طراحی UI سایت

طراحی UI سایت

طراحی UI سایت یا رابط کاربری مخفف شده کلمه لاتین User Interface است.  Ul‌هایی که امروزه برای یک وب سایت در نظر گرفته می‌شوند، نقش فوق العاده‌ای در جذب و حفظ مشتری دارند. حال اگر وب سایتی نتواند رابط کاربری خود را به خوبی پیاده سازی کند و یا توانایی این را نداشته باشد که بهترین رابط کاربری را به کار ببندد، با مشکل مواجه خواهد شد. بدون ulها، وب سایت شما نمی‌تواند محتواهای ارزشمند و سئو شده خود را در اختیار مخاطبان و کاربران قرار دهد. بدیهی است که وب سایتی که محتوای آن به دیگران معرفی نشود، کارایی چندانی هم نخواهد داشت. شما باید تمامی ابزارهای تعاملی با کاربر را به گونه‌ای بهینه سازی کنید که در نهایت کاربر بدون این که مشکلی در ورود به یک وب سایت داشته باشد، وارد سایت شده و از آن استفاده کند.

نقشه راه طراحی ui سایت در جاب تیم

نقشه راه طراحی ui سایت

برخی از نمونه کارها

طراحی ui سایت (رابط کاربری) چیست؟

از مهم ترین ویژگی‌های یک سایت باید به طراحی ui آن اشاره کنیم. برای اینکه بتوانیم از هر محصولی استفاده کنیم و به خوبی از آن بهره مند شویم به یک رابط کاربری نیاز خواهیم داشت. هر محصولی که ساخته می‌شود قاعدتا باید به نوعی طراحی شده باشد که افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

طراحی ui اجازه می‌دهد تا تعامل درستی میان ماشین و انسان برقرار شود. به دلیل افزایش استفاده از کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال دانش طراحی رابط کاربری امروزه به شکل گسترده‌ای پدیدار شده است. هدف این رابط در حقیقت استفاده آسان از سایت برای کاربران در نظر گرفته می‌شود.

طراحی ui به موارد مختلف توجه خواهد کرد برای مثال کمک می‌کند مکان قرارگیری المان‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید، به چگونگی پر کردن فرم‌ها توجه کرده و حتی جایگاه قرار گرفتن دکمه ارسال فرم را انتخاب کنید. طراحی ui تجربه کاربری را وارد سطوح جدیدی کرده و به افراد اجازه می‌دهد تا بتوانند به راحتی به محصولات و خدمات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. در صورتی که نیاز به ایده برای طراحی ui سایت دارید، پیشنهاد می کنیم صفحه معرفی چند سایت برای ایده گرفتن UI را مطالعه نمایید.

طراحی ui یا رابط کاربری سایت شامل آماده سازی فضا های سایت به منظور تعامل و استفاده کاربران از آن می شود.

طراحی رابط کاربری جذاب

برای اینکه طراحی رابط کاربری به طور جذاب انجام و در دسترس کاربران قرار گیرد باید نکات مختلفی در ساخت آن رعایت شود. به این منظور طراح می‌بایست تمرکز خود را روی آیتم‌های اصلی بگذارد و عملکرد کلیدهای کاربری را بهینه سازی کند. یکی از نکات مهم در این زمینه این است که کاربر زمانی که به سایت ورود پیدا می‌کند، به بهترین نحو روی سایت جستجو کرد و به به خدمات و محصولات مورد نظر دسترسی پیدا کند. همچنین منوی سایت باید به گونه‌ای چیده شود که نیاز اصلی کاربر و مخاطبین را تحت پوشش خود قرار دهد.

در طراحی رابط کاربری قدرت رنگ‌ها را فراموش نکنید چرا که رنگ و نور به طور ویژه‌ای روی کاربران تاثیر گذاشته و به همین دلیل باید به صورتی پیاده سازی شوند تا رابط کاربری جذابی در اختیار کاربر قرار گرفته و به این صورت از حواس پرتی‌های غیر ضروری جلوگیری شود. کارشناسان در جاب تیم به این منظور به سبب تجربه بالایی که دارند باعث خواهند شد تا بتوانید به خوبی مخاطبین هدف را تحت تاثیر قرار داده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

طراحی ui سایت در جاب تیم ارائه می شود

جاب تیم از بهترین مجموعه‌ها در زمینه طراحی ui سایت است که با توجه به نظر کارفرما فرایند طراحی رابط کاربری را به صورت حرفه‌ای و اصولی انجام خواهد داد. کارشناسان در جاب تیم به بهترین نحو فاصله آیکون‌ها، وجود ثبات میان آیکون‌ها، اندازه المان‌ها و تایپوگرافی را سنجیده و تلاش می‌کنند تا یک طرح ایده‌آل برای سایت در نظر گیرند.

متخصصین این مجموعه به سبب حرفه‌ای بودن در حوزه طراحی UI با توجه به رفتار کاربران از گیج شدن آن‌ها در مواجه با سایت جلوگیری کرده و مانع بروز هرگونه اختلال و مزاحمت خواهند شد. با تمامی این تفاسیر جاب تیم به گونه‌ای خدمات طراحی ui سایت را انجام می‌دهد تا بتوانید به بهترین نحو کاربران را جذب وب سایت کرده و آن‌ها را تبدیل به مشتری گردانید. ایجاد یک رابط کاربری قوی این زمینه را برایتان فراهم خواهد کرد تا بتوانید کسب و کار خود را به نحو احسن گسترش دهید.

چرا طراحی ui سایت را به جاب تیم بسپاریم؟

جاب تیم از شرکت‌هایی است که خدمات خود را محدود به یک حوزه نکرده و سعی دارد تا با توجه به نیاز کارفرما امکانات مختلفی را در اختیار او قرار دهد. به این ترتیب این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا علاوه بر طراحی ui سایت، بهینه سازی وب سایت را نیز به کارشناسان SEO بسپارید. همچنین جاب تیم در صورت تمایل مدیریت شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی کسب و کارتان را برعهده خواهد گرفت.

یکی از وجه تمایزهای این مجموعه با سایر شرکت‌ها داشتن مهارت و تجربه کافی در حوزه طراحی رابط کاربری است. طراحان با توجه به آخرین متدهای روز و با رعایت تمامی استانداردها سایت را به زیبایی طراحی کرده و آن را در دسترس کاربران قرار خواهند داد.

جاب تیم کاربر هدف را به خوبی شناسایی کرده و تلاش می‌کند تا با توجه به رفتار و نیاز آن ui سایت را طراحی کند، به این ترتیب می‌توانید کاربران بیشتری را درگیر سایت کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. با این ترتیب درآمد شما به میزان قابل توجهی افزایش یافته و این موضوع به برندسازی نیز می‌انجامد.

طراحی بهترین ui سایت در جاب تیم

طراحی ui سایت در جاب تیم در ابتدا با توجه به فعالیت و عملکرد رقبا انجام خواهد شد. المان‌هایی همچون انتخاب رنگ در طراحی رابط کاربری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند به این ترتیب جاب تیم در ابتدا سایت رقبا را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و سپس با توجه به عملکرد آن‌ها و با نظر کارفرما رنگ و آیکون‌های مناسبی را در سایت اعمال خواهد کرد.

متخصصان این مجموعه طراحی ui را بر اساس آخرین متدهای روز انجام داده و به این ترتیب تلاش می‌کنند تا به بهترین نحو تجربه کاربری را نیز ارتقا بخشند. برای اینکه بتوانید در مورد خدمات شرکت جاب تیم به طور گسترده اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید کافی است با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته تا از متخصصان مشاوره رایگان دریافت کنید.

قیمت طراحی ui سایت

قیمت طراحی ui سایت در جاب تیم با توجه به نیاز کارفرما و بودجه‌ای که او در اختیار دارد متفاوت خواهد بود. این مجموعه تلاش دارد تا سایت را باتوجه به هزینه‌ای که کارفرما در نظر گرفته باکیفیت فوق العاده بالا انجام دهد. هزینه طراحی رابط کاربری به فاکتورهای مختلفی بستگی خواهد داشت. مهم‌ترین عوامل در تعیین نرخ نهایی طراحی ui سایت به شرح زیر خواهند بود.

 • تعداد صفحات موجود در سایت
 • رعایت اصول UX
 • بررسی و تجزیه و تحلیل فعالیت رقبا
 • بررسی رفتار کاربران
 • طراحی آیکون‌های یکپارچه و جذاب
 • پشتیبانی از طراحی رابط کاربری
 • رعایت اصول رنگشناسی
 • تست کاربردپذیری سایت
 • رفع مشکلات احتمالی پس از تست UI
 • زمان تحویل سایت به کارفرما

بهترین تیم طراحی رابط کاربری در ایران

از بهترین تیم‌های طراحی رابط کاربری در کشور ایران باید جاب تیم را به شما معرفی کنیم که با انواع بازار کار آشنا بوده به همین دلیل زمینه‌ای را برایتان فراهم کرده است تا بتوانید به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و نرخ پرش را کاهش دهید. کارشناسان این مجموعه از تمام فضایی که در اختیار دارند به خوبی استفاده کرده و به همین دلیل از گیج شدن کاربر جلوگیری خواهند کرد. متخصصان این مجموعه به تفاوت‌ها و تضاد توجه داشته و عناصر مرتبط را به قدری تخصصی و موشکافانه در کنار یکدیگر قرار می‌دهند تا بتوانند به خوبی نظر کاربران را به خود جلب کنند.

همچنین با رعایت تناسب و درک ساده المان‌ها، توجه به سلسله مراتب و تاکید روی عناصر برجسته این امکان را برایتان فراهم خواهند کرد تا یک مسیر هموار برقراری ارتباط با کاربر ایجاد کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر توصیه می‌شود تا با این شرکت جاب تیم در تماس باشید تا بتوانید نیاز و استانداردهای خود را با آن‌ها در میان گذاشته و از پیشنهادات مناسب و خلاقانه بهره مند شوید.

طراحی ui سایت چه اصولی دارد؟

هر فردی و هر وب مستری پیش از این که رابط کاربری وب سایت خود را طراحی کند، باید با اصول طراحی UI سایت آشنایی بیشتری پیدا کند. این اصول به طراحان کمک می‌کنند که به هنگام اجرای پروژه‌های مختلف، تمامی آن چیزی را که در ذهن دارند و می‌دانند که بهتر است، رعایت کنند.

 1. رعایت ساختار: رعایت ساختار رابط کاربری بدین معنا است که رابطی که ما طراحی می‌کنید هم باید سمت و سو داشته باشد، هم باید هدف داشته باشد و هم معنادار باشد. اگر نظم و ساختار واضحی را بر روی سایت خود پیاده سازی کنید و به کاربر امکان دسترسی آسان را بدهید، در یک بازه‌ی زمانی کوتاه می‌توانید وب سایت خود را ارتقا دهید. این را بدانید که در ساختار رابط کاربری اگر چیزهایی که به یکدیگر ربطی ندارند در کنار هم قرار بگیرند، این رابط کاربری دیگر کارایی چندانی هم نخواهد داشت. پس به این نکته توجه کنید.
 2. رعایت سادگی: به صورت مختصر باید بگوییم که طراحی رابط کاربری باید با توجه به اصل سادگی انجام شود. از انجایی که تکنولوژی‌های امروزی پیشرفتگی‌های زیادی دارند و بر سر سادگی هر چیزی رقابت‌هایی سر گرفته است، باید رابط‌های کاربری شما سادگی داشته باشند تا بهتر درک شوند.
 3. قابل دید بودن: اصل پدیداری از دیگر اصولی است که به هنگام طراحی رابط کاربری باید مورد توجه قرار بگیرد. در واقع این اصل بر چگونگی نشان دادن اطلاعات مختلف و مهم به کاربر صدق می‌کند. این را بدانید که کاربر شما تنها باید چیزهایی را مشاهده کند که نیاز به آن‌ها را احساس کرده است. اطلاعات نامربوط باعث سردرگم شدن و در نهایت خسته شدن کاربر می‌شوند. پس این اصل مهم را از یاد نبرید.
 4. اصل انعطاف پذیری: منظور از انعطاف پذیری رابط کاربری این است که شما این رابط را به گونه‌ای طراحی کنید که تحمل بالایی را در مقابل خطاها و اشتباهات رایجی که کاربران انجام می‌دهند، داشته باشد. در این صورت ترافیک وب سایت شما هم تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.
 5. اصل بازخورد یا اطلاع رسانی: هر سیستمی که امروزه در وب سایت‌ها وجود دارد، امکان تغییر یافتن دارد. شما باید در طراحی رابط کاربری به گونه‌ای عمل کنید که حتی اگر مشکلی هم پیش آمد، این مشکل را با زبانی قابل فهم به کاربر ارائه نمایید. اینجا است که بازدهی وب سایت شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

پیشنهاد ویژه: معرفی بهترین فریمورک های UI

طراحی UI سایت چه اجزایی دارد؟

المان‌های مختلفی وجود دارند که در طراحی کردن رابط‌های کاربری به کار گرفته می‌شوند. برای این که یک کاربر بتواند ارتباط سالمی را با یک سیستم برقرار کند، لازم است که به اجزای زیر هم توجه بشود:

 • طراحی بصری: یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی که در طراحی کردن یک رابط کاربری باید مورد توجه قرار بگیرد، طراحی بصری است که با هدف بهبود تجربه کاربری انجام می‌شود. این جزء از اجزای مختلفی که یک رابط کاربری دارد، می‌تواند به کمک تصاویر، عواطف کاربران را تحت تاثیر قرار دهد و فضاهای خالی که تاثیر منفی بر روی کاربران یک وب سایت دارند را نیز از بین ببرد.
 • طراحی گرافیک: طراحان گرافیک یک وظیفه خاص دارند و آن هم این است که تصاویر مختلف را با المان‌های گوناگون ترکیب کنند تا در نهایت یک طرح کلی از آن چیزی که در دسترس است را به وجود بیاورند. طراحی گرافیکی رابط کاربری هم با آیتم‌های جذاب و موشن گرافی‌های پیشرفته همراه می‌شود تا در نهایت تاثیرات مثبتی را بر روی ذهن یک مخاطب بگذارد.
 • موکاب: موکاب‌ها مدلی کوچک یا پیش نمایشی از یک سطح خاص هستند که در زیر مجموعه اجزای مختلف رابط کاربری یک وب سایت طبقه بندی می‌شوند. این اجزا، ظاهر نهایی طرحی که در ذهن یک فرد وجود دارد را با رنگ‌ها و تایپوگرافی‌های مختلف به کاربر نمایش می‌دهند.

اجزای طراحی ui سایت عبارت اند از: طراحی بصری، طراحی گرافیک و موکاب

جاب تیم ارائه می دهد: طراحی سایت لاراول

کاربرد طراحی UI سایت

امروزه اغلب دانشجویانی که در زمینه طراحی گرافیک فعالیت دارند و یا با گرایش‌های گرافیکی سر و کار دارند، به خوبی به این امر واقف هستند که برای رسیدن به درآمد با استفاده از وب سایت‌های مختلف، باید رابط کاربری را طراحی کنند. رشد روز افزون دنیای اینترنتی باعث شد است که خیلی از افراد به سوی انواع کسب و کارهای اینترنتی رو آورند و از آن سو، این کسب و کارها به دنبال بهینه کردن ترافیک وب سایت خود باشند. بنابراین نمی‌توانیم از اهمیت وجود رابط کاربری در یک وب سایت چشمپوشی کنیم. همچنین در طراحی سایت اختصاصی کیفیت ui اهمیت بسیار زیادی دارد و اکثر کارفرما ها تاکید زیادی روی آن دارند.

طراحی ui سایت کاربرد های مختلفی از جمله افزایش تعامل کاربران و درآمدزایی دارد.

مراحل طراحی UI سایت

طراحی رابط‌‌های کاربری فرآیندی پیچیده و در عین حال آسان را دارند که هر فردی باید با فازها و مراحل مختلف آن آشنایی کامل داشته باشد تا در نهایت به بهترین شکل ممکن رابط‌های کاربری را طراحی نماید.

 • در مرحله اول، باید ویژگی‌هایی که مورد نیاز هستند را گردآوری کنید. منظور از گردآوری ویژگی‌ها این است که لیستی از آن ویژگی‌هایی که از رابط کاربری انتظار دارید را تهیه کنید. این ویژگی‌ها در واقع ویژگی‌هایی هستند که در نهایت به تحقق هدف یک وب سایت و بهبود تجربه کاربری می‌انجامند.
 • در مرحله دوم باید کاربر خود را آنالیز کنید و سپس اقدام به عمل نمایید. رابط کاربری طراحی شده وب سایت شما باید آن قدر به ریز موضوعات مختلف پرداخته باشد که در آنالیز کردن کاربر دیگر هیچ ابهامی به وجود نیاید. در این مرحله استفاده از فرآیندهای طراحی ux هم بسیار مناسب هستند.
 • در مرحله سوم شما باید اطلاعات مختلف مد نظر خود را معماری یا طراحی کنید. در طول این مرحله سبکی که برای ارتباط با کاربر در نظر دارید، پیاده سازی می‌شود. تکنیک‌های الگو سازی یا تصویر سازی هم در بهبود فرآیند معماری اطلاعات نقش مؤثری دارند.
 • در مرحله چهارم شما باید نمونه سازی کنید اما آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید که نمونه سازی باید چگونه باشد؟! بله درست است. موکاپ‌ها، موشن گرافی‌ها و پروتوتایپ‌ها همان نمونه‌هایی هستند که در این مرحله به وجود می‌آیند.
 • مرحله پنجم به بررسی میزان کاربرد پذیری یک وب سایت می‌پردازد. در این مرحله نمونه‌های اولیه‌ای که با توجه به ویژگی‌های تدوین شده روی کار آمده‌اند، به یک اندازه‌ی خاص مورد توجه و پسند کاربر قرار می‌گیرند. حال با بررسی این اندازه خاص میزان کاربرد پذیری یک نمونه مشخص می‌شود.  در واقع در این مرحله شما می‌توانید تست‌های کاربرد پذیری را هم از کاربران خود بگیرید و آن‌ها را وادار به نظر دادن در مورد نمونه‌هایی که به عمل آورده‌اید، کنید‌
 • در مرحله هفتم که مرحله طراحی نهایی است، شما باید نمونه‌های ایجاد شده را به یک طرح خاص و ثابت تبدیل نمایید. در این مرحله تعامل بصری و نوع تایپوگرافی‌های یک وب سایت از اهمیت زیادی برخوردار هستند.
 • در نهایت هم باید امور مربوط به نظارت و نگهداری بهینه از رابط کاربری را یاد بگیرید تا در صورت نیاز آن‌ها را بر روی وب سایت خود اعمال کرده و بازدهی این وب سایت را افزایش دهید.

علاوه بر ui، پیشنهاد می کنیم طراحی بنر سایت را نیز آموزش ببینید.

سفارش طراحی رابط کاربری

به منظور سفارش طراحی رابط کاربری شرکت‌های مختلفی وجود دارند که از جمله بهترین آن‌ها باید به مجموعه جاب تیم اشاره کنیم. این شرکت سال‌هاست در زمینه ساخت سایت و ساخت رابط کاربری حرفه‌ای مشغول به فعالیت بوده و به این ترتیب با در نظر گرفتن بازار کار و پرسونا به شما یاری خواهد رساند تا با ساخت رابط کاربری مناسب سایت را به بهترین نحو ارتقا بخشید. به منظور سفارش در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که با شماره‌هایی که در سایت وجود دارند تماس حاصل فرمایید تا بتوانید از خدمات و مشاوره رایگان در جاب تیم بهره مند شوید.

متخصصان با توجه به اهداف شما زمانی را برایتان در نظر خواهند گرفت تا بتوانید به طور مستقیم با طراحان در ارتباط باشید. در صورتی که در شهر تهران ساکن هستید پیشنهاد می‌کنیم تا به شکل حضوری به شرکت جاب تیم مراجعه کرده و یک جلسه رایگان برگزار کنید، همچنین اگر این شرایط را ندارید مشاوران با ایجاد یک راه ارتباطی آنلاین یا تلفنی این امکان را به وجود خواهند آورد تا بتوانید سوالات را مطرح کرده و ابهامات را برطرف کنید.

تعرفه طراحی رابط کاربری

قیمت طراحی رابط کاربری و میزان هزینه‌ای که قرار است برای ساخت آن بپردازید به پارامترهای مختلفی بستگی خواهد داشت که باید همگی یک به یک مورد بررسی قرار گیرند تا نرخ دقیق این نوع طراحی مشخص شود. بر اساس تجربه و همچنین نرم افزارهایی که برای ساخت رابط کاربری از آن‎‌ها استفاده می‌شود می‌توان به یک بازه عددی دست پیدا کرد. به طور تقریبی طراحی رابط کاربری این روزها در بازه‌ی قیمتی 10 تا 25 میلیون قرار دارد که این عدد با توجه به اهداف شما و امکاناتی که مد نظر دارید افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد.

یکی از نکات مهم در این زمینه را باید زمانی که می‌خواهید طراحی در آن انجام شود در نظر داشته باشیم، به هر میزان بازه کوتاه‌تر باشد بی شک هزینه نیز بالا خواهد رفت. از مهم‌ترین عوامل دیگر در این زمینه را باید حجم و پیچیدگی کار در نظر داشته باشیم، همچنین دانشی که در ساخت رابط کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد را نباید فراموش کرد. در صورتی که طراح خلاقانه این مدل از طراحی را انجام دهد مبلغ بیشتری باید بپردازید در نتیجه به این موضوع نیز توجه داشته باشید. در آخر این کیفیت است که نرخ دقیق را تعیین خواهد کرد کیفیت به هر میزان بالاتر باشد باعث خواهد شد تا کاربر بتواند به  راحتی اعتماد کرده و درگیر وب سایت شود.

مهارت های لازم برای طراحی رابط کاربری سایت

با توجه به توضیحات ارائه شده حتما تا کنون متوجه شده‌اید که طراحی ui به مهارت‌های مختلفی نیاز خواهد داشت. برخی از مهم ترین مهارت‌هایی که یک طراحی باید در این زمینه به صورت کامل بر آن‌ها تسلط داشته باشد شامل موارد زیر هستند.

 • آشنایی با ابزارهای مختلف طراحی گرافیک همچون فتوشاپ یکی از مهم ترین مهارت‌ها در طراحی ui به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که طراح نیاز نیست در همان ابتدای کار به سراغ ابزارهای گرافیکی برود اما به مرور زمان به این برنامه‌ها نیاز پیدا خواهد کرد.
 • برای طراحی ui همواره باید اشتیاق داشته باشید تا مشکلات مختلف را که سر راه شما سبز می‌شود رفع کنید. یک طراح باید از ایده‌های خلاقانه استفاده کند و همچنین راه‌حل‌های متنوع را در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار دهد تا نتیجه بهتری کسب کند.
 • برای طراحی ui باید یاد بگیرید که چطور در مورد مفاهیم، طرح‌ها، ایده‌ها و منطقی که پشت آن‌ها است با کاربران صحبت کنید. این موضوع باعث می‌شود افراد بتوانند به راحتی ساختار سایت را درک کرده و از آن استفاده کنند. این یکی از مهم ترین مهارت‌های طراح محسوب می‌شود که در جذب کاربران تاثیر زیادی خواهد گذاشت.
 • طراحی ui یک فرایند زمان‌بر و گاها طولانی در نظر گرفته می‌شود که باید به مرور زمان بهبود پیدا کند. به همین دلیل طراح باید صبور باشد تا بتواند با ایده‌های جدید همواره کار خود را بهینه سازی کند.

مهارت های لازم برای طراحی رابط کاربری سایت

برای آشنایی بیشتر: ui و ux چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

ابزار های طراحی ui سایت

برخی از بهترین ابزارهای طراحی ui که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین نحو رابط کاربری را در سایت مورد نظر طراحی کنید به شرح زیر خواهند بود:

اسکچ (Sketch)

یکی از پرکاربردی‌ترین ابزارهای طراحی یو آی اسکچ است که می‌توانید با کمک آن پروتوتایپ و رابط‌های بسیار حرفه‌ای به وجود آورید. از مزایای آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که پس از خرید این ابزار امکان استفاده به صورت رایگان تا  یک سال از بروزرسانی‌ها آن فراهم می‌شود. همچنین به راحتی قابل استفاده است و کار با آن از فتوشاپ به مراتب راحت‌تر خواهد بود.

اکشر (Axure RP)

این نرم افزار به منظور ساخت نقشه مسیر مشتری، وایرفریم، رابط کاربری برای اپلیکیشن یا سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای آن باید به سازگاری با ابزارهای مختلف همچون اسکچ اشاره کرد، به همین دلیل برای انجام کارهای تیمی بسیار مناسب در نظر گرفته خواهد شد.

فیگما (Figma)

از بهترین ابزارهای طراحی ui در نظر گرفته می‌شود که در سیستم‌های مختلفی همچون ویندوز، مک و لونیکس و ... قابل استفاده خواهد بود. این نرم افزار قابلیت به اشتراک گذاری و ویرایش پروژه را فراهم کرده است.

نکات مهم درباره طراحی UI سایت 

 • بهتر است چند موضوع مهم را در یک صفحه خاص قرار ندهید و  این موضوعات را به صورت پراکنده استفاده کنید.
 • تمامی مؤلفه‌های تعاملی وب سایت خود را که شامل لینک‌ها و دکمه‌ها می‌شوند را بسنجید تا هیچ مشکلی در رابط کاربری وجود نداشته باشد.
 • طراحی رابط کاربری شما باید به گونه‌ای باشد که کاربر را منتظر نگذارد. در واقع رابط‌های کاربری اگر باعث انتظار کشیدن کاربر شوند، ممکن است کاربر را از استفاده کردن از خدمات و محصولات یک وب سایت منصرف نمایند.
 • تا جایی که ممکن است رابط‌های کاربری وب سایت خود را ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی بسازید.
 • نقطه تمرکز رابط کاربری یکی از مهم‌ترین اجزای این رابط به شمار می‌آید که باید توجه زیادی به آن بشود. شما باید این رابط را به گونه‌ای تدوین کنید که تجربه کاربر در سر تا سر وب سایت معطوف شود.

در این مقاله سعی کردیم شما را با طراحی ui یا رابط کاربری سایت اشنا کنیم اما توجه داشته باشید که این کار تخصصی است و هر کسی نمی تواند آن را به درستی اجرا کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما با مشاوران ما در جاب تیم تماس بگیرید تا شما را در طراحی ui سایت راهنمایی کنند.

سایت های خوب برای ایده گرفتن UI

ایده ui از Dribbble

دربیل یک حرکت و یک فرصت در ورزش بسکتبال است. از این رو این وب سایت بر پایه اصطلاحات بسکتبال قوانین این ورزش پابرجاست. این وب سایت منبع قوی از طرح های گرافیکی و طراحی های خلاقانه برای استفاده در طراحی سایت است. دربیل از اجتماع بزرگی از جامعه بهترین هنرمندان و بهترین گرافیست ها تشکیل شده که نمونه کار های خود را در اختیار شما به منظور طراحی سایت قرار می دهند.

برای آشنایی بیشتر با این وبسایت می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

WWW.dribbble.com/tags/website

ایده ui از Unsplash

یافتن عکس با کیفیت به منظور انجام اعمال گرافیکی و بارگذاری آن بر روی سایت یکی از دغدغه های اغلب گرافیست ها و طراحان سایت است. تنوع زیاد عکس و کیفیت عالی عکس های موجود در سایت آنسپلش می تواند کمک زیادی به یافتن عکس در کوتاه ترین زمان کند.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.unsplash.com

ایده ui از freepik

یکی از سایت ها پرمخاطب که تقریبا هر گونه عکس با کیفیت و متناسب با سلیقه گرافیست ها را در خود جای داده freepik است. این سایت که در سال 2010 تاسیس شده اکنون به یکی از معتبر ترین مراجع گرافیکی و طراحان وب سایت تبدیل شده است. در این سایت شما می توانید شاهد تصاویری به منظور ساخت بروشور، کارت ویزیت، تصاویر استوک برای وبلاگ باشید

برای آشنایی بیشتر با این سایت می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.freepik.com

ایده ui از pinterest

این شبکه اجتماعی متناسب با شغل و نیاز افراد اقدام به طرح های خلاقانه کرده است. این سایت تنها معطوف به گرافیست ها و طراحان وب سایت نمی باشد. بلکه ایده های نابی به منظور طراحی دکوراسیون داخلی، افزایش یا کاهش وزن، انواع دوخت در خیاطی  و ... دارد. این سایت با توجه به تنوع خود طرفداران زیادی در قشر های مختلف جامعه به خود جذب کرده است.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.pinterest.com

ایده ui از Sketch App Sources

این وب سایت بسیار مناسب برای طراحان UI (رابط کاربر) است. زیرا این وب سایت منبع بزرگی از انواع فایل های گرافیکی، فرم های گرافیکی، افزونه ها و انواع درس های آموزشی گرافیکی است. از جمله مزایای این سایت می توان به امکان دسترسی آسان و دانلود منابع گرافیکی اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.sketchappsources.com

ایده ui از psdfa

پی دی اس فا یک سایت جامع و کاربردی ایرانی است که مختص طراحان رابط کاربری و گرافیست ها طراحی شده است. این سایت که از سال 1395 ایجاد شده، طرح های گرافیکی زیبا، قالب مجله، بروشور، موکاپ، وکتور و ... را در اختیار کاربران قرار داده است. از معایب این سایت می توان به این موضوع اشاره کرد که این سایت تمامی اطلاعان خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار نمی دهد.

برای آشنایی بیشتر با این سایت می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

www.psdfa.com