مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی

امروزه افراد زیادی به سمت کسب و کارهای اینترنتی روی آورده‌‌اند. چراکه این کسب و کارها مزیت‌های زیادی دارند. فرض کنید مادری پر مشغله هستید که فرصت کار در خارج از منزل را ندارید. در این صورت بهترین گزینه برای شما کسب و کار اینترنتی است.
شاید جذاب‌ترین مزیت اغلب کسب و کارهای اینترنتی، نبودن محدودیت سنی باشد. پس اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد هستید، همین لحظه بهترین زمان برای شروع است. چراکه هر روزه شاهد پیشرفت شگفت‌انگیزی در حوزه کسب و کارهای اینترنتی هستیم.
پیشنهاد ما این است که برای شروع یک کسب و کار باید ابتدا فکر و الگوبرداری کرد پس این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. چراکه ما مقاله قصد داریم مشاوره‌ای رایگان در خصوص کسب و کارهای اینترنتی در اختیار شما قرار دهیم.

مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی

فهرست مطالب برای مطالعه

راه کسب درآمد از اینترنت

بازار کسب و کار اینترنتی گسترده است و از این طریق راه‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد. اگر به فروش محصولات آرایشی و بهداشتی علاقه دارید، می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. گرچه فروش اینترنتی سخت است و نیاز به مهارت خاصی دارد اما به مرور زمان و با آزمون و خطا راه موفقیت را خواهید یافت.

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی، ایجاد پیج‌های آموزشی است. در واقع این پیج‌ها در خصوص علم و حیطه خاصی وبینارهایی را برگزار می‌کنند و از مبالغ پرداختی شرکت‌کنندگان این وبینارها، کسب درآمد خواهند کرد.

مرسوم‌ترین روش‌های کسب درآمد اینترنتی

لازم است بدانید که همه مشاغل اینترنتی بدون نیاز به تخصص امکان برپایی ندارند. به همین دلیل هر کسب و کاری برای هر فردی مناسب نیست. برای مثال یکی از راه‌های کسب درآمد کدنویسی است. این شغل نیاز به داشتن علم برنامه‌نویسی و کدنویسی دارد؛ به همین دلیل تنها افراد متخصص این رشته می‌توانند وارد بازار کار شوند.

روش‌های معمول و مرسوم کسب درآمد اینترنتی عبارت است از:

  • روش اول: این روش برای گروهی از افراد است که تجربه فعالیت در اینترنت را ندارند اما علاقه‌مندند که کسب و کاری اینترنتی راه اندازی کنند.
  • روش دوم: این روش برای مشاغلی با علم خاص است. برای مثال فرض کنید شما برنامه‌نویس، پزشک یا روانشناس متبحری هستند، حال می‌توانید در حوزه تخصصی خود به کسب درآمد اینترنتی برسید.
  • روش سوم: افرادی که کسب و کار در فضای حقیقی دارند اما به هر دلیلی می‌خواهند در فضای مجازی و اینترنت نیز به کسب درآمد برسند باید از روش سوم بهره بگیرند. روش سوم با همه‌گیری بیماری کرونا بیشتر به چشم می‌خورد. بیماری کرونا سبب شد تا فروشگاه‌های زیادی بسته شوند و همین موضوع باعث افزایش احتمال ورشکستی این مشاغل شد. به همین دلیل اغلب فروشگاه‌ها اقدام به برپایی فروشگاه‌های اینترنتی کردند.

چرا کسب و کار اینترنتی جذابه؟

اگر شما هم طرفدار کسب و کارهای اینترنتی باشید، قطعا می‌دانید این نوع از کسب درآمد چه جذابیت‌هایی دارد. اما اگر هنوز با جذابیت‌های ناب این کسب و کار آشنا نیستید، توصیه می‌کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در ادامه به بررسی مزایا و جذابیت‌های این نوع کسب و کار می‌پردازیم.

در کسب درآمد اینترنتی محدودیت زمانی ندارید

اغلب افراد به دلیل کارهای منزل، سختی رفت و آمد، هزینه‌های گزاف رفت و آمد و خستگی کار در خارج از منزل از رفتن به سرکار صرف نظر می‌کنند، اما راهی ساده‌تر برای کسب درآمد وجود دارد.

با شروع یک کسب و کار اینترنتی می‌توانید برای انجام فعالیت‌هایتان برنامه‌ریزی کنید و تایم خود را در رفت و آمد از دست ندهید. همچنین اگر فرزند کوچکی دارید، دیگر نیاز نیست برای آن پرستار بگیرید تا بتوانید به محل کار بروید؛ چراکه شما محل کار را به خانه آورده‌اید.

در کسب در آمد اینترنتی محدودیت مکانی وجود ندارد

بسیاری از مشاغل حضوری، بدون حضور در محیط کار کاری را از پیش نمی‌برند. همچنین گاها پیش می‌آید که مسیر منزل تا محل کار خیلی زیاد باشد. به همین دلیل فرد متحمل وقت و هزینه‌های گزاف رفت‌و‌آمد می‌شود. پس این یک ویژگی رویایی است.

فرض کنید روی مبل منزل نشسته‌اید و در حال نوشیدن چایی هستید و کسب درآمد می‌کنید. چه راهی از این بهتر که به دور از هر خطر و خستگی بتوانید در آغوش خانواده به درآمد برسید.

با کسب درآمد اینترنتی همیشه جیبتان پر پول است

گاهی پیش می‌آید که در روزهای تعطیل هفته به پول نیاز پیدا می‌کنید اما به دلیل فعالیت حضوری امکان کسب درآمد وجود ندارد. پس با شروع یک کسب و کار اینترنتی می‌توانید در هر زمانی به درآمد برسید.

فرقی ندارد جمعه باشد یا شنبه، روز شهادت باشد یا ولادت و صبح باشد یا شب در هر زمان و مکانی می‌توانید شروع به فعالیت و هزینه آن را از کارفرما دریافت کنید. اینگونه نه تنها جیب‌تان همیشه پر پول است، بلکه دیگر نگران مخارج زندگی نیز نیستید.

در کسب درآمد اینترنتی نیازی به سرمایه ندارید

به نظرتان کسب و کاری وجود دارد که نیازی به سرمایه نداشته باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از مزیت‌های حیرت‌انگیز کسب و کار اینترنتی، امکان کار در هر سنی است. مسلما افراد با سن پایین سرمایه‌ای ندارند. باید این نوید را به شما بدهیم که در هر سنی باشید می‌توانید بدون سرمایه اولیه شروع به‌کار کنید.

البته داشتن سرمایه اولیه باعث پیشرفت سریع‌تر شما می‌شود. قابل توجه است که این مزیت شامل حال تمامی مشاغل اینترنتی نمی‌شود. از جمله مشاغلی که نیاز به سرمایه ندارند می‌توان به انجام کارهای پروژه‌‌ای آنلاین، ساخت یک پیج یا کانال با پست‌های جذاب، استخدام شرکت‌های مختلف به‌صورت دورکاری وغیره اشاره کرد.

انواع درآمد از طریق اینترنت

راه‌های زیادی برای ایجاد درآمد از طریق کسب و کار اینترنتی وجود دارد. داشتن یک ذهن خلاق و دادن ایده‌های ناب می‌تواند شروع یک کسب و کار عالی باشد. در ادامه بحث به معرفی تعدادی از کسب درآمدهای اینترنتی می‌پردازیم.

کسب درآمد از طراحی سایت بدون نیاز به کدنویسی

این نوع درآمد، مختص کسانی است که علم برنامه‌نویسی را ندارند اما دوست دارند در این خصوص کسب و کاری داشته باشند. گرچه در این نوع کسب و کار نیازی به علم برنامه‌نویسی و کدنویسی نیست اما شما باید آموزش‌های اولیه طراحی سایت و وردپرس را بگذرانید. این آموزش‌ها بسیار راحت و کاربردی هستند.

کسب درآمد از برنامه‌نویسی تحت وب

کسب درآمد از برنامه‌نویسی وب، مختص کسانی است که علم کدنویسی و برنامه‌نویسی را دارند. این حرفه چه به‌صورت حضوری و چه اینترنتی بسیار پول‌ساز است. برای داشتن کسب و کار اینترنتی موفق، باید سعی کنید همیشه بروز باشید و زبان‌های برتر برنامه‌نویسی را فرا بگیرید.

طراحی اپلیکیشن و بازی موبایل

امروزه عصر کار و بازی با اپلیکیشن‌های موبایل است. به طوریکه مردم بیشتر نیازهای خود را از این طریق برطرف و به همین سبب در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنند. به همین دلیل حاضرند که برای داشتن این اپلیکیشن‌ها هزینه کنند. گاهی ممکن است شما ایده داشته باشید اما ندانید چطور می‌توانید به ایده خود جامه عمل بپوشانید. در این صورت می‌توانید به توسعه‌دهندگان مراجعه کنید. همکاری با تیم توسعه‌دهندگی می‌تواند ایده شما را به واقعیت تبدیل کند.

کسب درآمد از شبکه اجتماعی

شاید ساده‌ترین راه کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی، در دست گرفتن مدیریت کانال یا پیج شرکت یا فروشگاه خاصی باشد. این راه علاوه بر نداشتن محدویت سنی، سختی کاری زیادی نیز ندارد. اما راه‌های دیگری نیز برای کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که عبارتند از:

  • ایجاد صفحه‌‌ای در اینستاگرام و قرار دادن مطالب بروز
  • جذب فالوور واقعی برای پیج‌ها
  • تولید ویدئو و محتوا برای گرفتن بازدید بالا و جذب فالوور

کسب درآمد از بازارهای اینترنتی

امروزه با وجود پیشرفت مشاغل اینترنتی، توسعه‌دهندگان زیادی سعی در برپایی سایت یا ساخت اپلیکیشن‌هایی در این خصوص داشته‌‌اند. برنامه‌هایی چون دیجی‌کالا، باسلام، پاساژ یک بازار اینترنتی هستند و این امکان را به شما می‌دهند که با برپایی یک فروشگاه در این برنامه اقدام به فروش محصولات دست‌ساز یا صنعتی خود کنید.

حداکثر درآمد کسب و کار اینترنتی چقدر است؟

در درآمدهای اینترنتی عدد و رقم دقیقی وجود ندارد. چراکه میزان درآمد شما بستگی به کیفیت کار و میزان عملکرد شما دارد. فرض کنید شما یک فریلنسر هستید، در این صورت حداکثر درآمد بستگی به میزان پروژه‌های قبولی از سمت شما دارد.

برای طراحی سایت بدون نیاز به کدنویسی، بر اساس کیفیت و خروجی کار شما، درآمدی بین 500 تا 4 میلیون وجود دارد. البته این درآمد هر ساله تغییر می‌کند و نمی‌توان آن را دقیق و همیشگی دانست. کار طراحی اپلیکیشن، کاملا بستگی به توسعه و استفاده کاربران دارد. اما معمولا این کسب و کار از میزان درآمد بالایی برخوردار است.

اگر از بین کسب و کارهای اینترنتی سئو را انتخاب کنید، در ماه درآمدی بین 1.5 تا 10 میلیون خواهید داشت. دقت کنید میزان درآمد شما به پروژه محول شده و میزان مهارت و دانش شما بستگی دارد.

در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیز عواملی همچون میزان مهارت، نوع فعالیت، ساعات فعالیت وغیره در تعیین درآمد نقش دارند. برای مثال اگر شما مدیریت یک شبکه اجتماعی را بپذیرید، چنانچه عملکرد مناسبی داشته باشید می‌توانید بین 500 تا 4 میلیون درآمد کسب کنید.