طراحی و ساخت سایت استارتاپی

طراحی سایت استارتاپی

طراحی سایت استارتاپ یا استارتاپی برای مجموعه های کوچک و نوپا امری ضروریست تا در فضای آنلاین قدم نهاده و دیده شوند. استارتاپ‌ها در فضای مجازی ایران، با داشتن ده‌ها میلیون کاربر اینترنت جوان و باسواد، مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. امروه برخی، روش های خیلی ساده برای استارتاپ مانند استفاده از شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و حتی شبکه‌های پیام‌رسان موبایلی مانند تلگرام،‌ برای راه‌اندازی استارتاپ دیجیتالی خود به وجودآمده‌اند. در این زمینه ممکن است سوالاتی برای برخی از افراد به وجود آید.  چگونه یک ایده عالی در وب پیدا کرد؟ مراحل طراحی سایت استارتاپی چیست؟ و مهم‌ترین مساله که چگونه می‌توان تست کرد که آیا این سایت یک کسب و کار واقعی است یا نه؟

پس اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی برای خود هستید تا انتهای این مطلب جاب تیم را همراهی کنید.

برخی از نمونه کارها

استارتاپ به کسب و کار جوانی است که با توجه یک ایده شکل می‌گیرد. این ایده بر این اساس شکل می‌گیرد که یک نفر نیاز یا مشکلی را در جامعه می‌بیند و بر اساس آن یک ایده جذاب برای رفع این نیاز یا مشکل پیدا می‌کند. این ایده‌ها در حوزه آی تی معمولا در قالب یک سایت و یا یک اپلیکیشن موبایل، یک یا چند نیاز را برطرف می‌کنند. برای راه‌اندازی استارتاپ باید در زمینه استارتاپ دانش کافی داشته باشید. هر چه تجربه و دانش افراد بیشتر باشد، درصد موفقیت کسب و کار استارتاپی بیشتر خواهد بود.

بیشتر بدانید: " مشاوره استارتاپ‌ - ارائه خدمات تخصصی مشاوره استارت اپ "

سایت استارتاپی

طراحی سایت استارتاپی

طراحی سایت اهداف، قالب‌ها و ساختارهای متفاوتی دارد. قالب و ساختار یک سایت باید همسو با اهداف و نوع استفاده سایت باشد. حوزه استارتاپ‌ها، حوزه‌هایی هستند که در آن موضوع سایت اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. در استارتاپ‌ها، وب سایت در دو ساختار مجزا قابل بحث است:

سایت به عنوان معرفی استارتاپ

در این سایت ها طراحی سایت استارتاپی تنها برای معرفی کسب و کار است و خدمات استارتاپ بصورت جداگانه و در سایر پلتفرم ها، یا درگاه ها ارائه می‌گردد و وب سایت در نقش معرفی کسب و کار عملکرد مخصوصی را دارد. در این سایت‌ها، شرح کامل و کوتاهی از خدمات و بازار هدف و اینکه مشتریان کسب و کار چه کسانی هستند وجود دارد و کاربر به راحتی و در زمان محدود با کسب و کار و خدماتی که ارائه می‌شود آشنا می‌گردد. در بیشترسایت‌های استارتاپی یک ویدئو آموزشی نیز برای افرادی که نمی‌خواهند متن را مطالعه کنند قرار داده می‌شود.

یکی از مواردی که برای طراحی سایت در کسب و کارها باید توجه کرد، نحوه دسترسی به پلتفرم‌های ارائه خدمات برای کسب و کار است. لینک دسترسی بهتر است از پلتفرم‌های مختلف و به صورت تفکیکی در سایت قرار گیرد تا کاربران بتوانند با کمترین دردسر به اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشند.

سایت به عنوان بخشی از کار و معرفی خدمات استارتاپ

در این حالت، سایت علاوه بر معرفی استارتاپ به پوشش بخشی از خدمات حوزه استارتاپ نیز می‌پردازد. یعنی کاربران در سایت می‌توانند علاوه بر اینکه با  خدمات کسب و کار آشنا شوند آن را دریافت کنند. در این نوع سایت‌ها مواردی مانند ثبت نام، ورود کاربران، ثبت اطلاعات و دریافت خدمات و پرداخت‌های آنلاین و سایر موارد وجود دارد. نوع خدمات ارائه شده در این سایت‌ها به نوع کسب و کار و ماهیت خدمات آن بستگی دارد.

بیشتر بدانید: " نمونه قرارداد استارتاپی + دانلود قرارداد و آشنایی  با آن "

هدف از طراحی یک سایت برای استارتاپ

اکثر استارتاپ‌ها برای شروع دارای بودجه کمی هستند بنابراین باید این بودجه  محدود را به خوبی مدیریت کنند. طراحی سایت استارتاپی این امکان را ایجاد می‌کند که بتوان با حداقل هزینه وارد بازار شد و در برخی هزینه‌ها صرفه‌جویی شود. از همین رو این نوع از سایت‌ها، در دسته‌ی طراحی سایت ارران قرار می‌گیرد.

 • استارتاپ‌ها با کمک ‌سایت خود می‌توانند در مورد خدمات و یا سابقه خود اطلاعاتی را ارائه دهند.
 • شروع به اشتراک‌گذاری داده‌های مختلف با کاربران می‌کنند.
 • می‌توانند با کمک آموزش‌های کاربردی برای نفوذ به بازار هدف خود تلاش ‌کنند.
 • از سایت برای ایجاد ارتباط  با کاربران  و ارائه خدمات به مشتریان استفاده ‌کنند.

تأثیر سئو و بهینه‌سازی بر طراحی سایت استارتاپ‌ ها

استارتاپ‌ها برای ادامه فعالیت خود نیاز به مشتری دارند. کاربران اینترنت از موتور اینترنت برای پیدا کردن محصول و یا خدمت مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. به همین علت باید هنگام سئو سایت استارتاپ باید به این نکته توجه داشت که تمام قسمت‌های سایت مانند محتواها، ساختار کلی سایت، سلسله‌مراتب محتوا در هر صفحه، ساختار پیوندها همگی برای موتورهای جستجو بهینه شده باشند و بر اساس همسویی با موتور جستجو و همچنین انتظارات کاربر باشد.

برای استارتاپ‌ها دیده‌شدن در نتایج جستجو بسیار مهم است زیرا رشد و ادامه حیات استارتاپ به دیده ‌شدن توسط افراد بستگی دارد. بیش از هر ابزار دیگری فعالیت در اینترنت این امکان را به کسب ‌و کارهای استارتاپی داده که بتوانند خود را در معرض دید کاربران قرار دهند. البته در این مسیراستارتاپ‌ها باید این نکته را در نظر بگیرند که به کاربران موبایلی روزبه‌روز بر تعدادشان افزوده می‌شود بنابراین باید به طور ویژه‌ای با آن برخورد شود.

بیشتر بدانیم : سئو سایت چیست؟

مزایای طراحی سایت استارتاپی

 1. استارتاپ‌ها با طراحی ‌سایت استارتاپی، می‌توانند فعالیت آنلاین و دیجیتال خود را شروع ‌کنند که باعث جذب مخاطبین بیشتری می‌گردد.
 2. با طراحی سایت استارتاپی می‌توان به‌صورت دائم فعال بود و برای جذب مخاطبان بیشتر تلاش کرد و در آن امکان فعالیت 24 ساعت شبانه ‌روز و 7 روز هفته برای ‌سایت امکان‌پذیر است. علاوه بر این با وجود سایت استارتاپی دیگر نیازی به حضور مشتریان، برای استفاده از خدمات آن در زمان و مکان خاصی نیست.
 3. از بهترین ابزارها برای انجام تبلیغات و بازاریابی طراحی سایت استارتاپی است که باعث کاهش هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی آنلاین می‌شود.
 4. با طراحی سایت استارتاپی بر اساس نیاز مشتری، می‌توان رضایت مشتری را به دست آورد و مشتری نیز در پی همین رضایت، شروع به تبلیغات برای ‌سایت ما می‌کند.
 5. با کمک طراحی سایت استارتاپی برای مشتریان خود که از طریق موتورهای جستجو با آن‌ها آشنا شده‌اند می‌توانند ایجاد اعتماد می‌کنند.
 6. با کمک ‌سایت استارتاپی، می‌توان بین رقبا تمایزی ایجاد کرد که مشتریان بیشتری را به سایت جذب کند.

بیشتر بدانیم : دلایل شکست استارت آپ ها

مزایای طراحی وبسایت استارتاپی

امکانات مورد نیاز برای سایت استارتاپ

 1. محتوا: در قلمرو اینترنت محتوا پادشاه است، البته درصورتی‌که اصیل و مفید باشد. بله می‌توان با کمک طراحی سایت استارتاپی و تولید محتوای مناسب در آن قله‌های موفقیت در کسب ‌و کار آنلاین را فتح کرد.
 2. برقراری تماس از طریق وب‌سایت باعث اعتبار بخشیدن به یک استارتاپ می‌شود. همچنین می‌توان از هزینه‌های غیرضروری دیگری هم جلوگیری کرد، برای مثال از رفت ‌و آمدهای بی‌دلیل جلوگیری می‌کند.
 3. با استفاده از مشاوره آنلاین و برخط از طریق ‌سایت استارتاپی می‌توان تمایز بزرگی بین کسب‌ و کار ما و سایر کسب‌ و کارها به وجود آورد.
 4. طراحی واکنش‌گرا: همانطور که می‌دانید امروزه استفاده از تلفن‌های همراه برای جستجو در اینترنت در سراسر جهان به یک امر عادی و متداول تبدیل شده است. با استفاده از طراحی واکنش‌گرا به کاربران سایت استارتاپی کمک می‌کنیم تا بدون به‌هم‌ریختگی ‌سایت در سایزهای مختلف با وسایل گوناگون از سایت استفاده کنند.
 5. ایجاد یک نظرسنجی در طراحی سایت استارتاپی باعث پیشرفت و بهبود شرایط کاربران و همچنین جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان می‌گردد.
 6. امکان ارائه خدمات پشتیبانی باعث می‌شود که محصولات و خدمات تولیدی به کاربران از طریق طراحی سایت اینترنتی بسیار آسان‌تر و سریع‌تر انجام گیرد.

بدانیم : خدمات پشتیبانی سایت + موارد، هزینه و تعرفه ها

ویژگی های طراحی سایت استارتاپی

برای طراحی سایت استارتاپی که دارای نرخ تبدیل مناسبی باشد، موارد زیادی باید رعایت شوند. این موارد شامل: طراحی وب، زبان، تجربه کاربر، فضای عمومی، حس اعتماد، دستیار شخصی و دسترسی  می‌شود.

زبان

در طراحی سایت استارتاپی زبان نقش مهمی دارد. سعی کنید از اصطلاحات تخصصی استفاده نکنید، کاربران را درگیر پیچیدگی زبان نکنید. برای ایجاد رابط کاربری جذاب و دوستانه، باید بتوانید مطالب پیچیده را به سادگی جلوه دهید. شفافیت باعث کمک به تعامل کاربر می‌شوند و آن‌ها را تبدیل به انتشار دهنده می‌کنند. در حالی که محتوا باید از واژگان ساده تشکیل شده باشد اما نباید عوامل حیاتی مانند تگ‌ها را به فراموشی سپرد. برای دکمه‌ها استفاده از کلمات اکشن و برای برچسب‌ها استفاده از عبارات جذاب توصیه می‌شود.

احساس

حال و هوا و احساس در یک سایت استارتاپی، باید یادآور برند باشد. طراحی سایت استارتاپی باعث ایجاد طیفی از احساسات می‌شود، که بتواند با پشتیبانی از پیام مشتریان را جلب کند. نمای ظاهری سایت در لحظه اول خلاقیت سایت را مشخص می‌کند. این یک تصور قدرتمند در کاربران ایجاد می‌کند، که محصول را امتحان کنند.

حس اعتماد

ایجاد تعامل قابل اعتماد برای موفقیت بسیار مهم است و طراحی سایت استارتاپی نیز باید این قاعده رعایت شود. سایت‌ها برای دستیابی به اعتبار باید مدارک اجتماعی خود را ارائه ‌دهند. بررسی انجام شده توسط اشخاص حقوقی، به یک سایت اعتبار بالایی را می‌بخشد.

دستیار شخصی

ما در دوران تجربه شخصی کاربران پیش می‌رویم. برای درک بهتر، به طراحی سایت استارتاپی خود یک دستیار شخصی اضافه کنید. هر رویکردی که انتخاب می‌کنید، باید باعث آسان‌تر شدن دستیابی کاربر به اطلاعات شود.

طراحی

طراحی سایت استارتاپی با ارسال پیام به کاربر شروع شده و با ترفند‌های بازاریابی پایان می‌یابد. واگذاری کار به یک تیم طراحی وب ضروری است، زیرا از شیوه‌های جدید، الزامات فعلی و تکنیک‌های آگاهانه برای این کار استفاده می‌کنند.

تجربه کاربری

یکی ازعوامل اصلی موفقیت یا عدم موفقیت در طراحی سایت استارتاپی، تجربه کاربری است. تصمیم کاربر برای خرید از سایت، با تجربه کاربری رابطه مستقیمی دارد. بنابراین برای موفقیت سایت باید روی تعاملات و تجربه شخصی کاربر تمرکز نمایید.

قابلیت دسترسی

صاحبان مشاغل مختلف، اغلب قدرت دسترسی توجهی ندارند که یک خطای بزرگ در طراحی سایت است. قابلیت دسترسی فقط مربوط به AT نیست. به عنوان مثال، طراحی سایت استارتاپی واکنش‌گرا برای دسترسی از طریق موبایل را شامل می‌شود. قابلیت دسترسی، باعث فراهم آوردن امکان پاسخگویی به همه گروه‌های مردم می‌شود. طراحی و توسعه وب با قابلیت دسترسی بالا، باعث جلوگیری از شکست سایت می‌شود.

مراحل طراحی سایت استارتاپی در جاب تیم

فرایند گام به گام طراحی سایت استارتاپی در جاب تیم طبق مراحل زیر است:
1. در نظر گرفتن تدارکات مورد نیاز برای مدیریت تیم
2. بهینه‌سازی فرضیه‌های شرکت
3. نوشتن یک طرح پیشنهادی قابل درک و ارزشمند برای دیگران
4. ایجاد لجیستیک وب سایت
5. طراحی یک سایت با وایر فریم "low-fidelity"
6. کشاندن مشتریان به سمت سایت
7. اضافه کردن کد پشتیبانی برای ایجاد کارایی در سایت
8. تست مشکل‌ها و باگ‌های سایت با داده‌های مشتری
9. آزمایش راه حل‌ها با ساختن سایت high-fidelity" "
10. کسب درآمد از سایت

اگر برای طراحی سایت استارتاپی خود نیاز به مشاوره طراحی سایت دارید با متخصصین جاب تیم در تماس باشید.

تمامی عناصری که جاب تیم در این صفحه از آموزش طراحی سایت بیان کرد، نقش مهمی در طراحی سایت استارتاپی دارند وموفقیت سایت، افزایش نرخ تبدیل و ترافیک کاربران را در پی دارد. بسته به هدف طراحی سایت استارتاپی خود ممکن است سرمایه‌گذاری در یکی از عناصر گفته شده بیشتر انجام شود. با این حال، برای موفقیت سایت استارتاپی، به حداکثر رساندن تبدیل‌ها و افزایش درآمد، باید بازار هدف خود را بررسی کنید.

بیشتر بدانیم : طراحی سایت اختصاصی به صورت اصولی