سئو سایت صنعتی

سئو صنعتی به چه معناست؟ سئو یا بهینه سازی موتور جستجو، فرآیندی است که به وب سایت شرکت صنعتی شما کمک می‌کند تا در صفحات نتایج، رتبه بالایی داشته باشد، به طوری که بیشترین کلیک ممکن را از مشتریانی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند، دریافت کند. کسب‌ و کارهای تولیدی و صنعتی می‌توانند با محتوای فنی که شامل کلمات کلیدی مرتبط با صنعت و پیشنهادات شما باشد، مخاطبان بیشتری را جذب کنند. سئو سایت صنعتی همان اصول اولیه بهینه سازی نتایج موتورهای جستجو را از طریق استفاده استراتژیک از کلمات کلیدی برای کمک به کاربران برای یافتن محتوای شما اعمال می‌کند.

سئو سایت صنعتی

فهرست مطالب برای مطالعه

اهمیت سئو سایت صنعتی 

سئو برای به حداکثر رساندن پلت فرم آنلاین شما برای دستیابی به مخاطبان هدف طراحی شده است. با وجود مشاغل و کسب و کارهای زیادی که در فضای مجازی مشغول فعالیت هستند، سئو می‌تواند به شما کمک کند مطمئن شوید شرکتتان می‌تواند با سایر رقبا رقابت کند‌. سئوی خوب رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجوی محبوب مانند گوگل افزایش می‌دهد. مصرف کنندگان همیشه به دنبال محصولات و خدماتی هستند که شما ارائه می دهید.

هنگامی که شخصی به دنبال یک عبارت خاص است، مانند «تولیدکنندگان پلاستیک»، موتور جستجوی او مجموعه‌ای از کسب‌ و کارهای شما را برای او نمایش می‌دهد. بر اساس اینکه چقدر اطلاعات داخل وب‌سایت شما با کلمات کلیدی مطابقت دارد. سئو سایت صنعتی به خزنده های موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بفهمند صفحات وب سایت شما در مورد چیست. هر چه خزنده جستجو راحت‌تر صفحه شما را درک کند، ارتباطات بیشتری بین آن صفحه و جستجوهای مرتبط برقرار می‌کند و در نتیجه منجر به رتبه‌بندی جستجوی بالاتر می‌شود. هر چه رتبه شما در نتایج جستجو بالاتر باشد، احتمال اینکه صفحه شما یکی از اولین صفحاتی باشد که مشتری روی آن کلیک می‌کند بیشتر می‌شود.

افزایش رتبه بندی در موتورهای جستجو باعث افزایش بازدید، کلیک‌های بیشتر در وب سایت کسب و کارتان  و درنتیجه منجر به افزایش ترافیک و  فروش بیشتر می‌شود. سئو سایت صنعتی شما را به عنوان یک مرجع در صنعت معرفی می‌کند و موجب تقویت اعتبار شما در حوزه تخصصی تان می‌شود.

در نتیجه، سئوی صنعتی جایگاه بالاتری را برای کسب و کار کوچک شما در موتورهای جستجوی اینترنتی ایجاد می‌کند تا بتوانید خدمات خود را برای گسترش و تحقق پتانسیل رشد کسب و کار خود به بازار عرضه کنید. با سئوی قدرتمند، می‌توانید  مشتریان بالقوه را به سمت کسب و کار کوچکتان به جای رقبای خود جلب کنید. هر چه بیشتر بتوانید با کمک سئو وب‌سایت صنعتی توجه مصرف کننده را به خود جلب کنید، درآمد بیشتری بدست می‌آورید.‌

هدف سئو سایت صنعتی

هدف از سئو یا بهینه سازی یک وب سایت صنعتی این است که کمک می کند تا در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر ظاهر شود، که به حداکثر رساندن تعداد افرادی که به سایت شما می‌آیند کمک می‌کند. سئو سایت صنعتی در حصول اطمینان از اینکه کسب و کار شما در صدر نتایج جستجو قرار می‌گیرد، زمانی که مشتریان شما موضوعات مرتبط با صنعت شما را جستجو می کنند بسیار ارزشمند است.  ساخت سئوی دقیق و موثر به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا در عین افزایش ترافیک وب‌سایت، به حداکثر دید آنلاین برسند. سئو مهمترین استراتژی بازاریابی برای هر شرکت صنعتی است. مهم نیست چقدر شرکت خود را از طریق روش‌های تبلیغاتی سنتی مانند رادیو و روزنامه تبلیغ می‌کنید، هیچ چیز نمی‌تواند جای بهینه سازی وب سایت شما را بگیرد تا اطمینان حاصل شود که یافتن آن در موتورهای جستجو آسان است. 

قیمت سئو سایت صنعتی

معمولاً هنگام خرید یک کالا یا خدمت، افراد انتظار دارند از مبلغی که قرار است هزینه کنند اطلاع دقیق داشته باشند. اما در مورد سئو سایت صنعتی نمی‌توان یک رقم دقیق را عنوان کرد. چرا که قیمت دقیق سئو سایت به عوامل متعدد و مختلفی بستگی دارد. به طور مثال میزان محتوا، میزان و نوع خدمات، انتظارات مشتری و بسیاری عوامل دیگر در قیمت نهایی موثر هستند. همچنین عملکرد رقبا نیز در این زمینه اهمیت دارد. تعداد و نوع کلمات کلیدی را نیز باید مد نظر قرار دهید. بک‌لینک‌ها، تولید محتوا، لوگوی انتخابی، شرکت انجام‌دهنده سئو و وضعیت فعلی وبسایت شما نیز در این زمینه بسیار مؤثر هستند.

مراحل سئو سایت صنعتی در جاب تیم

برای اینکه سئو سایت صنعتی به افزایش رتبه‌بندی وبسایت شما کمک کند باید به نکات مهمی توجه کنید که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 •  تحقیق کلمات کلیدی 

تحقیق کلمات کلیدی یکی از اولین گام‌ها در سئو سایت صنعتی است که به هدایت استراتژی شما کمک می‌کند. تحقیق کلمات کلیدی شامل تهیه لیستی از کلمات کلیدی است که برای شرکت صنعتی شما مهم هستند. این کلمات و عبارات همان چیزی است که مشتریان زمانی که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند جستجو می‌کنند. مهم است که بدانید مخاطبان هدف شما چه کلمات کلیدی را به همراه حجم جستجو و سطح رقابت آنها جستجو می‌کنند تا بتوانید آنها را در سراسر محتوای خود به درستی  مورد هدف قرار دهید. می‌توانید این اطلاعات را از ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی مانند Keywordtool.io  دریافت کنید. وقتی کلمات کلیدی را شناسایی می‌کنید که ترکیبی عالی از حجم جستجوی بالا و رقابت کم دارند، می‌توانید استراتژی خود را برای ایجاد بهترین نتایج ممکن بسازید.

 •  محتوای با کیفیت‌ و آموزنده

یکی از بخش‌های مهم در سئو سایت صنعتی تولید محتوای آموزنده و باکیفیت است.  وقتی مشتریان از وب سایت شما بازدید می‌کنند، همیشه به دنبال خرید فوری محصولاتتان نیستند. گاهی اوقات، آنها فقط به دنبال اطلاعات هستند. این بدان معناست که برای اینکه آنها را در سایت خود نگه دارید، باید محتوای مفید و اطلاعاتی ارائه دهید که مشتریان شما بتوانند چیزی از آن بیاموزند. چند نوع محتوا وجود دارد که عملکرد خوبی برای شرکت‌های صنعتی به همراه خواهد داشت. وبلاگ ها یکی از اشکال محتوایی هستند که گوگل آن را دوست دارد. آنها افزوده‌های ثابت و جدید وب‌سایت شما هستند که به Google  امکان  فهرست‌بندی بیشتر و بنابراین محتوای بیشتری را می‌دهد که در نتایج جستجوی وب‌سایت شما نشان داده می‌شود. محتوای Longform  فرم دیگری است که معمولاً بیش از 2000 کلمه است و در مورد یک موضوع به طور طولانی صحبت می‌کند. یک محتوای طولانی باید جامع و کامل باشد تا بازدیدکننده بتواند برای دریافت پاسخ سوال خود به آن مراجعه کند. محتوای شما می‌تواند درباره اخبار صنعت، سرویس جدیدی باشد که ارائه می‌دهید یا اینکه چرا بخش خاصی برای یک پروژه مناسب است.

 •  محتوایی که کلمات کلیدی طولانی را هدف قرار می دهد 

مهم نیست که چه نوع محتوایی برای وب سایت شرکت صنعتی خود تولید می‌کنید؛ باید سعی کنید کلمات کلیدی طولانی را هدف قرار دهید. کلمات کلیدی Longtail  به عبارات کلیدی بسیار خاصی اشاره می‌کنند که ترافیک کمتری را ارائه می دهند، اما همچنین برای رتبه بندی رقابتی کمتری دارند. افرادی که به دلیل کلمه کلیدی طولانی به صفحه شما مراجعه می‌کنند بیشترین احتمال را دارند که به مشتری تبدیل شوند. نمونه ای از کلمات کلیدی بلند برای یک شرکت صنعتی، «ماشین آلات تولیدی در مقیاس بزرگ در [شهر شما]» است. این نشان می‌دهد که یک جستجوگر به دنبال ماشین آلات در منطقه شما است - به این معنی که آنها به احتمال زیاد مشتری بالقوه هستند تا برخی دیگر.

 •  کاربری آسان

 سئو سایت صنعتی همچنین شامل راه‌هایی است که مشتریان می‌توانند با وب سایت شما تعامل داشته باشند. ابتدا، باید مطمئن شوید که کاربری سایت شما ساده است تا اطمینان حاصل شود که مشتریان می توانند آنچه را که به دنبال آن هستند در سایت شما بیابند. اگر پیدا کردن یک محتوا زمان زیادی طول بکشد باعث می‌شود که کاربران خسته شوند و از سایت شما خارج بشوند و سراغ شرکت دیگری بروند. اگر صفحات زیادی دارید، ممکن است بخواهید فهرست کشویی را در نظر بگیرید که به کاربران اجازه می‌دهد روی یک برگه کلیک کنند و گزینه‌های بیشتری را مرتبط با عنوان ببینند. نوار ناوبری معمولاً در بالای صفحات وب قرار دارد. به عنوان یک شرکت صنعتی، نوار پیمایش شما می‌تواند شامل برگه‌هایی مانند «درباره ما»، «خدمات ارائه‌شده ما»، «قطعاتی که می‌فروشیم» و «بیشتر بدانید» باشد. با استفاده از این برگه ها، کاربران می توانند دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستند، بدون دردسر بیابند.

 • ریسپانسیو بودن  

یکی دیگر از نکات مهم در سئو سایت صنعتی این است که  وب سایت شما در همه دستگاه‌ها واکنش گرا است. بسیاری از کاربران اینترنت با جستجو در گوشی‌های هوشمند یا تبلت خود، آنچه را که به دنبال آن هستند، پیدا می‌کنند. برای اینکه وبسایت صنعتی‌ شما برای تمام کاربران نمایش داده شود باید وب سایتی داشته باشد که در دستگاه‌های دیگر به همان اندازه که روی دسکتاپ کار می‌کند، کارایی داشته باشد. واکنش گرا بودن سایت این اطمینان را به شما می‌دهد که هیچ مشتری را فقط به این دلیل که نمی‌تواند وب سایت شما را به درستی مشاهده کنند، از دست نمی‌دهید.

مراحل انجام خدمات سئو سایت صنعتی در جاب تیم

 • اگر به این فکر افتاده اید که بر روی سئو سایت صنعتی خود کار کنید و مجموعه بزرگ جاب تیم را برای شروع انتخاب کرده اید طبق این مراحل می توانید با شماره 09308297906 با مجموعه آژانس جاب تیم در تماس باشید.
 • آدرس سایت را برای کارشناسان ارسال نمایید تا سایت را مورد بررسی اولیه قرار دهیم. در درجه اول باید فرم بریف اطلاعات مرتبط با شرکت را پر کنید و برای ما ارسال نمایید.
 • کارشناسان مجموعه، کلماتی که مرتبط با کسب و کار شماست را بررسی می نمایند و پروپوزالی را برای شما تهیه خواهند نمود. تیم سئو در صدد بررسی های بیشتر و دقیق تر در جهت تشخیص کلمات کلیدی مناسب برمی آید.  
 • با توجه به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان ما پروپوزالی تخصصی سئو به شما ارائه می شود. این پروپوزال به قرارداد کارفرما ضمیمه خواهد شد. سپس در این بخش از کار پروپوزال نمونه کارها و پکیج هایی با عنوان بسته A، بسته A+، بسته A++ وبسته Z به شما معرفی خواهد شد. با توجه به تشخیص سئوکاران مجموعه، پکیجی برای شما در نظر گرفته می شود. در واقع این وظیفه تیم سئو جاب تیم است که با توجه به سختی کلمات، کارفرما را متقاعد نماید، کدام پکیج ها را انتخاب کند که تاثیر بیشتری بر روی سئو سایت صنعتی او داشته باشد. 
 • در بعضی مواقع نیز استفاده از تلفیقی از پکیج ها برای مسیر سئو سایت صنعتی شما مناسب تر می باشد تا سایتان بازدهی بیشتری داشته باشید. در صورتی که این موارد ذکر شده مورد تایید کارفرما باشد عقد قراردادی بین کارفرما و شرکت جاب تیم بسته می شود. 
 • برای ارتباط برقرار کردن با تیم سئو و کارفرما گروه واتساپ و تلگرامی توسط تیم سئو ساخته می شود. از این طریق تمامی کارهایی که سئوکاران در جهت بهینه سازی در سایت شما انجام می دهند ارسال خواهد شد.
 • گزارشات لحظه ای سئو سایت صنعتی که به صورت ماهیانه نیز برای شما گزارش های جامعی ارسال خواهیم کرد.
 • روال انجام امور سئو از طریق کانال های ارتباطی جهت کارفرما قابل مشاهده می باشد. ما متعد هستیم در بازه زمانی تعیین شده، با توجه به موارد درج شده در قرارداد، اگر در سایت مشتری به نتیجه مورد نظر نرسیم، هزینه عودت داده می شود.

گروه جاب تیم علاوه بر انجام امور سئو سایت، به بررسی ماهانه عملکرد آن می‌پردازد. این مجموعه با تشکیل یک گروه واتساپی، گزارش‌های ماهیانه را برای کارفرما ارسال می‌کند. در این گزارش، عملکرد سایت و نتیجه آنالیزهای ماهیانه به اطلاع کارفرما خواهد رسید. این موضوع به بهبود هر چه بیشتر و سریع‌تر وضعیت سایت کمک شایانی خواهد کرد. 

مدت زمان اجرای سئو سایت صنعتی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در سئو سایت صنعتی باید صبور باشید. زیرا سئو سایت فرایندی است که زمان‌بر بوده و ظرف مدت کوتاهی نتیجه‌بخش نخواهد بود. در گذشته برای رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کوتاه‌تر از روش‌هایی مانند ساخت لینک‌های بی‌کیفیت و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده می‌کردند. اما امروزه این روش‌ها نه تنها اثربخش نیستند، بلکه به سایت شما آسیب می‌رسانند. در نتیجه باید زمانی نسبتاً طولانی را برای سئو سایت خود در نظر بگیرید. 
پس فکر اینکه در مدتی کوتاه به نتیجه برسید را از سر خود بیرون کنید. صبوری کرده و از روش‌های درست برای سئو اقدام کنید. سرمایه‌گذاری در زمینه سئو سایت صنعتی، امری زمان‌بر است. اما می‌توان گفت بهترین کار است. چرا که یک سئو حرفه‌ای و اصولی، پیشرفت اصولی را نیز حاصل خواهد کرد. 

مشاوره سئو سایت صنعتی

اگر می‌خواهید رتبه شرکت صنعتی خود را در نتایج جستجوی گوگل بهبود ببخشید، مشاوران جاب تیم می‌توانند در این زمینه کمک شایانی انجام دهند. ما صنعت را می‌شناسیم و می دانیم که هر فروش چقدر اهمیت دارد. تیم ما متشکل از کارشناسان با تجربه سئو است و می‌توانند استراتژی‌ متناسب با اهداف شما را ایجاد کنند، سپس سایت شما را بهینه سازی نمایند تا بتوانید در نتایج موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کنید. جهت سئو سایت صنعتی خود کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند. 

نمونه کارهای سئو سایت صنعتی

شرکت جاب تیم با کمک تیم حرفه ای و مجرب خود در این سال ها توانسته با مشاوره طراحی سایت و ارائه خدمات و پشتیبانی صفر تا صد و با تضمین کار، حین بستن قرارداد با کارفرما، رضایت مشتری های خود را جلب نماید. در این قسمت نمونه کارهای شرکت جاب تیم را تقدیم حضورتان خواهیم کرد.