طراحی UI سایت، سفارش طراحی رابط کاربری + قیمت

طراحی UI سایت

 

طراحی UI سایت یا رابط کاربری مخفف عبارت User Interface است. Ul‌هایی که برای وب سایت طراحی می‌شوند، نقش مهمی در حفظ و جذب مشتری دارند. حال اگر وب سایتی نتواند رابط کاربری خود را به خوبی پیاده سازی کند و یا توانایی ارائه بهترین رابط کاربری را نداشته باشد، با مشکل مواجه خواهد شد. بدون Ul مناسب، وب سایت شما نمی‌تواند محتوای ارزشمند و سئو شده خود را در اختیار مخاطبان و کاربران قرار دهد. وب سایتی که محتوای آن به دیگران معرفی نشود، کارایی چندانی هم نخواهد داشت. شما باید تمامی ابزارهای تعاملی با کاربر را به گونه‌ای بهینه سازی کنید که در نهایت کاربر بدون اینکه مشکلی در یافتن سایت داشته باشد، وارد سایت شده و از آن استفاده نماید.

برخی از نمونه کارها

طراحی Ul سایت (رابط کاربری) چیست؟

مهم‌ترین ویژگی‌ یک سایت، طراحی حرفه‌ای Ul آن است. برای اینکه بتوانیم از هر محصولی استفاده کنیم و به خوبی از آن بهره مند شویم به یک رابط کاربری نیاز داریم. هر محصولی که ساخته می‌شود، باید به نوعی طراحی شود که افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

طراحی Ul اجازه می‌دهد تا تعامل درستی میان ماشین و انسان برقرار شود. به دلیل افزایش استفاده از کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال دانش طراحی رابط کاربری امروزه به شکل گسترده‌ای پدیدار شده است. هدف این رابط در حقیقت استفاده آسان از سایت برای کاربران است.

فردی که سفارش طراحی UI را دریافت می‌کند، به موارد مختلفی توجه خواهد کرد برای مثال کمک می‌کند مکان قرارگیری المان‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید، به چگونگی پر کردن فرم‌ها توجه کرده و حتی جایگاه قرار گرفتن دکمه ارسال فرم را انتخاب کنید. طراحی UI تجربه کاربری را وارد سطوح جدیدی کرده و به افراد اجازه می‌دهد تا بتوانند به راحتی به محصولات و خدمات مورد نیاز خود دست پیدا کنند.

در صورتی که نیاز به ایده برای طراحی ui سایت دارید، پیشنهاد می کنیم صفحه معرفی چند سایت برای ایده گرفتن UI را مطالعه نمایید.

طراحی ui یا رابط کاربری سایت شامل آماده سازی فضا های سایت به منظور تعامل و استفاده کاربران از آن می شود.

UX چیست؟

UX یا همان تجربه کاربری که مخفف عبارت User Experience است، به نوع و نحوه بازدید و استفاده مشتری از سایت و از همه مهم‌تر رضایت کاربر تمرکز دارد. برخلاف UI که بیشتر بر روی ظاهر و زیبایی محصول و سایت تمرکز دارد، تا بتواند به واسطه زیبایی و ترکیب المان‌ها مشتری را جذب کند. 

UX در واقع حرکات کاربری که توسط UI جذب شده را بررسی می‌کند تا متوجه شود که نیاز کاربر پاسخ داده شده و به هدف خود رسیده، یا اینکه به واسطه مشکل در طراحی UI جستجو در سایت چندان سودمند نبوده است. طراحی UX شامل طراحی کل فرآیند به دست آوردن و یکپارچه سازی محصول از جمله جنبه‌های نام تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد سایت است.

طراحی رابط کاربری جذاب

برای اینکه طراحی رابط کاربری به طور جذاب انجام شود و در دسترس کاربران قرار گیرد، باید به نکات مختلفی در ساخت آن توجه نمود. به این منظور طراح می‌بایست تمرکز خود را روی آیتم‌های اصلی بگذارد و سعی کند عملکرد کلیدهای کاربری را بهینه سازی نماید. یکی از نکات مهم در این زمینه زمانی است که کاربر وارد سایت می‌شود، در اینجا طراحی رابط کاربری باید به حدی خوب و بی‌نقص انجام شده باشد که کاربر بتواند به راحتی محصول و خدمات مورد نظر را روی سایت جستجو کرده و به آنها  دسترسی پیدا کند. همچنین منوی سایت باید به گونه‌ای طراحی شود که پاسخگوی نیاز اصلی کاربر و مخاطبین باشد.

در طراحی رابط کاربری قدرت استفاده از رنگ‌ها را فراموش نکنید، چرا که رنگ و نور از لحاظ بصری تاثیر ویژه‌ای روی کاربران دارند. به همین دلیل باید رنگ‌ها به صورتی پیاده سازی شوند تا رابط کاربری جذابی طراحی شود و در ادامه توجه کاربر را به خود جلب نماید. کارشناسان ما به کمک تجربه بالایی که در طراحی رابط کاربری دارند، به شما کمک می‌کنند تا بتوانید به خوبی مخاطبین هدف را تحت تاثیر قرار داده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

 

چرا طراحی UI سایت را به جاب تیم بسپاریم؟

جاب تیم از شرکت‌هایی است که خدمات خود را محدود به یک حوزه نکرده و سعی دارد تا با توجه به نیاز کارفرما امکانات مختلفی را در اختیار او قرار دهد. به این ترتیب این امکان برای شما فراهم شده تا علاوه بر طراحی UI سایت، بهینه سازی وب سایت را نیز به کارشناسان SEO بسپارید. همچنین متخصصان ما در صورت تمایل مشتری، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی کسب و کار او را برعهده خواهد گرفت.

یکی از وجه تمایزهای این مجموعه با سایر شرکت‌ها داشتن مهارت و تجربه کافی در حوزه طراحی رابط کاربری است. طراحان با توجه به آخرین متدهای روز و با رعایت تمامی استانداردها سایت را به صورت کاملا  طراحی کرده و آن را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

طراح درواقع کاربر هدف را به خوبی شناسایی کرده و تلاش می‌کند تا با توجه به رفتار و نیاز او، UI سایت را طراحی کند، به این ترتیب می‌توانید کاربران بیشتری را از طریق سایت جذب کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. همچنین درآمد شما به میزان قابل توجهی افزایش یافته و این موضوع تاثیر بسیاری بر برندسازی و هویت کسب و کار شما دارد.

طراحی UI سایت با توجه به چه فاکتورهایی انجام می‌شود؟

سفارش طراحی UI/UX سایت در ابتدا با توجه به نوع پرسونای مخاطبان شما و فعالیت و عملکرد رقبایتان انجام خواهد شد. المان‌هایی همچون انتخاب رنگ در طراحی رابط کاربری نیز برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به این ترتیب طراحان در ابتدا سایت رقبا را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و سپس با توجه به عملکرد آن‌ها و با نظر کارفرما رنگ و آیکون‌های مناسب را در سایت اعمال می‌کند.

متخصصان ما طراحی ui را بر اساس آخرین متدهای روز انجام داده و به این ترتیب تلاش می‌کنند تا به بهترین نحو تجربه کاربری را نیز ارتقا بخشند. برای اینکه بتوانید در مورد خدمات شرکت ما به طور گسترده اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید کافی است با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته تا از متخصصان مشاوره رایگان دریافت کنید.

قیمت طراحی UI سایت

قیمت طراحی UI سایت با توجه به نیاز کارفرما و بودجه‌ او متفاوت است. این مجموعه تلاش دارد تا طراحی را با توجه به هزینه‌ای که کارفرما در نظر گرفته باکیفیت فوق العاده بالا انجام دهد. هزینه طراحی رابط کاربری به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مهمترین عوامل در تعیین نرخ نهایی طراحی UI سایت به شرح زیر هستند.

 • تعداد صفحات موجود در سایت

 • رعایت اصول UX

 • بررسی و تجزیه و تحلیل فعالیت رقبا

 • بررسی رفتار کاربران

 • طراحی آیکون‌های یکپارچه و جذاب

 • پشتیبانی از طراحی رابط کاربری

 • رعایت اصول رنگ شناسی

 • تست کاربردپذیری سایت

 • رفع مشکلات احتمالی پس از تست UI

 • زمان تحویل سایت به کارفرما

 • بهترین تیم طراحی رابط کاربری در ایران

 

بهترین تیم طراحی رابط کاربری در ایران

یافتن یک تیم طراحی رابط کاربری که بتواند تمام جوانب کار را بسنجد و در نهایت یک طرح حرفه‌ای را ارائه دهد تا حدودی سخت است. در حال حاضر تبلیغات و سایت‌های بسیاری برای انجام این کارها وجود دارند، که برای انتخاب از میان آنها کاربر ممکن است کمی دچار سردرگمی شود. 

شرکت ما طراحان و متخصصان با تجربه‌ای در تمام زمینه‌ها دارد، که می‌توانند تک تک نیازهای کاربر را تشخیص داده و بر روی آن‌ها تمرکز نمایند. در نهایت نیز یک طرح جامع و کاملا کاربردی را ارائه می‌دهند.

خدمات طراحی رابط کاربری

تیم ما به دلیل تجربه بالا و کار با مشتریان داخلی و خارجی، به عنوان یکی از بهترین تیم‌های ارائه دهنده خدمات طراحی رابط کاربری شناخته می‌شود. کارشناسان ما از تمام فضایی که در اختیار دارند به خوبی استفاده کرده و به تفاوت‌ها و تضادها توجه ویژه ای دارند. از این رو می‌توانند عناصر مرتبط را به صورت تخصصی و موشکافانه در کنار یکدیگر قرار ‌دهند تا بتوانند به خوبی نظر کاربران را به خود جلب نمایند.

همچنین با رعایت تناسب و درک ساده المان‌ها، توجه به سلسله مراتب و تاکید روی عناصر برجسته این امکان را برای شما فراهم خواهند کرد تا یک مسیر هموار برای برقراری ارتباط با کاربر ایجاد کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر توصیه می‌شود تا با شماره‌های موجود در سایت در تماس باشید تا بتوانید نیاز و استانداردهای خود را با شرکت در میان گذاشته و از پیشنهادات مناسب و خلاقانه بهره مند شوید.

طراحی ui سایت چه اصولی دارد؟

هر فرد و هر وب مستر پیش از این که رابط کاربری وب سایت خود را طراحی کند، باید با اصول طراحی UI سایت آشنایی بیشتری پیدا کند. این اصول به طراحان کمک می‌کنند که به هنگام اجرای پروژه‌های مختلف، تمامی آن چیزی را که در ذهن دارند و می‌دانند که بهتر است، اجرا نمایند.

رعایت ساختار: رعایت ساختار رابط کاربری بدین معنا است که رابط طراحی شده هم باید سمت و سو داشته باشد، هم باید هدف داشته 1- باشد و معنادار باشد. اگر نظم و ساختار واضحی را بر روی سایت خود پیاده سازی کنید و به کاربر امکان دسترسی آسان را بدهید، در یک بازه‌ی زمانی کوتاه می‌توانید سایت خود را ارتقا دهید. این را بدانید که در ساختار رابط کاربری اگر چیزهایی که به یکدیگر ربطی ندارند در کنار هم قرار بگیرند، این رابط کاربری دیگر کارایی چندانی نخواهد داشت. 

2- رعایت سادگی: به صورت مختصر باید بگوییم که طراحی رابط کاربری باید با توجه به اصل سادگی انجام شود. از آنجایی که تکنولوژی‌های امروزی پیشرفت‌های زیادی دارند، رقابت بیشتر بر سر سادگی است. پس نیاز است که رابط‌ کاربری شما ساده باشد تا بهتر درک شود.

3- قابل رویت بودن: اصل پدیداری از دیگر اصولی است که به هنگام طراحی رابط کاربری باید مورد توجه قرار بگیرد. در واقع این اصل بر چگونگی نشان دادن اطلاعات مختلف و مهم به کاربر تاکید دارد. این را بدانید که کاربر شما تنها باید چیزهایی را مشاهده کند که نیاز به آن‌ دارد. اطلاعات نامربوط باعث سردرگمی و در نهایت خسته شدن کاربر می‌شوند. پس این اصل مهم را از یاد نبرید.

4- اصل انعطاف پذیری: منظور از انعطاف پذیری رابط کاربری این است که شما این رابط را به گونه‌ای طراحی کنید که تحمل بالایی را در مقابل خطاها و اشتباهات رایجی که کاربران انجام می‌دهند، داشته باشد. در این صورت ترافیک وب سایت شما هم تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

5- اصل بازخورد یا اطلاع رسانی: هر سیستمی که امروزه در سایت‌ها موجود است، امکان تغییر دارد. شما باید در طراحی رابط کاربری به گونه‌ای عمل کنید که حتی اگر مشکلی هم پیش آمد، این مشکل را با زبانی قابل فهم به کاربر ارائه نمایید. درست همینجاست که بازدهی وب سایت شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. 

پیشنهاد ویژه: معرفی بهترین فریمورک های UI

طراحی UI سایت چه اجزایی دارد؟

اجزای طراحی ui سایت عبارت اند از: طراحی بصری، طراحی گرافیک و موکاب

المان‌های مختلفی وجود دارند که در طراحی رابط‌های کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این که یک کاربر بتواند ارتباط سالمی را با یک سیستم برقرار کند، لازم است که به اجزای زیر هم توجه شود:

طراحی بصری

یکی از مهمترین شاخص‌هایی که در طراحی رابط کاربری باید مورد توجه قرار بگیرد، طراحی بصری است. طراحی بصری با هدف بهبود تجربه کاربری انجام می‌شود. این طراحی یک قسمت از اجزای مختلفی است که رابط کاربری می‌تواند به کمک تصاویر، کاربران را تحت تاثیر قرار دهد و فضای خالی که تاثیر منفی بر روی کاربر وب سایت دارد را نیز از بین ببرد.

طراحی گرافیک

طراحان گرافیک یک وظیفه خاص دارند و آن هم ترکیب تصاویر مختلف با المان‌های گوناگون است تا در نهایت یک طرح کلی از آن چیزی که مشتری نیاز دارد را به وجود بیاورند. طراحی گرافیکی رابط کاربری با آیتم‌های جذاب و موشن گرافی‌های پیشرفته همراه می‌شود تا در نهایت تاثیرات مثبتی را بر روی ذهن مخاطب ایجاد نماید.

موکاپ

موکاپ‌ها مدلی کوچک یا پیش نمایشی از یک سطح خاص هستند که به عنوان زیر مجموعه اجزای مختلف رابط کاربری وب سایت طبقه بندی می‌شوند. این اجزا، ظاهر نهایی طرحی که در ذهن یک فرد وجود دارد را با رنگ‌ها و تایپوگرافی‌های مختلف به کاربر نمایش می‌دهند.

سایر خدماتی که می‌توانید بهره‌مند شوید:  طراحی سایت لاراول

کاربرد طراحی UI سایت

امروزه اغلب دانشجویانی که در زمینه طراحی گرافیک فعالیت دارند و یا با گرایش‌های گرافیکی سر و کار دارند، به خوبی با این موضوع آشنا هستند که برای رسیدن به درآمد با استفاده از وب سایت‌های مختلف، باید رابط کاربری بهینه طراحی کنند. رشد روز افزون دنیای اینترنتی باعث شد است که خیلی از افراد به سوی انواع کسب و کارهای اینترنتی جذب شوند. بنابراین نمی‌توانیم از اهمیت وجود رابط کاربری در وب سایت چشم‌پوشی کنیم. همچنین در طراحی سایت اختصاصی کیفیتUI  اهمیت بسیار زیادی دارد و اکثر کارفرماها تاکید زیادی روی آن دارند.

طراحی ui سایت کاربرد های مختلفی از جمله افزایش تعامل کاربران و درآمدزایی دارد.

مراحل طراحی UI سایت (6 مرحله)

طراحی رابط‌‌های کاربری فرآیندی پیچیده و در عین حال آسان دارند، که هر فردی باید با فازها و مراحل مختلف آن آشنایی کامل داشته باشد تا در نهایت بتواند به بهترین شکل ممکن رابط‌های کاربری را طراحی نماید.

تعداد مراحل توضیجات مراحل
مرحله1 در مرحله اول، باید ویژگی‌هایی که مورد نیاز هستند را گردآوری کنید. منظور از گردآوری این است که لیستی از آن ویژگی‌هایی که از رابط کاربری انتظار دارید را تهیه کنید، تا در نهایت به تحقق هدف سایت و بهبود طراحی رابط کاربری نزدیک شوید.
مرحله2 در مرحله دوم باید کاربر خود را آنالیز کنید و سپس اقدام به عمل نمایید. رابط کاربری طراحی شده وب سایت شما باید آن قدر بر روی جزئیات مختلف تمرکز کند تا دیگر مشکلی در آنالیز رفتار کاربران وجود نداشته باشد. در این مرحله استفاده از فرآیندهای طراحی UX هم بسیار مناسب هستند.
مرحله3 در مرحله سوم شما باید اطلاعات مختلف مد نظر خود را معماری یا طراحی کنید. در طول این مرحله سبکی که برای ارتباط با کاربر در نظر دارید، پیاده سازی می‌شود. تکنیک‌های الگو سازی یا تصویر سازی هم در بهبود فرآیند معماری اطلاعات نقش مؤثری دارند.
مرحله4 در مرحله چهارم شما باید نمونه سازی کنید، اما آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید که نمونه سازی باید چگونه باشد؟! بله درست است. موکاپ‌ها، موشن گرافی‌ها و پروتوتایپ‌ها همان نمونه‌هایی هستند که در این مرحله به وجود می‌آیند.
مرحله5 مرحله پنجم به بررسی میزان کاربرد پذیری وب سایت می‌پردازد. در این مرحله نمونه‌های اولیه‌ای که با توجه به ویژگی‌های درخواست شده، نمایش داده می‌شوند. حال با بررسی این اندازه خاص میزان کاربرد پذیری یک نمونه مشخص می‌شود. در واقع در این مرحله شما می‌توانید تست‌های کاربرد پذیری از کاربران خود بگیرید و از آنها درخواست کنید که در مورد نمونه طراحی شما نظر دهند.
مرحله6 در مرحله ششم که مرحله طراحی نهایی است، شما باید نمونه‌های ایجاد شده را به یک طرح خاص و ثابت تبدیل نمایید. در این مرحله تعامل بصری و نوع تایپوگرافی‌های وب سایت از اهمیت بالای برخوردار هستند.

در نهایت باید امور مربوط به نظارت و نگهداری بهینه از رابط کاربری را یاد بگیرید تا در صورت نیاز آن‌ها را بر روی وب سایت خود اعمال کرده تا بازدهی آن را افزایش دهید.

علاوه بر طراحی یو آی سایت، پیشنهاد می‌کنیم درباره طراحی بنر سایت نیز مطالعه کنید.

 

سفارش طراحی رابط کاربری

به منظور سفارش طراحی رابط کاربری شرکت‌های مختلفی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مجموعه Jobteam اشاره نمود. این شرکت سال‌ها در زمینه طراحی سایت و طراحی رابط کاربری به صورت حرفه‌ای مشغول به فعالیت بوده، و به این ترتیب با در نظر گرفتن بازار کار و پرسونا شما را راهنمایی می‌کند تا با ساخت رابط کاربری مناسب، سایت را به بهترین نحو ارتقا دهید. به منظور سفارش در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که با شماره‌هایی که در سایت وجود دارند تماس حاصل فرمایید تا بتوانید از خدمات و مشاوره رایگان بهره مند شوید.

متخصصان با توجه به اهداف شما زمان خاصی را برای شما در نظر خواهند گرفت تا بتوانید به طور مستقیم با طراحان در ارتباط باشید. در صورتی که در شهر تهران ساکن هستید پیشنهاد می‌کنیم تا به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی به شرکت مراجعه نموده و یک جلسه رایگان برگزار کنید. اگر شرکت در جلسه حضوری برای شما امکان‌پذیر نیست، مشاوران با ایجاد یک راه ارتباطی آنلاین یا تلفنی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید سوالات خود را مطرح نموده و ابهامات را برطرف نمایید.

تعرفه طراحی رابط کاربری

قیمت طراحی رابط کاربری و میزان هزینه‌ای که قرار است برای ساخت آن بپردازید به پارامترهای مختلفی بستگی دارد، که باید همگی یک به یک مورد بررسی قرار گیرند تا نرخ دقیق این نوع طراحی مشخص شود. بر اساس تجربه و همچنین نرم افزارهایی که برای ساخت رابط کاربری از آن‌ها استفاده می‌شود می‌توان به یک بازه عددی دست پیدا کرد. به طور تقریبی طراحی رابط کاربری این روزها در بازه‌ی قیمتی 10 تا 25 میلیون قرار دارد که این عدد با توجه به اهداف شما و امکاناتی که مد نظر دارید افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد.

یکی از نکات مهم در زمینه طراحی رابط کاربری که باید به آن توجه داشت، این است که به هر میزان بازه سفارش و درخواست طراحی کوتاه‌تر باشد، بی شک هزینه نیز بالا خواهد رفت. از عوامل مهم دیگر در این زمینه حجم و پیچیدگی کار است که باید در نظر داشته باشیم. همچنین دانشی که در ساخت رابط کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد را نباید فراموش کرد. در صورتی که طراح یک ایده خلاقانه را پیاده سازی نماید، تعرفه طراحی رابط کاربری بیشتر خواهد شد. در آخر این کیفیت است که نرخ دقیق را تعیین خواهد کرد. کیفیت به هر میزان بالاتر باشد باعث می‌شود تا کاربر بتواند به راحتی اعتماد کرده و جذب وب سایت شود.

مهارت‌های لازم برای طراحی رابط کاربری سایت

با توجه به توضیحات ارائه شده حتما تا کنون متوجه شده‌اید که طراحی  UIبه مهارت‌های مختلفی نیاز دارد. برخی از مهمترین مهارت‌هایی که یک طراح باید در این زمینه به صورت کامل بر آن‌ها مسلط باشد شامل موارد زیر هستند.

 • آشنایی با ابزارهای مختلف طراحی گرافیک همچون فتوشاپ یکی از مهمترین مهارت‌ها در طراحی UI به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که نیاز نیست طراح در همان ابتدای کار به سراغ ابزارهای گرافیکی برود، اما به مرور زمان به این برنامه‌ها نیاز پیدا خواهد کرد.

 • برای طراحی  UIهمواره باید اشتیاق داشته باشید تا مشکلاتی که برای شما ایجاد می‌شود را رفع کنید. یک طراح باید از ایده‌های خلاقانه استفاده کند و همچنین راه‌حل‌های متنوع را در ابعاد مختلف استفاده نماید تا نتیجه بهتری کسب کند.

 • برای طراحیUI باید یاد بگیرید که چطور در مورد مفاهیم، طرح‌ها، ایده‌ها و منطقی که پشت آن‌ها است با کاربران صحبت کنید. این موضوع باعث می‌شود افراد بتوانند به راحتی ساختار سایت را درک کرده و از آن استفاده کنند. این یکی از مهم ترین مهارت‌های طراح محسوب می‌شود که در جذب کاربران تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

 • طراحی  UIیک فرآیند زمان‌بر و گاها طولانی در نظر گرفته می‌شود که باید به مرور زمان بهبود پیدا کند. به همین دلیل طراح باید صبور باشد تا بتواند با ایده‌های جدید کار خود را بهینه سازی کند.

ابزارهای طراحی UI سایت

برخی از ابزارهای طراحی UI که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین نحو رابط کاربری را در سایت مورد نظر طراحی کنید. این ابزارها شامل موارد زیر هستند.

اسکچ (Sketch)

یکی از پرکاربرد‌ترین ابزارهای طراحی UI اسکچ است که می‌توانید با کمک آن پروتوتایپ و رابط‌های بسیار حرفه‌ای بسازید. از مزایای آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پس از خرید این ابزار امکان استفاده به صورت رایگان تا یک سال برای شما فراهم می‌شود. همچنین به راحتی قابل استفاده است و کار با آن از فتوشاپ به مراتب راحت‌تر خواهد بود.

اکشر (Axure RP)

این نرم افزار به منظور ساخت نقشه مسیر مشتری، وایرفریم، رابط کاربری برای اپلیکیشن یا سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای آن باید به سازگاری با ابزارهای مختلف همچون اسکچ اشاره کرد، به همین دلیل برای انجام کارهای تیمی بسیار مناسب است.

فیگما (Figma)

از بهترین ابزارهای طراحی UI در نظر گرفته می‌شود که در سیستم‌های مختلفی همچون ویندوز، مک و لونیکس و غیره قابل استفاده خواهد بود. این نرم افزار قابلیت به اشتراک گذاری و ویرایش پروژه را فراهم کرده است.

نکات مهم درباره طراحی UI سایت 

 • بهتر است چند موضوع مهم را در یک صفحه خاص قرار ندهید و موضوعات را به صورت پراکنده استفاده کنید.

 • تمامی مؤلفه‌های تعاملی وب سایت خود را که شامل لینک‌ها و دکمه‌ها می‌شوند را بسنجید تا هیچ مشکلی در رابط کاربری وجود نداشته باشد.

 • طراحی رابط کاربری شما باید به گونه‌ای باشد که کاربر را منتظر نگذارد. در واقع رابط‌های کاربری اگر باعث انتظار کشیدن کاربر شوند، ممکن است او را از استفاده کردن از خدمات و محصولات یک وب سایت منصرف نماید.

 • تا جایی که ممکن است رابط‌های کاربری وب سایت خود را ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی بسازید.

 • نقطه تمرکز رابط کاربری یکی از مهم‌ترین اجزای این رابط به شمار می‌آید که باید به آن توجه زیادی شود. شما باید این رابط را به گونه‌ای طراحی کنید که توجه کاربر در تمام صفحات سایت متمرکز شود.

در این صفحه سعی کردیم شما را با طراحی UI یا رابط کاربری سایت آشنا کنیم، اما توجه داشته باشید که این کار تخصصی است و هر فردی قادر به طراحی و اجرای آن نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما با مشاوران ما در جاب تیم تماس بگیرید تا شما را در طراحی UI سایت راهنمایی کنند.

سایت‌های خوب برای ایده گرفتن UI

ایده UI از Dribbble

دربیل یک حرکت و یک فرصت در ورزش بسکتبال است. از این رو این سایت بر پایه اصطلاحات بسکتبال قوانین این ورزش پابرجاست. این وب سایت یک منبع غنی از طرح‌های گرافیکی و خلاقانه برای استفاده در طراحی سایت است. دربیل در واقع یک انجمن بزرگ از بهترین هنرمندان و گرافیست‌ها است. این افراد نمونه کارهای خود را به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

برای آشنایی بیشتر با این وبسایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

WWW.dribbble.com/tags/website 

ایده UI از Unsplash

یافتن عکس با کیفیت بالا برای انجام کارهای گرافیکی و بارگذاری آن بر روی سایت یکی از دغدغه‌های اصلی گرافیست‌ها و طراحان سایت است. تنوع زیاد عکس و کیفیت عالی عکس‌های موجود در سایت آنسپلش می‌تواند کمک زیادی به یافتن عکس در کوتاه‌ترین زمان ممکن نماید.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.unsplash.com 

ایده UI از freepik

freepik یکی از سایت‌های پرمخاطب است، که تقریبا هر گونه عکس با کیفیت و متناسب با سلیقه گرافیست‌ها را در اختیار آنان قرار می دهد. این سایت در سال 2010 تاسیس شده و اکنون به یکی از معتبرترین مراجع گرافیکی و طراحان وب سایت تبدیل شده است. در این سایت شما می‌توانید شاهد تصاویری به منظور ساخت بروشور، کارت ویزیت، تصاویر استوک برای وبلاگ باشید.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.freepik.com 

ایده UI از pinterest

این شبکه اجتماعی متناسب با شغل و نیاز افراد طرح‌های خلاقانه‌ای ارائه می‌کند. این سایت تنها معطوف به گرافیست‌ها و طراحان وب سایت نیست، بلکه ایده‌های نابی به منظور طراحی دکوراسیون داخلی، افزایش یا کاهش وزن، انواع دوخت در خیاطی و غیره را ارائه می‌دهد. پینترست با توجه به تنوع طرح‌هایی که دارد طرفداران زیادی از قشرهای مختلف جامعه به خود جذب کرده است.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.pinterest.com

ایده UI از Sketch App Sources

این وب سایت برای طراحان UI (رابط کاربر) بسیار مناسب است. زیرا این وب سایت منبع بزرگی از انواع فایل‌های گرافیکی، فرم‌های گرافیکی، افزونه‌ها و انواع درس‌های آموزشی گرافیکی است. از مزایای این سایت می‌توان به امکان دسترسی آسان و دانلود منابع گرافیکی اشاره نمود.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.sketchappsources.com 

ایده UI از psdfa

پی دی اس فا یک سایت جامع و کاربردی ایرانی است که مختص طراحان رابط کاربری و گرافیست‌ها است. این سایت که از سال 1395 ایجاد شده، طرح‌های گرافیکی زیبا، قالب مجله، بروشور، موکاپ، وکتور و ... را در اختیار کاربران قرار داده است. از معایب این سایت می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تمامی اطلاعات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

www.psdfa.com

ایده UI از Canva

این وب سایت دارای المان‌های گرافیکی زیادی است. طراحان گرافیک و وب سایت‌ها می‌توانند برای هر قسمت از کار خود به صورت مجزا از این سایت ایده و طرح دریافت کنند. حتی می‌توانند صفر تا صد کار خود را در این سایت انجام دهند. Canva هم به صورت وب سایت بر روی مرورگر کامپیوتر و لپ‌تاپ در دسترس است، هم به صورت اپلیکیشن بر روی گوشی‌های موبایل در دسترس کاربران قرار دارد.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

www.canva.com

منابع این مقاله:

منبع1

منبع2

منبع3