آموزش عکاسی و فیلمبرداری

آموزش عکاسی و فیلمبرداری

برای کسب درآمد به عنوان یک عکاس حرفه‌ای نیاز به شرکت در دوره‌های آموزش عکاسی دارید. چرا که امروزه به لطف وجود گوشی‌های هوشمند و دوربین‌های پیشرفته‌ای که برخی از آنها دارند هر شخصی برای خود یک عکاس است که با عکاسی لحظه‌ای اقدام به ثبت لحظات تلخ و شیرین خود می‌نماید. پس با این حساب می‌توان گفت بازار عکاسی حرفه‌ای در حال کوچک شدن است، بنابراین برای اینکه از حرفه عکاسی به عنوان یک شغل بهره ببرید باید به نوعی متمایز از دیگران باشید.

خوشبختانه امروزه برای تبدیل شدن به یک فیلمبردار حرفه‌ای در همان وهله اول نیازی به داشتن ابزار آلات پیشرفته فیلمبرداری، یا شرکت در کارگاه‌های فیلمسازی در صورت عدم دسترسی به آن ندارید و تنها کافیست چندین نکته و ترفند را رعایت کنید تا بتوانید به یک فیلمبردار حرفه‌ای تبدیل شده و شاید در آینده به عنوان شغل حرفه‌ای به آن بیاندیشید.

در این مقاله قصد داریم آموزش عکاسی و فیلمبرداری را با ذکر مهمترین نکات برای شما بیاوریم و شما را با نکاتی آشنا سازیم که صرف نظر از این که بخواهید به صورت حرفه‌ای و پیشرفته عکاسی و فیلمبرداری کنید یا اینکه فقط برای صفحات شبکه‌های اجتماعی‌تان عکی و فیلم بگیرید بتواند شما را در ساختن فیلمی که دیگران با تماشای آن لذت ببرند کمک کند.

انواع عکاسی

عکاسی در واقع هنر عکس‌برداری و ثبت لحظات است که خود به انواع مختلف زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

عکاسی علمی: برای تهیه مستندهای علمی معمولا عکاسان از طبیعت، زندگی جانوران و یا حتی سایر موارد چون مستندهای پزشکی عکس تهیه می‌کنند که همگی از دسته عکاسی‌های علمی به شمار میرود.

عکاسی صنعتی: یکی از ارکان مهم موفقیت در بازاریابی و تبلیغات در حوزه صنعت و تجارت استفاده از هنر عکاسی صنعتی است.

عکاسی هنری: تمامی عکس‌هایی که در طبیعت و یا در آتلیه گرفته شده و از زیبایی و جذابیت خاصی نیز برخوردار هستند جزء عکاسی هنری به حساب می‌آیند که سرشار از احساس و عواطف انسانی است.

اقداماتی که در جهت متمایز شدن از سایر عکاسان می‌توان انجام داد؟

تجربه کار عکاسی را کسب کنید

مانند بسیاری از مشاغل، خواهید دید که تجربه کاری در زمینه عکاسی و فیلمبرداری بهترین وسیله برای درک اینکه کار به عنوان یک عکاس حرفه‌ای در واقع چگونه است می‌باشد. با این حال، به جای صرف وقت به دنبال تجربه کاری با کارفرمایان بزرگ، می‌توانید در دوره‌های آنلاین برگزار شده از طریق عکاسان محلی و یا سایت‌های آموزشی چون جاب تیم شرکت کنید. یا از دعوت چنین عکاسانی برای کار یک روزه در طبیعت یا به عبارتی کار آموزی یک روزه استقبال کنید.

پس توصیه می‌شود از هر تجربه‌ای که به شما پیشنهاد می‌شود نهایت استفاده را ببرید، حتی اگر حوزه عکاسی  پیشنهاد شده مورد علاقه شما نباشد. چرا که این خود یک فرصت عالی برای پرسیدن سوالات، یادگیری شیوه‌های عکاسی و ایجاد یک شبکه‌ای از مخاطبین است.

در نهایت، می‌توانید وبلاگ یا وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید و کارهای خود را به صورت آنلاین آپلود کنید. این استعداد، توانایی شما در استفاده از نرم‌افزار عکاسی و دسترسی فوری به نمونه کارها را نشان می‌دهد. با دنبال کردن سایر وبلاگ‌های عکاسی و استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای شبکه‌سازی و شکار فرصت‌ها از جامعه آنلاین استفاده کنید.

در دوره‌های عکاسی شرکت کنید

خوشبختانه امروزه به لطف وجود شرایط برگزاری کلاس‌های آنلاین دنیای آموزش عکاسی و فیلمبرداری بسیار بزرگ‌تر شده است. در واقع، راه‌های غیررسمی زیادی برای یادگیری عکاسی از طریق دوره‌های تخصصی آنلاین تا کارگاه‌های آموزشی وجود دارد.

شما با شرکت در یک دوره کوتاه در زمینه عکاسی دیجیتال می‌توانید ژانر مورد علاقه خود را کشف کنید و سبک خود را توسعه دهید. این دوره‌ها برای عکاسان توانمندی که بر اصول فنی این هنر تسلط دارند مناسب است. قطعا شما هنرجوی عزیز در صورتی که احساس کنید انگیزه و ابتکار عمل کافی برای ارائه کار خود دارید، شرکت در دوره‌های آنلاین ممکن است برای شما کافی باشد، اما گزینه‌های زیادی در بخش آموزش عکاسی و فیلمبردای به صورت رسمی برای کسانی وجود دارد که امیدوارند دانش خود را بیشتر گسترش دهند و مهارت‌های عملی خود را تا سطوح بالاتر توسعه دهند.

تحصیل در رشته عکاسی

گرفتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در رشته عکاسی و فیلمبرداری از دانشگاه‌های معتبر ایران و یا خارج از کشور می‌تواند زمینه خوبی برای عکاسی و همچنین مهارت‌های تجاری به شما بدهد. یک نمایشگاه عکاسی و فیلمبرداری که از طریق دپارتمان دانشگاه شما برگزار می‌شود نیز احتمالاً جایی است که برای اولین بار کار خود را به صورت عمومی به دیگران نشان می‌دهید.

بازار کار رشته عکاسی

خوشبختانه بازار کار رشته عکاسی بسیار زیاد بوده و شاید همین عامل خود دلیلی باشد بر زیاد بودن متقاضیان یادگیری هنر عکاسی و فیلمبردای. رشته عکاسی یا فیلمبرداری را می‌توان در زمینه‌های مختلف شغلی مورد استفاده قرار داد، اکثر فارغ‌التحصیلان‌ رشته‌ عکاسی‌ معمولا جذب‌ مطبوعات، سازمان‌های خبری‌ می‌شوند، یا در تلویزیون به یک اپراتور دوربین تلویزیونی تبدیل می‌شود، یا وارد کارهای تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف می‌شوند که هر دو زمینه سودهای بیشتری به عکاسان می‌دهد. از سوی دیگر برخی افراد متخصص در حوزه عکاسی می‌توانند با راه‌اندازی کسب و کار خود یک آتلیه خصوصی افتتاح کرده و از این راه کسب درآمد کنند.

از سوی دیگر برخی از  آموزش دیدگان در حوزه عکاسی و فیلمبرداری می‌توانند اقدام به برگزاری کلاس‌ها و یا دوره‌های آنلاین  آموزش عکاسی و فیلبرداری نموده و از این راه کسب و کار خود را راه‌اندازی نمایند. در کل درآمد عکاسان می‌تواند به صورت ساعتی مثل فیلمبرداری در مجالس مختلف، قراردادی یعنی بسته یه نوع قراردادی که فرد با یک سازمان بسته است و یا استخدام شدن در یک مرکز یا سازمان که طبق مصوبه‌های موجود یک درآمدی ماهانه خواهند داشت محاسبه گردد.

در نهایت اینکه به عنوان یک عکاس حرفه‌ای معمولاً در زمینه خاصی تخصص خواهید داشت که از جمله آنها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • معماری
 • تجاری
 • مناسبت‌ها
 • خانواده
 • مدل
 • هنرهای زیبا
 • پزشکی قانونی
 • مدرسه
 • عروسی
 • حیات وحش

هر کدام از این تخصص‌های عکاسی به سبک و مهارت متفاوتی نیاز دارند. عکاسان در سراسر صنعت از طیف وسیعی از تجهیزات استفاده می‌کنند، در ساعات مختلف در مکان‌های مختلف کار می‌کنند، سفرهای  مختلف در سطح شهر، کشور و یا جهان می‌کنند تا بتوانند به سوژه‌های عکاسی خود دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، به عنوان یک عکاس مدرسه ممکن است در یک شهرستان یا منطقه کار کنید، در حالی که به عنوان یک عکاس حیات وحش باید به زیستگاه‌های حیوانات مختلف در کشورهای دیگر و در شرایط محیطی و آب و هوایی متنوع سفر کنید.

بازار کار رشته عکاسی

انواع مختلف نرم‌افزارهای عکاسی برای ویرایش تصاویر

فتوشاپ

نرم‌افزار فتوشاپ (Photoshop) یکی از بهترین نرم‌افزارهای ویرایش عکس است که توسط شرکت ادوب ارائه شده است و کسانی که به دنبال ادیت حرفه‌ای عکس‌ها و تصاویر خود هستند می‌توانند از این نرم‌افزار پیشرفته استفاده کنند.

Capture One Pro 20

Capture One Pro که برای بیش از 600 نمایه دوربین و لنز منحصربه‌فرد سفارشی شده است، کیفیت تصویر فوق العاده و رنگ‌های معتبر را از همان ابتدا به شما می‌دهد.

لایت روم

Lightroom Classic یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ویرایش عکس است که به شما اجازه می‌دهد با سازماندهی تصاویر خود، کلمات کلیدی آن‌ها را تعیین کرده و به آن‌ها برچسب بزنید و از ابزارهای پیشرفته‌ای همچون براش‌ها، ابزارهای گرادیان، رفع لکه، تونینگ اسپلیت، استفاده از پروفایل‌های دوربین، پروفایل‌ها لنزها، حذف اعوجاج‌های کروماتیک، تغییر شکل و غیره استفاده کنید.

 Skylum’s Luminar 4.2.0

Luminar نیز از دیگر نرم‌افزارهای ویرایش عکس است که امکاناتی را برای عکاسان فراهم می‌کند تا بتوانند عکس‌های خود را به‌صورت موثر سازماندهی و ویرایش کنند.

Skylum’s Aurora HDR

یکی از مشخصه‌های اصلی این برنامه اینست که از هوش مصنوعی استفاده کرده و بیشتر روی خلق تصاویر HDR تمرکز دارد. از مشخصه‌های این نرم‌افزار می‌توان به نداشتن هاله، مصنوعات یا نقص‌های کروماتیکی در عکس نهایی اشاره کرد.

انواع مختلف نرم‌افزارهای عکاسی برای ویرایش تصاویر

سرفصل‌های دوره‌های آموزشی عکاسی و فیلمبرداری

 • آشنایی با هنر عکاسی و تاریخچه آن
 • نور در عکاسی؛ تشریح و توضیح خواص نور در فیزیک اپتیک و عکاسی
 • شناخت انواع لنزها و عدسی‌های دوربین
 • اصول اساسی و ساختار دوربین‌های عکاسی‌
 • ویژگی‌های ساختاری، فاصله‌ی کانونی، کاربردهای تکنیکی و زیباشناختی لنزها
 • آشنایی با مفاهیم دیجیتال و اصول ساختاری دوربین‌های دیجیتال
 • نورسنجی در عکاسی و عوامل موثر در آن
 • کاربردهای تکنیکی و زیباشناختی دیافراگم و شاتر
 • کار با دوربین؛ آموزش ساختار دوربین عکاسی، کاربست بخش‌های مکانیکی
 • آموزش منو دوربین‌های دیجیتال

جاب تیم یک پلتفرم خلاقانه جهت برندسازی شخصی و کسب درآمد از طریق تولید محتوای تخصصی و باکیفیت است. با شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف جاب تیم شما می‌توانید وارد بازار کار شده و با ایجاد یک رزومه قوی از خودتان در صفحه اول گوگل با افراد متخصص حوزه عکاسی و فیلمبرداری آشنا شوید و پیشنهادهای کاری جذابی از طریق کارفرماها دریافت کنید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

فیلمبردار کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

یک فیلمبردار مسئول ایجاد ظاهر یک فیلم است. یک فیلمبردار با دوربین و گروه نور کار می‌کند تا مطمئن شود که دوربین آن اکشن را همانطور که کارگردان قصد دارد ثبت می‌کند یا نه. یک فیلمبردار خوب می‌داند که چگونه بینش یک کارگردان را ارتقا دهد و ایده‌ها و مفاهیمی را معرفی کند که ممکن است کارگردان به آن توجه نکرده باشد. در واقع فیلمبردار یا  اپراتور دوربین وظیفه تنظیم تجهیزات دوربین و گرفتن عکس های کارگردان را بر عهده دارد و باید تمام جنبه‌های فنی تجهیزات دوربین از جمله نحوه تنظیم ، مونتاژ و خرابی قطعات مختلف را بداند.

برای تبدیل شدن به یک فیلمبردار حرفه‌ای در کنار توجه به مسائلی چون نورپردازی و خلق صحنه‌های مختلف بایستی با این نکته مهم نیز آشنا باشید که چگونه میتوانید بخش‌هایی از فیلم خود را بعد از اتمام فیلمبرداری با نرم‌افزارهای مختلف ادیت، حذف و یا تغییر دهید. پس تدوین فیلم و یا ویرایش عکس نیز بخش جدایی ناپذیری از مهارت فیلمبرداری است که در کنار آموزش فیلمبرداری بایستی به آنها نیز پرداخته شود.

تدوین فیلم خود یک بخش خلاقانه و فنی از مراحل پس از تولید فیلم سازی است. تدوین به روند مرتب‌سازی فریم‌ها، ویرایش، زیباسازی و رفع نواقص فیلم خام گفته می‌شود. برای انجام تغییرات لازم در فیلم تهیه شده باید بتوانید با نرم‌افزارهای حرفه‌ای فتوشاپ، افترافکت و ... و یا اگر فیلمی را با موبایل خود فیلمبرداری کرده‌اید برنامه‌های کاربردی مربوط به اندروید و یا IOS نیز آشنایی داشته باشید.

برای آموزش فیلمبرداری به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

هر  چند امروزه هر شخصی با داشتن یک تلفن همراه با دوربین باکیفیت می‌تواند به یک فیلمبردار خوب تبدیل شود ولی در صورتی که تمایل به تبدیل شدن به یک فیلمبردار حرفه‌ای داشته باشید بهتر است در کلاس‌های آموزش فیلمبرداری شرکت کرده و مراحل اصولی آن را طی کنید. از تجهیزات مورد نیاز برای یک فیلمبرداری حرفه‌ای می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • دوربیـن
 • فیلترها
 • وسـایل حرکتي
 • تجهیـزات نورپردازي
 • سـه پایه
 • مونیتور
 • کابل‌هـاي مربوط

برای آماده‌سـازي این تجهیزات نیز لازم است موارد زیر را انجام دهید:

 • دوربین، لنزها، وسـایل حرکتـي، پروژکتورها را بررسی کنید.
 • سـه پایه‌ها را تنظیم  و کلگی آنها را همتراز کنید.
 • باتـري دوربین را نصب کرده و فیلم یا حافظه را در آن جایگذاری کنید.
 • مونیتور و کابل‌هـاي مربـوط را آماده کـرده و آنها را  کالیبـر کنید.
 • کابل‌ها را متصل کرده، منبع تغذیـه مانیتور را آماده و دوربین را وایت بالانـس نمایید.
 • بوم‌های صدا را آماده کرده و صدا را تنظیم کنید.

مهمترین تکنیک‌های فیلمبرداری

برنامه‌ریزی کنید.

بعد از تصمیم‌گیری برای ساخت فیلم و انجام فیلمبرداری با موبایل یا دوربین حرفه‌ای و آماده کردن تجهیزات مورد نیاز، بهتر است یک برنامه‌ریزی منظم برای فیلمتان داشته باشید بدین صورت که قبل از آغاز فیلمبرداری به صحنه‌هایی که قرار است خلق کنید فکر کنید، تجسم کنید و نماهای مورد نظرتان را در ذهن خود ترسیم کنید. این ترفند از آموزش فیلمبرداری به شما کمک می‌کند  تا صحنه‌هایی که با ویرایش می‌توانید درست کنید را در ذهن داشته باشید و زوایای دوربین را از قبل تنظیم کنید.

به نورپردازی صحنه‌های مختلف فکر کنید

نور پردازی یکی از نکات مهم و اصلی آموزش فیلمبرداری است. در این تکنیک شما باید به انواع نورهای مورد نیازتان و جای مناسبی که باید قرار بگیرند تا جلوه‌های مورد نظرتان را به شما بدهند فکر کرده و آنها را مشخص کنید.  به عنوان مثال، استفاده از نور کم در صحنه‌های دراماتیک جلوه خاصی به صحنه شما خواهد داد.

به نورپردازی صحنه‌های مختلف فکر کنید

از پس زمینه ساده استفاده کنید

یکی دیگر از نکات مهمی که در آموزش فیلمبرداری به آن اشاره می‌شود تاکید بر استفاده از پس زمینه‌های ساده است پس تمامی عناصری که باعث شلوغ و در هم به نظر رسیدن صحنه شما شده و توجه و تمرکز مخاطب را از سوژه اصلی منحرف کنند را حذف کنید. ولی به این نکته نیز توجه داشته باشید که گاها برای انتقال برخی مضامین یا خطوط داستانی به مخاطب، حتما بایستی برخی اشیاء در پس زمینه بکار برده شود. ترکیب بندی خوبی داشته باشید

کادربندی و چینش مناسب عناصر بصری از دیگر نکات مهمی است که به هنگام ساخت فیلم حتما بایستی به آن توجه شود. حتما بایستی به برخی نکات از جمله قرارگیری سر سوژه‌های فیلمبرداری در اندکی بالاتر از وسط کادر یا برداشت تصویر از شانه‌های دو فردی که در یک مکالمه با هم صحبت می‌کنند توجه شود. علاوه بر این، به هنگام روبه‌رو شدن دو سوژه با هم از نظر بصری حتما باید فضایی برای راه رفتن و یک فاصله مناسب ایجاد کنید.

دوربین را در جای مناسبی قرار بدهید

یکی از فاکتورهای مهم در آموزش فیلمبرداری تخمین فاصله کانونی لنز و نیز فاصله نسبی دوربین از سوژه است. به این نکته توجه داشته باشید که به هنگام تصویربرداری Close Up هیچوقت دوربین را نزدیک سوژه قرار ندهید چرا که ممکن است تصویر خوب و جذابی از چهره فرد دریافت نکنید. به جای آن کافیست دوربین را اندکی دورتر از سوژه قرار داده و از زوم به صورت اپتیکال( نه زوم دیجیتال) به منظور دریافت تصویر با کیفیت بالا استفاده کنید.

چگونه با موبایل فیلم خوب بسازیم؟

امروزه، همه ما می‌توانیم با استفاده از تجهیزاتی که در خانه داریم، تنها با آموزش فیلمبرداری با تلفن همراه و یا تجهیزات حرفه‌ای فیلمبرداری چون دوربین فیلمبرداری درگیر فیلم سازی شویم. در این قسمت از مقاله قصد داریم به چند نکته مهم در خصوص تبدیل شدن به یک فیلمبردار حرفه‌ای و نیز آموزش فیلمبرداری با موبایل بپردازیم.

با چند کلاس فیلمسازی شروع کنید

این روزها هر کسی می‌تواند گوشی همراه خود را بردارد و شروع به فیلمبرداری کند، برخی دانش‌ها و برخی آمادگی‌ها قطعا می‌توانند به شما در تبدیل شدن به یک فیلمبردار حرفه‌ای با گوشی کمک کنند. این آمادگی ممکن است شامل ثبت نام در کلاس‌ها و دوره‌های آنلاین آموزش فیلمبرداری باشد. شرکت در کلاس‌های فیلم‌برداری جاب تیم به شما می آموزد که چگونه داستان‌ها و ایده‌های خود را با استفاده از نکات مختلف فیلم‌سازی به صفحه نمایش منتقل کنید. شرکت کردن در این دوره‌ها همچنین بینش‌هایی را در مورد چگونگی جلب توجه مخاطب به شما  ارائه می‌دهد. سپس، هنگامی که بر برخی از اصول اولیه مسلط شدید، می توانید تلفن خود را بیرون بیاورید و شروع به نشان دادن مهارت‌های خود کنید.

آنچه برای ساختن فیلم در تلفن نیاز دارید

شما باید با تصمیم‌گیری در مورد چیزی که قرار است فیلم بگیرید شروع کنید. این ‌شامل نوشتن فیلمنامه، برنامه‌ریزی استوری‌برد، جستجوی مکان، تهیه لباس‌ها و وسایل و انتخاب بازیگران باشد. ممکن است بخواهید تیمی را دور هم جمع کنید تا در فیلم‌برداری، بازیگری یا کمک به ایده‌های خلاقانه به شما کمک کنند.

در مرحله بعد، فقط باید تلفن همراه خود را آماده کنید. به تنظیمات دوربین نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که با استفاده از تنظیمات ویدیویی با کیفیت بالا فیلم می‌گیرید و مطمئن شوید که فضای حافظه زیادی در دسترس دارید. شارژر را نیز فراموش نکنید - اگر برای مدت طولانی فیلمبرداری می‌کنید، ممکن است نیاز به شارژ منظم داشته باشید!

شما برای فیلمبرداری با موبایل به تجهیزات بیشتری نیاز ندارید، به خصوص اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، اما ممکن است بخواهید یک سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین، چراغ‌های قابل حمل، نورسنج، لنزها و... نیز استفاده کنید، به خصوص اگر در شب یا در شرایط کم نور عکاسی یا فیلمبرداری می‌کنید، قطعاً نورپردازی یک مکمل خوب است. یک میکروفون خارجی خوب نیز می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که صدایی با کیفیت بالا ضبط می‌کنید.

با موبایل به صورت عمودی فیلمبرداری نکنید

در جلسات آموزش فیلمبرداری با موبایل به شما گفته خواهد شد که ویدیو‌های گرفته شده به صورت عمودی معمولا روی دستگاه‌های دیگر مثل مانیتور و تلویزیون خیلی خوب دیده نمی‌‌شوند. هرچند نرم افزارهای ویرایش برای چرخاندن جهت فیلم وجود دارند ولی چون این نرم افزارها برای استفاده در موبایل طراحی می‌شوند، در هنگام استفاده از آن برای تلویزیون یا مانیتور پس از اعمال تغییرات و ذخیره آن از حجم و کیفیت فیلم به میزان زیادی کاسته خواهد شد.

به نورپردازی صحنه‌های مختلف فکر کنید

زوم نکنید

اولا حتما از دوربین عقب گوشی خود که کیفیت به نسبت بالاتری از دوربین جلو دارد برای فیلمبرداری استفاده کنید ثانیا به دلیل کاهش کیفیت فیلم هنگام زوم کردن با گوشی، توصیه می‌شود به هنگام فیلمبرداری با موبایل به هیچ عنوان از زوم استفاده نکرده و به جای آن دوربین را به صحنه یا سوژه فیلمبرداری نزدیک کنید. برای ادیت کردن تمامی ویدیوهای ساخته شده با گوشی کافیست با چند مورد از بهترین اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر آشنا شوید تا بهترین کار خود را به نمایش بگذارید.

بازار کار رشته فیلمبرداری

دوره‌های آموزش فیلمبرداری بیشتر به منظور ورود به بازار کار شرکت کنندگان این دوره‌ها طراحی شده است. با یادگیری انواع تکنیک‌ها و ترفندهای تصویربرداری شما عزیزان می‌توانید به راحتی وارد کار در فضاهای سینمایی، تبلیغاتی، فیلم کوتاه، موزیک ویدئو، مراسم‌ها، آتلیه‌های شخصی شده و حتی در صورتی که امکان فعالیت در این حوزه‌ها را بنا به شرایط خود نداشته باشید می‌توانید به صورت فریلنسری و یا پروژه‌ای مشغول به کار شوید.

در کل شما عزیزان با شرکت در دوره‌های آموزش فیلمبرداری جاب تیم و البته داشتن برخی مهارت‌های لازم برای اینکاراز جمله، برنامه‌ریزی دقیق، قدرت تجسم و داستان پردازی تصویری مطمئنا در یکی از حیطه‌های شغلی معتبر مشغول به فعالیت شده و هرگز بدون کار نخواهید ماند.

سرفصل‌های دوره‌های آموزش فیلمبرداری

 در دوره‌های آموزش فیلمبرداری جاب تیم سرفصل‌های زیر به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد:

 • آشنایی با فرمت‌های مختلف تصویر دیجیتال
 • آشنایی با حرکت‌های دوربین
 • سیستم‌های ضبط و پخش دیجیتال
 • آشنایی با تجهیزات نگهدارنده و حرکتی دوربین‌های تصویربرداری
 • آشنایی با اصول ترکیب‌بندی تصویر
 • آشنایی با فیلترهای عکاسی و تصویربرداری
 • مبانی نورپردازی در تصویربرداری 
 • آشنایی با منابع نور در سینما و تلویزیون
 • آشنایی با سبک‌های نورپردازی در سینما و تلویزیون
 • آشنایی با مبانی صدا و صدابرداری در سینما و تلویزیون
 • آشنایی با تجهیزات صدابرداری در سینما و تلویزیون

از جمله مزایای شرکت در دوره‌های آموزش عکاسی و فیلمبرداری جاب تیم

 • جاب تیم به صورت همه جانبه از شما پشتیبانی خواهد کرد.
 • بهترین اساتید عکاسی را می‌توانید در جاب تیم بیابید.
 • شرکت در این دوره‌های آموزش عکاسی و فیلمبرداری بسیار کاربردی و ویژه بازار کار است.
 • در پایان دوره مدارک معتبر قابل ترجمه دریافت خواهید کرد.
 • امکان برگزاری کلاس‌ها یا دوره‌ها در روزهای زوج یا فرد و آخر هفته فراهم است.
 • برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی یا حضوری است.
 • در این دوره‌ها  تمام مهارت‌های کار در آتلیه عکاسی و تولید محتوا شامل عکاسی، فیلمبرداری، روتوش با فتوشاپ و تدوین با پریمیر به زبان ساده و کاربردی به مهارت جویان آموزش داده می‌شود و در نهایت گواهینامه معتبر به مهارت جویان اعطا خواهد شد.