قرارداد سئو

شمایی که در این صفحه هستید، احتمالا یا آنقدر هوشمند هستید که می‎دانید انجام کار بدون قرارداد قانونی باعث ایجاد خسارت و دردسر در پایان کار می‌شود و یا از آن دسته افراد هستید که یک بار از انجام کار بدون قرارداد خسارت خورده‌اید. در اینجا ما تعدادی از بندهای مهم قرارداد سئو اشاره نموده‎ایم تا از وارد آمدن ضرر و زیان دور بمانید. علاوه بر این باید روز امضای قرارداد و راه‌های ارتباط با پشتیبانی شرکت مربوطه هم بیان شوند. در آخر هم باید به ذکر نکاتی مانند تضمین برای حسن قرارداد و یا ... پرداخت که با توافق طرفین ذکر شود.

دانلود نمونه قرارداد سئو
قیمت :
49,000 تومان
1

نمونه قراداد سئو

قفل شده
توضیحات

شامل: مدت انجام، تعهدات طرفین، امور محرمانه و ... می باشد

تفاوت نمونه قرارداد سئو جاب تیم با نسخه های رایگان موجود چیست؟

تا زمانی که نسخه های رایگان قرارداد سئو وجود دارد چه نیازی به خریداری این نمونه قرارداد داریم؟ در واقع مزیت این نمونه قرارداد این است که تمام بندهای قانونی توسط یک وکیل حقوقی بررسی و تایید شده است و شما از لحاظ قانونی به مشکل بر نمی‌خورید؛ همچنین تمام تجربیات عملی که ما در طول این چند سال با آنها برخورد داشته ایم در این قرارداد لحاظ شده است. پس با خیال راحت می‌توانید از این نمونه استفاده کنید و نگرانی از بابت آن نداشته باشید.

چرا به قرارداد سئو نیاز داریم؟

چرا به قرارداد سئو نیاز داریم؟

امروزه نه تنها برای سئو بلکه برای هر کاری که بین دو طرف صورت بگیرد، به قرارداد نیاز است. ضرورت داشتن قرارداد به این دلیل است که در قرارداد، وظایف طرفین کاملا مشخص و هدف از انجام کار هم به طور مکتوب نوشته شده است. بنابراین اگر مشکلی رخ دهد در محاکم اجرایی و قضا به عنوان یک سند برای طرفین خواهد بود، به همین دلیل است که برای سئو و بهینه‌سازی سایت به قرارداد نیاز خواهیم داشت.

انواع قرارداد سئو

قبل از امضای قرارداد باید در مورد انواع مختلف قراردادهای رایج که بین یک سئوکار و پیمانکار امضا می‌شوند، اطلاعاتی خلاصه ولی مفید داشته باشید که جاب تیم در این بخش شما را با آن‌ها آشنا می‌کند:

قرارداد تضمینی سئو SEO

امضای قرارداد سئو تضمینی با پیمانکار به این معنی است که اگر فعالیت‌های ذکر شده در قرارداد به طور تمام و کمال انجام شوند و پیمانکار نیز از آن‌ها راضی باشد، میزان مبلغ درخواستی و توافق شده پرداخت شود. برای مثال شما در قرارداد seo متعهد می‌شوید که سایت موردنظر را به رتبه اول گوگل برسانید. این کار یک پروسه زمانبر اما ارزشمند است که با آنالیزهای مختلف و همینطور اجرای امور سئو مرتبط با آن مثلا سئو تکنیکال از طرف سئوکار امکان‌پذیر است و می‌توان به بعضی از مهم‌ترین امور در قرارداد اشاره کرد. علاوه بر این در یک قرارداد تضمینی باید مشخص شود که کار تا چه زمانی به اتمام برسد.

قرارداد سئو ماهانه SEO

در یک قرارداد ماهانه، سئوکار مانند یک شرکت حقوق ماهانه خود را دریافت می‌کند. علاوه بر این باید در نظر داشت که با امضای این نوع قرارداد سئوکار موظف است تا گزارش کار خود را به صورت ماهیانه برای شرکت ارسال کند. میزان دریافتی حقوق در یک قرارداد سئو ماهیانه، به صورت توافقی ذکر و دریافت می‌شود. همچنین مانند تمامی قراردادهای دیگر باید تاریخ شروع و پایان قرارداد نیز ذکر شود. در زمان عقد قرارداد باید مبلغی بابت فسخ و جبران ضرر و زیان طرفین در نظر گرفته شود.

قرارداد سئو پروژه ای

رایج‌ترین نوع امضای قرارداد سئو، قرارداد پروژه‌ای است که در آن سئوکار باید به خاطر داشته باشد که برای انجام کامل پروژه خود یک تایم و زمان مشخص را در اختیار دارد و تا آن زمان موظف است که بخش‌های مشخصی از پروژه را تحویل دهد. برای مثال امور مشخصی از سئو را در مدت دو تا سه هفته روی صفحات مشخصی از سایت انجام دهد. در هنگام عقد این نوع قرارداد باید شیوه پرداخت حقوق نیز بیان شود. برای مثال پیش پرداخت 30 درصدی و بعد از پایان کار نیز باقیمانده مبلغ و یا دریافت آن به صورت ماهانه که با توافق طرفین انجام می‌گیرد.

همچنین باید در نظر داشت که سئوکار در قرارداد seo پروژه‌ای باید شرح کامل پروژه را به صورت دائمی تا زمان پایان قرارداد به کارفرمای خود تحویل دهد.

قرارداد سئو نداشتن و دردسرهای بعدی آن!

قرارداد سئو نداشتن و دردسرهای بعدی آن!

توجه کنید داشتن سند مکتوب در تمام دوران بشریت یک امر ضروری بوده است که مالکیت را مشخص می کند همچنین قراردادهایی به صورت خدماتی کارفرما و مجری را تعیین و تفکیک حد و مرز افراد را دقیق می کند. که براساس یک سری قوانین این موارد در بندهای قرارداد مطرح می شود.

نداشتن یک قرارداد معتبر امکان شکست بی چون چرای شما را تضمین می کند حال از سمت کارفرما باشد یا مجری، هیچ فرقی ندارد. نکته جالب اینجاست که داشتن قرارداد کمک می کند که ارتباط مجری و کارفرما مشخص شود و از دوندگی های بیخود برای تعیین این ارتباط در دادگاه ها جلوگیری می کند.

قرارداد سئو یک الزام برای کسب و کار شما می باشد حال شما مجری یا کارفرمایید.

نمونه قرارداد سئو وب سایت

نمونه قرارداد سئو وب سایت

برای بستن هر قراردادی شما نیازمندید با یک وکیل مشورت کنید اما باید هزینه های سنگینی برای این امر به یک وکیل در ازای فقط چند ساعت مشاوره پرداخت کنید. خدمات سئو نیازمند قرارداد است تا شروع و پایان کار شما مشخص باشد و از فشارهای ناحق جلوگیری شود حال این فشارهای می تواند از هر سویی ایجاد شود. برای همین ما تصمیم گرفتیم یک قرارداد استاندارد برای شما آماده کنیم تا بتوانید به صورت کاملا اصولی این امر مهم را به آینده خوش برای خود و بیزینس مربوطه تبدیل کنید.

 

اشتباه تضمین رتبه کلمه کلیدی در قرارداد

باید توجه داشته باشید شما به هیچ عنوان نمی توانید جایگاه برای کلمه کلیدی مشخص کنید زیرا جایگاه و رتبه در صفحات گوگل بعنوان مال غیر شناخته می شود و فروختن مال غیر خود یک جرم محسوب می شود و قرارداد مربوطه باطل می باشد. ما در این نمونه قرارداد سئو تمام این موارد را رعایت کرده ایم.

قرارداد سئو سایت و موارد مهم آن

یک قرارداد بهینه سازی سایت به صورت کامل شامل یک سری موارد حیاتی است که تعیین کننده عدالت برای هر کدام از طرفین معامله خواهد بود حال طرفین شخص باشند یا حقوقی. در ذیل به برخی از موارد مهم اشاره کرده ایم  :

 • مشخصات کامل طرفین
 • موضوع قرارداد
 • مدت انجام کار
 • تعهدات کارفرما
 • تعهدات مجری
 • انتقال تعهدات به غیر
 • امور محرمانه
 • بروز اختلاف
 • شرایط فورس ماژور
 • و ....

هر کدام از موارد فوق شامل توضیحاتی کامل، در قرارداد قابل خرید برای شما است. می توانید این قرارداد را از جاب تیم تهیه کنید و در قراردادهای آینده با اطمینان کامل از بستن قرار داد سئو سایت به کار خود ادامه دهید.

مشاوره طراحی سایت، سئو، شبکه اجتماعی

نکات مهم در نمونه قرارداد سئو

در ابتدا به شما این پیشنهاد را می‌دهیم که برای تنظیم هرگونه قرارداد به یک وکیل متخصص در امور قرارداد مراجعه کنید و با توضیح دغدغه‌های خود و نحوه ارائه خدمات و مسئولیت‌هایی که در رابطه با آن‌ها می‌توانید پاسخگو باشید یک قرارداد تنظیم کنید. در ادامه چند نکته مهم را برایتان شرح می‌دهیم.

 1. نحوه ارزیابی خدمات انجام شده

توجه کنید که به عنوان کارشناس سئو نمی‌توانید فروش کارفرما را تضمین کنید. فروش به عواملی مانند قیمت‌گذاری، برندسازی، ارزش محصول و ... بستگی دارد و فرآیندی پیچیده است که فراتر از تخصص شماست. برای ارزیابی کار انجام شده در قرارداد بهینه‌سازی سایت باید از ابزارهای مرتبط با این زمینه برای بررسی آمار سایت استفاده کنید. مهم‌ترین ابزاری که برای بررسی می‌تواند معیار خوبی در تنظیم قرارداد باشد Search Console گوگل است که آمار نسبتا دقیقی از رتبه‌ها و کلمات کلیدی در گوگل می‌دهد.

 1. تعهدات در قرارداد بهینه سازی

دقیقا مشخص کنید که مسئولیت شما در چه مواردی است و تعهداتتان در چه مواردی پابرجاست. برای مثال اگر تولید محتوای سایت توسط کارفرما انجام می‌شود، اگر این محتوا کپی باشد و اصول گفته شده در مورد محتوا رعایت نشده باشد، در صورت جریمه شدن از طرف گوگل مسئولیت آن بر عهده شما نخواهد بود.

 1. زمان حصول نتیجه در قرارداد و پشتیبانی

امروزه با افزایش میزان رقابت در موتورهای جستجوگر نمی‌توان زمانی کمتر از 6 ماه برای کلمات رقابتی در نظر گرفت و بعد از کسب رتبه نیز حفظ آن نیاز به پشتیبانی و ادامه فعالیت خواهد داشت. برخی از کارفرمایان از این موارد اطلاعی ندارند و عدم شفافیت در مورد آن‌ها ممکن است باعث ایجاد سوء تفاهم شود و از مزیت‌های کار با قرارداد هم شفاف‌سازی و جلوگیری از دعاوی حقوقی است.

جزئیات قرارداد سئو

جزئیات قرارداد سئو

بحث قرارداد سئو همکاری‎های سئوکاران با شرکت‎های مختلف که به خدمات بهینه‎سازی سایت نیاز دارند بحث پیچیده‎ای دارد. از آنجایی که بحث خدمات سئو یک مبحث گسترده است و در اکثر موارد هم غیرقابل ارزیابی می‎باشد، نمی‎توان یک قرارداد واضح و مشخص را در بسیاری از موارد منعقد کرد.

معرفی طرفین و موضوع

دقیقا مانند یک قرارداد عادی، ابتدا باید هر دو طرف معرفی شوند. باید در ابتدای برگه نام و نام خانوادگی سئوکار و کارفرما و همینطور موضوع قرارداد نوشته شود.

تعهدات کارفرما

اطلاعاتی که لازم است در اختیار مجری قرار گیرد معمولا در این بخش وارد می‎شود، وظایف تیم فنی حاضر برای سایت کارفرما، امکاناتی که باید در اختیار مجری قرار داده شود و ... ذکر می‎گردد. این تعهدات در قرارداد سئو به چند نوع تقسیم می‎شوند. مانند:

 • امکاناتی که باید در اختیار مجری گذاشته شود.
 • اختیاراتی که به مجری داده می‌شود.
 • جریمه‎ های عدم همکاری کارفرما با مجری

تعهدات مجری

در قدم‎های بعدی باید تعهد سئوکار ذکر شود. در این مرحله باید به طور دقیق ذکر شود که سئوکار قرار است چه کاری را انجام دهد؟ به طور کلی قراردادهای سئو یکی از این 3 تعهد را دارند:

 • افزایش بازدید سایت
 • افزایش رتبه کلمات
 • افزایش فروش سایت

محبوب‎ترین تعهد، افزایش رتبه کلمات است. در این روش سئوکار بین 10 تا چند ده کلمه کلیدی را مشخص می‌کند و تعهد می‌دهد که 40 تا 60 درصد این کلمات را بعد از انتهای کار به صفحه اول رسیده باشد.

نحوه ارزیابی خدمات انجام شده

توجه داشته باشید که شما به عنوان کارشناس سئو نمی‌توانید فروش کارفرما را تضمین کنید. فروش به عواملی مانند برندسازی، قیمت‎گذاری، ارزش محصول و خدمات و ... وابسته است و فرآیند پیچیده‎ای دارد. برای ارزیابی کار انجام شده در قرارداد بهینه ‎سازی سایت باید از ابزارهایی که برای این کار مناسب‌اند استفاده کرد.

تعیین کیفیت خدمات

قرارداد seo می‎تواند بخشی هم برای تعیین کیفیت داشته باشد. در این بخش می‎توان از جملاتی مانند زیر استفاده کرد:

 • مجری باید تمامی فعالیت‎های خود را در چارچوب قوانین کشوری به انجام برساند.

 • مجری باید تمامی فعالیت‎های خود را با کیفیت بالا و مهارت موردنیاز اجرا کند.
 • و ...

قوانین حاکم

در یک بخش از قرارداد باید ذکر شود که قوانین حاکم بر کشور بر این قرارداد نیز حکم‌فرما هستند. برای مثال:

تمامی قوانین کشور در این قرارداد حاکم هستند و طرفین به رعایت این قوانین تعهد می‌دهند. هچنین طرفین قرارداد نمی‎توانند به بهانه عدم اطلاع از قوانین تخطی کنند.

قوانین معنوی

در هر پروژه سئو یک سری قوانین معنوی وجود دارد که تمامی آن‌ها باید در همان روز عقد به کارفرما گفته شود و بعد از تایید در قرارداد هم نوشته شوند.

آدرس طرفین و قانون تغییر آدرس

در قرارداد سئو باید آدرس طرفین تعیین شود :

 • آدرس مجری : ....
 • آدرس کارفرما : ....

علاوه بر این هر دو طرف باید متعهد شوند که در صورت تغییر آدرس محل خود، این تغییر آدرس را به سرعت اطلاع دهند، در غیر اینصورت تمامی نامه ‎های متنی به آدرس قبلی ارسال خواهد شد و به عنوان نامه دریافت شده تلقی می‎شوند.

مبلغ قرارداد سئو

مبلغ قرارداد سئو

در قرارداد سئو مبلغ استانداردی وجود ندارد اما همیشه پارامترهایی وجود دارد که در قیمت دهی کمک می‎کند. در ابتدا باید سختی کلمه  و رقیبان را بررسی کنید، هر چه کلمه سخت‎تر باشد و رقیب هم قوی‎تر باشد قیمت بالاتر می‌باشد.

دریافت همه هزینه های سئو را به انتهای پروژه موکول نکنید!

بارها پیش آمده است که در انتهای کار و هنگام پرداخت هزینه، کارفرما سئوکار را اذیت می‎کند و گاهی نیز کار به دادگاه و شکایت کشیده می‎شود و زمان زیادی را از سئوکار می‎گیرد. پس در هنگام نوشتن قرارداد سئو، باید دقت کنید که شیوه پرداخت با روش بهتری صورت گیرد. در انتهای قرارداد بهتر است تعداد بندهای نوشته شده مشخص شوند تا کسی نتواند چیزی به متن اضافه کند. برای مثال ذکر شود که در این قرارداد 7 بند نوشته شده است که مورد توافق طرفین است.

بند حل اختلاف در قرارداد سئو

در طی روند پروژه ممکن است به هر دلیلی در روند انجام تعهدات طرفین مشکلی پیش آید که این بخش از قرارداد سئو مشخص می‌کند که این حل اختلاف چطور صورت بگیرد. در صورت اهمیت بالای پروژه می‎توان حل اختلاف را به مراجع قضایی سپرد. در غیر اینصورت داوری می‎تواند توسط 3 نفر انجام گیرد و اختلاف را حل کنید و اگر نیز مورد ساده‎ای باشد با مذاکره بین طرفین می‎توان مشکل را حل کرد.

قوانین محرمانگی و عدم افشا در قرارداد سئو

در برخی پروژه ها اطلاعاتی در دست کارفرما یا سئوکار قرار می‎گیرد که افشا آن ممکن است باعث ضرر رسیدن به طرفین  شود. در نتیجه در این بخش می‎توان این موارد را مشخص کرد و در صورت افشا شدن آن حقوق قانونی طرفین مشخص شود.

مدت قرارداد سئو

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک قرارداد سئو، تعهد زمانی آن است. در این مرحله باید مشخص کرد که قرارداد نوشته شده تا چه مدتی باید عملی  شود. برای مثال 30 کلمه کلیدی به صفحه اول برسند، تا 6 ماه آینده عملی می‌شوند.

انواع مختلفی از قرارداد سئو وجود دارد که قرارداد پروژه‌ای رایج‎ترین آن است. این نکته را نیز باید بیان کرد که میزان دستمزد و حقوق در انواع قرارداد سئو با هم برابر نیستند و قرارداد تضمینی نیز بیشترین میزان دستمزد را دارد. به طوریکه گاهی اوقات میزان درآمد یک سئوکار در پروژه تضمینی  یا 3 برابر دیگر پروژه‌هاست.

امضای قرارداد سئو به معنی ایجاد تعهد برای مجری و کارفرما است تا هر دو موظف باشند که به تعهدات خود عمل کنند. در یک قرارداد سئو که تمامی جوانب را در نظر بگیرد و به اصطلاح مو لای درزش نرود، باید ویژگی و مفاد قرارداد به خوبی ذکر شوند. توجه کنید که اگر می‌خواهید در قرارداد سئو به مشکل نخورید به هیچ عنوان سایت خود را رها نکنید و خود را در جریان و روند سئو قرار دهید.