دانلود نمونه قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

دانلود نمونه قرارداد پشتیبانی سایت

قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت برای پشتیبانی از سایت بین کارفرما و پشتیبان سایت منعقد می‌شود. در این قرارداد تعیین حیطه فعالیت شخص پشتیبان و تعهدات ایشان در قبال کارفرما اهمیت بالایی دارد. همچنین تعیین زمانبندی پرداخت مبلغ قرارداد و ضمانت اجرای نقض آن از جانب شخص کارفرما از موارد دیگری است که باید در قرارداد به آن توجه شود. همچنین محرمانگی نیز از مهم‌ترین شروط این قرارداد است.

خرید فایل
تعداد فایل : 1
پرسش و پاسخ : 6
قیمت :
53,900 تومان
فایل و اسناد قابل دانلود

قراداد کامل پشتیبانی سایت

قفل شده
توضیحات

بعد از پرداخت می توانید لینک دانلود قرارداد را مشاهده کنید

قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت چه ضرورتی دارد

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده فراوان از اینترنت، بسیاری از کسب و کارها را به سوی فعالیت به صورت برخط و آنلاین به پیش می‌روند. برای داشتن کسب و کار آنلاین و درآمد از طریق اینترنت، استفاده از پلتفرم‌های مختلف و ارائه دادن خدمات در بسترهای متنوع یکی از گام‌های مهم برای موفقیت در این زمینه است. از جمله این ابزارها وبسایت‌ها، نرم افزارها، وبلاگ و چنین مواردی است. هر کدام از این موارد ویژگی‌ها و اصول مخصوص به خود را دارند که برای استفاده صحیح از آن‌ها باید نکاتی را مورد توجه قرار داد و مطابق آن برنامه ریزی کرد. برای داشتن یک سایت خوب و حرفه‌ای یکی از اصول خوب که باید مورد توجه قرار داد بحث پشتیبانی سایت است. با توجه به اینکه پشتیبانی از انواع سایت‌ها نیازمند دانش و تخصص در این زمینه است در نتیجه تنظیم قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت در این راستا یک امر واجب است.

ضرورت قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

پشتیبانی سایت به چه معناست؟

زمانی که برای کسب و کار خود یک سایت داشته باشید، داشتن یک سایت موفق و استاندارد به راه‌اندازی و ایجاد آن محدود نمی‌شود بلکه پشتیبانی و بروزرسانی دائمی سایت لازمه اصلی موفقیت آن است. با توجه به اینکه پیچیدگی‌های هر سایت برای به روزبودن و جلوگیری از انواع خرابی‌ها، فنی هستند باید اشخاصی متخصص به نام پشتیبان سایت از سایت شما محافظت کند. پشتیبانی از سایت دارای انواع و اقسام مختلفی است که از رفع باگ‌ها و مشکلات فنی سایت تا سئو و بهینه‌سازی سایت را در بر می‌گیرد. برای موفقیت در این زمینه باید ابتدا به جستجوی افرادی که علم و دانش کافی برای این کار دارند را انجام داد و بعد از آن برای قانونی نمودن آن اقدام به تنظیم قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت کرد.

خدمات : قرارداد طراحی سایت، مفاد قرارداد و دانلود فایل

قانون حاکم بر قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

هر گاه در مورد قانون حاکم بر یک قرارداد سوالی برایتان پیش آمد، اولین قدم برای پاسخ به آن، فهم قالب قراردادی به کار گرفته شده در تنظیم قرارداد است. حال برای اینکه بفهمیم قانون حاکم بر قرارداد پشتیبانی سایت کام یک از قوانین کشور است در درجه اول باید نوع قراردادی که پشتیبانی سایت در قالب آن تنظیم شده است را تشخیص دهیم. برای تشخیص قالب و نوع یک قرارداد باید عوامل مختلفی در نظر گرفته شود که از جمله آن‌ها قصد و اراده طرفین، عنوان قرارداد، مفاد و بندهای به کار گرفته در آن و نتایج حاصل از اجرای موضوع قرارداد است. توجه داشته باشید که اگر عنوان قرارداد با بندها و مفاد موجود در قرارداد با هم تطابق نداشتند، اولویت با بندها و متن قرارداد است، برای مثال اگر قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت با عنوان یکی از قراردادهای کار و استخدام تحت تابعیت قانون کار مطرح شود اما بندهای آن طبق قراردادهای پیمانکاری تنظیم شوند، اولویت با موارد موجود در قرارداد است در نتیجه این قرارداد یکی قرارداد پیمانکاری است.

حال باید ببینیم که قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت چه نوع قراردادی است؟ شخصی که به خدمات مرتبط با پشتیبانی سایت خود نیاز دارد و نیاز به خدمات افرادی به صورت موقتی دارد و در قبال دریافت این خدمت موظف به پرداخت مبلغی به شخص پشتیبان سایت است، در نتیجه قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت یک قرارداد پیمانکاری است؛ در نتیحه این قرارداد مانند سایر قراردادهای پیمانکاری تحت شمول قانون کار نمی‌شود بلکه تابع ماده 10 قانون مدنی و موارد عمومی پیمان است.

داده ها و اطلاعات موردنیاز در قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

برای قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت اولین قدم، دسترسی پیدا کردن به سایت است. برای دسترسی به سایت، شخص کافرما یا دارنده سایت باید داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز پشتیبانی سایت را در اختیار شخص پشتیبان بگذارد. این داده‌ها که به آن‌ها data می‌گویند، انواع و اقسام مختلفی دارند که با توجه به میزان اهمیت و محرمانگی آن‌ها دسته‌بندی‌های مختلف و متنوعی دارند. در یک نمونه قرارداد پشتیبانی سایت اصولی، جزئیات این داده‌ها و اطلاعات و کلیه اسناد و اطلاعات با توجه به انجام موضوع قرارداد باید مورد توافق طرفین باشد و در نهایت در قرارداد درج گردد.

بیشتر بدانیم : قرارداد اینستاگرام (ادمین یا مدیریت) قابل دانلود و کامل

رعایت محرمانگی در قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

همانطور که گفتیم برای قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت باید اطلاعات و داده‌های ویژه‌ای درمورد سایت در اختیار قرار گیرد. این اطلاعات پایه اصلی هر سایتی هستند. با توجه به این مساله، داده‌ها محرمانه در نظر گرفته می‌شوند و در نتیجه برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به سایت و کارفرما، یکی از اصلی‌ترین بندهای قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت همین بند محرمانگی است. در ماده محرمانگی علاوه بر تعیین محدوده محرمانه بودن اطلاعات، ضمانت اجرای نقض این محرمانگی هم باید مشخص گردد. برای مثال در نمونه قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت، علاوه بر اینکه تعیین می‌کنید کدام یک از موارد و اطلاعات محرمانه هستند، باید اینگونه توافق کنید که در صورت افشای این اطلاعات شخص پشتیبان سایت باید مبلغی را به عنوان خسارت به شخص کارفرما پرداخت کند.

قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت رعایت محرمانگی

فورس ماژور در قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

در طول مدت زمان قرارداد ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که خارج از اراده طرفین باشد و انجام موضوع قرارداد را برای مدتی به طور کلی غیرممکن می‌کند. این موارد که در قانون با عنوان فورس ماژور نامیده می‌شوند، باید توسط طرفین در قرارداد مشخص شوند و عاقبت قرارداد بعد از بروز این حوادث باید تعیین شود. برای مثال باید مشخص شود که اگر یک حادثه طبیعی رخ دهد و شخص پشتیبان در ارائه خدمات پشتیبانی ناتوان باشد، آیا شخص پشتیبان مسئولیتی در این زمینه دارد یا نه؟ و یا اینکه باید جبران خسارت کند یا نه؟ تمام مواردی که ذکر شد بستگی به اراده طرفین ضمن رعایت قوانین مربوطه دارد.

بیشتر بخوانید : ریدیزاین سایت

قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت جاب تیم

مجموعه جاب تیم با فراهم کردن مجموعه‌ای از نمونه قراردادهای خدمات مرتبط با سایت از جمله نمونه قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت را توسط تیم متخصص خود فراهم نموده است و سعی داشته است که تمامی نیازهای قانونی و قراردادی شما را برطرف کند و شما را در مسیر رسیدن به کسب و کار موفق و آنلاین  یاری کند. امیدواریم با استفاده از این خدمات، تجربه خوشایندی را برای شما به ارمغان بیاوریم.

بیشتر بدانیم : قرارداد سئو و نکات کلیدی آن به همراه فایل دانلود