سئو سایت هلدینگ

سئو سایت هلدینگholding site seo

فهرست مطالب برای مطالعه

شرکت هلدینگ یک شرکت سهامی است که با خریداری بخش زیادی از سهام شرکت‌های فرعی به مدیریت اهداف اساسی آن‌ها می‌پرازد. این شرکت، شرکت اصلی یا مادر نام دارد و به شرکت‌های زیرمجموعه، شرکت‌های وابسته گفته می‌شود. سئو کردن سایت هلدینگ باید طوری باشد که در کنار آن شرکت‌های تابعه و تحت مدیریت هم دیده شده و امتیاز بگیرند. به عبارتی در سئو سایت هلدینگ باید همزمان به برندهای شرکت‌های تابعه هم اهمیت بدهیم. از طرفی سئو باید در راستای اهداف شرکت هلدینگ و ارج و بها دادن به اهداف آن باشد به طوری که کاربران در مسیر تحقق بخشیدن به این اهداف قرار بگیرند. به همین خاطر گفته می‌شود که سئو سایت هلدینگ در مقایسه با سایت‌های دیگر پیچیده‌تر است و تنها از عهده افراد متخصص در این زمینه بر می‌آید. هر گونه اشتباهی در مسیر سئو کردن سایت هلدینگ می‌تواند ضرر بزرگی به خود شرکت و حتی شرکت‌های زیرمجموعه بزند. 
امروزه شرکت‌های هلدینگ جز مهم‌ترین شرکت‌ها هستند و آن‌ها را سکان‌دار اقتصاد جهانی می‌دانیم. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که برای سئو کردن این گونه سایت‌ها باید چه مراحل و جزئیاتی پشت سر گذاشته شود. در ادامه این مقاله با جاب‌تیم همراه باشید.

سایت شرکت هلدینگ چیست؟


قبل از اینکه به مقوله سئو سایت هلدینگ بپردازیم، اجازه بدهید چند خطی در خصوص ماهیت شرکت هلدینگ بخوانیم. شرکت هلدینگ شرکتی است که هیچ تولیدی ندارد و خدماتی عرضه نمی‌کند. این شرکت‌ها تنها با کنترل سهام شرکت‌های دیگر به فعالیت‌شان ادامه می‌دهند و معمولا به عنوان شرکت مادر یا سامان اصلی شناخته می‌شوند و به شرکتی که سهام آن کنترل می‌شود، شرکت وابسته و فرعی گفته می‌شود. 

سایت شرکت هلدینگ چیست؟


هدف اصلی شرکت‌های هلدینگ مدیریت شرکت‌های وابسته است تا در تصمیم‌گیری‌های مالی و مدیریتی آن‌ها مشارکت داشته باشند. این کارها در راستای کسب سود برای بنیانگذاران انجام می‌شود. شرکت‌های هلدینگ انواع مختلفی دارند. یک دسته از این شرکت‌ها شامل شرکت هلدینگ شخصی است که سهام شرکت‌های دیگر را در دست دارد. یک دسته شرکت‌های هلدینگ بانکی هستند که دارایی‌های بیش از یک بانک را برای کسب مالکیت نگه‌داری می کنند و دسته دیگر شرکت‌های هلدینگ تعاونی هستند که به مشتری‌های معمولی اجازه می دهند تا سهام بخرند و شرکت را کنترل کنند. در نتیجه شرکت هلدینگ با دارایی‌های شرکت وابسته خود کار می‌کند. این دارایی‌ها شامل سهام، سرمایه، اوراق قرضه، حقوق ثبت اختراع و املاک و مستغلات هستند. شرکت‌های هلدینگ تنها در تصمیمات مهم مدیریتی شرکت‌های وابسته دخالت می‌کند و در تصمیم‌گیری‌های روزانه آن‌ها دخالتی ندارند.

سئو سایت هلدینگ


سئو سایت هلدینگ شامل فعالیت‌هایی است که مبتنی بر افزایش کیفی و کمی ترافیک سایت با هدف افزایش بازدید باشد. سئو در معنای لغوی به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو هستند. در سئو سایت هلدینگ ترتیبی اتخاد می‌شود تا کاربران با برند شرکت شما آشنا شده و با ورود به سایت، در جریان اهداف شرکت هلدینگ قرار گرفته و بتوانند در آن سهیم شوند. با سئو کردن سایت هلدینگ، سایت شما به عنوان یک سایت معتبر شناخته شده و بستری برای دریافت ترافیک بیشتر ایجاد می‌کند. با سئو کردن سایت هلدینگ در راستای معرفی شرکت‌های تابعه و محصولات و نتایج همکاری شرکت‌ها موفق‌تر عمل کرده و شانس بیشتری برای دیده شدن و کسب اعتبار دارید.

مراحل سئو سایت هلدینگ


حالا که ماهیت سایت هلدینگ و ماهیت سئو کردن سایت هلدینگ را متوجه شدیم، شاید برای‌تان سوال باشد که برای سئو کردن سایت هلدینگ چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت. در ادامه مراحل سئو سایت هلدینگ را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.


سئو کردن بخش معرفی ما
یکی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی سایت هلدینگ، معرفی اعضای شرکت و اهداف آن‌ها است. سئو سایت هلدینگ هم در همین راستا قرار می‌گیرد. پس اولین مرحله‌ای که در سئو باید به آن توجه ویژه شود، سئو کردن بخش معرفی ما است. در این قسمت اطلاعات کاملی از مدیریت و اعضا شرکت هلدینگ و اهدافی که دارند، ارائه می‌شود. راه‌های تماس و مشاوره با این افراد در صفحه گنجانده می‌شود و حتی تدابیری برای چت یا تماس با مشاوران وافراد مسئول در نظر گرفته می‌شود. یکی از تدابیر مهم سئو برای این بخش، لینک سازی است. در پروژه سئو سایت هلدینگ با لینک‌سازی داخلی و خارجی باید اهمیت این صفحه را برای موتورهای جستجو مشخص کرد. جاب تیم برای این منظور با لینک سازی داخلی و ارجاع دادن از صفحات مختلف سایت به صفحه درباره ما و همچنین لینک سازی خارجی در سایت‌های معتبر این مهم را اجرایی می‌کند.
سئو گالری تصاویر
شرکت‌های هلدینگ معمولا ایونت‌ها و جلسات مختلفی برگزار می‌کنند و در این جلسات با افراد متعددی دیدار می‌کنند. اضافه کردن عکس هایی از این ایونت‌ها می‌تواند دایره ارتباطی اعضا شرکت هلدینگ را برای کاربران مشخص کند. در شرکت هلدینگ یک گالری تصاویر با زیرنویس و توضیحات مختلف در خصوص زمان و نتیجه ایوینت‌ها وجود دارد. در سئو این بخش باید ترتیبی اتخاذ شود که تصاویر با سرعت استاندارد و خوبی بارگزاری شده و از سرعت سایت نکاهند. در حین سئو ترتیبی داده می‌شود که عکس‌ها با کمترین حجم و بیشترین کیفیت به گالری اضافه شده و به کمک ابزار موجود مشکلاتی که در روند بارگزاری سایت وجود دارد را بررسی کرده و در صدد رفع آن برمی‌آیند. 

مراحل سئو سایت هلدینگ


سئو بخش همکاری
یکی از بخش های مهم سایت شرکت هلدینگ، بخش همکاری است. در این بخش شرایط همکاری درج شده و کمپانی‌هایی که مایل به همکاری باشند، می‌توانند فرم‌های موجود در این بخش را پر کنند. وظیفه سئو در این بخش این است که در راستای بهبود تجربه کاربری قدم بردارد. باید ترتیبی اتخاذ شود که کاربر به سادگی به این صفحه دسترسی داشته و هر هدفی که دارد را در عرض چند ثانیه بتواند عملی کند. در صورتی که کاربر نتواند نتیجه مورد نظرش را در این بخش بگیرد، ممکن است به اعتبار کل شرکت هلدینگ شک کرده و به سرعت سایت را ترک کند. عملکرد خوب سایت در بخش‌های مختلف از جمله بخش همکاری نه تنها به بالا بردن رتبه سئو کمک می‌کند که در راستای اجرایی کردن اهداف شرکت هلدینگ هم کمک کننده است.
وبلاگی برای ارائه اخبار
هر شرکت هلدینگ به یک پلتفرم برای اطلاع رسانی و درج اخبار نیاز دارد. رویدادهای مهم مربوط به کمپانی اصلی و شرکت‌های تابعه، قراردادهای جدید و اطلاع رسانی در خصوص سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش قرار می‌گیرند. وظیفه سئو در این قسمت این است که اخبار را با مهم‌ترین و کاربردی‌ترین کلیدواژه‌ها سئو کند و بستری فراهم کند که بخش اخبار بتواند ترافیک کاربرانی که به دنبال اطلاعات مربط هستند را جذب کند. این کار نه تنها می تواند کاربران را از فعالیت‌های شرکت هلدینگ و اتفاقاتی که در جریان است، باخبر کند که می‌تواند برای بالا بردن رتبه سئو و کمک به ارتقا سایت هم مفید باشد.شرکت در سوشیال مدیا Tامروزه کاربران بخش زیادی از وقت‌شان را در سوشیال مدیا صرف می‌کنند. از طرفی گوگل حضور برند و شرکت را در سوشیال مدیا و همچنین تعامل بالای آن‌ها را کاربران را رصد کرده و آن را به عنوان یک امتیاز مثبت برای سئو سایت در نظر می‌گیرد. به همین خاطر است که در راستای سئو سایت هلدینگ باید به حضور در شبکه‌های اجتماعی هم فکر کنید. فعالیت در سوشیال مدیا اصول و قواعد خاص خودش را دارد و نیازمند استراتژی و برنامه‌ریزی دقیق است. مشاوران ما در جاب‌تیم شامل مشاوران سئو و مشاوران دیجیتال مارکتینگ و افراد مسلط به شکبه‌های اجتماعی هستند که با پشتوانه سال‌ها تجربه در این مسیر به شما کمک می‌کنند.

بهبود تجربه کاربری


همانطور که قبلا هم گفتیم، سایت هلدینگ تفاوت‌هایی با سایت‌های دیگر دارد و آن هم برخورداری از برخی ماژول‌ها و سرویس‌های پویا است که شرایطی برای کابران فراهم می کند تا به واسطه آن بتوانند کارهایی مانند پر کردن فرم همکاری، شرکت در مناقصه‌ها، بررسی وضعیت مزایده و غیره را انجام دهند. یکی از مهم‌ترین پارامترهای موثر در سئو، بهبود تجربه کاربری در این گونه سایت‌ها است. مهم است که بخش‌های مختلف سایت به درستی کارشان را انجام بدهند و کاربر در اسرع وقت بتواند به هدفی که دارد، برسد. به این ترتیب کاربر زمان بیشتری در سایت می‌ماند و در صورت رضایت باز هم به سایت شما مراجعه می کند. همین امر برای موتورهای جستجو به عنوان یک امتیاز برای سایت شما تلقی شده و تشویق می‌شوند تا سایت را به کاربران دیگر هم پیشنهاد بدهند.


بخش شرکت‌های تابعه یکی دیگر از بخش‌های مهم سایت هلدینگ است که در آن به معرفی شرکت‌های تابعه می‌پردازد. این بخش یک بخش پویا و واکنش‌گرا است. در پروژه سئو سایت هلدینگ باید توجه ویژه‌ای به سئو این صفحه بشود تا نام شرکت‌های تابعه به دنبال نام شرکت اصلی برای موتورهای جستجو سئو شوند. کارشناسان سئو در این بخش وظیفه دارند ترتیبی بدهند که هر کاربر که نام یکی از شرکت‌های تابعه را سرچ کرد، لینک‌ها یا اطلاعاتی هم در خصوص شرکت مادر دریافت بکند و به این ترتیب به اعتبار شرکت مادر افزوده شود. از طرفی باید محتواهایی برای معرفی شرکت‌های تابعه و خدمات و اهداف آن‌ها هم در سایت قرار بگیرند. سئوکاران جاب‌تیم در این بخش به کمک کارشناسان تولید محتوا این مهم را عملی می کنند.


پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب


یک سایت هلدینگ به نسبت نوع فعالیتی که دارد، شاید کاربران زیادی نداشته باشد و محدود به چند شرکت خاص باشد. در نتیجه این سایت نه به عنوان یک سایت خدماتی که به عنوان یک سایت خبری و اطلاع رسانی باید سئو و برندسازی شود. در این راستا کارشناسان سئو موظف هستند بهترین کلمات کلیدی که می‌تواند کاربران بیشتری را به سایت هلدینگ هدایت کند، پیدا کرده و آن‌ها را در وبلاگ و بخش‌های مختلف سایت بگنجانند. یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین کارها در سئو سایت هلدینگ همین پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است.

مزایای سئو سایت هلدینگ


همیشه اصلی‌ترین مزیت سئو، ایجاد اعتبار برای صاحبان سایت است. هر چه سایت شما بیشتر در لیست نتایج گوگل به نمایش دربیاید و دیده شود، ترافیک بیشتری دریافت کرده و هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران به سایت شناخته‌شده‌تری تبدیل می‌شود. با وجود یک سایت سئو شده و معتبر، کاربران هم راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند و نام شرکت و برند شما شانس بیشتری برای دیده شدن دارد.

مزایای سئو سایت هلدینگ


یک سایت سئو شده و پربازدید علاوه بر اینکه برای شما ایجاد اعتبار می‌کند، بهترین بستر برای اطلاع‌رسانی و ارائه اخبار است. با سئو سایت هلدینگ شما یک پلت‌فرم برای اطلاع رسانی دارید که می‌توانید در آن همه چیز را با کاربران در میان بگذارید. این روند از صرف وقت و هزینه اضافی تا اندازه زیادی می‌کاهد. همچنین با داشتن یک سایت هلدینگ سئو شده شما همیشه کاربرانی برای شرکت در مزایده‌ها و ایونت دارید و شانس پیدا کردن مشتریان بهتر و بیشتری هم برای شما فراهم می‌شود.

تعرفه و هزینه سئو سایت هلدینگ


تعرفه سئو سایت هلدینگ معمولا به موارد متعددی بستگی دارد. تعداد کلمات کلیدی، میزان سختی و رقابت کلیدواژه‌ها، تعداد ماژول های موجود در سایت، طول عمر دامنه و میزان شناخته بودن برند شما و موارد دیگر در سختی پروژه سئو سایت شما و میزان زمان مورد نیاز در سئو سایت موثر است. هزنیه نهایی هم به نسبت همین موارد مشخص می‌شوند.