سئو سایت لاراولی

سئو سایت لاراولی

 امروزه بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند وب سایت‌های خود را با PHP و Laravel توسعه دهند. لاراول یکی از معروف ترین و قدرتمند ترین فریم ورک های PHP  است. انجام سئو  برای سایت لاراولی مانند CMS (وردپرس، دروپال، زوملا و غیره) چندان آسان نیست. در لاراول اگر سئوی خارج از صفحه، بهینه سازی سرعت سایت و غیره به درستی انجام شود ترافیک بیشتری به سمت سایت جذب می‌شود و در نتیجه موجب افزایش رتبه بندی وب‌سایت‌ در نتایج موتورهای جستجو می‌شود. در واقع به راحتی می‌توانید به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید. اگر شما به دنبال راهکارهایی جهت بهبود سئو لاراولی هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.


سئو سایت لاراولی چیست؟  


 سئو مجموعه ای از فرآیندها و استراتژی‌ها برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شما توسط موتورهای جستجویی مانند گوگل، یاهو، بینگ، یاندکس، بایدو و غیره است. 

چرا سئو سایت لاراولی مورد نیاز است؟ 


 پس از راه‌اندازی وب سایت لاراولی، قطعا برای جذب مخاطبان بیشتر باید هزینه‌هایی بابت تبلیغات آنلاین، اشتراک اجتماعی و بازاریابی آفلاین  پرداخت کنید. البته به خاطر داشته باشید که این راه حل دائمی برای دستیابی به مخاطبان هدف نیست زیرا وقتی تبلیغات، بازاریابی آفلاین و اشتراک گذاری اجتماعی را متوقف کنید، مخاطبان به طور خودکار کاهش می‌یابند. اگر مخاطبان هدف به طور طبیعی از طریق جستجوی رایگان با موتور جستجو جذب سایت شوند قطعا به مشتریان دایمی تبدیل می‌شوند. به همین دلیل شما به سئو نیاز دارید تا بدون صرف هزینه به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

چرا سئو سایت لاراولی مورد نیاز است؟ 

راه کارهایی جهت بهبود سئو سایت لاراولی


جهت بهبود سئو سایت لاراولی راهکارهایی وجود دارد که در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم تا شما را در جذب ترافیک بیشتر و در نتیجه افزایش رتبه بندی وبسایت تان کمک نماییم.

 

 طرح بندی استاندارد وب سایت 


طرح بندی وب سایت خود را با فرمت استاندارد طراحی کنید و واکنش گرا باشید. وب سایت شما باید ریسپانسیو باشد زیرا امروزه اکثر کاربران جهت بازدید از  وب سایت‌ها از دستگاه‌های مختلف از جمله تبلت، موبایل و کامپیوتر استفاده می‌کنند. کاربری سایت خود را آسان نگه دارید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از وب سایت شما دیدن کنند و به سرعت به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا نمایند. همچنین مهم است که بین استفاده از رنگ‌ها در وب سایت خود تعادل ایجاد کنید.

 از متا تگ ها در صفحات استفاده کنید


یکی از نکات مهم جهت بهبود سئو سایت لاراولی اضافه کردن متا تگ ها  در صفحات وب سایت‌ است. متا تگ ها به موتور جستجو کمک می‌کنند تا اطلاعات صفحه وب سایت شما را به دست آورد. هم چنین از متا تگ کلمات کلیدی برای استفاده از کلمه کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای صفحه وب خود استفاده کنید. توضیحات متا باید حدود 156 کاراکتر باشد. توجه داشته باشید اگر توضیحات متا زیاد باشد به طور خودکار توسط SERP  کوتاه می‌گردد و منجر می‌شود که بازدیدکننده نمای کلی از صفحه شما را دریافت نکند.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی


 قبل از نوشتن یک محتوا در مورد یک موضوع خاص، بسیار مهم است که در مورد آن موضوع تحقیق کنید. به طور مثال چند نفر به دنبال آن موضوع هستند؛ کلمات کلیدی مرتبطی که کاربران جستجو میکنند چیست. تحقیق در مورد کلمات کلیدی بسیار مهم است زیرا قبل از تولید محتوا باید به این فکر کنید که جستجوی یک بازدیدکننده در موتور جستجو چیست؛ در غیر این صورت  محتوای شما به دست بازدیدکننده نمی‌رسد.

مطالب خوب و منحصر به فرد بنویسید 


محتوای منحصر به فرد و خوب یک فاکتور بزرگ در بین سایر عوامل رتبه بندی سئو سایت لاراولی می‌باشد؛ زیرا کاربر برای خواندن محتوای مفید به وب سایت شما سر می‌زند و در صورتی که جذب مطلب شود قطعا دوباره از سایت شما بازدید می‌کند و همین امر موجب ارتقا رتبه وب‌سایتتان می‌شود. هم چنین محتوا به موتور جستجو کمک می‌کند تا تصمیم بگیرد که محتوا در مورد چیست و آن را به کاربران واقعی که در جستجوی محتوای مرتبط هستند ارائه دهد.

 بهبود سرعت وب سایت


 سرعت وب سایت یکی از عوامل مهم برای نگه داشتن بازدید کنندگان در وب سایت شما است. شما باید نگران سرعت بارگذاری وب سایت خود باشید؛ زیرا اکثر کاربران در صورت لود نشدن وب سایت در عرض 3 ثانیه آن را ترک می‌کنند.
 

تولید نقشه سایت 


نقشه سایت یک نقشه کوچک از وب سایت شما است. نقشه سایت به کاربر کمک می‌کند تا یک نمای کلی از وب سایتتان و نحوه یافتن اطلاعات مناسبی که به دنبال آن است داشته باشد.

صفحات AMP  بسازید 


 AMP (Accelerated Mobile Pages)  یک فناوری منبع باز سرعت بارگذاری صفحه وب می‌باشد که توسط Google  توسعه یافته است. هم چنین به شما کمک می‌کند تا صفحات وب خود را فورا بارگیری کنید تا تجربه کاربری خوبی برای کاربران رقم بخورد. هم‌چنین اینکار به شما کمک می‌کند تا ترافیک بیشتری جذب کنید؛ زیرا کاربران جذب سایت‌هایی می‌شوند که محتوای مفیدی را با بارگذاری سریع  ارائه دهند.

وب سایت را روی یک سرور با سرعت خوب مستقر کنید 


 اگر وب سایت شما محتوای مفید زیادی داشته باشد اما سرعت بارگذاری ضعیف باشد، کاربر وب سایت شما را ترک میکند و به دلیل نرخ پرش بالا، رتبه سئو سایت شما کاهش می یابد. در کنار یک وب سایت سریع، یک سرور با سرعت خوب نیز برای ارائه محتوا به بازدیدکنندگان مهم است. بنابراین وب‌سایت خود را پشت یک وب‌سرور ضعیف و ارزان ایجاد نکنید، بلکه روی یک وب سرور سریع خوب مستقر کنید. در نتیجه، وب‌سایت شما سریع‌تر بارگذاری می‌شود و بازدیدکنندگان وب‌سایت تجربه مرور سریع‌تری را کسب می‌کنند.

از گواهی SSL  برای HTTPS  استفاده کنید

وب سایت را روی یک سرور با سرعت خوب مستقر کنید 


از گواهی SSL  برای ایمن سازی داده‌های استفاده از وب سایت خود استفاده کنید. HTTPS  به شما کمک می‌کند تا از حریم خصوصی داده‌ها محافظت کرده و کاربر در سایت شما احساس امنیت نماید. می‌توانید از گواهی‌های SSL  رایگان مانند Lets Encrypt، SSL  رایگان Cloudflare  یا SSL  پولی استفاده کنید. SSL  رایگان برای وبلاگ ها، مقالات، اخبار، وب سایت مجلات در صورتی که سایت هیچ تراکنش مالی انجام ندهد مناسب است. اگر وب سایت شما تراکنش‌های مالی انجام می‌دهد باید یک SSL  پولی برای آن خریداری کنید.

ارسال نقشه سایت به موتور جستجو


یکی از نکات مهم جهت بهبود سئو سایت لاراولی، ارسال نقشه به موتورهای جستجو است. یک حساب Google Search Console  ایجاد کنید، سپس URL  نقشه سایت خود را تأیید و ارسال کنید. نقشه سایت خود را در موتورهای جستجوی بینگ، یاهو، یاندکس نیز ارسال نمایید.

Google Analytics  را فعال کنید 


یکی از نکات مهم جهت بهبود سئو سایت لاراولی نظارت بر ترافیک سایت است که می‌توانید با اضافه‌کردن Google Analytics  در وب سایت خود انجام دهید. اینکار به شما کمک می‌کند تا نظارت بیشتری بر بازدیدکنندگان خود داشته باشید. ترافیک جستجوی شما چقدر است، نرخ پرش چیست و اطلاعات مهم دیگری که در مورد ترافیک وب سایتتان وجود دارد که قطعا به شما کمک می کند تا استراتژی سئو و رتبه خود را در موتور جستجو بهبود ببخشید. 

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی 


محتوای سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و غیره به اشتراک بگذارید. اگر کاربران شبکه‌های اجتماعی محتوای شما را دوست داشته باشند، قطعا آن را به اشتراک می‌گذارند و بعداً برای دریافت محتواهای دیگر به سایت شما باز می‌گردند. شما با اینکار به کاربران خود ارزش می‌دهید و بازدیدکنندگان بیشتری با نرخ پرش کمتر دریافت خواهید کرد.

لینک بیلدینگ


 لینک بیلدینگ به معنای دریافت لینک از وب سایت‌های دیگر به وب سایت شماست. البته دریافت بک لینک از یک سایت دیگر زمانی که وب سایت شما در مرحله شروع است کمی دشوار می‌باشد. شما باید محتوای مفید و منحصر به فردی برای بازدید کننده ایجاد کنید. اگر وب‌سایت دیگری محتوای شما برایش مفید باشد و آن را برای بازدیدکنندگانش ارزشمند بداند، ممکن است وب‌سایت شما را به وب‌سایت خود پیوند دهد. اگر وب سایت شما در مورد بازاریابی است، سعی کنید یک لینک از یک وب سایت مرتبط با بازاریابی دریافت نمایید. هم چنین از معتبر بودن وب سایت مطمئن شوید.


 لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک های PHP  است که بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که سایت خود را با این فریم ورک ‌راه اندازی کنند. در این مقاله به راهکارهایی جهت بهبود سئو سایت لاراول اشاره کردیم تا بتوانیم شما را در جذب ترافیک  بیشتر و در نتیجه ارتقا رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو کمک نماییم.