سئو اپن کارت

سئو سایت اپن کارت seo open card

سئو اپن کارت (open cart) به مجموعه اقداماتی گفته می شود که کمک میکند کلمات تارگت در نتایج جستجو رتبه های خوب بگیرند اپن کارت یک cms زبان php است و ابزارهای محدودی در پنل ادمین برای موارد سئو دارد.

اپن کارت یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا و یکی از بهترین فروشگاه سازهای اینترنتی به شمار می آید که سئو در آن از اهمیت زیادی برخوردار است. در نتیجه طبیعی است که خیلی از افراد به دنبال راهکارهایی باشند که در نهایت به سئو اپن کارت ختم می‌شوند. شاید شما هم وب مستری باشید که سایتی را به کمک اپن کارت در صفحات مختلف گوگل قرار داده‌اید و در آینده می‌خواهید این سایت را برای افزایش فروش و افزایش اعتبار خود، به کار ببندید. حال در اینجا باید مزایا و معایب و ویژگی‌های سئو اپن کارت را بشناسید و طبق آن عمل کنید.

مراحل سئو اپن کارت:

سئو اپن کارت : مراحل

راه اندازی و بهینه کردن سئو در cms اپن کارت

در واقع سئو را یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی می‌دانند که تمامی کسب و کار‌های اینترنتی برای این که بتوانند به موفقیت برسند، به آن نیازمند هستند. حجم زیادی از مشتریان با موتور‌های جستجو، با وب سایت شما آشنا می‌شوند؛ پس چه خوب است که این موتور‌های جستجو را با اپن کارت سایت خود همراه کنید تا در نتایج جستحو‌های کثیری دیده شوید. سئو اپن کارت بخش‌های مختلفی دارد:

سئو داخلی در cms اپن کارت

سئو داخلی یکی از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین پارا‌متر‌هایی است که برای همراه کردن موتورهای جستجوگر گوگل با اپن کارت لازم است. سئو داخلی به بررسی کردن آدرس‌های سایت می‌پردازد و خطاهای آن‌ها را تشخیص می‌دهد، سایت مپ‌ها را بررسی می‌کند، فایل‌های کل را بهینه می‌نماید، آنالیتیکس یک وب سایت را تجزیه و تحلیل می‌کند و در نهایت تگ‌ها و کلمات کلیدی محتوای وب سایت را نیز تحت بررسی قرار می‌دهد.

سئو خارجی در cms اپن کارت

بخش دیگری از سئو وجود دارد که به سئو خارجی اپن کارت معروف است. در این بخش، شما باید در فضای خارج از سایتی که دارید، فعالیت گسترده‌ای داشته باید تا از بیرون این سایت بتوانید مشتریانی را به درون وب سایت دعوت کنید. طراحی رپورتاژ آگهی ها و به وجود آوردن بک لینک‌های مختلف از جمله اقداماتی هستند که برای بهینه سازی سئو خارجی انجام می‌شوند.

خدمات سئو اپن کارت، چه خدماتی هستند؟

بررسی Domain Authority و Page Authority : جدای از این که شما برای سئو اپن کارت باید دامنه‌ای هوشمند را برای وب سایت خود در نظر گرفته باشید، باید به اعتبار این دامنه هم اهمیت زیادی بدهید. در واقع این اعتبار خود یک فاکتور بسیار مهم برای همراه کردن جستجوگر با اپن کارت یک وب سایت است.‌ عددی که گوگل برای دامین شما در نظر می‌‌گیرد، عددی بین صفر تا صد است که این عدد به هر میزان که به صد نزدیکتر شود، نشان از اعتبار بالای دامین شما دارد. همواره سعی کنید که به ارتقای این عدد بپردازید.

بیشتر بدانیم : آموزش افزایش دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه سایت + مشاوره و سفارش

ثبت عکس و توضیحات مناسب: برای ارائه خدمات سئوی اپن کارت شما می‌توانید عکس‌های سایت را بهینه کنید و از قرار دادن تصاویر کپی یا به درد نخور در این وب سایت خودداری نمایید. در واقع این که شما تصاویر خود را از سایت‌های دیگر کپی نکنید، امتیازی است که تنها با بهینه کردن تصاویر به دست می‌آید. در اینجا می‌توانید از تیم‌های گرافیکی جالب کمک بگیرید و تصاویری را که مد نظرتان است را بسازید.
شبکه های اجتماعی: از دیگر خدماتی که در زیر مجموعه خدمات سئو اپن کارت طبقه بندی می‌شود، می‌توانیم به ایجاد صفحات خصوصی در شبکه‌های اجتماعی مختلف اشاره کنیم. جستجوگرها و یابندگان گوگل مدام به دنبال این هستند که آن دسته از کسب و کارهایی را با مشتری به نمایش بگذارند که اولا زیاد دیده شده‌اند و دوما در شبکه‌های اجتماعی گوناگون حضور فعالی دارند.
این‌ها جزو مهم‌ترین خدماتی هستند که سئو اپن کارت در اختیار شما قرار می‌دهد. خدمات دیگری هم مثل محتوا نویسی صحیح و Target کلمات مناسب در محتوا نویسی، به اتمام رساندن پارامتر‌های تخصصی سئو و داشتن هاست مناسب در این مجموعه وجود دارند که به عنوان خدمات فرعی شناخته شده‌اند. شما می‌توانید به کمک جاب تیم به بهترین شکل ممکن اپن کارت خود را سئو کنید و جذب مشتری توسط این افزونه  را نیز افزایش دهید.

بیشتر بدانیم : سئو تضمینی سایت در جاب تیم

بهترین راه کارهای سئو‌ کردن اپن کارت

بهترین کار برای این که بتوانید ترافیک یک وب سایت را افزایش دهید این است که راهکارهای سئو اپن کارت را بشناسید و با توجه به این راهکارها، سایت خود را بهینه کنید:

کلمات کلیدی را بیابید

یکی از مهم‌ترین اصولی که در زمینه سئو کردن یک وب سایت باید مورد توجه قرار بگیرد این است که شما کلمات کلیدی مرتبط با موضوعی که در مورد آن خدمات یا محصولاتی را ارائه می‌کنید را بشناسید و سپس این کلمه کلیدی را با چگالی مناسب در محتواهای خود بیاورید. بدیهی است که داشتن یک کلمه کلیدی مناسب می‌تواند سئو را نیز بهبود دهد. به عنوان یک نکته مهم فراموش نکنید که به هر میزان که کلمه کلیدی شما بزرگتر باشد و از پارامترهای خاص‌تری تشکیل شده باشد، می‌تواند جستجوگرهای گوگل را به وب سایت شما مختص کرده و وب سایت را ارتقا دهد. پس در انتخاب کلمات کلیدی مناسب، مرتبط و در عین حال بلند، اهتمام بورزید.

کلمات کلیدی مشابه به یکدیگر را گروه بندی کنید

یکی دیگر از راهکارهای سئو  اپن کارت این است که کلمات کلیدی که به هم شباهت دارند را طبقه بندی کنید. در اینجا باید بدانید که کلمه مربوطه را برای چه بخشی به کار می‌بندید، چرا که هر وب سایتی هم بخش محصول دارد و هم بخش وبلاگ. افزون بر این، گاهی اوقات در مورد یک موضوع خاص کلمات کلیدی آن قدر زیاد هستند که‌ ممکن است شما سردرگم شوید که کدام کلمه کلیدی را انتخاب کنید‌. در اینجا با طبقه بندی کردن این کلمات بر اساس تعداد حروف، تعداد اعداد و نوع اعداد، می‌توانید وب سایت خود را رشد دهید.

توضیحات متا را فراموش نکنید

توضیحات متا در واقع نهایی‌ترین بخش در محتواهای شما هستند که تمامی آنچه را که در یک محتوا آمده است را به صورت خلاصه وار می‌نویسند. این توضیحات علاوه بر این که باید در بر دارنده کلمات کلیدی به کار گرفته شده در محتوای اصلی باشند، باید تمامی تگ‌ها و عنوان‌ها را نیز در خود جای بدهند. برای مثال اگر شما قرار است در مورد مزایا و معایب لباس چرمی صحبت کنید، باید در توضیحات متا برخی از این مزایا و معایب را هم جا دهید تا مشتری بداند که چه چیزی را قرار است بخواند.

بیشتر بدانیم  : سئو سایت پرستاشاپ

محتواهای خود را در منو دسته بندی کنید

یکی از راهکارهای مهمی که در نتیجه باعث بهبود و ارتقای سئو اپن کارت می‌شود این است که شما محتواها، محصولات و خدماتی را که به مشتریان خود ارائه می‌کنید، در قسمت منو طبقه بندی نمایید تا یک نمای کلی از آنچه که مشتری به آن نیاز دارد را در اختیار این فرد قرار دهید. اگر شما بتوانید دسته بندی‌های این منو را افزایش دهید، تعداد لینک‌های داخلی وب سایتتان هم افزایش پیدا می‌کند و این خود به تنهایی می‌تواند در ارتقا رتبه یک وب سایت نقشی مؤثر را ایفا کند.

مزایای سئو کردن اپن کارت

سیستم‌هایی که برای مدیریت محتوا در نظر گرفته می‌شوند، سیستم‌هایی هوشمند هستند که قابلیت‌های فراوانی دارند. اپن کارت نیز یکی از همین سیستم‌ها است که سئو کردن آن می‌تواند به افزایش فروش، افزایش اعتبار و بهبود رتبه  وب سایت در صفحات گوگل بینجامد. تمامی افرادی که اپن کارت خود را بهینه سازی کرده‌اند، می‌دانند که تاثیر این فرآیند در حیات یا عدم حیات یک وب سایت تا چه حد است. در واقع اپن کارت پیشرفتگی فوق العاده‌ای دارد و می‌تواند نیاز تمامی افرادی که می‌خواهند یک فروشگاه اینترنتی عالی داشته باشند را برطرف کند.

معایب سئو اپن کارت

اگرچه سئو کردن اپن کارت دارای مزایایی است اما عاری از عیب هم  نیست. شما برای این که بتوانید اپن کارت را سئو سازی کنید، باید هزینه‌هایی بالا را جهت دریافت خدمات ارائه نمایید. همچنین، ممکن است در اینجا میزان امنیت وب سایت شما کاهش پیدا کند و این اصلا خوب نیست. متاسفانه ابزارهای زیادی برای این cms در زمینه سئو وجود ندارد!

بیشتر بدانیم : امنیت سایت چیست و چگونه آن را تامین کنیم؟

تعرفه سئو کردن اپن کارت

برای سئو کردن اپن کارت، بخش‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که انتخاب سئو هر یک از این بخش‌ها هزینه‌های جداگانه‌ای دارد. اگر شما از پکیج‌های ویژه سئو اپن کارت استفاده کنید، می‌توانید هزینه‌های خدمات این چنینی را کاهش دهید اما در کل باید بگوییم که سئو این فروشگاه ساز با توجه به تمامی فاکتورهایی که قرار است بهینه سازی شوند، قیمت‌های متنوعی دارد. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه می توانید با متخصصین ما در جاب تیم در ارتباط باشید. 

بیشتر بدانیم : مدیریت ارتباط با مشتری (crm) چیست و چه مزیتی دارد؟