طراحی سایت ورزشی

برای همه ما واضح است که یکی از راه‌های افزایش فروش و توسعه کسب و کار استفاده از دنیای دیجیتال است. بسیاری از افراد در پی توسعه و فروش بیشتر به راه‌اندازی سایت روی آورده‌اند، اما آن چیزی که توجه را به خود جلب می‌کند موفقیت سایت‌های ورزشی در تمامی زمینه‌های ورزشی همچون آموزش، برنامه غذایی، فروش لوازم ورزشی، اخبار ورزشی و ... است. جاب تیم با ارائه سرویس های مختلف سئو و طراحی سایت ورزشی برای این کسب و کارها مفتخر به آنلاین کردن نزدیک به 10 کسب و کار در بازار منیریه است و با تجربه فراوان در این زمینه می تواند برندینگ شما را در فضای آنلاین گسترش دهد.

سایت ورزشی برای چه شرکت یا افرادی باید طراحی شود؟

ابتدا بیایید بررسی کنیم که طراحی سایت‌ ورزشی باید برای چه افرادی صورت گیرد؟ با یک بررسی کلی به این نتیجه دست یافتیم که طراحی سایت‌های ورزشی معمولا برای، ورزشکاران مطرح، مربیان ورزشی، شرکت‌های فروش لوازم ورزشی، تاجران و یا فروشگاه‌های  لوازم ورزشی صورت می‌گیرد. معمولا مربیان ورزشی، ویدیو‌های آموزشی، برنامه‌های غذایی و لوازم ورزشی را در سایت خود به اشتراک می‌گذارند و با قبول تبلیغات و فروش محصولات به کسب درآمد می‌رسند. ورزشکاران مطرح نیز از طریق سایت ورزشی با بسیاری از طرفداران خود در ارتباط هستند و همچون مربیان با پذیرش تبلیغات و معرفی محصولات، علاوه بر اینکه به محبوبیت بیشتری دست می‌یابند می‌توانند کسب درآمد نیز داشته باشند. در رابطه با طراحی سایت ورزشی برای شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و تاجران نیز می‌توان گفت: تمامی این افراد با یک هدف مشترک یک سایت را راه‌اندازی می‌کنند و آن توسعه کسب وکار و فروش است که معمولا نتیجه رضایت بخشی را به همراه دارد.

چگونه یک وبسایت ورزشی طراحی کنیم؟

همه ما خوب می‌دانیم که طراحی سایت ورزشی کار ساده‌ای نیست. برای طراحی سایت اختصاصی ما باید دوره‌های آموزشی فراوانی را بگذرانیم. بنابراین طبیعتا آموزش طراحی سایت ورزشی از طریق یک مقاله امکان پذیر نیست و ما باید دوره‌های آموزشی را طی کنیم. قطعا با خود می‌گویید که ما وقت انجام این کار را نداریم. اکنون چاره کار چیست؟ نگران نباشید دو راه حل دیگر برای طراحی سایت ورزشی وجود دارد. اول اینکه یک طراح سایت را استخدام کنید. که علاوه بر پرداخت هزینه طراحی سایت باید حقوق ماهیانه برای پشتیبانی آن نیز پرداخت کنید و اینگونه هزینه‌های شما بالا می‌رود. بنابراین شاید بهترین و کم هزینه ترین روش، روش سوم است. در این روش شما طراحی سایت ورزشی را به یک شرکت طراح سایت واگذار می‌کنید و پس از اتمام کار تنها هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، هزینه طراحی سایت ورزشی است. اما این نکته حائز اهمیت است که طراحی سایت را به دست چه کسی یا شرکتی می‌سپارید، زیرا باید اصول طراحی سایت ورزشی به طور کامل رعایت شود. در ادامه به معرفی این اصول و نکات می‌پردازیم.

چگونه یک وبسایت ورزشی طراحی کنیم؟

مراحل طراحی وب سایت ورزشی

همانگونه که اشاره کردیم طراحی سایت ورزشی نیاز به علم و آموزش مختص به خود را دارد. به همین دلیل ساده ترین راه برای طراحی سایت ورزشی تماس با شرکت جاب تیم است. مراحل سفارش و طراحی به ترتیب زیر اجرا می‌شود:

 1. تماس با جاب تیم: اولین مرحله برای شما تماس با جاب تیم و ثبت سفارش است.
 2. نیازسنجی: پس از آن متناسب با گفته و نیاز‌های شما جاب تیم بهترین نوع سایت مورد نظر را با تمامی ویژگی‌های آن برای شما شرح می‌دهد.
 3. طراحی وایرفریم: پس از تایید شما اقدارم  به طراحی وایرفریم سایت ورزشی می‌کند.
 4. طراحی تم گرافیکی اختصاصی: چنانچه شما لوگو و رنگ خاصی برای شرکت، باشگاه و یا اسم خود دارید متناسب با آن عمل می‌کند. اما اگر فاقد تم و یا لوگو هستید برای سایت شما تم گرافیکی مختص به خودتان را طراحی می‌کند.
 5. برنامه نویسی و توسعه فنی: سپس با کمک یک تیم حرفه‌ای مرحله برنامه نویسی را شروع می‌کند.
 6. ورود به اطلاعات اولیه سایت: پس از انجام مراحل فوق شما می‌توانید برای دیدن شکل ظاهری و ویژگی‌های سایت وارد سایت شوید. اما باید مطلع باشید که مراحل طراحی سایت ورزشی هنوز کامل نشده است.
 7. تست‌های فنی و کنترل کیفی نهایی: چنانچه شما در مرحله قبل تایید کردید که سایت مورد نظر شما دقیقا مناسب و دلخواه شما طراحی شده است تست‌های فنی و کنترل کیفی نهایی را انجام می‌دهند.
 8. تحویل و آموزش به کارفرما: این مرحله آخرین مرحله است. شما سایت را تحویل می‌گیرید و به شما در رابطه با پشتیبانی سایت آموزش داده می‌شود. هرچند که جاب تیم تا یک سال پشتیبانی سایت را به عهده می‌گیرد.

مقالات آموزشی و تخصصی طراحی سایت را در صفحه "  طراحی سایت " بخوانید

نکات مهم هنگام طراحی سایت ورزشی

اشاره کردیم که برای طراحی سایت ورزشی باید اصول و نکاتی را رعایت کرد. همراه ما باشید تا با این نکات بهتر آشنا شوید.

رعایت رنگ آميزی در سايت های ورزشی

برای جذب مخاطب در طراحی سایت ورزشی قبل از هر مسئله دیگری باید در انتخاب رنگ‌ها دقت کنیم. زیرا جاذبه‌های بصری یک سایت پیش از هر چیز دیگری ذهن و احساس مخاطب را به خود معطوف می‌کند و به راحتی می‌تواند آمار بازدید سایت را افزایش دهد. برای مثال می‌توان گفت برای طراحی سایت ورزشی که قرار است لوازم بدنسازی را بفروشد رنگ‌هایی که حس  قدرت را القا می‌کنند مناسب تر هستند، زنگ‌هایی همچون سورمه‌ای، آبی نفتی و مشکی می‌توانند ترکیبی قدرتمند را به نمایش بگذارند.

برای سایتی با آموزش ورزش‌هایی که نشاط و تحرک بیشتری دارند، همچون ایروبیک، ژیمناستیک و ... رنگ‌های شاد و پر جنب‌و جوش مناسب تر است. احساس نشاط و انرژی را می‌توان از رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی و تمامی تونالیته‌های رنگی آن دریافت کرد.

دنبال کردن ترندهای روز در طراحی سایت ورزشی

قبل از طراحی سایت باید برترین سایت‌های ورزشی داخلی و خارجی را بررسی کنیم و ببینیم چه چیزی باعث رشد و محبوبیت آن‌ها شده است. اینگونه می‌توانیم علاوه بر آگاهی از سلیقه مخاطب، از ایده‌های نو و جذاب نیز بهره بگیریم.

رعایت سادگی در طراحی سایت ورزشی

معمولا سایت‌های ورزشی دارای  طیف گسترده‌ای از مخاطب، با اطلاعات متفاوت هستند. بنابراین ما باید به گونه‌ای سایت را طراحی کنیم که مخاطب با هر سطح از اطلاعات بتواند به اطلاعات سایت دست پیدا کند.

فونت‌های ساده و بزرگ و فضاهای خالی

منظور از فضای سفید، فضای خالی اطراف نوشته است که باعث می‌شود چشم‌های کاربر خسته نشود و همچنین باعث ایجاد تمرکز بیشتر بر روی مطلب می‌شود.

نکته بعدی فونت است. طبق مطالعات انجام شده، در طراحی سایت‌های ورزشی بهترین فونت ها، فونت های ساده و بزرگ می‌باشند.

طراحی سایت ورزشی بر اساس اصول سئو

هنگام طراحی سایت ورزشی باید الگوریتم‌های موتورهای جستجو را زیر نظر داشته باشیم و سایت را بر اساس آخرین تغییرات این الگوریتم ها طراحی و پیاده سازی کنیم. طراحی سایت بر اساس اصول سئو باعث می شود سایت ما با موتورهای جستجو سازگاری بیشتری داشته و این موتور ها به راحتی سایت ما را شناسایی کنند که در نهایت این امر نیز هزینه‌ سئو و بهینه سازی سایت را بسیار کاهش داده و زمان کمتری نیز برای آن نیاز خواهد بود.

طراحی سایت ورزشی بر اساس اصول سئو

امکانات سایت ورزشی

با توجه به کاربرد سایت ورزشی، متناسب با نوع درخواست و سفارش افراد و یا شرکت باید سایت طراحی شود. به طور کلی می‌توان گفت سایت ورزشی باید امکاناتی از  قبیل :

 • ثبت نام در باشگاه
 • مشاوره دادن
 • نوشتن برنامه تمرین
 • نوشتن برنامه غذایی
 • نمایش اطلاعات مسابقات
 • پروفایل های شبکه های اجتماعی و اطلاعات تماس
 • بخش آخرین اخبار
 • حساب کاربری پیشرفته برای هریک از کاربران
 • بخش گالری تصاویر مربوط به رشته های ورزشی
 • بخش وبلاگ جهت قرار دادن مطالب آموزشی
 • افزودن کاربران و معین کردن نقش و سطح دسترسی
 • بخش تالار گفتگو برای کاربران وب سایت
 • بخش ارسال خبرنامه به اعضای سایت
 • برگزاری نظر سنجی های آنلاین برای کاربران
 • همگام با اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو
 • قرار دادن rss برای پیگیری راحت اخبار
 • اپلیکیشن حرفه ای در کنار طراحی وب سایت
 • پنل حرفه ای جهت مدیریت سایت و کاربران
 • جستجوی پیشرفته در میان اخبار وب سایت
 • قابلیت گرفتن پشتیبانی از اطلاعات سایت
 • طراحی وب سایت کاملا ریسپانسیو
 • راه اندازی قسمت فروش اینترنتی و فروشگاه اینترنتی در سایت
 • معرفی خدمات
 • رزومه باشگاه و هر آنچه که دوست دارید افراد در رابطه با شما بدانند.
 • بخش مقالات، اطلاعیه ها و کتابخانه
 • سیستم پیشرفته مدیریت فروش و ارتباط مشتریCRM
 • چند زبانه بودن سایت های ورزشی
 • راه اندازی بخش نظرسنجی و بحث در مورد موضوعی خاص
 • سیستم آمارگیری دقیق از سایت
 • پنل رایگان ارسال اس ام اس
 • لود شدن سریع صفحات
 • سیستم اعطای نماینگی

نحوه انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت ورزشی در تهران

نحوه انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت ورزشی بسیار ساده است. کافی است شما سایت‌های طراحی شده توسط شرکت‌ها را بررسی کنید و ببینید که اصول طراحی یک وبسایت را رعایت کرده‌اند یا خیر. اکنون می‌خواهم یکی از بهترین شرکت‌ها را در زمینه طراحی سایت ورزشی به شما معرفی کنم. جاب تیم یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه طراحی سایت به ویژه سایت‌های ورزشی است. زیرا تمامی اصول طراحی سایت سئو را رعایت می‌کند و علاوه بر آن پشتیبانی سایت را به مدت یک سال به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهد. تیم حرفه‌ای جاب تیم توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های طراحی سایت ورزشی مطرح کند. اما چه چیزی سبب تمایز جاب تیم با سایر رقبا می‌شود؟ همراه ما باشید تا به این سوال شما نیز پاسخ دهیم.

هر آنچه که باید در مورد مخاطبان طراحی سایت ورزشی باید بدانید!

بهتر است بدانید که بیش ا زنمی از مخاطبان سایت های ورزشی آقایان در بازه سنی بین 25 تا35 سال هستند.نا گفته نماند که خانم نیز به ورزش و مطالب ورزشی بی میل نیستند و پیگیر و علاقه مند به خبرهای ورزشی هستند پس نباید از مخاطبین هدف خانم ها غافل شوید. در طراحی و رعایت جذابیت و استفاده از ترکیب رنگ های جالب و کاربر پسند باید به ترندهای سایت ورزشی نیز اهمیت داده و در کنا رآن به برند خود توجه کافی داشته باشید چرا که برند شما معرف سایت  شماست.

 
 

شرکت طراحی سایت ورزشی در تهران

مشاوره رایگان طراحی سایت ورزشی

همانگونه که اشاره کردیم جاب تیم یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای طراحی سایت ورزشی است و یکی از مواردی که جاب تیم را متمایز از سایر شرکت‌ها کرده است ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان است. شما می‌توانید با اطمینان خاطر با مشاوران جاب تیم تماس گرفته و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از علم این افراد در راستای طراحی سایت ورزشی کمک بگیرید. علاوه بر آن می‌توانید طراحی سایت خود را به آن‌ها بسپارید تا از یک سال پشتیبانی رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

طراحی سایت ورزشی

جزییات کامل مشاوره در صفحه " مشاوره طراحی سایت "

وجه تمایز جاب تیم با سایر شرکت‌ها

وجه تمایز جاب با سایر شرکت‌ها، خدماتی است که جاب تیم به شما می‌دهد.  خدماتی که جاب تیم به شما عزیزان ارائه می‌دهد شامل:

 • طراحی سایت با قالب اختصاصی متناسب با نیازهای مشتری است. همانگونه که اشاره شد سایت‌های ورزشی کاربرد‌های متفاوتی دارند و جاب تیم قادر است که طراحی سایت ورزشی شما را با هر امکانتی که مد نظر شماست انجام  دهد.
 • قابلیت ارتقا و گسترش خدمات سایت در بلند مدت
 • طراحی سایت منطبق بر اصول سئو
 • طراحی سایت منطبق بر آخرین تکنولوژی های روز دنیا
 • استقرار سایت روی سرور پر قدرت با امنیت بالا
 • یکسال پشتیبانی رایگان
 • مشاوره رایگاه طراحی سایت ورزشی، مشاوران جاب تیم همه روزه آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند.

تعرفه و هزینه طراحی سایت ورزشی

متناسب با نوع سایت و امکانات آن، تعرفه‌های طراحی سایت ورزشی تغییر می‌کند. بنابراین برای آگاهی از این مسئله که سایت مورد نظر شما با چه تعرفه‌ای طراحی می‌شود باید با مشاوران جاب تیم تماس بگیرید.

اما به طورکلی می‌توان گفت از جمله مواردی که بر تعرفه سایت تاثیر می‌گذارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اختصاص دادن هاست
 • دامنه‌های سایت
 • طراحی قالب
 • درگاه پرداخت
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجو
 • برنامه نویسی اختصاصی
 • اَپ اختصاصی
 • و...

تعرفه و هزینه طراحی سایت ورزشی