ادمین سایت

ادمین سایت

ادمین سایت شخصی است که فعالیت سایت را تحت نظر می‌گیرد و با استفاده از استراتژی‌های مختلف زمینه توسعه سایت را فراهم می‌کند.

ادمین سایت باید وظیفه بروزرسانی و پشتیبانی از سایت را به بهترین شکل انجام دهد. پس از طراحی وبسایت برای ترمیم و بهبود آن نیازمند یک تیم متخصص خواهید بود که بر فعالیت‌های مختلف همچون تولید محتوا، امور فنی، تسلط به فتوشاپ و... احاطه داشته باشد.

ادمین سایت باید در سه حوزه تولید محتوا، سئو و رفع مشکلات فنی مهارت و دانش کافی داشته باشد.

ادمین سایت کیست؟

ادمین سایت کیست؟ ادمین سایت شخصی است که تخصص لازم را برای نگهداری و مدیریت سایت دارد.

ادمین در زبان انگلیسی به معنای مدیر است. در فضای مجازی ادمین به فردی گفته می‌شود که مدیریت یک سایت، صفحه اینستاگرام، گروه یا کانالی در تلگرام و... را بر عهده بگیرد.

ادمین سایت شخصی است که تخصص لازم را برای نگهداری و مدیریت سایت دارد. مدیر سایت همواره باید از کارکرد سایت اطمینان حاصل کرده و روی فعالیت‌های فنی و تولید محتوا نظارت داشته باشد.

ادمین سایت یک شغل تخصصی است بنابراین توصیه می‌کنیم اگر در این زمینه تخصص و مهارت لازم را ندارید بهتر است برای سایت خود یک مدیر با تجربه استخدام کنید. برای اینکار می‌توانید در ابتدا با جاب تیم تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان جاب تیم اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

بیشتر بدانیم : استخدام ادمین دورکاری

ادمین سایت با چه تعرفه‌ای کار می‌کند؟  

ادمین سایت با چه تعرفه‌ای کار می‌کند؟  هزینه ادمین سایت به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت و به صورت دقیق نمی‌توان یک رقم مشخص برای آن در نظر گرفت.

هزینه ادمین سایت به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت و به صورت دقیق نمی‌توان یک رقم مشخص برای آن در نظر گرفت. نوع پشتیبانی، ارائه خدمات و تعداد آن‌ها از پارامترهای مهم در تعیین تعرفه مدیر سایت هستند.

برای اینکه بتوانید به طور دقیق حقوق ادمین سایت را قیمت گذاری کنید باید فعالیت‌ها انجام شده توسط او را مورد بررسی قرار دهید. با معین کردن کلمات کلیدی می‌توان درجه سختی پروژه را مشخص و در نتیجه هزینه مدیر سایت را تعیین کرد.

پکیج‌های مختلفی از سوی شرکت‌ها به کارفرمایان ارائه می‌شوند، روی آن‌ها حساب باز نکنید چرا که وضعیت هر سایت نسبت به سایت دیگر متفاوت بوده و هر وبسایت نیازمند یک سری خدمات اختصاصی است. با توجه به این موضوع درخواهید یافت که قیمت ادمین سایت با توجه به نیاز سایت متغیر خواهد بود.

وظایف ادمین سایت

از مهم ترین وظایف ادمین می‌توان به هماهنگی میان اعضای تیم برای به روزرسانی و محافظت از سایت اشاره کرد. وظایف ادمین یا مدیر سایت بسیار گسترده هستند. تولید محتوا و درج آن روی سایت، بروزرسانی، رفع مشکلات و ... همگی بخش کوچکی از وظایف مدیر سایت خواهند بود.

بیشتر بدانیم : ادمین اینستاگرام: شرح وظایف + شرایط

رفع مشکلات فنی سایت با ادمین سایت

هر سایتی ممکن است گاها با مشکلات فنی مختلفی رو به رو شود. در صورت داشتن یک ادمین سایت باتجربه و آگاه تمامی چالش‌ها با اقدامات لازم برطرف خواهند شد.

تداخل افزونه‌ها یکی از مشکلات رایجی است پس از بروزرسانی افزونه‌های وردپرس رخ می‌دهد. یک مدیر سایت مجرب و کارشناس با آگاهی کامل در این زمینه از بروز چنین مشکلی جلوگیری می‌کند.

برخی از وظایف اصلی ادمین سایت شامل Up Time و دردسترس بودن سایت، نمای ظاهری و UI سایت، تجربه کاری و ... است. رفع مشکلات فنی از مهم ترین وظایف ادمین است که باید در سریع ترین زمان انجام شود. توجه داشته باشید اگر یک سایت فروشگاهی دچار مشکلات فنی شود، ممکن است بسیاری از مشتریان خود را از دست بدهد.

پشتیبانی سایت و هاست با ادمین سایت

هر سایتی برای اینکه بتواند محتوا و اطلاعات خود را به نمایش درآورد نیازمند هاست است. می‌توان گفت تمامی اطلاعات یک سایت اعم از ویدیو، عکس یا محتواهای نوشتاری در هاست ذخیره می‌شوند. ادمین سایت باید مسئولیت پیگیری و محافظت از سایت را برعهده گرفته و در صورت بروز مشکل با شرکت ارائه دهنده هاست در ارتباط باشد. مدیر سایت باید مواردی چون افزایش فضا و تمدید شارژ را انجام دهد.

گرفتن بک آپ از وبسایت با ادمین

زمانی که سایت دچار مشکل یا خرابی می‌شود گرفتن فول بک آپ عامل اصلی برای بازیابی سایت خواهد بود. در صورت بروز مشکلاتی چون هک سایت، حذف عناصر مهم سایت، آسیب رساندن یک تم یا ماژول به سایت، نسخه پشتیبانی به شما یاری می‌رساند تا بتوانید سایت را به حالت اولیه خود بازگردانید.

در واقع با این اقدام یک کپی از تمام فایل‌های مهم سایت در جایی خارج از سایت اصلی نگه داشته خواهد شد. امروزه اغلب تمام سایت‌های هاستینگ معتبر نسخه‌ای از سایت تهیه می‌کنند. اما از وظایف مهم ادمین سایت این است که در صورت تغییرات و بروزرسانی سایت اقدام به بک آپ گرفتن کند تا از نابود شدن اطلاعات جلوگیری کند.

تولید محتوا با ادمین سایت

یکی از ضروری ترین تخصص‌های مدیر سایت تولید محتوا است. ادمین سایت باید بر روی نکات و اصول تولید محتوا تسلط کافی داشته باشد تا بتواند در قالب‌های مختلف به صورت نوشتاری، عکس، ویدیو و ... یک محتوای یونیک و کاربرپسند تولید کند. در صورت نداشتن تخصص، ادمین سایت وظیفه دارد یک محتوا نویس استخدام کند تا بتواند محتوای سایت را تامین گرداند.

دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات با ادمین سایت

تبلیغات یکی از اساسی ترین وظایف ادمین سایت است. مدیر سایت باید حوزه فعالیت سایت را مورد بررسی قرار داده و سپس بهترین راه برای افزایش بازدید از سایت را انتخاب کرده و با متخصصین در این زمینه اقدامات لازم برای تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ را انجام دهد. در صورت استفاده از تبلیغات به شیوه صحیح، زمینه رشد سایت فراهم شده و درآمد حاصل از آن افزایش خواهد یافت.

سئو با ادمین سایت

ادمین سایت باید تا حدودی با اصول و قوانین سئو آشنا باشد. اصولا مدیر سایت این کار را خود به تنهایی بر عهده گرفته و یا آن را به یک فرد کارشناس و متخصص می‌رساند. یکی از بهترین شرکت‌ها جهت دریافت خدمات سئو سایت جاب تیم است. کارشناسان جاب تیم با توجه به حوزه رقابت و کلمات کلیدی استراتژی‌های مختلفی را جهت بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو انجام داده و خدمات مختلفی را در اختیار شما قرار خواهند داد. برای دریافت خدمات سئو از جاب تیم با شماره‌ی تماس بگیرید.

وجه تمایز ادمین سایت جاب تیم

شرکت جاب تیم یکی از بهترین مجموعه‌ها در زمینه ارائه خدمات ادمینی سایت است. جاب تیم خدمات خاصی را برای کارفرما در نظر گرفته است. در صورت بستن قرارداد انجام سئو برای سایت با جاب تیم اقدامات مختلفی جهت بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو توسط کارشناسان سئو انجام خواهد شد. ادمین سایت جاب تیم نیازات سایت را شناسایی کرده و با توجه به آن یک برنامه استراتژی تعیین می‌کند. برخی از ویژگی‌های خاص جاب تیم به شرح زیر هستند:

 • برگزاری جلسه خصوصی با کارفرما
 • مدیریت سرچ کنسول و تحلیل گزارشات
 • اصلاح ساختار لینک‌های داخلی
 • بهبود سرعت سایت
 • تولید محتوا برای سایت
 • مشاوره سئو سایت

بیشتر بدانیم : مدیریت پیج اینستاگرام

ویژگی‌های ادمین سایت موفق

یک ادمین موفق باید تجربه و دانش کافی را داشته باشد و همواره به بروزرسانی سایت بپردازد تا زمینه پیشرفت آن را فراهم کند. ادمین سایت باید به رفتار کاربران توجه کرده و همواره بازدید سایت را مورد بررسی قرار دهد تا در صورت بروز مشکل و یا کاهش بازدیدها اقدامات لازم را انجام دهد. برخی از ویژگی‌های ادمین سایت موفق به شرح زیر است:

 • ارسال به موقع اطلاعات جدید در ساعات خاص شبانه روز
 • چند زبانه کردن سایت برای برقراری ارتباط با مخاطبین خارجی
 • ایجاد یک بانک اطلاعاتی از کاربران برای ارسال اخبار
 • ثبت اشکالات سایت با توجه به نظر کاربران
 • بررسی کاهش بازدید از سایت و بکارگیری روش‌های مختلف برای بالا بردن ترافیک ارگانیک
 • بررسی وضعیت بر اساس سرعت، کارکرد و ترافیک سایت
 • مقایسه میان صفحات پربازدید و کم بازدید سایت به منظور بهبود بخشیدن وضعیت سایت

طراحی سایت اختصاصی