سئو سایت ورزشی

علاقه‌مندان به ورزش همیشه در حال پیگیری اخبار ورزشی هستند. اگر در گذشته  نه چندان دور، فقط از طریق روزنامه‌ها اخبار را دنبال می‌کردند، امروزه به لطف تکنولوژی کارشان راحت‌تر شده است. وجود انواع سایت‌ ورزشی، اخبار لحظه به لحظه را به گوش علاقه‌مندان به ورزش می‌رساند. اما از آنجایی که رقابت در زمینه سایت‌های ورزشی زیاد است، برای بیشتر دیده شدن  سایت ورزشی خود اقدامات دیگری باید انجام داد. یکی از مهمترین این اقدامات، سئو سایت ورزشی است. در اینجا می‌خواهیم به این مبحث بپردازیم. گروه جاب تیم با متخصصان حرفه‌ای، سئو سایت ورزشی شما را به بهترین نحو انجام می‌دهد.

سئو سایت ورزشی

فهرست مطالب برای مطالعه

اهمیت سئو سایت ورزشی

سئو سایت ورزشی زمانی مهم می شود که یک سایت با کلی محصولات ورزشی دارید، اما دریغ از خرید مشتری از سایت، یا حتی ورود یک مشتری به سایت. اینجاست که باید دست به کار شوید و از متخصصین و کارشناسان سئو، مشاوره سئو در جهت بهبود وضعیت سایت و ایجاد ترافیک بیشتر و در نهایت فروش بیشتر بگیرید. برای این که کاربرها به سمت سایت ورزشی شما بیایند باید از قوانین سئو تبعیت کنید و در مدت زمان مشخصی بعد از انجام اصول سئو، با کسب رتبه از گوگل، در نتایج اولیه جستجوی گوگل قرار گرفته و ورودی سایت افزایش یابد. بنابراین با بهینه سازی و سئو سایت ورزشی خود کاربران هدف را به سمت سایت آورده و موجب افزایش  ترافیک و بازدید از سایت می شوید. 
در واقع باید این را در نظر بگیرید در صورتی که سئو سایت ورزشی، توسط افراد با تجربه و کاربلد انجام شود دیگر جای نگرانی نیست و شما در مدت زمان کوتاهی محصولات و در کنار آن خدمات ورزشی خود را به فروش می رسانید و این همان چیزی است که اهمیت سئو سایت ورزشی را بالا می برد.

هدف سئو سایت ورزشی

کسانی که صاحب یک بیزنیس و سایت ورزشی هستند درصد این هستند که از طریق سایت خود کاربران علاقه مند به ورزش را جذب و جز مشتریان ثابت خود بکنند و این افراد با ارائه خدمات و محصولات بیشتر و بهتر به دنبال این هستند که وفاداری خود را به مشتری ثابت نمایند. بنابراین تنها دلیل رسیدن به این هدف، سئو سایت ورزشی می باشد. شما با رعایت اصول سئو در وب سایت خود می توانید بازدید خود را افزایش دهید و از طریق موتورهای جستجو جایگاه مناسبی نسبت به رقبای خود داشته باشید. در این صورت دیگر نیازی به انجام تبلیغات با هزینه ای سنگین و طولانی مدت ندارید و جایگاه خود را نیز از دست نخواهید داد.

قیمت سئو سایت ورزشی

معمولاً هنگام خرید یک کالا یا خدمت، افراد انتظار دارند از مبلغی که قرار است هزینه کنند اطلاع دقیق داشته باشند. اما در مورد سئو سایت ورزشی نمی‌توان یک رقم دقیق را عنوان کرد. چرا که قیمت دقیق سئو سایت به عوامل متعدد و مختلفی بستگی دارد. به طور مثال میزان محتوا، میزان و نوع خدمات، انتظارات مشتری و بسیاری عوامل دیگر در قیمت نهایی موثر هستند. همچنین عملکرد رقبا نیز در این زمینه اهمیت دارد. تعداد و نوع کلمات کلیدی را نیز باید مد نظر قرار دهید. بک‌لینک‌ها، تولید محتوا، لوگوی انتخابی، شرکت انجام‌دهنده سئو و وضعیت فعلی وبسایت شما نیز در این زمینه بسیار مؤثر هستند.

یکی از ویژگی هایی که شرکت جاب تیم را با آژانس های دیگر که در زمینه خدمات و ارائه سئو سایت های ورزشی فعالیت می کنند، متمایز می نماید اجرای بند ضمانت انجام کار، می باشد. 

مراحل اصول سئو سایت ورزشی

سئو سایت ورزشی از چند مرحله تشکیل می‌شود. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به مرور این مراحل بپردازیم. 

 • تجزیه و تحلیل وضعیت و جایگاه فعلی برای سئو سایت ورزشی

در قدم اول برای سئو سایت ورزشی باید ‏سایت را از نظر سئو داخلی و سئو خارجی و سئو تکنیکال بررسی و تجزیه و تحلیل کرد. شما باید بدانید در کجای مسیر قرار دارید. شناخت نقاط ضعف و قوت سایت به ما در جهت دادن به فعالیتمان کمک خواهد کرد. با شناخت این موارد می‌توانیم در هنگام سئو، نقاط ضعف سایت ورزشی شما را نقاط قوت آن را تقویت کنیم. 

 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی قبل از شروع سئو سایت ورزشی

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مراحل در سئو سایت ورزشی، انتخاب کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی در رشد و توسعه سایت اهمیت فراوانی دارند. زیرا بهینه‌سازی موتورهای جستجو و همچنین دستیابی به مشتریان، نیازمند شناخت کلمات کلیدی است. در واقع شناخت کلمات کلیدی به نوعی شناخت نیاز مخاطب محسوب می‌شود. شناخت نیاز مخاطب نیز از مهمترین اقدامات برای جذب او است. وقتی این نیاز را شناختیم می‌توانیم در قسمتهای مختلف سایت از آن استفاده کنیم. همچنین چگالی مناسب کلمات کلیدی از موارد مهمی است که باید رعایت شود.

 • تولید محتوای مفید و به موقع برای سئو سایت ورزشی

مرحله بعدی در سئو سایت ورزشی تولید محتوای مفید، ارزشمند و به موقع است. محتوایی که در سایت تولید می‌شود باید بر مبنای نیاز مخاطب باشد. همچنین ناگفته نماند که برای یک سایت ورزشی خبری، زمان انتشار اخبار مربوط به ورزش بسیار حائز اهمیت است. 

 • توجه به سئو داخلی و بهبود آن جهت سئو سایت ورزشی

قدم بعدی که باید برای سئو سایت ورزشی بردارید، سئوی داخلی سایت و بهبود آن است. سئو داخلی شامل مواردی مانند لینک‌سازی، سئو محتوا، افزودن مکرر مقالات، سئو عکس‌ها و مواردی دیگر است.

 • بهبود وضعیت سایت برای استفاده کاربر و تاثیر آن در سئو سایت ورزشی

در مرحله بعد برای سئو سایت ورزشی باید استفاده کاربر از سایت را بهبود ببخشید. مواردی مانند سرعت بالای سایت و قابلیت اجرای خوب در گوشی موبایل از جمله مواردی هستند که یک بازدید لذت‌بخش را برای مخاطب به وجود می‌آورند. همچنین به مواردی همچون طراحی (UX) و بهبود نمرات جی تی متریکس نیز از ضروریات است.

 • توجه به لینک سازی اصولی در سئو سایت ورزشی

لینک‌سازی از بخش‌های مهم و دشوار در سئو سایت ورزشی محسوب می‌شود. در واقع تعداد بک لینک‌های خوب، یک عنصر مهم در سئو سایت است. البته اگر این بک لینک‌ها از سایت‌های معتبر باشند بسیار بر افزایش رتبه در گوگل کمک خواهد کرد.

 • کنترل منظم عملکرد سئو سایت ورزشی

بهینه‌سازی و سئو سایت چیزی نیست که ظرف مدت کوتاهی، نتیجه کاملا مطلوب را داشته باشد. بلکه این موضوع نیازمند یک دوره زمانی طولانی مدت است. بنابراین ارزیابی سایت و استراتژی‌های سئو باید به صورت ماهیانه انجام گیرد. از طریق گوگل آنالیتیکس باید به طور مداوم به تجزیه و تحلیل عملکرد سایت پرداخت. مواردی مانند حجم ترافیک تولید شده، واکنش‌های کاربران به سایت نظیر مدت زمان ماندگاری و نرخ پرش، تعداد لینک‌های ورودی و … باید هر ماه بررسی شوند. 

 • توجه به خوانایی محتوا و سئو بودن آن در سایت ورزشی

خوانایی محتوا در سئو سایت ورزشی بسیار مهم است. این موضوع که خواننده بتواند به راحتی محتوای شما را خوانده و آن را درک کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع راحت بودن کاربر در تمام لحظاتی که در سایت شما می گذراند، مهمترین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید.

مراحل انجام خدمات سئو سایت ورزشی در جاب تیم

 • اگر به این فکر افتاده اید که بر روی سئو سایت ورزشی خود کار کنید و مجموعه بزرگ جاب تیم را برای شروع انتخاب کرده اید طبق این مراحل می توانید با شماره 09308297906 با مجموعه آژانس جاب تیم در تماس باشید.
 • آدرس سایت را برای کارشناسان ارسال نمایید تا سایت را مورد بررسی اولیه قرار دهیم. در درجه اول باید فرم بریف اطلاعات مرتبط با شرکت را پر کنید و برای ما ارسال نمایید.
 • کارشناسان مجموعه، کلماتی که مرتبط با کسب و کار شماست را بررسی می نمایند و پروپوزالی را برای شما تهیه خواهند نمود. تیم سئو در صدد بررسی های بیشتر و دقیق تر در جهت تشخیص کلمات کلیدی مناسب برمی آید.  
 • با توجه به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان ما پروپوزالی تخصصی سئو به شما ارائه می شود. این پروپوزال به قرارداد کارفرما ضمیمه خواهد شد. سپس در این بخش از کار پروپوزال نمونه کارها و پکیج هایی با عنوان بسته A، بسته A+، بسته A++ وبسته Z به شما معرفی خواهد شد. با توجه به تشخیص سئوکاران مجموعه، پکیجی برای شما در نظر گرفته می شود. در واقع این وظیفه تیم سئو جاب تیم است که با توجه به سختی کلمات، کارفرما را متقاعد نماید، کدام پکیج ها را انتخاب کند که تاثیر بیشتری بر روی سئو سایت ورزشی او داشته باشد. 
 • در بعضی مواقع نیز استفاده از تلفیقی از پکیج ها برای مسیر سئو سایت ورزشی شما مناسب تر می باشد تا سایتان بازدهی بیشتری داشته باشید. در صورتی که این موارد ذکر شده مورد تایید کارفرما باشد عقد قراردادی بین کارفرما و شرکت جاب تیم بسته می شود. 
 • برای ارتباط برقرار کردن با تیم سئو و کارفرما گروه واتساپ و تلگرامی توسط تیم سئو ساخته می شود. از این طریق تمامی کارهایی که سئوکاران در جهت بهینه سازی در سایت شما انجام می دهند ارسال خواهد شد.
 • گزارشات لحظه ای سئو سایت ورزشی که به صورت ماهیانه نیز برای شما گزارش های جامعی ارسال خواهیم کرد.
 • روال انجام امور سئو از طریق کانال های ارتباطی جهت کارفرما قابل مشاهده می باشد. ما متعد هستیم در بازه زمانی تعیین شده، با توجه به موارد درج شده در قرارداد، اگر در سایت مشتری به نتیجه مورد نظر نرسیم، هزینه عودت داده می شود.

گروه جاب تیم علاوه بر انجام امور سئو سایت، به بررسی ماهانه عملکرد آن می‌پردازد. این مجموعه با تشکیل یک گروه واتساپی، گزارش‌های ماهیانه را برای کارفرما ارسال می‌کند. در این گزارش، عملکرد سایت و نتیجه آنالیزهای ماهیانه به اطلاع کارفرما خواهد رسید. این موضوع به بهبود هر چه بیشتر و سریع‌تر وضعیت سایت کمک شایانی خواهد کرد. 

مدت زمان اجرای سئو سایت ورزشی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در سئو سایت ورزشی باید صبور باشید. زیرا سئو سایت فرایندی است که زمان‌بر بوده و ظرف مدت کوتاهی نتیجه‌بخش نخواهد بود. در گذشته برای رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کوتاه‌تر از روش‌هایی مانند ساخت لینک‌های بی‌کیفیت و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده می‌کردند. اما امروزه این روش‌ها نه تنها اثربخش نیستند، بلکه به سایت شما آسیب می‌رسانند. در نتیجه باید زمانی نسبتاً طولانی را برای سئو سایت خود در نظر بگیرید. 
پس فکر اینکه در مدتی کوتاه به نتیجه برسید را از سر خود بیرون کنید. صبوری کرده و از روش‌های درست برای سئو اقدام کنید. سرمایه‌گذاری در زمینه سئو سایت ورزشی، امری زمان‌بر است. اما می‌توان گفت بهترین کار است. چرا که یک سئو حرفه‌ای و اصولی، پیشرفت اصولی را نیز حاصل خواهد کرد. 
 

بیشترین کلمات جستجو شده در سئو سایت ورزشی

یکی از اقدامات اولیه در هر کسب و کاری، دانستن کلمات کلیدی آن کسب و کار است. در سئو سایت ورزشی نیز در مراحل اولیه، شما باید بیشترین کلماتی که در مورد آن موضوع جستجو می‌شوند را بدانید. به طور مثال در زمینه ورزش برخی از کلمات، بیشترین آمار جستجو را دارند. کلماتی مانند ورزشی، ورزش، ورزش سه، ورزش‌های انفرادی، اخبار ورزشی، اخبار ورزشی ایران، کالای ورزشی، و بسیاری از کلمات دیگر. با اطلاع از کلمات پرجستجو، شما می‌توانید نیاز مخاطب را شناخته و بر اساس آن تولید محتوا کنید. 

مشاوره سئو سایت ورزشی

احتمالا شما هم این جمله را شنیده اید که از قدیم گفته اند کار را به کاردان بسپارید، یعنی اگر می خواهید فروش و بازدید از سایت داشته باشید بر روی سئو سایت ورزشی خود فعالیت کنید، اما چطور فعالیت کردن بسیار مهم است اگر در زمینه سئو دانشی ندارید توصیه می کنیم این کار را انجام ندهید. در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم حتما از کارشناسان خلاق در این زمینه استفاده کنید تا نتیجه واقعی ان را ببینید. 
می دانید برای راهنمایی جهت سئو سایت، مشاوره سئو سایت ورزشی چه کمکی می تواند بکند؟ باید یک کارشناس سئو با داشتن تجربه کافی و مهارت های هوشمندانه خود، بتواند استراتژی مناسبی برای سایت شما بچیند. مشاوره سئو با توجه به نوع کار شما  و کسب اطلاعات از نحوه فعالیت شما در ابتدای کار، مراحل انجام سئو را به شما شرح می دهد و در مورد خدماتی که آن شرکت در زمینه سئو می تواند برای شما ارائه کند صحبت خواهد کرد و با توجه به تشخیص کارشناسان متخصص در این زمینه مسیری برای سایت شما مشخص می شود. 
آژانس جاب تیم در خدمات رسانی در این بخش به عنوان یک سئوکار حرفه ای زبان زده خاص و عام است و پکیج هایی را به شما ارائه می کند و در نهایت با تشخیص خود مسیر و زمانی را برای کسب رتبه برتر در گوگل در نظر می گیرد و در این مسیر راهنمایی و پشتیبانی لازم و گزارش کامل و دقیقی را به صورت ماهیانه ارائه خواهد کرد.

نمونه کارهای سئو سایت ورزشی

شرکت جاب تیم با کمک تیم حرفه ای و مجرب خود در این سال ها توانسته با مشاوره طراحی سایت و ارائه خدمات و پشتیبانی صفر تا صد و با تضمین کار، حین بستن قرارداد با کارفرما، رضایت مشتری های خود را جلب نماید. در این قسمت نمونه کارهای شرکت جاب تیم را تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

سوالات متداول سئو سایت ورزشی

 • چند نوع سایت ورزشی وجود دارد ؟

سایت‌های ورزشی بر اساس کاربرد، به چند دسته خبری، آموزشی و فروش کالا تقسیم می‌شوند.

 • خرید هاست مناسب، تا چه اندازه اهمیت دارد ؟

انتخاب هاست مناسب اهمیت زیادی در سئو سایت ورزشی دارد. این موضوع به دلیل بهره‌مندی سایت از چندین فایل است که تمام این فایل‌ها باید در جایی ذخیره شوند. همچنین ویدیوها و عکس‌ها باید به خوبی آپلود شوند. 

 • انتخاب نام دامنه چقدر اهمیت دارد ؟

نام دامنه در واقع آدرس اینترنتی کسب و کار شما است. بنابراین بهتر است آدرس یک سایت، راحت و در عین حال بیان‌کننده محتوای سایت باشد. همچنین برای سایت‌های فروشگاهی بهتر است از دامنه (com.) و برای سایت‌های متعلق به سازمان‌ها از دامنه (org.) استفاده شود. 

اگر سایت ورزشی دارید و به این فکر هستید که محصولات ورزشی خود را از این طریق در معرض نمایش بگذارید و کاربران هدف خود را جذب کنید. باید برید سراغ اجرای همه اصول و قوانینی که در خدمات تخصصی سئو به صورت کامل و دقیق شرح داده شده است و حتما به خاطر داشته باشید که کار سئو سایت خود را به افرادی بسپارید که تجربه کافی را داشته باشند. امیدوارم با این اوصاف شاهد موفقیت های شما عزیزان در راستای افزایش چند برابری فروش و کسب درآمدهای بالا از طریق بهینه سازی سایت خود باشیم، تمام اهداف و تلاش مجموعه جاب تیم در جهت توسعه و رشد کسب و کار شما مدیران مجموعه می باشد. 

در نهایت اینکه اگر سئو سایت ورزشی در صورتی که بخواهیم درست و اصولی باشد، موضوعی نیست که یک شبه بخواهید به آن برسید. در واقع در یک مدت زمان نه‌چندان کوتاه و گام به گام باید مراحل آن را طی کنید. در این بین افرادی که از آن‌ها در این خصوص مشاوره می‌گیرید بسیار مهم هستند. اگر از یک گروه حرفه‌ای و مجرب مشاوره بگیرید، می‌توانید نتایج بسیار مطلوبی را در مدت زمان کمتری حاصل کنید. مجموعه جاب تیم از جمله مجموعه‌هایی است که کار سئو سایت ورزشی را بر عهده می‌گیرد. مشاوره‌هایی که در طول مسیر سئو از این گروه دریافت می‌کنید، بسیار کارگشا بوده و روند رشد سایت را افزایش می‌دهد.