قرارداد سئو سایت، نکات کلیدی، انواع + دانلود فایل PDF

قرارداد سئو و نکات کلیدی آن به همراه فایل دانلود

قرارداد سئو سایت مشخص کننده وظایف مجری و کارفرما و تارگت های لازم است نمونه های مختلف از این قرارداد در اینترنت یافت می شود اما استاندارد بودن برای این نوع قراردادها را وکلا مشخص نمی کنند مگر افرادی که هم علم حقوق و هم علم فضای سایبری را دارا هستند.

در پروژه سئو و حتی استخدام سئوکار، مجری قوانین معنوی و اجرایی دارد که تمام این قوانین در روز عقد قرارداد گفته شده و بعد از تایید در قرارداد نوشته می شود. شما از طریق اینترنت یا دوستان فعال در این حوزه قراردادهای مختلفی را نیز مشاهده کرده اید اما متاسفانه بیشتر بندهای این نوع قراردادها در حوزه سئو از لحاظ قانونی کاربردی ندارند و مجری قانون باید در مورد این بندها نظرات تکمیلی و درستی ارائه کند که نمونه قرارداد سئو جاب تیم تمام این موارد قانونی و با مشورت وکیل تهیه و تنظیم شده است.

دانلود قرارداد سئو

قرارداد سئو سایت یک توافق الزام آور میان اشخاص حقیقی و یا حقوقی است که حقوق و تکالیف طرفین را مشخص می کند. این قرارداد بین هر دو طرفین (کارفرما و مجری) منعقد می شود تا هر دو شخص تعهدات و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند و طرفین با خیال راحت به یکدیگر اعتماد کنند.

به هیچ عنوان از قرارداد سئو غیرتخصصی استفاده نکنید دقت کنید یک وکیل یا یک فرد آسنا به قانون فقط می تواند در مورد مسائل حقوقی عادی و کلی در جامعه فعلی صحبت کند و در مواردی مثل سئو سایت که تخصصی ندارد نمی تواند بندهای درستی در حوزه تکنولوژی ایجاد کند.

بنابراین پیشنهاد می کنیم این قرارداد را از طریق همین صفحه خریداری نمایید چرا که ما با کمک متخصصین این حوزه و وکلای مطرح حقوقی این قرارداد را برای شما تنظیم کردیم تا طرفین قرارداد بتوانند ضمن دفاع از حقوق و منافع خود، تعهداتشان را انجام دهند.

خرید فایل
تعداد فایل : 1
پرسش و پاسخ : 12
قیمت :
53,900 تومان
فایل و اسناد قابل دانلود

نمونه قراداد سئو

قفل شده
توضیحات

شامل: مدت انجام، تعهدات طرفین، امور محرمانه و ... می باشد

دانلود قرارداد سئو سایت

خرید قرارداد سئو از جاب تیم

شاید با خود فکر کنید که چرا با وجود قراردادهای سئو رایگانی که در سایت‌های مختلف وجود دارد باید مبلغی را برای خرید این نوع قرارداد در  مرکز ما پرداخت کرد. در این زمینه باید بگوییم قراردادهایی که در حال حاضر در سایت‌ها مشاهده می‌کنید به طور واضح تمامی بندها را توضیح نداده و به این صورت ممکن است در روند کار میان طرفین حقیقی و حقوقی درگیری‌های مختلفی به وجود آید. جالب است بدانید که در مجموعه ما  قرارداد سئو سایت بر اساس قانون جمهوری اسلامی تنظیم شده و به این ترتیب از به وجود آمدن اختلالات قضایی جلوگیری خواهد کرد.

با توجه به این موضوع با پرداخت مبلغ بسیار کمی، این شرایط به وجود می‌آید که طرفین قرارداد بتوانند حق و حقوق خود را تعیین کنند. در طول پروژه ممکن است در فرایند انجام سئو سایت اختلافات مختلفی رخ دهد که اگر قرارداد به شکلی اصولی و حرفه‌ای تهیه شده باشد با بند حل اختلاف تمامی آن‌ها به بهترین نحو رفع شده و تمامی اشخاص با مذاکره می‌توانند مشکلات به وجود آمده را رفع کنند. با خرید این قرارداد از سایت معتبر ما  آینده کسب و کار خود را تضمین خواهید کرد.

تفاوت نمونه قرارداد سئو جاب تیم با نسخه های رایگان موجود چیست؟

تا زمانی که نسخه های رایگان قرارداد سئو وجود دارد چه نیازی به خریداری این نمونه قرارداد داریم؟

در واقع مزیت این نمونه قرارداد این است که تمام بندهای قانونی توسط یک وکیل حقوقی بررسی و تایید شده است و شما از لحاظ قانونی به مشکل بر نمی‌خورید؛ همچنین تمام تجربیات عملی که ما در طول این چند سال با آنها برخورد داشته ایم در این قرارداد لحاظ شده است. پس با خیال راحت می‌توانید از این نمونه استفاده کنید و نگرانی از بابت آن نداشته باشید.

چرا به قرارداد سئو سایت نیاز داریم؟

چرا به قرارداد سئو نیاز داریم؟

امروزه نه تنها برای پشتیبانی سئو بلکه برای هر کاری که بین دو طرف صورت بگیرد، به قرارداد نیاز است. ضرورت داشتن قرارداد به این دلیل است که در قرارداد، وظایف طرفین کاملا مشخص و هدف از انجام کار هم به طور مکتوب نوشته شده است. بنابراین اگر مشکلی رخ دهد در محاکم اجرایی و قضا به عنوان یک سند برای طرفین خواهد بود، به همین دلیل است که برای سئو و بهینه‌سازی سایت به قرارداد نیاز خواهیم داشت.

پیش از هر کاری برای سایت خود، ابتدا در یک جلسه مشاوره سئو شرکت کنید.

انواع قرارداد سئو سایت

قبل از امضای قرارداد باید در مورد انواع مختلف قراردادهای رایج که بین یک سئوکار و پیمانکار امضا می‌شوند، اطلاعاتی خلاصه ولی مفیدی داشته باشید. تنوع این روش‌ها کمی بالا است اما هر یک از این روش‌ها برای پیمانکار خاصی مورد استفاده قرار گرفته و مناسب است.

ما در ادامه در این بخش از مقاله خود تلاش کرده‌ایم تا شما را با انواع قراردادهای سئو آشنا سازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

از جمله مواردی که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم جز انواع قرارداد سئو شناخته می‌شوند.

قرارداد تضمینی سئو SEO

امضای قرارداد سئو با پیمانکار به این معنی است که اگر فعالیت‌های ذکر شده در قرارداد به طور تمام و کمال انجام شوند و پیمانکار نیز از آن‌ها راضی باشد، میزان مبلغ درخواستی و توافق شده پرداخت شود. برای مثال شما در قرارداد seo متعهد می‌شوید که سایت موردنظر را به رتبه اول گوگل برسانید. این کار یک پروسه زمانبر اما ارزشمند است که با آنالیزهای مختلف و همینطور اجرای امور سئو مرتبط با آن مثلا سئو تکنیکال از طرف سئوکار امکان‌پذیر است و می‌توان به بعضی از مهم‌ترین امور در قرارداد اشاره کرد. علاوه بر این در یک قرارداد تضمینی باید مشخص شود که کار تا چه زمانی به اتمام برسد.

قرارداد سئو ماهانه SEO

در یک قرارداد ماهانه، سئوکار مانند یک شرکت حقوق ماهانه خود را دریافت می‌کند. علاوه بر این باید در نظر داشت که با امضای این نوع قرارداد سئوکار موظف است تا گزارش کار خود را به صورت ماهیانه برای شرکت ارسال کند. میزان دریافتی حقوق در این قرارداد، به صورت توافقی ذکر و دریافت می‌شود. همچنین مانند تمامی قراردادهای دیگر باید تاریخ شروع و پایان قرارداد نیز ذکر شود. در زمان عقد قرارداد باید مبلغی بابت فسخ و جبران ضرر و زیان طرفین در نظر گرفته شود.

قرارداد سئو پروژه ای

رایج‌ترین نوع امضای قرارداد سئو سایت، قرارداد پروژه‌ای است که در آن متخصص سئو باید به خاطر داشته باشد که برای انجام کامل پروژه خود یک تایم و زمان مشخص را در اختیار دارد و تا آن زمان موظف است که بخش‌های مشخصی از پروژه را تحویل دهد. برای مثال امور مشخصی از سئو را در مدت دو تا سه هفته روی صفحات مشخصی از سایت انجام دهد. در هنگام عقد این نوع قرارداد باید شیوه پرداخت حقوق نیز بیان شود. برای مثال پیش پرداخت 30 درصدی و بعد از پایان کار نیز باقیمانده مبلغ و یا دریافت آن به صورت ماهانه که با توافق طرفین انجام می‌گیرد.

همچنین باید در نظر داشت که سئوکار در قرارداد seo پروژه‌ای باید شرح کامل پروژه را به صورت دائمی تا زمان پایان قرارداد به کارفرمای خود تحویل دهد.

قرارداد سئو نداشتن و دردسرهای بعدی آن!

نداشتن قرارداد سئو و دردسر های بعدی آن

توجه کنید داشتن سند مکتوب در تمام دوران بشریت یک امر ضروری بوده است که مالکیت را مشخص می کند همچنین قراردادهایی به صورت خدماتی کارفرما و مجری را تعیین و تفکیک حد و مرز افراد را دقیق می کند. که براساس یک سری قوانین این موارد در بندهای قرارداد مطرح می شود.

نداشتن یک قرارداد معتبر امکان شکست بی چون چرای شما را تضمین می کند حال از سمت کارفرما باشد یا مجری، هیچ فرقی ندارد. نکته جالب اینجاست که داشتن قرارداد کمک می کند که ارتباط مجری و کارفرما مشخص شود و از دوندگی های بیخود برای تعیین این ارتباط در دادگاه ها جلوگیری می کند.

نمونه قرارداد سئو وب سایت

نمونه قرارداد سئو وب سایت

برای بستن هر قراردادی شما نیازمندید با یک وکیل مشورت کنید اما باید هزینه های سنگینی برای این امر به یک وکیل در ازای فقط چند ساعت مشاوره پرداخت کنید. خدمات سئو نیازمند قرارداد است تا شروع و پایان کار شما مشخص باشد و از فشارهای ناحق جلوگیری شود حال این فشارهای می تواند از هر سویی ایجاد شود. برای همین ما تصمیم گرفتیم یک قرارداد استاندارد برای شما آماده کنیم تا بتوانید به صورت کاملا اصولی این امر مهم را به آینده خوش برای خود و بیزینس مربوطه تبدیل کنید.

اگر به مشاور در این حوزه نیاز دارید قرارداد مشاوره را مطالعه کنید: قرارداد مشاوره سئو

اشتباه تضمین رتبه کلمه کلیدی در قرارداد

باید توجه داشته باشید شما به هیچ عنوان نمی توانید جایگاه برای کلمه کلیدی مشخص کنید زیرا جایگاه و رتبه در صفحات گوگل بعنوان مال غیر شناخته می شود و فروختن مال غیر خود یک جرم محسوب می شود و قرارداد مربوطه باطل می باشد. ما در این نمونه قرارداد سئو سایت تمام این موارد را رعایت کرده ایم.

قرارداد سئو سایت و موارد مهم آن

یک قرارداد بهینه سازی سایت به صورت کامل شامل یک سری موارد حیاتی است که تعیین کننده عدالت برای هر کدام از طرفین معامله خواهد بود حال طرفین شخص باشند یا حقوقی. در ذیل به برخی از موارد مهم اشاره کرده ایم  :

 • مشخصات کامل طرفین
 • موضوع قرارداد
 • مدت انجام کار
 • تعهدات کارفرما
 • تعهدات مجری
 • انتقال تعهدات به غیر
 • امور محرمانه
 • بروز اختلاف
 • شرایط فورس ماژور
 • و ....

هر کدام از موارد فوق شامل توضیحاتی کامل، در قرارداد قابل خرید برای شما است. می توانید این قرارداد را  از یک مرکز معتبر چون مجموعه ما تهیه کنید و در قراردادهای آینده با اطمینان کامل از بستن قرار داد سئو سایت به کار خود ادامه دهید.

مشاوره طراحی سایت، سئو، شبکه اجتماعی

اگر به دنبال قرارداد طراحی سایت، مفاد قرارداد و دانلود فایل هستید میتوانید از طریق جاب تیم اقدام کنید

نکات مهم در نمونه قرارداد سئو

در ابتدا به شما این پیشنهاد را می‌دهیم که برای تنظیم هرگونه قرارداد به یک وکیل متخصص در امور قرارداد مراجعه کنید و با توضیح دغدغه‌های خود و نحوه ارائه خدمات و مسئولیت‌هایی که در رابطه با آن‌ها می‌توانید پاسخگو باشید یک قرارداد تنظیم کنید. در ادامه چند نکته مهم را برایتان شرح می‌دهیم.

 1. نحوه ارزیابی خدمات انجام شده

توجه کنید که به عنوان کارشناس سئو نمی‌توانید فروش کارفرما را تضمین کنید. فروش به عواملی مانند قیمت‌گذاری، برندسازی، ارزش محصول و ... بستگی دارد و فرآیندی پیچیده است که فراتر از تخصص شماست. برای ارزیابی کار انجام شده در قرارداد بهینه‌سازی سایت باید از ابزارهای مرتبط با این زمینه برای بررسی آمار سایت استفاده کنید. مهم‌ترین ابزاری که برای بررسی می‌تواند معیار خوبی در تنظیم قرارداد باشد Search Console گوگل است که آمار نسبتا دقیقی از رتبه‌ها و کلمات کلیدی در گوگل می‌دهد.

 1. تعهدات در قرارداد بهینه سازی

دقیقا مشخص کنید که مسئولیت شما در چه مواردی است و تعهداتتان در چه مواردی پابرجاست. برای مثال اگر تولید محتوای سایت توسط کارفرما انجام می‌شود، اگر این محتوا کپی باشد و اصول گفته شده در مورد محتوا رعایت نشده باشد، در صورت جریمه شدن از طرف گوگل مسئولیت آن بر عهده شما نخواهد بود.

 1. زمان حصول نتیجه در قرارداد و پشتیبانی

امروزه با افزایش میزان رقابت در موتورهای جستجوگر نمی‌توان زمانی کمتر از 6 ماه برای کلمات رقابتی در نظر گرفت و بعد از کسب رتبه نیز حفظ آن نیاز به پشتیبانی و ادامه فعالیت خواهد داشت. برخی از کارفرمایان از این موارد اطلاعی ندارند و عدم شفافیت در مورد آن‌ها ممکن است باعث ایجاد سوء تفاهم شود و از مزیت‌های کار با قرارداد هم شفاف‌سازی و جلوگیری از دعاوی حقوقی است.

قرارداد سئو سایت چه جزئیاتی باید داشته باشد؟

قرارداد سئو چه جزئیاتی باید داشته باشد؟

بحث قرارداد سئو همکاری‎های سئوکاران با شرکت‎های مختلف که به خدمات بهینه ‎سازی سایت نیاز دارند بحث پیچیده‎ای دارد. از آنجایی که بحث خدمات سئو یک مبحث گسترده است و در اکثر موارد هم غیرقابل ارزیابی می‎باشد، نمی‎توان یک قرارداد واضح و مشخص را در بسیاری از موارد منعقد کرد.

معرفی طرفین و موضوع

دقیقا مانند یک قرارداد عادی، ابتدا باید هر دو طرف معرفی شوند. باید در ابتدای برگه نام و نام خانوادگی سئوکار و کارفرما و همینطور موضوع قرارداد نوشته شود.

تعهدات کارفرما

اطلاعاتی که لازم است در اختیار مجری قرار گیرد معمولا در این بخش وارد می‎شود، وظایف تیم فنی حاضر برای سایت کارفرما، امکاناتی که باید در اختیار مجری قرار داده شود و ... ذکر می‎گردد. این تعهدات در قرارداد سئو سایت به چند نوع تقسیم می‎شوند. مانند:

 • امکاناتی که باید در اختیار مجری گذاشته شود.
 • اختیاراتی که به مجری داده می‌شود.
 • جریمه‎ های عدم همکاری کارفرما با مجری

تعهدات مجری

در قدم‎های بعدی باید تعهد سئوکار ذکر شود. در این مرحله باید به طور دقیق ذکر شود که سئوکار قرار است چه کاری را انجام دهد؟ به طور کلی قراردادهای سئو یکی از این 3 تعهد را دارند:

 • افزایش بازدید سایت
 • افزایش رتبه کلمات
 • افزایش فروش سایت

محبوب‎ترین تعهد، افزایش رتبه کلمات است. در این روش سئوکار بین 10 تا چند ده کلمه کلیدی را مشخص می‌کند و تعهد می‌دهد که 40 تا 60 درصد این کلمات را بعد از انتهای کار به صفحه اول رسیده باشد.

نحوه ارزیابی خدمات انجام شده

توجه داشته باشید که شما به عنوان کارشناس سئو نمی‌توانید فروش کارفرما را تضمین کنید. فروش به عواملی مانند برندسازی، قیمت‎گذاری، ارزش محصول و خدمات و ... وابسته است و فرآیند پیچیده‎ای دارد. برای ارزیابی کار انجام شده در قرارداد بهینه ‎سازی سایت باید از ابزارهایی که برای این کار مناسب‌اند استفاده کرد.

تعیین کیفیت خدمات

قرارداد seo می‎تواند بخشی هم برای تعیین کیفیت داشته باشد. در این بخش می‎توان از جملاتی مانند زیر استفاده کرد:

 • مجری باید تمامی فعالیت‎های خود را در چارچوب قوانین کشوری به انجام برساند.

 • مجری باید تمامی فعالیت‎های خود را با کیفیت بالا و مهارت موردنیاز اجرا کند.
 • و ...

قوانین حاکم

در یک بخش از قرارداد باید ذکر شود که قوانین حاکم بر کشور بر این قرارداد نیز حکم‌فرما هستند. برای مثال:

تمامی قوانین کشور در این قرارداد حاکم هستند و طرفین به رعایت این قوانین تعهد می‌دهند. هچنین طرفین قرارداد نمی‎توانند به بهانه عدم اطلاع از قوانین تخطی کنند.

قوانین معنوی

در هر پروژه سئو یک سری قوانین معنوی وجود دارد که تمامی آن‌ها باید در همان روز عقد به کارفرما گفته شود و بعد از تایید در قرارداد هم نوشته شوند.

آدرس طرفین و قانون تغییر آدرس

در قرارداد سئو باید آدرس طرفین تعیین شود :

 • آدرس مجری : ....
 • آدرس کارفرما : ....

علاوه بر این هر دو طرف باید متعهد شوند که در صورت تغییر آدرس محل خود، این تغییر آدرس را به سرعت اطلاع دهند، در غیر اینصورت تمامی نامه ‎های متنی به آدرس قبلی ارسال خواهد شد و به عنوان نامه دریافت شده تلقی می‎شوند.

درج مبلغ در قرارداد سئو

مبلغ قرارداد سئو: قرارداد سئو بند قیمت و تعرفه

در قرارداد سئو سایت مبلغ استانداردی وجود ندارد اما همیشه پارامترهایی وجود دارد که در قیمت دهی کمک می‎کند. در ابتدا باید سختی کلمه  و رقیبان را بررسی کنید، هر چه کلمه سخت‎تر باشد و رقیب هم قوی‎تر باشد قیمت بالاتر می‌باشد.

دریافت همه هزینه های سئو را به انتهای پروژه موکول نکنید!

بارها پیش آمده است که در انتهای کار و هنگام پرداخت هزینه، کارفرما سئوکار را اذیت می‎کند و گاهی نیز کار به دادگاه و شکایت کشیده می‎شود و زمان زیادی را از سئوکار می‎گیرد. پس در هنگام نوشتن این قرارداد، باید دقت کنید که شیوه پرداخت با روش بهتری صورت گیرد. در انتهای قرارداد بهتر است تعداد بندهای نوشته شده مشخص شوند تا کسی نتواند چیزی به متن اضافه کند. برای مثال ذکر شود که در این قرارداد 7 بند نوشته شده است که مورد توافق طرفین است.

بند حل اختلاف در قرارداد

در طی روند پروژه ممکن است به هر دلیلی در روند انجام تعهدات طرفین مشکلی پیش آید که این بخش از قرارداد سئو مشخص می‌کند که این حل اختلاف چطور صورت بگیرد. در صورت اهمیت بالای پروژه می‎توان حل اختلاف را به مراجع قضایی سپرد. در غیر اینصورت داوری می‎تواند توسط 3 نفر انجام گیرد و اختلاف را حل کنید و اگر نیز مورد ساده‎ای باشد با مذاکره بین طرفین می‎توان مشکل را حل کرد.

قوانین محرمانگی و عدم افشا در قرارداد سئو

در برخی پروژه ها اطلاعاتی در دست کارفرما یا سئوکار قرار می‎گیرد که افشا آن ممکن است باعث ضرر رسیدن به طرفین  شود. در نتیجه در این بخش می‎توان این موارد را مشخص کرد و در صورت افشا شدن آن حقوق قانونی طرفین مشخص شود.

مدت قرارداد سئو

در این مرحله باید مشخص کرد که قرارداد نوشته شده تا چه مدتی باید عملی  شود. برای مثال 30 کلمه کلیدی به صفحه اول برسند، تا 6 ماه آینده عملی می‌شوند.

انواع مختلفی از قرارداد سئو وجود دارد که قرارداد پروژه‌ای رایج‎ترین آن است. این نکته را نیز باید بیان کرد که میزان دستمزد و حقوق با هم برابر نیستند و قرارداد تضمینی نیز بیشترین میزان دستمزد را دارد. به طوریکه گاهی اوقات میزان درآمد یک سئوکار در پروژه تضمینی  یا 3 برابر دیگر پروژه‌هاست.

نهایتا توجه کنید که اگر می‌خواهید در قرارداد سئو به مشکل نخورید به هیچ عنوان سایت خود را رها نکنید و خود را در جریان و روند سئو قرار دهید.

افزایش خودکار قیمت سالانه 

یکی از جزئیات مهمی که بهتر است در قرارداد سئو سایت حتماً آن را لحاظ نمایید افزایش خودکار قیمت سالانه است.

در بسیاری از مواقع برای اینکه یک کسب و کار با سئو رونق پیدا کند زمان‌بر خواهد بود، در نتیجه شما قرارداد چند ساله با کارفرمای خود می‌بندید.

  اقتصاد کشور ما به نوبه‌ای است که احتمال تورم در آن بسیار زیاد است بنابراین  اگر شما بخواهید به صورت طولانی مدت با کارفرمای خود قرارداد ببندید احتمال اینکه در سال آینده همه چیز گران‌تر شود بسیار زیاد است.

 افزایش سالانه به این معنا است که شما در سال آینده حقوق بیشتری نسبت به سال امسال دریافت خواهید کرد. شاید مبلغی که برای افزایش حقوق برای سال جدید در نظر می‌گیرید برای کارفرما مبلغ زیادی نباشد اما مطمئناً به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های سرسام آور خود را مدیریت کنید. پس حتماً در بخشی از قرارداد خود به افزایش سالانه مبلغ اشاره داشته باشید.

جريمه برای تاخیر در پرداخت

بسیاری از افراد کار فریلنسری را شروع می‌کنند چرا که مایل هستند پرداخت آن‌ها زودتر انجام شود و دغدغه پرداخت دیرهنگام حقوق را نداشته باشند. از جهتی نیز دریافت مبلغ قرارداد برای حفظ یک تجارت امری بسیار ضروری است.

‌ یکی از نکاتی که باید در ایجاد قرارداد به آن توجه داشته باشید دیر کرد در پرداخت است. از آن جایی که احتمال وجود این مشکل زیاد است، بهتر بوده برای تاخیر در پرداخت نیز مبلغی را به عنوان جریمه در نظر بگیرید.

 همین مورد می‌تواند دلیلی شود تا مشتری مبلغ حقوق را سر موعد برای شما پرداخت کند.

شرایط فسخ را شفاف بیان کنید 

هر فردی برای انجام کارهای خود برنامه‌ریزی و چهارچوبی را  مشخص می‌سازد. افرادی که در حوزه سئو سایت فعالیت می‌کنند نیز برای کار خود چهارچوبی دارند که اگر کارفرما از این چارچوب بگذرد، مایل نیستند دیگر با آن کارفرما و سایت فعالیت داشته باشند.

در این صورت است که شما  به دنبال فسخ قرارداد می‌روید. بهتر است قبل از هر چیزی در عقد قرارداد حتماً نکات قابل توجه را برای فسخ قرارداد در نظر بگیرید و آن را در قرارداد ذکر کنید.

قابل توجه است بدانید که شفافیت شرایط فسخ قرارداد اهمیت زیادی دارد. 

نه گفتن را یاد بگیرید

اگر در حال بستن قرارداد سئو هستید بهتر است به طور کامل این قرارداد را مطالعه فرمایید و در هر بندی که حس می‌کنید باب میل شما نیست با کارفرما و مشتری وارد مذاکره شوید.

قرارداد سئو نیز مانند تمامی قراردادها نیاز به مذاکره دارد و قرار است شما یک فعالیت خوب و موثر را در آن به نمایش بگذارید. پس اگر در حین بستن قرارداد با سوال یا مشکلی مواجه شدید وارد مذاکره شوید یا اگر  با بندی از قرارداد موافق نبودید نه گفتن را فراموش نکنید و از آن استفاده نمایید.

ایجاد قراداد سئو موثر

اگر کسب و کار خود را به صورت اینترنتی شروع نموده‌اید قطعاً در فضای کسب و کار خود باید به دنبال سئو سایت باشید.

سئو امری بسیار مهم برای کسب و کارها بوده که می‌تواند باعث شود شما در فضا و حوزه مورد نظر خود شناخته شوید، همچنین باعث اعتماد کاربران شده و فروش شما را افزایش می‌دهد.

 برای اینکه یک سئو موثر داشته باشید باید به  سراغ کارشناسی بروید که در این زمینه تخصص کافی را دارد. قطعا قرارداد با یک متخصص سئو می‌تواند کسب و کار شما را نجات دهد و باعث افزایش فروش شما شود.

 

منابع این محتوا:

fatjoe.com

searchengineland.com