نحوه نوشتن فرم بریف طراحی سایت و دانلود brief

نحوه نوشتن فرم بریف طراحی سایت و دانلود brief

بریف طراحی سایت (brief) یک فایل در مورد ابعاد، نیازمندی ها، جدول زمانبندی است.

برای اینکه یک طراحی سایت ایده آل و کامل برای کسب و کار خود داشته باشید باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و طبق نیاز و خواسته های خود برنامه ریزی دقیقی را برای قسمت های مختلف سایت خود در نظر بگیرید و محتوای مناسبی را نیز برای آن در نظر بگیرید. به این برنامه ریزی اولیه بریف طراحی سایت یا چک لیست طراحی سایت می گویند. از طرف دیگر اگر همه این اطلاعات را آماده کنید باز هم قسمت های زیادی وجود دارند که شما آن ها را پیش بینی نکرده اید. بنابراین داشتن یک بریف درمورد انتظاراتتان می تواند مشکلات پیش آمده را کاهش دهد.

خرید فایل
تعداد فایل : 1
پرسش و پاسخ : 2
قیمت :
رایگان
فایل و اسناد قابل دانلود

نمونه کامل یک بریف طراحی سایت برای مشتری

دانلود فایل توضیحات

این بریف به صورت ساده اما کامل برای دریافت اطلاعات از مشتری با دید باز آماده گردیده است

بریف طراحی سایت چیست؟

یک بریف (Brief) طراحی سایت، مجموعه‌ای از نیازها، خواسته ها و امکاناتی است که می‌خواهید در پایان کار طراحی سایت آن ها را داشته باشید. برای مثال در بریف طراحی سایت شما مشخص می‌کنید که رنگ کلی سایت چه رنگ باشد، موقعیت قرارگیری لوگو کجا باشد و چه امکاناتی در قسمت های مختلف سایت وجود داشته باشد.

دانلود نمونه بریف طراحی سایت

بریف چه کمکی به طراح سایت می کند؟

بریف به شرکت ها و طراحان این شانس را می‌دهد تا با شما و شرکت تان آشنا شوند و نیازهای شما را کامل و دقیق بشناسند. همچنین بریف طراحی سایت این امکان را به شرکت طراحی سایت می‌دهد که زمان بیشتری را برای کشف راهکارهای بالقوه برای رفع نیازهای شما بگذارد و از همه مهم تر این امکان را می‌دهد تا یک قیمت دقیق برای طراحی وبسایت شما تخمین بزند.

بیشتر بدانید: جهت نوشتن بریف محتوا و آشنایی با آن به صفحه " بریف محتوا " مراجعه کنید.

تهیه بریف طراحی سایت

همه شرکت های طراحی سایت از جمله جاب تیم برای درک بهتر وضعیت کسب و کار و انتظاری که از سایت خود دارید، مجموعه ای از سوالات را از شما می‌پرسند که پاسخ شما به آن ها، کمک می‌کند که نیازهایتان را بهتر و دقیق تر برآورده کنند. این سوالات به صورت یک بریف طراحی سایت خلاصه و ساده به آن ها در تحلیل وضعیت و نیاز شما کمک می‌کند. به همین دلیل بهتر است دست به کار شوید و یک چک لیست طراحی سایت دقیق بنویسید، این راه حل کمک می‌کند که زمان خود را در پاسخ دادن به سوالات شرکت مربوط تلف نکنید. اگر این موارد را به صورت شفاهی بیان کنید ممکن است کار را از این بدتر کنید و نکات کلیدی و درخواست های خود را نیز فراموش کنید.

به طور خلاصه هر چه اطلاعاتی که در بریف می‌نویسید دقیق تر و بیشتر باشد، به طراح سایت کمک می‌کنید که وبسایت شما را بهتر و بیشتر و منطبق با خواسته شما طراحی کند.

این نکته را به یاد داشته باشید که با ارائه محتوای صفحات سایت و لوگو شرکتتان در قالب PSD کمک می‌کنید که سایتتان سریع تر آماده شود. تجربه جاب تیم در مورد بریف این است که هیچ موقع وبسایتی که بدون بریف طراحی شود نمی‌تواند انتظارات و خواسته های شما را به طور کامل برآورده کند. پس اگر به سایتی برای رونق کسب و کار خود نیاز دارید، همین الان دست به کار شوید و شروع به نوشتن بریف کنید. علاوه براین می توانید از طریق تماس با ما از مشاوره طراحی سایت رایگان ما برای تکمیل بریف استفاده کنید.

مشاوره طراحی سایت

وقتی که یک بریف کامل نوشتید آن موقع می‌توانید تلفن را بردارید و در مورد سایت مورد نظر خود با جاب تیم مذاکره کنید و یا فایل بریف خود را به راحتی برای طراح سایت ارسال کنید.  بهترین نتیجه یک بریف این است که کمک می‌کند که پول خود را هدر ندهید. در اینجا می‌توانید تمام چیزهایی را که باید در یک بریف بنویسید را مشاهده کنید.

بیشتر بدانیم : طراحی سایت املاک