قرارداد طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت به همراه دانلود فایل PDF

قرارداد طراحی سایت یک تفاهم یا توافق نامه بین کارفرما و مجری است که مشخص می کند دو طرف برای طراحی سایت چه وظایفی دارند و چه کارهایی باید انجام دهند دقیقا با امضا قرارداد چه تعهداتی به یکدیگر داده اند. منظور از مجری همان پیمانکار است که وظایف به عهده او گذاشته می شود و به ازای وظایف باید هزینه ای طبق قرارداد سایت دریافت کند.

نمونه قرارداد سایت شامل موارد معنوی و اجرایی دو طرفست یعنی قوانینی که هم مجری و هم کارفرما موظف به رعایت و اجرای آن هستند. دقت کنید کنید که نمونه موجود می تواند برای هر نوع سایتی استفاده شود وردپرس، برنامه نویسی، طراحی آماده و ... یا حتی نوع فروشگاه، شرکتی و ... همه می توانند از این نوع استفاده کنند.

قرارداد طراحی سایت موجود توسط وکلای پایه یک دادگستری بررسی و همچنین مواردی که در دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت اتفاق می افتد به این قرارداد اضافه شده است این نوع قرارداد کاملا قانونی و قابلیت پیگیری قانونی را دارد.

شایان ذکر است موارد توافقی بلند و چند صفحه ای در طراحی سایت را می توان به صورت پیوست شده به این قرارداد اضافه کرد تا در کلیت قرارداد ایجاد شبهه نکند.

امروزه نیاز بازار برای گسترش در تمامی ابعاد صنعتگران و صاحبان بیزینس و صد البته صاحبان بیزینس های کوچک را به سمت داشتن وب سایت سوق داده است. و نیاز ملزم بازار برای تبلیغات گسترده در سطح کشور و جهانی را به وضوح نشان می دهد و این نیاز با یکسری از گزینه ها قابل اجراست یکی از این گزینه ها داشتن وب سایت است که سایت های شرکتی بزرگ برای نمایش محصولات خود از آن استفاده می کنند و بیزنیس های کوچکتر با روش های فروش مستقیم نیاز به این گزینه دارند.

حال با در نظر گرفتن الزارم برای کسب و کارهایی که می خواهند سریع رشد کنند و بتوانند خارج از محدوده خود فعالیت کنند داشتن سایت با یک قرارداد محکم الزامی می باشد در ادامه این مطلب برخی از فواید یک قرارداد طراحی سایت خوب را مطرح می کنیم

خرید فایل
تعداد فایل : 2
پرسش و پاسخ : 20
قیمت :
53,900 تومان
فایل و اسناد قابل دانلود

نمونه قرارداد طراحی سایت

قفل شده
توضیحات

پس از خرید می توانید لینک دانلود را مشاهده کنید

نمونه قرارداد طراحی سایت نسخه قابل ویرایش ورد

قفل شده
توضیحات

پس از خرید می توانید لینک دانلود را مشاهده کنید

قرار داد طراحی سایت چیست؟

قرارداد طراحی سایت در واقع یک تفاهم نامه بین طراح سایت و سفارش دهنده است. این قرارداد وظایف و اختیارات طرفین قرارداد را مشخص می‌کند. و با امضا دو طرف این قرارداد اعتبار پیدا می‌کند. برای دستیابی به قرار داد طراحی سایت می‌توانید از نمونه‌هایی که در سایت آپلود شده‌اند استفاده کنید. در این نوع قراردادها عنوان، نام طرفین، مبلغ قرارداد، دامنه کاری، تعهدات و ... ذکر می‌شود.

قرارداد طراحی سایت شامل تعهداتی است که طراح سایت و کارفرما نسبت به یکدیگر دارند

چرا به قرارداد طراحی سایت نیاز داریم؟

اگر می‌خواهید کسب و کارتان را توسعه بخشیده و وب سایت خود را راه اندازی کنید نیازمند یک شرکت طراحی وب سایت حرفه‌ای خواهید بود. قرارداد طراحی سایت سندی است که حد و حدود، روابط و وظایف کارفرما و شرکت طراح سایت را مشخص و تعریف خواهد کرد. قرارداد در صورت بروز مشکلات مختلف این امکان را می‌دهد تا طرفین بتوانند به صورت مسالمت آمیز اختلالات احتمالی را رفع کنند. این قرارداد با سایر قراردادها تفاوت زیادی ندارد و نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که صاحب کسب و کار از پیش رفتن فعالیت‌های انجام شده در ساخت سایت اطمینان حاصل کند.

در نتیجه باید گفت اگر تمایل دارید طراحی و ساخت سایت به صورت قانونی انجام پذیرد باید قراردادی عقد گردد تا بتوانید با اطمینان خاطر در مورد حوزه فعالیت خود با متخصصین طراح سایت گفتگو کنید. برخی از افراد به دلیل اینکه در حوزه خاصی فعالیت می‌کنند ممکن است ترجیح دهند تا اطلاعات کسب و کار خود را در اختیار شرکت طراح قرار ندهند، اما با قرارداد طراحی سایت این شک و دو دلی برطرف شده و شرکت مورد نظر موظف می‌شود تا به بهترین نحو از اطلاعات شما محافظت کند.

قرارداد وب سایت نداشتن و دردسرهای بعدی آن!

توجه کنید داشتن سند مکتوب در تمام دوران بشریت یک امر ضروری بوده است که مالکیت را مشخص می کند همچنین قراردادهایی به صورت خدماتی کارفرما و مجری را تعیین و تفکیک حد و مرز افراد را دقیق می کند. که براساس یک سری قوانین این موارد در بندهای قرارداد مطرح می شود.

نداشتن یک قرارداد معتبر امکان شکست بی چون چرای شما را تضمین می کند حال از سمت کارفرما باشد یا مجری، هیچ فرقی ندارد. نکته جالب اینجاست که داشتن قرارداد کمک می کند که ارتباط مجری و کارفرما مشخص شود و از دوندگی های بیخود برای تعیین این ارتباط در دادگاه ها جلوگیری می کند.

قرارداد طراحی وب سایت یک الزام برای کسب و کار شما می باشد حال شما مجری یا کارفرمایید.

مزایای خرید قرارداد طراحی سایت از جاب تیم

در جاب تیم می‌توانید قرارداد طراحی سایت را با قیمتی ارزان خریداری کرده تا بتوانید از این فایل در عقد قرارداد برای ساخت سایت استفاده کنید. ممکن است از خود بپرسید که چرا با وجود فایل‌های رایگانی که به طور متعدد در اینترنت وجود دارند و می‌توانیم آن را به راحتی دانلود و مورد استفاده قرار دهی، مبلغی را در این زمینه پرداخت کنیم تا قراردادی مشابه دریافت کنیم؟

در این زمینه باید گفت درست است که قراردادهای موجود در اینترنت به طور کاملا رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرند، اما این مدل از قراردادها پر از اشکالات حقوقی بوده و در صورت بروز مشکل باعث می‌شود نتوانید آن طور که باید از حق و حقوق خود به درستی بهره مند شوید. اما قراردادی که در جاب تیم ارائه می‌دهد به طور کامل و اصولی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران نوشته شده و به این ترتیب به شکل کاملا استاندارد این امکان را می‌دهد تا اشخاص حقیقی و حقوق بتوانند در صورت بروز درگیری بر اساس قانون از وظایف خود اطلاع پیدا کنند.

قرارداد طراحی سایت در جاب تیم مزایایی از جمله ارزش حقوقی بسیار بالای قرارداد را دارد

کاربرد قرارداد طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت زمانی کاربرد پیدا می‌کند که می‌خواهید برای رشد و گسترش کسب و کار خود مسیر را همواره کرده و سایتی ایجاد کنید تا بتوانید با مخاطبین و مشتریان خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب اگر بخواهید به شکلی اصولی و تخصصی فرایند ساخت سایت را انجام دهید به قرارداد طراحی سایت نیاز پیدا خواهید کرد.

برای مثال ممکن است قصد ایجاد یک فروشگاه اینترنتی را داشته باشید در این صورت باید قراردادی ایجاد شود تا طرفین تمامی حق و حقوق خود را مشخص کرده و به این ترتیب در زمان انجام کار مشکلی پیش نخواهد آمد. این قرارداد زمانی اعتبار پیدا خواهد کرد که دو طرف آن را امضا کنند در غیر این صورت اعتباری نخواهد داشت.

نمونه قرارداد طراحی سایت

برای بستن هر نمونه قرارداد وب سایت شما نیازمندید با یک وکیل مشورت کنید اما اصولا وکلای عزیز در زمینه کارهای خدماتی اطلاعات زیادی ندارند چون عموما خود صاحب یک بیزینس نبوده اند همچنین شما ملزم به پرداخت هزینه های سنگین برای یک قرارداد خواهید بود یک قرارداد سایت استاندارد شامل موارد کلی می باشد و هر دو طرف معامله را ملزم به رعایت مفاد قرارداد می کنید اشتباه نکنید این مدل قرارداد به نفع مجری و کارفرماست.

نمونه قرارداد طراحی سایت اصولی مناسب برای کارفرما و مجری

 قرارداد سئو بعد از قرارداد سایت برای شما ضروری است

مفاد موجود در قرارداد طراحی وب سایت

قرارداد طراحی سایت مثل قرارداد های دیگر دارای یکسری مفاد و تبصره هایی است که هر کدوم موضوع و مسائلی را مشخص می کند که در آینده کمک به حل مسائل و اختلاف ها خواهد کرد. برخی از مهمترین مفاد در قرارداد طراحی سایت جاب تیم به شرح ذیل است:

عنوان قرارداد

در این قسمت تاریخ طراحی وب سایت و مشخصات کامل طرفین که شامل موارد زیر است ذکر می‌شود.

  • نام
  • نام خانوادگی
  • کد ملی
  • شماره موبایل
  • آدرس محل سکونت
  • آدرس محل کار

چنانچه یکی از طرفین قرارداد شرکت یا شخص حقوقی باشد مشخصات زیر وارد می‌شود

  • نام شرکت
  • نام مدیرعامل شرکت
  • شماره تماس شرکت
  • آدرس شرکت

موضوع قرارداد و یا دامنه همکاری

در این بخش از قرار داد طرف سفارش دهنده مشخص می‌کند که چه سایتی و با چه امکاناتی می‌خواهد. مانند سرور اختصاصی، استفاده از دو زبان، درگاه پرداخت و ...

مبلغ قرارداد

در این بخش از قرارداد طراحی سایت  مشخص می‌شود که متناسب با نوع درخواست، سایت مورد نظر با چه مبلغی طراحی می‌شود و شیوه پرداخت نیز در آن قید می‌شود. گاهی ممکن است به درخواست یکی از طرفین شیوه پرداخت به صورت ماهانه و یا پروژه‌ای باشد. در هر صورت طرفین قرارداد موظف هستند که مطابق آن رفتار کنند. در این بخش علاوه بر موارد ذکر شده تعهدات فروشنده نیز ذکر می‌شود. به این منظور که چنانچه سایت مورد نظر مطابق خواسته و سفارش ذکر شده در قرارداد طراحی نشود، فروشنده چه مسئولیتی در قبال آن دارد.

شرایط فسخ قرارداد

گاهی ممکن است طرفین به هر دلیلی تمایل به ادامه همکاری با یکدیگر را نداشته باشند. در یک قرارداد طراحی سایت معتبر این بخش به منظور جلوگیری از متضرر شدن ناشی از فسخ قرارداد قید می‌شود. در این بخش مبلغ خسارت ناشی از فسخ قرارداد قید می‌شود.

ضمانت اجرا

در قرارداد طراحی سایت، ضمانت اجرا به این منظور است که طراح باید در قبال طراحی سایت به سفارش دهنده ضمانت دهد و در صورت ایجاد مشکل و یا نقص طراحی در صدد رفع آن کوشا باشد. این بند از قرارداد در واقع به کار طراح سایت اعتبار می‌بخشد.

امضا قرارداد

آخرین بند از قرارداد طراحی سایت امضا قرار داد طرفین است. آنچه که در نهایت موجب می‌شود قرارداد نوشته شده معتبر شناخته شود امضا طرفین است. این امضا به معنای قبول شرایط ذکر شده در قرار داد است. و پس از اجرا هیچ یک از طرفین نمی‌توانند شرایط موجود در قرارداد را تغییر دهند.

مفاد موجود در قرارداد طراحی وب سایت

پشتیبانی از وب سایت

فعال سازی و ساخت سایت پایان کار نیست و باید در قرارداد طراحی سایت به موضوع پشتیبانی توجه داشته باشید. برای اینکه از فرایند پشتیبانی از سوی شرکت طراح به طور کامل اطمینان حاصل کنید بهتر است تمامی هزینه را در ابتدا پرداخت نکرده و بخشی از آن را زمانی که پشتیبانی صورت می‌گیرد بپردازید.

عدم افشای اطلاعات کارفرما

یکی از اصلی‌ترین حقوق کارفرما، حفظ اطلاعات از سوی شرکت طراح سایت است. کارفرما باید در قرارداد از وجود بند عدم افشای اطلاعات اطمینان حاصل کرده تا بتواند با طور کامل ایده‌های کاری خود را بیان کند. در نتیجه از ضمانت‌های اجرایی در قرارداد مطمئن شوید.

حفظ حقوق کارفرما در قرارداد طراحی سایت

بند مالکیت معنوی یکی از مهم‌ترین بندها در قرارداد در نظر گرفته می‌شود که در آن شرکتی که طراحی سایت را برعهده دارد باید حقوق مالکیت فکری را به طور کامل حفظ کند. به این ترتیب مجری هرگز نباید دست به افشای اطلاعات بزند.

خسارت و جریمه در صورت تاخیر

برای اینکه از تاخیر در زمان تحویل کار جلوگیری شود بهتر است مبلغی به ازای هر روز تعیین گردد تا از سمت طراح یا شرکت به کارفرما پرداخت شود.

تحویل کار در قرارداد طراحی سایت

در قرارداد طراحی سایت باید مشخص گردد زمانی که فرایند ساخت سایت به پایان رسید و همچنین پشتیبانی از سایت انجام شد، آیا طراحان در صورت بروز مشکلات احتمالی آن را رفع خواهند کرد یا خیر.

تعیین حدود وظایف

وظایف دو طرف باید به شکل واضح و شفاف در قرارداد طراحی سایت ذکر شود تا از اختلال در هنگام انجام کار جلوگیری شود. حتما جریمه‌ای برای کسی که در انجام وظایف کوتاهی می‌کند در نظر گرفته شود.

 

برای اطمینان از قرارداد طراحی سایت بهتر است قراردادی را امضا کنید که موارد ذکر شده در متن بالا در آن وجود داشته باشد. مفاد قراردادی که در این متن به آن اشاره کردیم منفعت طراح و خریدار را به خوبی در نظر گرفته است. بنابراین می‌توانید با اطمینان خاطر نمونه قرارداد های طراحی سایت، که در سایت جاب تیم وجود دارند را دانلود کنید. جاب تیم سپاس گزار همراهی همیشگی شما عزیزان است.

مشاوره قرارداد طراحی سایت