دانلود نمونه قرارداد تولید محتوا متنی برای سایت و نحوه تنظیم

دانلود نمونه قرارداد تولید محتوا متنی برای سایت و نحوه تنظیم

قرارداد تولید محتوا متنی بین اشخاص حقیقی و یا حقوقی برای تولید محتوای متنی در بازه خاصی از زمان به تعداد مشخص کلمه منعقد می شود.

امروزه اکثر کسب و کارها برای معرفی برند خود به دنبال اشخاصی هستند که بتوانند محتوا را در قالب های متفاوتی مانند محتوا متنی، تصویری، صوتی و ... تولید کنند. این افراد علاوه بر اینکه باید دارای توانایی ایده‎ پردازی و خلق محتوای مورد نظر باشند، باید برخی تکنیک ها برای بهینه سازی و بیشتر دیده شدن را فرا گرفته باشند و آن‎ها  به کار بگیرند. قدم اول برای همکاری با این افراد تنظیم قرارداد تولید محتوا متنی می‎باشد. در این مطلب نکاتی را در مورد تنظیم قرارداد تولید محتوا متنی بیان می‌کنیم.

خرید فایل
تعداد فایل : 1
پرسش و پاسخ : 2
قیمت :
31,900 تومان
فایل و اسناد قابل دانلود

نمونه کامل قرارداد محتوای متنی

قفل شده
توضیحات

این قرارداد کامل و پس از عملیات پرداخت قابل دانلود می باشد

نمونه قرارداد تولید محتوا متنی جاب تیم چه فرقی با دیگر نسخه های رایگان آن دارد؟

سوالی که ممکن است در ابتدا برای شما پیش بیاید این است که این نسخه پولی چه فرقی با رایگان آن دارد. در پاسخ باید بگوییم که در نسخه ای که ما ارائه می دهیم تمامی بند های حقوقی و تجربیات عملی که ما عملا با آن ها برخورد داشته ایم، آورده شده است و شما با استفاده از آن دیگر نیاز به اضافه کردن هیچ بندی در آینده نخواهید داشت. پس با ما در ادامه صحبت هایمان درباره "قرارداد تولید محتوا متنی" همراه باشید. 

قرارداد تولید محتوا

اکثر کسب و کارها برای شروع فعالیت و ورود به عرصه حرفه‎ای به یک نیروی متخصص در زمینه تولید محتوا نیازمندند اما این نیاز تنها به شرکت و کسب و کار نو پا مربوط نمی‌شود بلکه بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای باقی ماندن در میدان رقابت، نیاز به استفاده از دانش تولیدکنندگان محتوا دارند. تولید محتوا به معنی خلق محتوای ارزشمند است و می‌تواند برای سایت یا یک شبکه اجتماعی باشد. اما آیا می‌توان بدون هیچ قراردادی از تخصص این افراد استفاده کرد؟

باید توجه داشته باشید که انتخاب یک نویسنده، برای شروع رابطه همکاری کافی نیست، بلکه بعد از انتخاب نیروی محتوا‌نویس باید قراردادی بین طرفین با عنوان قرارداد تولید محتوا متنی تنظیم گردد تا روابط طرفین به صورت دقیق مشخص شود.

قرارداد تولید محتوا متنی برای سایت

انواع تولید محتوا

قبل از اینکه به نحوه تنظیم قرارداد تولید محتوا متنی بپردازیم باید ابتدا با انواع تولید محتوا آشنا شویم. تولید محتوا دارای انواع مختلفی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • تولید محتوا بصری : این نوع از تولید محتوا شامل گالری تصاویر است که اطلاعاتی را در مورد موضوع مدنظر محتواکار در اختیار افراد قرار می‌دهد. از مهم‌ترین نمونه‌های تولید محتوای بصری می‌توان اینفوگرافی را نام برد.
 • تولید محتوا پادکست : این نوع از تولید محتوا به صورت فایل صوتی است و از این طریق بر ذهن و روح خواننده تاثیر می‌گذارد، به همین دلیل دارای طرفداران خاص خود است.
 • تولید محتوا ویدئویی : در این نوع تولید محتوا، اطلاعات مدنظر با ویدئو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد به همین دلیل بیشترین تاثیر را بر ذهن افراد می‌گذارد.
 • تولید محتوا متنی : این نوع تولید محتوا یک نوع نوشته است که از کلمات مختلفی تشکیل شده است و همین کلمات که در کنار هم قرار می‌گیرند متنی را تشکیل می‌دهند که اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید : آموزش بازاریابی محتوایی

در قرارداد تولید محتوا متنی چه مواردی باید ذکر شود؟

برای تنظیم قرارداد تولید محتوا متنی باید اطلاعاتی را تکمیل کنید که در این بخش آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

درج مشخصات طرفین

مهم‌ترین موضوع در تنظیم قرارداد، انتخاب طرف مقابل است. به بیان دیگر، اگر شرکت و یا کسب و کار خاصی دارید برای تولید محتوا باید شخصی را انتخاب کنید که تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد. از طرف دیگر شما نیز به عنوان یک متخصص باید کارفرما یا شرکتی را انتخاب کنید که از نظر مسائل مالی، محیط کاری و سایر عوامل برای شما مناسب باشد.

توصیه جاب تیم در این مورد این است که نام، نام خانوادگی، شماره ملی یا شناسنامه، آدرس و کدپستی طرفین قرارداد تولید محتوا متنی در آن ذکر شوند.

بیشتر بدانیم : دانلود نمونه قرارداد تولید محتوای ویدیویی (فیلم - تیزر تبلیغاتی)

نوع محتوا

از دیگر نکات مهم در تنظیم قرارداد تولید محتوا متنی، تعیین موضوع قرارداد و جزئیات آن است. موضوع تولید محتوا می‌تواند یکی از انواع تولید محتوای متنی، بصری، پادکست یا ویدئویی باشد. ابعاد آن نیز باید با دقت تبیین شوند.

مشخص کردن حد و حدود

این نکته شاید بیشتر به کارفرما مربوط باشد اما تولید کننده محتوا نیز باید به یاد داشته باشد که مشخص نکردن حد و حدود برای کپی کردن و ایده گرفتن ممکن است دردسر ایجاد کند. بنابراین در قرارداد تولید محتوا متنی باید به طور واضح بیان شود که محتوا تا چه اندازه می‌تواند کپی باشد و یا از محتواهای دیگر ایده بگیرد.

جزئیات قرارداد

تا جایی که می‌توانید جزئیات بیشتری را به متن قرارداد وارد کنید. در رابطه با پیمان تولید محتوا کار از محکم کاری عیب نمی‌کند. پس همه چیز را واضح، مشخص و با جزئیات کامل وارد قرارداد کنید.

فسخ قرارداد

شرایط فسخ قرارداد تولید محتوا متنی یکی دیگر از مواردی است که باید به طور مشخص و کامل در قرارداد بیان شود؛ زیرا بارها پیش آمده است که تولید کننده محتوا یا آژانس تولید محتوا در میانه کار آن را رها کرده و هیچ توضیحی به کارفرما نداده است. البته برعکس این موضوع هم صادق است. این مسائل باعث بی‌اعتمادی می‌شود، بنابراین مشخص کردن شرایط فسخ قرارداد و تعیین جریمه می‌تواند از این مشکل جلوگیری کند.

بیشتر بدانیم : دانلود نمونه قرارداد پشتیبانی و نگهداری از سایت

مدت زمان قرارداد

زمان اعتبار قرارداد تولید محتوا متنی باید به صورت شفاف بیان شود. قرارداد تولید محتوا ممکن است به صورت پروژه‌ای باشد و مدت زمان در آن چندان اهمیتی نداشته باشد. توصیه جاب تیم این است که در چنین مواردی نیز برای قرارداد خود مدت زمان مشخصی را تعیین کنید.

نحوه پرداخت مبلغ قرارداد

اکثر قراردادهایی که تنظیم می‌شوند دارای مبلغ هستند که یا باید به صورت یکجا و یا به صورت قسطی پرداخت شوند. برای پرداخت می‌توان شیوه‌های مختلفی را در نظر گرفت؛ مانند پرداخت ساعتی، روزانه، ماهانه و یا پرداخت با هر تحویل کار.

تعهدات قراردادی

در این بخش باید تعهدات مجری و کارفرما با تمام شرایط و بندهایی که هر کدام از طرفین برای تولید محتوا باید رعایت کنند ذکر می‌شود.

حل و فصل اختلاف

در حین اجرای امور ممکن است بین کارفرما و محتواکار اختلافاتی به وجود بیاید که در این صورت قانون حاکم بر حل اختلاف و مرجع رسیدگی حل اختلاف تبیین گردد تا مشکل به وجود آمده به سرعت حل شود.

بیشتر بدانیم : دانلود نمونه قرارداد استخدام و نحوه تنظیم و نکات اداره کار

فورس ماژور

یکی از قوانین که در هر قرارداد باید در نظر گرفته شود فورس ماژور یا قوانین غیرمترقبه است که موارد آن و نحوه برخورد با آن باید به صورت دقیق بیان شوند.

نکات مهم قرارداد تولید محتوا متنی

 • در قرارداد تولید محتوا متنی، باید تعهداتی که هر یک از طرفین آن را رعایت کنند به صورت کامل بیان شوند.
 • نحوه پرداخت قرارداد تولید محتوا، انواع مختلفی دارد که می‌توان متناسب با فعالیت خود روش مناسب پرداخت را انتخاب کنید.
 • قرارداد تولید محتوا متنی تا حدودی به قرارداد پیمانکاری شباهت دارد که با هدف تولید محتوا برای سایت یا سایر شبکه های اجتماعی منعقد می‌شود بنابراین می‌توان آن را به صورت پروژه‌ای تنظیم کرد.
 • موضوع قرارداد با توجه به نوع محتوای تولیدی تعیین می‌گردد.
 • نکاتی که در نحوه ارائه مطلب باید رعایت شود، باید یا در قرارداد یا در قالب پیوست به قرارداد ملحق شود.

بیشتر بدانیم : قرارداد سئو  و نکات کلیدی آن به همراه فایل دانلود

تنظیم تخصصی قرارداد تولید محتوا در جاب تیم

تنظیم تخصصی قرارداد تولید محتوا به دانش و تخصص حقوقی نیاز دارد. بنابراین برای تنظیم تخصصی قرارداد تولید محتوا متنی می‌توانید با وکلا و کارشناسان ما تماس بگیرید تا یک قرارداد تخصصی و حرفه‌ای را داشته باشید.

نحوه تنظیم قرارداد تولید محتوا متنی

بیشتر بدانیم : قرارداد طراحی سایت، مفاد قرارداد و دانلود فایل

سوالات متداول

 • تولید محتوا چه انواعی دارد؟

تولید محتوا در قالب های متفاوتی مانند بصری، متنی، صوتی و ویدیویی قابل تولید است.

 • آیا قرارداد تولید محتوا متنی می‌تواند بدون تعیین مدت تنظیم شود؟

بله. قرارداد تولید محتوا را می‌توان به نحوی تنظیم کرد که مدت خاصی در آن ذکر نشود.

 • آیا مبلغ قرارداد تولید محتوا متنی را باید به صورت ماهانه پرداخت کرد؟

خیر. مبلغ قرارداد تولید محتوا می‌تواند به صورت ساعتی، روزانه، ماهانه یا پروژه‌ای تعیین شود.

 • قرارداد تولید محتوا چگونه نوشته می‌شود؟

نمونه‎ای از این قرارداد در سایت جاب تیم قرار گرفته است که مطابق با آن می‌توانید قرارداد خود را تنظیم کنید.

 • لزوم تنظیم قراداد تولید محتوا متنی برای سایت چیست؟

با تنظیم این قرارداد مسئولیت‌پذیری و تعهد کارشناس تولید محتوا بالاتر رفته و در مقابل صاحب پروژه نیز به تعهدات خود پایبند می‌ماند.

بیشتر بدانیم : قرارداد اینستاگرام (ادمین یا مدیریت) قابل دانلود و کامل