود ترافیک بیشتری به سمت سایت جذب می‌شود و در نتیجه موجب افزایش رتبه بندی وب‌سایت‌ در نتایج موتورهای جستجو می‌شود. لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک های PHP است که بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که سایت خود را با این فریم ورک ‌راه اندازی کنند. در این مقاله به راهکارهایی جهت بهبود سئو لاراول اشاره کردیم تا بتوانیم شما را در جذب ترافیک بیشتر و در نتیجه ارتقا رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو کمک نماییم. در واقع به راحتی می‌توانید به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید. اگر شما به دنبال راهکارهایی جهت بهبود سئو لاراولی هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت سئو سایت لاراولی

سئو لاراول، برای اشخاصی که از این پلتفرم استفاده می کنند فرآیند خاص خود را دارد و از اهمیت خاصی برخوردار است. سئو در هر سایتی دنیای بزرگی دارد؛ در واقع همه ما می کوشیم بهینه سازی انجام دهیم برای کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو و بدست آوردن ترافیک بیشتر در وبسایت. همانطور که می دانید لاراول پلتفرمی است که می توان از آن در هر مدل کسب و کاری استفاده کرد. این پلتفرم برای شما مزیتی دارد و امکاناتی را فراهم می کند که از توسعه مجدد بخش های تکراری جلوگیری نماید و باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان می شود. یکی دیگر از مزیت های فریمورک لاراول قابلیت ORM یا Object-Relational Mapping که سادگی و سرعت ایجاد ارتباط های دیتابیس را ایجاد می نماید. حتی با استفاده از کتابخانه ها و مدل های کتابخانه های شی گرا و ویژگی های تکمیل اتومات، کار کردن در این محیط ساده تر شده است. با خدماتی که یک سایت لاراولی ارائه می کند می توان گفت در بیزینس های مختلف پرکاربرد است.
همچنین دانستن این که معماری Artisan CLI، MVC عالی امکان ساخت، انتقال، اعتبار سنجی، مسیریابی و مدیریت جلسه را مهیا ساخته است، خالی از لطف نیست.

هدف از سئو سایت لاراولی

پس از راه‌اندازی وب سایت لاراولی، قطعا برای جذب مخاطبان بیشتر باید هزینه‌هایی بابت تبلیغات آنلاین، اشتراک اجتماعی و بازاریابی آفلاین پرداخت کنید. البته به خاطر داشته باشید که این راه حل دائمی برای دستیابی به مخاطبان هدف نیست زیرا وقتی تبلیغات، بازاریابی آفلاین و اشتراک گذاری اجتماعی را متوقف کنید، مخاطبان به طور خودکار کاهش می‌یابند. اگر مخاطبان هدف به طور طبیعی از طریق جستجوی رایگان با موتور جستجو جذب سایت شوند قطعا به مشتریان دایمی تبدیل می‌شوند. به همین دلیل شما به سئو نیاز دارید تا بدون صرف هزینه به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بدانیم : آموزش سوشال مدیا مارکتینگ

چرا سئو سایت لاراولی مورد نیاز است؟  هدف از سئو سایت لاراولی

مراحل اصول سئو سایت لاراولی در جاب تیم

جهت بهبود سئو سایت لاراولی راهکارهایی وجود دارد که در این بخش به آن ها اشاره می‌کنیم تا شما را در جذب ترافیک بیشتر و در نتیجه افزایش رتبه بندی وبسایتتان کمک نماییم.

 • طرح بندی استاندارد وب سایت 

طرح بندی وب سایت خود را با فرمت استاندارد طراحی کنید و واکنش گرا باشید. وب سایت شما باید ریسپانسیو باشد زیرا امروزه اکثر کاربران جهت بازدید از  وب سایت‌ها از دستگاه‌های مختلف از جمله تبلت، موبایل و کامپیوتر استفاده می‌کنند. کاربری سایت خود را آسان نگه دارید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از وب سایت شما دیدن کنند و به سرعت به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا نمایند. همچنین مهم است که بین استفاده از رنگ‌ها در وب سایت خود تعادل ایجاد کنید.

بیشتر بدانیم : طراحی وب سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو در HTML

 • از متا تگ ها در صفحات استفاده کنید

یکی از نکات مهم جهت بهبود سئو سایت لاراولی اضافه کردن متا تگ ها در صفحات وب سایت‌ است. متا تگ ها به موتور جستجو کمک می‌کنند تا اطلاعات صفحه وب سایت شما را به دست آورد. هم چنین از متا تگ کلمات کلیدی برای استفاده از کلمه کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای صفحه وب خود استفاده کنید. توضیحات متا باید حدود 156 کاراکتر باشد. توجه داشته باشید اگر توضیحات متا زیاد باشد به طور خودکار توسط SERP کوتاه می‌گردد و منجر می‌شود که بازدیدکننده نمای کلی از صفحه شما را دریافت نکند.

خدمات طراحی قسطی : طراحی سایت اقساطی

 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی

 قبل از نوشتن یک محتوا در مورد یک موضوع خاص، بسیار مهم است که در مورد آن موضوع تحقیق کنید. به طور مثال چند نفر به دنبال آن موضوع هستند؛ کلمات کلیدی مرتبطی که کاربران جستجو میکنند چیست. تحقیق در مورد کلمات کلیدی بسیار مهم است زیرا قبل از تولید محتوا باید به این فکر کنید که جستجوی یک بازدیدکننده در موتور جستجو چیست؛ در غیر این صورت  محتوای شما به دست بازدیدکننده نمی‌رسد.

بیشتر بدانیم  : کامل ترین لیست ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

 • مطالب خوب و منحصر به فرد بنویسید 

محتوای منحصر به فرد و خوب یک فاکتور بزرگ در بین سایر عوامل رتبه بندی سئو لاراول می‌باشد؛ زیرا کاربر برای خواندن محتوای مفید به وب سایت شما سر می‌زند و در صورتی که جذب مطلب شود قطعا دوباره از سایت شما بازدید می‌کند و همین امر موجب ارتقا رتبه وب‌سایتتان می‌شود. هم چنین محتوا به موتور جستجو کمک می‌کند تا تصمیم بگیرد که محتوا در مورد چیست و آن را به کاربران واقعی که در جستجوی محتوای مرتبط هستند ارائه دهد.

بیشتر بدانیم : خدمات تولید محتوا در جاب تیم

 •  بهبود سرعت وب سایت

 سرعت وب سایت یکی از عوامل مهم برای نگه داشتن بازدید کنندگان در وب سایت شما است. شما باید نگران سرعت بارگذاری وب سایت خود باشید؛ زیرا اکثر کاربران در صورت لود نشدن وب سایت در عرض 3 ثانیه آن را ترک می‌کنند.

بیشتر بدانیم : ابزارهای تست سرعت وب سایت

 • تولید نقشه سایت 

نقشه سایت یک نقشه کوچک از وب سایت شما است. نقشه سایت به کاربر کمک می‌کند تا یک نمای کلی از وب سایتتان و نحوه یافتن اطلاعات مناسبی که به دنبال آن است داشته باشد.

بیشتر بدانیم: سایت مپ یا نقشه سایت (sitemap) چیست؟

 • صفحات AMP بسازید 

AMP (Accelerated Mobile Pages)  یک فناوری منبع باز سرعت بارگذاری صفحه وب می‌باشد که توسط Google  توسعه یافته است. هم چنین به شما کمک می‌کند تا صفحات وب خود را فورا بارگیری کنید تا تجربه کاربری خوبی برای کاربران رقم بخورد. هم‌چنین اینکار به شما کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری جذب کنید؛ زیرا کاربران جذب سایت‌هایی می‌شوند که محتوای مفیدی را با بارگذاری سریع  ارائه دهند.

در مورد صفحات پرشتاب بدانیم : AMP چیست و تاثیر آن در سئو

 • وب سایت را روی یک سرور با سرعت خوب مستقر کنید 

 اگر وب سایت شما محتوای مفید زیادی داشته باشد اما سرعت بارگذاری ضعیف باشد، کاربر وب سایت شما را ترک می کند و به دلیل نرخ پرش بالا، رتبه سئو سایت شما کاهش می یابد. در کنار یک وب سایت سریع، یک سرور با سرعت خوب نیز برای ارائه محتوا به بازدیدکنندگان مهم است. بنابراین وب‌سایت خود را پشت یک وب‌سرور ضعیف و ارزان ایجاد نکنید، بلکه روی یک وب سرور سریع خوب مستقر کنید. در نتیجه، وب‌سایت شما سریع‌تر بارگذاری می‌شود و بازدیدکنندگان وب‌سایت تجربه مرور سریع‌تری را کسب می‌کنند.

 • از گواهی SSL برای HTTPS استفاده کنید

مراحل اصول سئو سایت لاراولی در جاب تیم: وب سایت را روی یک سرور با سرعت خوب مستقر کنید 

از گواهی SSL برای ایمن سازی داده‌های استفاده از وب سایت خود استفاده کنید. HTTPS به شما کمک می‌کند تا از حریم خصوصی داده‌ها محافظت کرده و کاربر در سایت شما احساس امنیت نماید. می‌توانید از گواهی‌های SSL رایگان مانند Lets Encrypt، SSL رایگان Cloudflare یا SSL پولی استفاده کنید. SSL رایگان برای وبلاگ ها، مقالات، اخبار، وب سایت مجلات در صورتی که سایت هیچ تراکنش مالی انجام ندهد مناسب است. اگر وب سایت شما تراکنش‌های مالی انجام می‌دهد باید یک SSL پولی برای آن خریداری کنید.

بیشتر بدانیم : HTTPS چیست؟

 • ارسال نقشه سایت به موتور جستجو

یکی از نکات مهم جهت بهبود سئو لاراول، ارسال نقشه به موتورهای جستجو است. یک حساب Google Search Console ایجاد کنید، سپس URL  نقشه سایت خود را تأیید و ارسال کنید. نقشه سایت خود را در موتورهای جستجوی بینگ، یاهو، یاندکس نیز ارسال نمایید.

بیشتر بدانیم : آموزش سرچ کنسول

 • Google Analytics را فعال کنید 

یکی از نکات مهم جهت بهبود سئو سایت لاراولی نظارت بر ترافیک سایت است که می‌توانید با اضافه‌کردن Google Analytics در وب سایت خود انجام دهید. اینکار به شما کمک می‌کند تا نظارت بیشتری بر بازدیدکنندگان خود داشته باشید. ترافیک جستجوی شما چقدر است، نرخ پرش چیست و اطلاعات مهم دیگری که در مورد ترافیک وب سایتتان وجود دارد که قطعا به شما کمک می کند تا استراتژی سئو و رتبه خود را در موتور جستجو بهبود ببخشید. 

 • اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی 

محتوای سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و غیره به اشتراک بگذارید. اگر کاربران شبکه‌های اجتماعی محتوای شما را دوست داشته باشند، قطعا آن را به اشتراک می‌گذارند و بعداً برای دریافت محتواهای دیگر به سایت شما باز می‌گردند. شما با اینکار به کاربران خود ارزش می‌دهید و بازدیدکنندگان بیشتری با نرخ پرش کمتر دریافت خواهید کرد.

بیشتر بدانیم : آموزش توییتر مارکتینگ

 • لینک بیلدینگ

 لینک بیلدینگ به معنای دریافت لینک از وب سایت‌های دیگر به وب سایت شماست. البته دریافت بک لینک از یک سایت دیگر زمانی که وب سایت شما در مرحله شروع است کمی دشوار می‌باشد. شما باید محتوای مفید و منحصر به فردی برای بازدید کننده ایجاد کنید. اگر وب‌سایت دیگری محتوای شما برایش مفید باشد و آن را برای بازدیدکنندگانش ارزشمند بداند، ممکن است وب‌سایت شما را به وب‌سایت خود پیوند دهد. اگر وب سایت شما در مورد بازاریابی است، سعی کنید یک لینک از یک وب سایت مرتبط با بازاریابی دریافت نمایید. هم چنین از معتبر بودن وب سایت مطمئن شوید.

خرید بک لینک مناسب : خرید بک لینک دائمی

قیمت سئو سایت لاراولی

سعی کنید در درجه اول برای سئو سایت خود بدون در نظر گرفتن هزینه، اطلاعاتی را به دست آورید که مشخص نماید چه فاکتورهاهستند که بر روی هزینه سئو سایت لاراولی شما اثر می گذارند. شرکت های خدماتی دیجیتال مارکتینگ و سئو، با توجه به استراتژی و حوزه فعالیت هر کسب و کاری، تعرفه های را دارند که در نهایت هزینه را مشخص می نماید.
در نظر گرفتن هزینه در مراحل اولیه بدون روشن شدن مسیر، اصلا امکان پذیر نیست. مشاوران شما می توانند در این زمینه خیلی به شما کمک کنند. پس لطفادر جهت بهبود رتبه در میان رقبای خود، انتخاب و شناخت درستی از تیم سئو سایت خود داشته. با انتخاب پکیج های مناسبی که مجموعه جاب تیم ارائه می کند با نظر کارشناسان سئو، در جهت پیاده سازی درست و اصولی سئو، می توانید از نتیجه و عملکرد سئو سایت خود اطمینات حاصل نمایید. زیرا جاب تیم تنها شرکتی است که متعهد به قرارداد خود در مدت زمان تعیین شده می باشد و در صورتی که در مدت زمان مقرر استراتژی مشخص شده به شما تحویل نگردد وجه به شماعودت داده خواهد شد. در واقع هدف جاب تیم، فقط گرفتن هزینه نیست در درجه اول با ارائه پیشنهادات اصولی و جالب، انواع بسته ها و پکیج های تلفیقی سئو، کسب رضایت مشتری می باشد. 

اصول سئو در سایت لاراول

آیا می دانید روش سئو کردن در لاراول به چه شکل است؟ در پاسخ باید بگوییم که باید ببینیم که منظور از سئو کدام قسمت از آن می باشد.
بهتر است بدانید در کل برای بدست آوردن جایگاه خوب در گوگل باید 3 هدف داشته باشید :

 • محتوای سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر و موتور جستجو آن را درک نماید. محتوایی که منتشر شده با عبارتی که در گوگل سرچ شده ارتباط داشته باشد تا در نتایج گوگل بالا بیاید.
 • سئو داخلی سایت نیز به دو بخش تقسیم می شود اولی مربوط به کیفیت محتوا، کاربر پسند بودن و خوانایی، منحصر به فرد بودن، اعتبار و اعتماد، سازگاری با قصد کاربر می باشد و دیگری هم هیچ ارتباطی به محتوا ندارد.

مواردی که در زیر عنوان شده از دسته مواردی در سئو سایت داخلی است که به محتوا ربطی ندارد و باید در سایت اصول آن را رعایت کنید.

 • ساختار وب سایت و ارتباط لینک های داخلی
 • زمان بارگذاری وب سایت
 • استفاده از org و سایر Markup ها
 • ساختار URL وب سایت
 • ریسپانسیو بودن با موبایل
 • متاتگ های صفحه

بنابراین با شرح موارد بالا متوجه شدید که چنانچه در با الگوریتم های سئو آشنا باشید می دانید یک سایت لاراولی را چطور بهینه نمایید. گاهی اوقات با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس، به دلیل پلاگین های سئو و بهترین روش هایی که در توسعه وب در وردپرس وجود دارد، خیلی آسان تر موارد گفته شده در مورد سئو انجام می شود.
در کل سئو در سایت لاراول نیاز به توجه برنامه نویس و طراح وب سایت دارد. یک طراح باید تمام روش های سئوی داخلی سایت را بداند و با برنامه نویسی اجرا نماید. در واقع با انتخاب یکی از انواع ساختار URL در وردپرس به راحتی مناسب ترین نوع را برای سایت و سئوی خود انتخاب نمایید. ولی در سایت لاراول برنامه نویس بایستی روش ساخت URL را برای سئو بهینه سازی نماید.
اگر لاراول را برای سایت خود در نظر گرفته اید، برنامه نویس در لاراول کار بیشتری باید برای سئو انجام دهد. ولی خبر خوبی که داریم این است که لاراول با استفاده از معماری MVC انعطاف و امکانات بیشتری برای این نوع پیاده سازی ها دارد. با وجود این که امکان پیاده سازی سئو وجودارد در زمان برنامه نویس هم صرفه جویی می شود.

مراحل انجام خدمات سئو سایت لاراول در جاب تیم

 • برای آشنایی با مراحل خدمات سئو سایت که جاب تیم برای مشتریان خود در نظر گرفته، باید بدانید که در ابتدا می توانید با شماره های موجود در سایت با مجموعه مشاوران آژانس دیجیتال مارکتینگ جاب تیم در تماس باشید.
 • کارشناسان با ارسال آدرس سایت شما، آنالیز اولیه را انجام داده و از شما خواستار این هستند که بریف یا فرم اطلاعات مرتبط با بیزینس خود را پر کرده و برای شرکت ارسال کنید.
 • کارشناسان سئو، کلماتی که مرتبط با کسب و کار شماست را بررسی می نمایند و پروپوزالی به شما ارائه می کنند.
 • بررسی و تشخیص کلمات کلیدی مناسب توسط تیم تخصصی سئو جاب تیم صورت می پذیرد. پروپوزالی تخصصی به شما ارائه می شود.
 • پروپوزال سئو به قرارداد کارفرما ضمیمه خواهد شد.
 • در این مرحله نیز پروپوزال نمونه کارها و پکیج هایی با عنوان بسته A، بسته A+، بسته A++ وبسته Z برای شما ارسال می شود. ولی شما به تنهایی نمی توانید تشخیص دهید که از کدام پگیج استفاده کنید و این وظیفه تیم سئو جاب تیم است که با توجه به سختی کلمات، کارفرما را متقاعد نماید که کدام یک از این پکیج ها می تواند تاثیر بیشتری بر روی سئو سایت لاراول شما داشته باشد.
 • گاهی اوقات باید از تلفیقی از پکیج ها استفاده کنید تا بازدهی بیشتری داشته باشید.
 • سپس در این مرحله عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت جاب تیم بسته می شود. 
 • گروه واتساپ و تلگرامی توسط تیم سئو ایجاد خواهد شد و از طریق این گروه ها با کارفرما در ارتباط خواهیم بود. کلیه کارهایی که متخصصین سئو، بر روی سایت شما جهت بهینه سازی انجام می دهند، در این کانال ها به شما اطلاع داده خواهد شد.
 • علاوه بر گزارشات لحظه ای از سئو سایت لاراولی، در واقع یک گزارش نهایی و کامل هر ماه از همه کارهای انجام شده ارسال می شود.
 • روال انجام امور سئو از طریق کانال های ارتباطی جهت کارفرما قابل مشاهده می باشد.

یکی از ویژگی هایی که شرکت جاب تیم را با آژانس های دیگر که در زمینه خدمات و ارائه سئو سایت های شرکتی فعالیت می کنند، متمایز می نماید اجرای بند ضمانت انجام کار، می باشد. در صورتی که در بازه زمانی مشخص شده، با توجه به موارد درج شده در قرارداد، نتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم، هزینه مشتری عودت داده  خواهد شد.

زمان اجرای سئو لاراول

مطابق با مراحلی که مجموعه جاب تیم برای سئو شما در نظر گرفته است پروپوزالی ارائه می شود که تقریبا مشخص می گردد سئو سایت شما چقدر زمان می برد که بهینه شود. سئو سایت لاراول، کمی تخصصی است و نیاز به زمان بیشتری دارد وبا ترفند های مختلف می توان این نیاز را برطرف نمود. با در نظر گرفتن همه این موارد باید بدانید که در نهایت تیم سئو شما بر اساس انتخاب پکیج ها، زمانی را برای شما لحاظ می نمایند. رقابتی بودن فضا، و سختی کلمات شما نیز به این زمان بستگی دارد ولی به خاطر داشته باشید که اگر بهینه سازی سایت خود را به افراد حاذق بسپارید حتما شاهد نتایج خوبی خواهید بود.

نمونه کار سئو سایت لاراولی در جاب تیم
آژانس جاب تیم با سوابق درخشان خود در سال ها تجربه کاری از رضایت مشتریان داشته و عملکرد درست و مناسب تیم متخصص و با مهارت خود ، می توانید متوجه تعهد و اعتبار ارزشمند این شرکت باشید. شما می توانید با انتخاب درست یک تیم سئو با مهارت، به زودی به کسب وکار خود شهرت و اعتبار خاصی را بدهید. شرکت جاب تیم با کمک تیم حرفه ای و مجرب خود در این سال ها توانسته با مشاوره طراحی سایت و ارائه خدمات و پشتیبانی صفر تا صد و با تضمین کار، حین بستن قرارداد با کارفرما، رضایت مشتری های خود را جلب نماید. در این قسمت نمونه کارهای شرکت جاب تیم را تقدیم حضور نگاه گرمتان خواهیم کرد.