سئو سایت وکیل

داشتن یک سایت اختصاصی برای وکلا و افراد دارای موسسه حقوقی، به گسترش کسب و کار آنها کمک می‌کند. سئو سایت وکیل یکی از خدماتی است که مجموعه جاب تیم ارائه می‌دهد. در واقع داشتن یک سایت حرفه‌ای کمک می‌کند که در مقایسه با رقبای خود یک برگ برنده در دست داشته باشید. این کار موجب می‌شود که شما به عنوان یک برند در زمینه کاری خود شناخته شوید. این موضوع در درجه اول فقط با یک چیز امکان‌پذیر و آن هم سئو حرفه‌ای سایت است.

سئو سایت وکیل امکانات و مزایای بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت. با سئو سایت، مخاطبان شما بسیار گسترده‌تر و بیشتر خواهند شد. سئو حرفه‌ای، بازدید سایت شما را افزایش داده و از این طریق اعتبار شما و برندتان را بیشتر می‌کند. در واقع یک سئو اصولی و بی نقص به شما این امکان را می‌دهد که بدون صرف هزینه‌های گزاف برای تبلیغات به شهرت، اعتبار و درآمد بالایی برسید. یک سئو قوی موجب می‌شود که شما تمام رقبایتان را پشت سر گذاشته و اولین یا جزء اولین‌های حوزه کاری خود شوید.در این مقاله می‌خواهیم به مبحث سئو سایت وکیل بپردازیم. 

سئو سایت وکیل

فهرست مطالب برای مطالعه

اهمیت سئو سایت وکیل

اگر شما یک وکیل هستید بنابراین ارتباط مستقیمی با افراد مختلف خواهید داشت. در واقع این ارتباط شما با مردم است که برایتان کسب درآمد خواهد کرد. پس جذب مخاطب برای شما یک عنصر کلیدی محسوب می‌شود. حال اگر شما سایت خود را راه‌اندازی کرده باشید، برای جذب مخاطب باید در صفحه اول گوگل و ترجیحاً در لینک‌های ابتدایی آن قرار بگیرید. سئو سایت وکیل به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبان بیشتری را از طریق گوگل جذب کنید.
این روزها با گسترش اینترنت و فضای مجازی افراد بیشتری تمایل به دریافت مشاوره‌های آنلاین دارند. همچنین بسیاری از افراد نیز که تمایل به مشاوره حقوقی حضوری دارند، قبل از مراجعه به وکیل مورد نظر به وب‌ سایت او مراجعه می‌کنند‌. در تمامی این موارد داشتن یک وب‌ سایت قوی با سئو اصولی، تضمین‌کننده جذب مراجعین بیشتر برای شما است. 

هدف سئو سایت وکیل

 • مهمترین و اصلی‌ترین هدفی که فعالیت در فضای مجازی دارد، دسترسی بیشتر به مخاطبان گسترده‌تر است؛ بنابراین در سئو سایت وکیل باید برای این مهم تلاش کرد‌. یکی از کارهایی که می‌توان برای رسیدن به این هدف انجام داد، استفاده از کلمات کلیدی محلی است. کلمات کلیدی محلی بر اساس مکان افراد انتخاب می‌شوند. به طور مثال اگر شما دارای یک موسسه حقوقی در شهر تهران هستید، برخی از کلمات کلیدی را باید به عنوان کلمه کلیدی محلی انتخاب کنید. کلماتی مانند وکیل حقوقی در تهران، موسسه حقوقی در تهران، بهترین وکیل در تهران.

 

 • یک سئو قوی این امکان را به وجود می‌آورد که گوگل سایت شما را در صفحه اول و در لینک‌های ابتدایی خود قرار دهد. وقتی که سایت شما در لینک‌های ابتدایی قرار گیرد، به سایت و در نتیجه برندتان اعتبار بیشتری می‌بخشد. در نتیجه اعتماد بیشتری از مراجعین را جذب خواهد کرد. اعتماد بیشتر مخاطب نتیجه‌ای جز بازدید و کلیک بیشتر بر روی سایت را نخواهد داشت.

 

 • هر چه بازدید سایت بیشتر شود، اعتبار دامنه آن نیز بالاتر می‌رود. همانطور که می‌بینید تمام این موارد زنجیره‌وار به یکدیگر متصل بوده و همگی نتیجه یک سئو قوی و حرفه‌ای هستند.

 

 • یکی از نکاتی که در جذب مخاطب باید در نظر داشته باشید راحت بودن او در سایت شما است. به این معنی که وقتی کاربر وارد سایت می‌شود، سرعت باز شدن صفحات مختلف بالا باشد. همچنین مخاطب بتواند تمام امور مربوط به کار خود را به راحتی در سایت انجام دهد.

 

 • قابلیت اجرای خوب در موبایل نیز باید به بهترین نحو انجام گیرد. همگی این موارد می‌توانند در نتیجه یک سئو قوی به دست بیایند. در واقع یک سئو اصولی نرخ پرش مخاطب را پایین آورده و حتی به صفر می‌رساند. این موضوع، خود عاملی برای کسب امتیازات بالاتر از گوگل خواهد شد.

قیمت سئو سایت وکیل

برای سئو سایت وکیل نمی‌توان یک قیمت دقیق را بیان کرد. زیرا این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند وضعیت فعلی سایت، وضعیت رقبا، بک لینک‌ها و بسیاری موارد دیگر. اما در حالت کلی باید بدانید که نمی‌توان انتظار داشت یک کالای مرغوب را با قیمتی ارزان به دست آورد. سئو سایت نیز چیزی است که برای شما یک نتیجه بسیار عالی به ارمغان می‌آورد. یکی از مهمترین مواردی که در قیمت سئو سایت باید در نظر گرفت کلمات کلیدی است. در واقع میزان محبوبیت یک کلمه کلیدی، ارزش آن را بالاتر می‌برد. 
اگر در زمینه کاری شما رقیب چندانی در صحنه وجود نداشته باشد کار شما راحت‌تر است. اما اگر جزء مشاغلی باشید که رقبای زیادی دارید، کار سئو اندکی مشکل‌تر و بالطبع گران‌تر خواهد شد. در واقع سرمایه‌گذاری در زمینه سئو سایت وکیل، شاید کمی زمان‌بر و یا گران به نظر برسد. اما سود و نتیجه‌ای که در درازمدت برای شما به ارمغان می‌آورد، ارزش بسیار بالایی خواهد داشت.

یکی از ویژگی هایی که شرکت جاب تیم را با آژانس های دیگر که در زمینه خدمات و ارائه سئو سایت های وکیل  فعالیت می کنند، متمایز می نماید اجرای بند ضمانت انجام کار، می باشد. 

مراحل اصول سئو سایت وکیل

یکی از نکات مهم در زمینه سئو سایت وکیل، استفاده از محتوای جدید است. همیشه در بهینه کردن محتوای وب سایت کوشا باشید. استفاده از محتوای تکراری آسیب جدی به سایت وارد می‌کند. در کنار آن برچسب‌های عنوان و توضیحات متا را نیز فراموش نکنید. این موارد نیز همیشه باید بهینه شوند. بهینه شدن مطالب در سایت، جستجو و شناسایی آنها را در گوگل راحت‌تر می‌کند. در مورد استراتژی محتوای خود فکر و آن را بررسی کرده و بهبود ببخشید.
یکی از اقداماتی که در این راستا می‌توانید انجام دهید استفاده از محتواهای ساده است. درست است که این سایت یک سایت حقوقی است، اما سعی کنید از اصطلاحات سخت و اختصاصی قانونی کمتر استفاده کنید. استفاده از از اصطلاحات تخصصی، بیشتر مخاطب را سردرگم می‌کند. طبیعی است که اگر مخاطب موضوعی را متوجه نشود، از سایت خارج شده و محتواهای راحت‌تر را ترجیح می‌دهد. بنابراین سعی کنید اطلاعاتی که در اختیار کاربر قرار می‌دهید، با زبانی ساده و کاملاً قابل فهم نوشته شده باشند. 
نکته مهم دیگر استفاده از محتوای یونیک و منحصر به خودتان است. اگر محتوای خود را کپی کنید، الگوریتم‌های گوگل آن را شناسایی می‌کنند. در نتیجه آسیب جدی به سایت شما وارد شده و رتبه سایت در گوگل به شدت کاهش می‌یابد. باید در نظر داشته باشید که کپی محتوا اعتبار، دانش و آگاهی خودتان را نیز به عنوان وکیل یا مشاور حقوقی زیر سوال می‌برد. پس به هیچ عنوان از محتواهای کپی شده استفاده نکنید. در تهیه محتوا دست و دلباز باشید. به همه زوایای کار توجه کنید. بدنه محتوا، عنوان‌ها، تگ‌ها، عکس‌ها و لینک‌های داخلی همگی در تهیه یک محتوای خوب تاثیرگذار هستند.

برای سئو سایت وکیل باید طبق برنامه پیش بروید. مراحل لازم برای این کار را به درستی انجام داده و و برای تمام آنها وقت لازم را بگذارید. مراحل لازم برای سئو سایت شامل این موارد می شوند:

 • تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی سایت و شناخت نقاط ضعف و قوت آن
 • آگاهی و شناخت کامل از کلمات کلیدی حوزه کاری خود
 • تولید محتوای درست و اصولی بر مبنای نیاز مخاطبان
 • تقویت سئو داخلی که شامل محتواهای متنی، عکس‌ها، مقاله‌ها، لینک سازی‌ها و موارد دیگر می شود
 • بهینه‌سازی سایت برای استفاده راحت کاربر از آن
 • استفاده از بک لینک‌های درست و معتبر
 • کنترل مستمر و منظم روند عملکرد سئو، عملکرد مخاطب در سایت، رتبه سایت در گوگل و ….

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، اولین و مهمترین موضوع در پیشرفت سایت، سئو سایت وکیل است. در واقع اگر شما سئو سایت را بهترین و حرفه‌ای‌ترین نحو انجام دهید، دیگر نیازی به انجام کارهای دیگر ندارید. اما در کنار سئو حرفه‌ای، انجام امور دیگری نیز می‌تواند به شدت سایت شما را توسعه دهد. به طور مثال روش رپورتاژ آگهی و تبلیغات گوگل در سایت‌ها و صفحات معتبر، بسیار می‌تواند در پیشرفت سایت شما سهیم باشد. یکی دیگر از پلن‌های تبلیغاتی که می‌توانید در نظر بگیرید بازاریابی ایمیل است. 

همچنین بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد. چرا که این روزها اغلب افراد به شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند. در واقع یک بخش لاینفک از زندگی افراد را شبکه‌های اجتماعی تشکیل می‌دهند. در کنار تمام این موارد، تهیه ویدئوهای موشن گرافیک نیز برای جذب مخاطب بسیار تاثیر‌گذار است.

یکی از انواع محتواهایی که در سئو سایت وکیل باید لحاظ کنید، نوع خدمات شما است. در واقع شما برای هر یک از خدمات حقوقی که انجام می‌دهید باید یک صفحه ایجاد کنید. در این صفحه تمامی اطلاعات و مواردی را که مخاطب باید از آن آگاه باشد بگنجانید. این موضوع باعث می‌شود که مخاطب از تمام فعالیت‌های شما به درستی آگاه باشد. شما با این کار یکی از مهمترین نیازهای مخاطب را شناسایی و برطرف نموده‌اید. 


از دیگر انواع محتواهایی که در سئو سایت وکیل تأثیر می‌گذارند، راه‌اندازی وبلاگ انتشارات است. شما در این قسمت محتواهای آموزنده‌ای را به سایت خود اضافه می‌کنید. این محتواها در واقع می‌توانند به اطلاعات اضافی مخاطب کمک کنند. آموزش برخی از مسائل حقوقی می‌تواند علاوه بر نشان دادن اطلاعات بالای شما در کار خود، اعتماد مخاطب را نیز نسبت به شما افزایش دهد. پس سعی کنید مقالاتی را در فاصله‌های زمانی کم در سایت خود منتشر نمایید. 

یکی دیگر از محتواهایی که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است اینفوگرافیک است. اینفوگرافیک‌ها می‌توانند به خلاصه‌ترین و مفیدترین حالت ممکن، اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار دهند. علاوه بر آن، ظاهر جذاب اینفوگرافیک‌ها تاثیر زیادی بر روی مخاطب می‌گذارد. از دیگر موارد مهم در سئو سایت وکیل، ایجاد یک ارتباط موثر بین شما و مخاطب است.

همچنین لینک‌سازی را به هیچ عنوان نباید فراموش نکنید. لینک‌های داخلی به شدت بازدید سایت شما را بالا می‌برند. چرا که وقتی مخاطب در یک صفحه از سایت حضور دارد، وجود یک لینک داخلی مرتبط، کاربر را برای مشاهده صفحه دیگر سایت ترغیب می‌کند. این امر در بالا بردن بازدید صفحات مختلف سایت بسیار تأثیرگذار است. 

مراحل انجام خدمات سئو سایت وکیل در جاب تیم

 • برای آشنایی با مراحل خدمات سئو که آژانس جاب تیم برای مشتریان خود در نظر گرفته، باید بدانید که در ابتدا می توانید با شماره 09308297906 با مجموعه جاب تیم در تماس باشید.
 • کارشناسان، آدرس سایت شما دریافت و آنالیز اولیه را روی انجام داده و از شما خواستار این هستند که بریف یا فرم اطلاعات مرتبط با بیزینس خود را پر کرده و برای شرکت ارسال کنید.
 • متخصصین سئو، کلماتی که مرتبط با کسب و کار شماست را بررسی می نمایند و پروپوزالی به شما ارائه می کنند.
 • بررسی و تشخیص کلمات کلیدی مناسب توسط تیم تخصصی سئو جاب تیم صورت می پذیرد.
 • پروپوزالی تخصصی به شما ارائه می شود.
 • پروپوزال سئو به قرارداد کارفرما ضمیمه خواهد شد.
 • در این مرحله نیز پروپوزال نمونه کارها و پکیج هایی با عنوان بسته A، بسته A+، بسته A++ وبسته Z برای شما ارسال می شود. ولی شما به تنهایی نمی توانید تشخیص دهید که از کدام پگیج استفاده کنید و این وظیفه تیم سئو جاب تیم است که با توجه به سختی کلمات، کارفرما را متقاعد نماید که کدام یک از این پکیج ها می تواند تاثیر بیشتری بر روی سئو سایت وکیل شما داشته باشد.
 • در بعضی مواقع تلفیقی از پکیج ها توسط کارشناسان به شما پیشنهاد داده می شود تا بازدهی بیشتری داشته باشید.
 • در این مرحله عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت جاب تیم بسته می شود. 
 • گروه واتساپ و تلگرامی توسط تیم سئو ایجاد خواهد شد و از طریق این گروهها با کارفرما در ارتباط خواهیم بود. کلیه کارهایی که متخصصین سئو، بر روی سایت شما جهت بهینه سازی انجام می دهند، در این کانال ها به شما اطلاع داده خواهد شد.
 • گزارشات لحظه ای سئو سایت وکیل، در واقع یک گزارش نهایی و کامل هر ماه از همه کارهای انجام شده ارسال می شود.

یکی از اقداماتی که مجموعه جاب تیم انجام می‌دهد ارزیابی ماهیانه عملکرد سئو و گزارش آن به کارفرما است. نحوه ارزیابی به این گونه است که عملکرد سئو را از طریق گوگل آنالیتیکس و ابزارهای دیگر کنترل می‌کنند. سپس با تشکیل یک گروه واتساپی، تمامی اطلاعات را در اختیار کارفرما قرار می‌دهند. این امر در بهبود روزافزون عملکرد سئو سایت بسیار تأثیرگذار است.

 • روال انجام امور سئو از طریق کانال های ارتباطی جهت کارفرما قابل مشاهده می باشد.

یکی از ویژگی هایی که شرکت جاب تیم را با آژانس های دیگر که در زمینه خدمات و ارائه سئو سایت های وکیل فعالیت می کنند، متمایز می نماید اجرای بند ضمانت انجام کار، می باشد. در صورتی که در بازه زمانی مشخص شده، با توجه به موارد درج شده در قرارداد، نتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم، هزینه مشتری عودت داده  خواهد شد.

مدت زمان اجرای سئو سایت وکیل

سئو قوی سایت از آن دسته از کارهایی نیست که بدون صبوری کردن بخواهید به نتیجه دلخواه برسید. بنابراین اگر قصد سئو سایت وکیل خود را دارید، نباید انتظار داشته باشید که ظرف مدت کوتاهی به نتیجه مطلوب برسید. بلکه یک مسیر نسبتاً طولانی در انتظار شما است. اما وقتی که زمان لازم را برای این کار بگذارید، مطمئناً نتیجه‌ای که از آن دریافت می‌کنید بسیار رضایت‌بخش است. آنقدر که زمان صرف شده برای این کار دیگر به چشمتان نمی‌آید.

چند نمونه از کلمات پرجستجو در سئو سایت وکیل

یکی از لازمه‌های سئو سایت وکیل ، آگاهی از کلمات کلیدی است. در واقع کلماتی که در حوزه کاری شما بیشترین تعداد جستجو را دارند می‌توانند در امر سئو بسیار کمک‌کننده باشند‌. برخی از کلمات پرجستجو در زمینه وکالت شامل موارد زیر می‌شوند: وکیل آنلاین، جستجوی وکیل، وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی، مشاوره آنلاین و… .

مشاوره سئو سایت وکیل

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات لازم برای سئو سایت وکیل با مجموعه جاب تیم در تماس باشید. مجموعه جاب تیم با مهندسین و متخصصین مجرب و حرفه‌ای می‌تواند شما را در جهت داشتن یک سایت حرفه‌ای یاری دهد. مشاوره‌های اصولی و حرفه‌ای مهندسین جاب تیم، تضمین‌کننده بازدید بیشتر از سایت، افزایش رتبه گوگل و در نهایت درآمد بالاتر شما است.

نمونه کارهای سئو سایت وکیل

شرکت جاب تیم با کمک تیم حرفه ای و مجرب خود در این سال ها توانسته با مشاوره طراحی سایت و ارائه خدمات و پشتیبانی صفر تا صد و با تضمین کار، حین بستن قرارداد با کارفرما، رضایت مشتری های خود را جلب نماید. در این قسمت نمونه کارهای شرکت جاب تیم را تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

سوالات متداول سئو سایت وکیل

 1. سئو سایت وکیل برای کدام بیزنس‌‌ها مناسب است؟

سئو سایت وکیل برای تمامی افرادی که در زمینه حقوقی فعالیت و قصد راه‌اندازی سایت را دارند لازم است. وکلا و مشاوران حقوقی می‌توانند با یک سایت حرفه‌ای و سئو قوی، کسب و کار خود را گسترش و مخاطبانشان را بیشتر کنند.

 1. کلمات کلیدی چگونه تعیین می‌شوند؟

کلمات کلیدی به کمک کارفرما و با توجه به تجربه او از نیاز مخاطب تعیین می‌شوند. همچنین ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند به یافتن کلمات کلیدی اصلی کمک کنند.