طراحی نرم افزار ERP

طراحی و پیاده سازی نرم افزار ERP

نرم افزار erp یک سیستم برای مدیریت منابع انسانی و مشتریان است که نمی توان از آن تعریف جامع و کاملی داشت، هر نرم افزار erp با توجه به نیازها و منابع شرکت پیاده سازی می شود، اما به طور کلی نرم افزار erp در راستای یکپارچه سازی منابع شرکت و وظایف کارمندان برنامه ریزی می شود که با توجه به سطح دسترسی هر شخص و نوع همکاری آن با شرکت متفاوت است،طراحی erp اختصاصی می تواند برای شما یک سیستم مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، مدیریت مشتریان و سیستم نظارتی بر انجام شدن وظایف باشد

درخواست نرم افزار erp
طراحی erp

چرا erp؟

دسترسی ایمن و سریع به اطلاعات
یکپارچی بین سیستم ها با erp
تکنولوژی های جدید با استفاده از erp
مدیریت کارها با erp

ERP چیست؟

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) نوعی سیستم نرم افزاری است که به سازمان ها کمک می کند تا فرآیندهای اصلی کسب و کار را برای عملکرد بهینه خودکار و مدیریت کنند. نرم‌افزار ERP جریان داده‌ها را بین فرآیندهای تجاری یک شرکت هماهنگ می‌کند و یک منبع واحد از حقیقت را فراهم می‌کند و عملیات را در سراسر سازمان ساده‌سازی می‌کند. این می‌تواند فعالیت‌های مالی، زنجیره تامین، عملیات، بازرگانی، گزارش‌دهی، تولید و فعالیت‌های منابع انسانی یک شرکت را در یک پلتفرم به هم پیوند دهد.

اکثر شرکت‌ها یک سیستم مالی و عملیاتی دارند، اما سیستم‌های سیلد نمی‌توانند فراتر از فرآیندهای تجاری روزمره رفته یا به رشد کسب‌وکار در آینده کمک کنند. همانطور که شرکت ها گسترش می یابند و نیازهای آنها تغییر می کند، سیستم های آنها باید با آنها هماهنگ باشد. در این مقاله، یاد می‌گیرید که ERP چیست و چرا داشتن نرم‌افزاری که مطابق با نیازهای شما باشد، می‌تواند به اجرای یک تجارت چابک‌تر و کارآمدتر کمک کند.

نرم افزار erp چیست؟

اگر برای سازمان و شرکت خود نیاز به یک سایت اختصاصی دارید، از صفحه طراحی سایت لاراول دیدن کنید.

نرم افزار ERP  چیست؟

ERP مخفف عبارت لاتین Enterprise resource planning یا همان سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمان است. منابع می‌تواند شامل نیروی انسانی، مواد اولیه، سرمایه، دارایی و هر آنچه سازمان در اختیار دارد، باشد. این نرم افزار ERP  یک سیستم ماژولاری است که با هدف بهبود فرآیند کاری و مدیریت بهتر کسب و کار طراحی شده است.

نرم افزار ERP می تواند با در نسخه های قدیمی که با کد نویسی از پیش تعیین شده به محاسبه و یا یک سری فعالیت های مشخص کار می کند، در حال حاضر نرم افزار ERP وجود دارند که با هوش مصنوعی می توانند در بهبود فرآیند کاری به شما کمک کنند.

نرم افزار مدیریت کاربردی سازمان erp چیست؟

نرم افزار مدیریت کاربردی سازمان، ساخته شده توسط گروه مهندسین جاب تیم، یک ابزار  هوشمند و کامل، که کنترل سازمان شما را آسان تر ساخته و بازدهی عملکرد را بالا میبرد.

دلایل خرید نرم افزار ERP

همراه با رشد فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر، بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها برای حل مشکلات سیستمی خود از راهکار ERP استفاده می‌کنند.

 ERP به عنوان یک راهکار موثر نرم‌افزاری، قادر است با یکپارچه‌سازی اطلاعات و ایجاد بستری برای موثر کردن فرآیندها، سازمان را در مواجهه با تغییرات کسب و کار توانمند کرده و رقابت‌پذیری را در حد مطلوبی افزایش می‌دهد.

شرکت‌ها معمولا به این دلیل سراغ سیستم‌های ERP می‌روند که:

 1. سیستم فعلی، سهولت مورد انتظار برای مدیریت فرآیندهای کسب‌و‌کار را فراهم نمی‌کند. مثلا یک نرم‌افزار حسابداری را تصور کنید که توان پردازش حساب‌هایی با سطوح تفصیلی بیشتر یا متصل کردن آن‌ها به فرایندهای مدیریت مشتریان و منابع انسانی را ندارد.
 2. با رشد کسب‌وکار شرکت، لزوم به‌کارگیری سیستمی که نیاز کمتری به دخالت مستقیم نیروی انسانی داشته باشد؛ پررنگ‌تر می‌شود. در نتیجه سازمان می‌تواند زمان بیشتری برای امور مهم تر داشته باشد.
 3. اهمیت داکیومنت شدن اطلاعات، امنیت اطلاعات، سطوح دسترسی افراد به اطلاعات در سازمان، با رشد سازمان روز به روز بیشتر می شود.

اگر نیاز به مشاوره کسب و کار دارید: مشاوره کسب و کار

طراحی erp اختصاصی

طراحی erp بر اساس سیستم مدیریتی و قوانین یک سازمان یا مجموعه انجام می شود. هر مجموعه وظایف و قوانینی را برای کارمندان خود تعیین کرده است و نرم افزار erp این موارد را مدیریت و کنترل خواهد کرد. برای سفارش طراحی erp می توانید با شماره تلفن های درج شده در این صفحه تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصین جاب تیم در اسرع وقت بهترین و مناسب ترین نرم افزار erp را برای شما طراحی و آماده نمایند.

جاب تیم erp اختصاصی شما را طراحی می کند.

erp تخصصی جاب تیم

مجموعه جاب تیم به صورت تخصصی و بر اساس نیاز های کاری سازمان ها یک erp طراحی کرده است که دارای قابلیت های خاص و پرکاربرد است، در این erp می توان تمام فعالیت روز یک نیرو کاری، تایم حضور و مرخصی ، جریمه و پاداش، مدیریت زمان ارتباط با مشتری، حسابداری و... در ادامه به صورت کامل با erp جاب تیم آشنا خواهیم شد. 

 • داشبورد اصلی erp جاب تیم
  در داشبورد 6 بخش اصلی وجود دارد
 1. بررسی تیکت های : امکان بررسی تیکت ارسال شده از سوی کارفرما است که به مدیریت ارسال خواهد شد
 2. فاکتورها : تمامی فاکتور های ماهیانه و سالیانه که شامل درآمد و مخارج می شود
 3. ورود و خروج : سیستم مدیریت ورود و خروج کارمندان است 
 4. تسک ها : این بخش یکی از کارآمدترین بخش های erp جاب تیم است که با تمامی وظایف روزانه، هفتگی و ماهانه کارمندان را با در نظر گرفتن پایان مهلت انجام کار برای هر کارمند بصورت جداگانه مشخص می کند
 5. پروژه ها : تعداد پروژه و نوع پروژه را مشخص می کند تا بدون نیاز به نسخه کاغذی از نوع پروژه، نام کارفرما و تاریخ سر رسید پروژه مطلع شوید
 6.  مرخصی : در این بخش کارمندان درخواست مرخصی خود در ERP ثبت می کنند تا پس از تایید مدیریت از مرخصی کلی ماهیانه آنها کسر شود.

در جاب تیم طراحی وب سایت تخصصی نیز انجام می شود

 در ادامه به صورت جزئی بخش های پرکاربرد و تخصصی erp جاب تیم را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • ایجاد تیکت در erp جاب تیم: در این بخش کارفرما و مشتریان دسترسی به erp خواهند داشت تا در صورت بروز هر مشکل یا نیاز به تغییری در روند پروژه درخواست خود را به صورت تیکت ارسال کنند.
 • بخش فاکتور erp جاب تیم : امکان ثبت فاکتور با تاریخ موعد واریز وجه که در نزدیک شدن به سر رسید فاکتور به صورت خودکار برای کارفرما و یا مشتری پیامک فاکتور ارسال خواهد شد.

ایجاد تیکت در erp جاب تیم

 • فاکتور صادر شده در نرم افزار ERP:

سیستم حسابداری با امکان گرفتن خروجی دلخواه (تاریخ مدنظر، پروژه مد نظر، وضعیت فاکتورها)

 1. امکان ثبت فاکتور با اطلاعات دلخواه

 2. امکان ارسال فاکتور از طریق پیامک برای مشتری و صاحب کسب و کار

 3. امکان اتصال درگاه پرداخت به سیستم مالی و فاکتورها

برای مشاوره طراحی سایت با مجموعه جاب تیم تماس بگیرید.

ERP چیست؟ فاکتور در erp جاب تیم

همچنین می توان بعد از واریز شدن فاکتور تمامی اطلاعات واریز را در این بخش برای حسابداری ثبت کرد.

 • ورود خروج erp جاب تیم
  در این بخش به صورت کلی ورود و خروج تمامی کارمندان ثبت خواهد شد، همچنین با تعریف ساعت کارکرد ماهانه در صورت کمتر بودن ساعت کاری کارمندان به صورت خودکار جریمه برای تاخیر هر شخص در نظر خواهد گرفته شد.

ورود خروج در نرم افزار erp جاب تیم

 • سیستم تسک یا وظیفه erp جاب تیم
  در سیستم تسک erp جاب تیم می توان هر پروژه را به کارمند مربوطه همان پروژه ارجاع داد و به صورت روزانه یا ماهانه برای هر کار وظایف مشخص را مشخص کرد، در بخش کلی تسک ها می توان تسک ها را در بازه زمانی دلخواه بر اساس نوع پروژه، کارمند مربوطه، دپارتمان کاری یا وضعیت تسک ( در انتظار انجام و انجام شده )
 • لیست امروز برای مدیر:
  امکان بازدید مدیریتی از روند ورود و خروج پرسنل
 • مشاهده تسک در نرم افزار ERP :
  گزارشگیری تسک (امکان گزارشگیری تسک بر حسب پروژه دلخواه و یا پرسنل مد نظر)

مشاهده تسک در نرم افزار ERP :

در زمان ثبت تسک پایان زمان اجرا تسک، توضیحات راجب وظیفه و مرتبط بودن با بخش هاکاری مشخص خواهد شد و همچنین در صورت نیاز به فایل در همان تسک امکان آپلود وجود خواهد داشت .

 • مشاهده و ویرایش تسک در نرم افزار ERP :
  تعریف تسک با امکانات: انتخاب پروژه، پرسنل مربوطه، روز و ساعت انجام تسک، ارائه توضیحات و ضمیمه کردن فایل برای تسک
 • آرشیو تسک در ERP:
  امکان ثبت گروهی تسک‌ها و انتقال آنها به پرژه و پرسنل مد نظر

آرشیو تسک در ERP:

 • گزارش کارکرد پرسنل در نرم افزار ERP :
  امکان ارائه گزارش روزانه و ماهیانه از وضعیت ساعات کارکرد پرسنل

ثبت پایه حقوق در نرم افزار ERP :

 • ثبت پایه حقوق در نرم افزار ERP :
  سیستم محاسبه حقوق دهی پرسنل با امکانات دلخواه

ثبت پایه حقوق در نرم افزار ERP 

 • قسمت مشتریان در نرم افزار ERP :
  امکان ثبت تمامی اطلاعات مشتری
  امکان دسته بندی مشتریان به دلخواه

قسمت مشتریان در نرم افزار ERP :

 • یادداشت نرم افزار ERP :
  وجود دفترچه یادداشت آنلاین در crm

یادداشت نرم افزار ERP :

سیستم های نرم افزار ERP مدرن

از لحاظ تاریخی، سیستم های ERP مجموعه هایی بودند که به طور جداگانه کار می کردند و با سیستم های دیگر صحبت نمی کردند. هر سیستم به کد گران قیمت، پیچیده و سفارشی‌سازی شده نیاز داشت تا نیازهای تجاری منحصر به فرد را برآورده کند که پذیرش فناوری جدید یا بهینه‌سازی فرآیند را کند کرده یا حتی از آن جلوگیری می‌کند.

چیزی که نرم افزار ERP امروزی را متفاوت می کند این است که همه این فرآیندهای مختلف را در یک سیستم سیال گرد هم می آورد. این فقط اتصال داده را در سیستم ERP شما ارائه نمی دهد، بلکه در ابزارهای بهره وری، تجارت الکترونیک و حتی راه حل های تعامل با مشتری نیز وجود دارد. این به شما امکان می‌دهد تمام داده‌های خود را برای بینش بهتری که به شما کمک می‌کند تا فرآیندهای خود را در کل تجارت خود بهینه کنید، به هم متصل کنید.

علاوه بر این، یک راه حل مدرن ERP گزینه های استقرار انعطاف پذیر، امنیت و حریم خصوصی بهبود یافته، پایداری و سفارشی سازی با کد پایین را ارائه می دهد. اما مهم‌تر از همه، تداوم و انعطاف‌پذیری را در کسب‌وکار و فرآیندهای شما از طریق بینش‌هایی ایجاد می‌کند که به شما کمک می‌کند امروز با سرعتی سریع نوآوری کنید و در عین حال کسب‌وکارتان را برای آینده آماده کنید.

چرا ERP برای تجارت مهم است؟

در حالی که هیچ راه حل کاملی برای هر فرآیند تجاری وجود ندارد، فناوری ERP در کنار هم قرار دادن فرآیندها بهتر و بهتر می شود. پس از اتصال فرآیندها، سیستم ها و داده های شما، هوش تجاری، شتاب و سازگاری لازم برای شروع بهینه سازی عملیات خود را دریافت خواهید کرد.

در اینجا سه ​​راه وجود دارد که یک سیستم ERP می تواند تجارت شما را بهبود بخشد:

عملکرد مطلوب را هدایت کنید. با راه حل هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، به بینش هایی دسترسی خواهید داشت که تصمیم گیری شما را بهبود می بخشد و راه هایی را برای بهبود عملکرد عملیاتی در آینده نشان می دهد.

تسریع تاثیر عملیاتی با اتصال فرآیندها و داده‌ها، دید و انعطاف‌پذیری بیشتری را برای کارمندان به ارمغان می‌آورید و به آن‌ها کمک می‌کنید سریع اقدام کنند و ارزش بیشتری را در سراسر کسب‌وکار ارائه دهند.

از چابکی کسب و کار اطمینان حاصل کنید. بسیاری از راه‌حل‌های ERP برای انطباق با نیازهای شما و رشد با شما ساخته شده‌اند و به شما کمک می‌کنند تا برای هر گونه اختلال عملیاتی یا تغییر بازار آماده شوید و به راحتی به آن پاسخ دهید.

در جاب تیم طراحی سایت اختصاصی هم انجام می شود

چه عملکردهای تجاری را می توان با ERP بهینه کرد؟

کدام عملکرد های تجاری را می توان با طراحی ERP بهینه کرد؟

یک سیستم ERP می تواند بسیاری از عملکردهای اصلی را در سراسر سازمان شما پوشش دهد. کمک به شکستن موانع بین دفتر اصلی و پشت دفتر در حالی که توانایی انطباق راه حل شما با اولویت های تجاری جدید را ارائه می دهد. برخی از عملکردهای کلیدی کسب و کار عبارتند از:

تجارت

خرده ‌فروشان امروزی با چالش‌های زیادی روبرو هستند و یک سیستم ERP می‌تواند یک راه‌ حل تجارت کامل و همه‌کانالی را ارائه دهد که تجربیات پشتیبان، درون فروشگاهی و دیجیتال را یکپارچه می‌کند. مشتریان از طریق توصیه‌های هوش مصنوعی، تجربه خریدی شخصی‌تر و یکپارچه‌تری کسب می‌کنند، در حالی که خرده‌فروشان بهره ‌وری کارکنان را افزایش می‌دهند، به کاهش تقلب و رشد کسب‌وکارشان کمک می‌کنند.

دارایی، سرمایه گذاری

ERP مدرن سودآوری را در حین رعایت انطباق افزایش می دهد. داشبوردها و بینش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که یک نمای کلی از امور مالی شما ارائه می‌کند تا به شما کمک کند در هر زمان و هر مکان از اطلاعات بی‌درنگ استفاده کنید. همچنین باید با خودکار کردن کارهای روزانه، وارد کردن اطلاعات به صورت دستی را کاهش دهد و شامل توانایی‌های ردیابی باشد که به انطباق قوانین تجاری شما کمک می‌کند.

منابع انسانی

راه‌حل‌های مدرن راه‌هایی برای مدیریت داده‌های شرکت و ساده ‌سازی وظایف مدیریت کارکنان مانند حقوق و دستمزد، استخدام و سایر وظایف ارائه می‌دهند. شما در موقعیت بهتری برای کمک به حفظ، استخدام و توانمندسازی کارکنان خواهید بود و در عین حال عملکرد کارکنان را نیز پیگیری می‌کنید و به شما کمک می‌کنید تا مشکلات منابع انسانی را قبل از وقوع آنها شناسایی کنید.

ساخت

این قابلیت ERP ارتباطات تجاری را بهبود می بخشد، فرآیندهای روزانه را از طریق اتوماسیون فرآیند رباتیک خودکار می کند و به تولیدکنندگان توانایی برآوردن نیازهای مشتری و مدیریت منابع را با دسترسی به داده ارائه می دهد. همچنین مدیریت پروژه، مدیریت هزینه و برنامه ریزی تولید را بهینه می کند.

زنجیره تامین

اگر شرکت شما هنوز اطلاعات را با دست وارد می کند و سعی می کند موجودی انبار شما را ردیابی کند، می توانید با خودکارسازی این فرآیندها با ERP در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. راه‌حل‌های زنجیره تامین مدرن همچنین داشبورد، هوش تجاری و حتی فناوری اینترنت اشیا (IoT) را ارائه می‌کنند تا به شما کمک کنند تا مدیریت موجودی خود را کنترل کنید.

سه نشانه که به نرم افزار ERP نیاز دارید

سه نشانه که به نرم افزار ERP نیاز دارید

اگر در حال خواندن این مطلب هستید و با سیستم قدیمی خود دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است از خود بپرسید که آیا اکنون زمان مناسبی برای ایجاد تغییر است. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد نیاز به نرم افزار ERP جدید دارید:

اصول اولیه به شما اجازه رشد نمی دهند: شاید با ابزارهای اولیه خوب عمل کرده اید، اما اگر نرم افزار فعلی شما محدودیت هایی را برای گسترش بازار و توانایی شما برای رشد در مقیاس جهانی ایجاد می کند، ممکن است زمان یک سیستم ERP بهتر فرا رسیده باشد. که به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا امکان رشد را فراهم کند.

شما با سیستم‌های متفاوت سر و کار دارید: با تغییر تکنولوژی، متوجه می‌شوید که سیستم‌های متفاوت شما به خوبی با هم کار نمی‌کنند. ممکن است متوجه شوید که نرم افزار حسابداری جدید شما با سیستم منابع انسانی قدیمی شما سازگار نیست و از هدر دادن زمان و منابع در تلاش برای ایجاد راه حل خسته شده اید.

شما نمی توانید انتظارات مشتری را برآورده کنید: اگر کارکنان و مشتریان شما متحرک هستند و سیستم شما آنها را برآورده نمی کند، وقت آن رسیده است که در موردی سرمایه گذاری کنید که نیازهای همه را برآورده کند. دادن ابزارهایی که برای موفقیت به کارکنان خود نیاز دارند و سرمایه گذاری در برآورده کردن انتظارات مشتریان می تواند به شما کمک کند تا مزیت رقابتی خود را حفظ کنید.

نکته: اگر شما یا کارکنانتان سیستم جدیدی را درخواست می‌کنید و در برابر تغییر ERP مقاومتی وجود دارد، یک نسخه آزمایشی را برنامه‌ریزی کنید تا همه بتوانند آنچه را که در آنجا وجود دارد ببینند. وقتی همه احساس کنند که در فرآیند تصمیم گیری مشارکت دارند، اجرای آن بسیار آسان تر می شود.

بدانیم : مدیریت ارتباط با مشتری (crm) چیست و چه مزیتی دارد؟

سه چالش پیاده سازی ERP برای کسب و کارها

با وجود تمام گزینه های موجود، برخی از شرکت ها هنوز در مورد اجرای ERP مردد هستند . دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد، اما در جایی که چالشی وجود دارد، راه حلی وجود دارد.

انتخاب راه حل مناسب ERP

برای رفع همه چیز لازم نیست راه حل نرم افزاری عالی پیدا کنید. ERP باید بتواند بهترین فرآیندهای تجاری را که در حال حاضر استفاده می‌کنید استفاده کند و آنها را تحت یک سیستم جمع کند که به همه افراد سازمان شما امکان می‌دهد اطلاعات مشابهی را مشاهده کنند. به همین دلیل است که انتخاب شریک فناوری مناسب مهم است.

پرداخت هزینه یک سیستم ERP

یک راه حل نباید اجرای همه یا هیچ باشد. ماژول های راه حل نرم افزار را می توان به طور جداگانه با توجه به نیازهای کسب و کار شما خریداری کرد. این به تیم شما کمک می‌کند تا در اجرای بخش ERP سهولت داشته باشد و شما را از سرمایه‌گذاری در یک نوسازی نرم‌افزار بزرگ بدون اطلاع از اینکه آیا عملکردهایی که اضافه می‌کنید نتیجه می‌دهند، نجات می‌دهد.

ادغام نرم افزار ERP جدید با نرم افزارهای موجود.

همانطور که اشاره کردیم، هر راه‌حل ERP که انتخاب می‌کنید باید با چیزی که اکنون استفاده می‌کنید کار کند، اما همچنین شامل ویژگی‌هایی باشد که می‌تواند به رشد آینده شما کمک کند. برای مثال، اگر نرم‌افزاری که دارید بیشتر جنبه‌های مالی، زنجیره تامین و تولید کسب‌وکار شما را مدیریت می‌کند، ممکن است بخواهید به دنبال راه‌حلی باشید که مؤلفه هوش تجاری قوی را به همراه داشته باشد.

در مورد طراحی crm بدانیم : طراحی و ساخت نرم افزار crm