طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی

طراحی سایت دانشگاهی برای ارتباط دانشجو، استاد، دانشگاه ضروری و با امکانات مختلف قابل پیاده سازی است جاب تیم طراحی این مدل سایت ها را با آخرین تکنولوژی ها انجام و در دسترس قرار می دهد.

امروزه تمام دانشگاه‌ها به یک وبسایت خوب و کاربردی نیاز دارند. تمام دانش آموزان و دانشجویان برای کسب اطلاعات مربوط به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها نمی‌توانند به صورت حضوری مراجعه کنند از این‌رو داشتن یک سایت دانشگاهی بسیار ضروری است. هم چنین طراحی سایت دانشگاه یک پل ارتباطی بین دانشجویان و اساتید می‌باشد که امکان انجام فرآیندهای آموزشی را میسر می‌سازد. به علاوه دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ایران را دارند در ابتدا نمی‌توانند برای بدست آوردن اطلاعاتی درباره امکانات، بخش‌های مختلف دانشگاه به صورت حضوری یا تلفنی اقدام کنند به همین جهت داشتن سایت دانشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با ما همراه باشید تا بیشتر به اهمیت و مزایای طراحی سایت دانشگاهی بپردازیم‌.

اهمیت طراحی سایت دانشگاهی و پورتال

اهمیت طراحی سایت دانشگاهی و پورتال

یک دانشگاه برای بهبود سطح کیفی خدمات خود به دانشجویان باید اقدام به طراحی وبسایت دانشگاهی کند تا دانشجویان با مراجعه به آن بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. دانشجویانی که خواستار ورود به دانشگاه هستند قطعا نیاز به بررسی خدمات و امکانات دانشگاه دارند و از این رو هر دانشگاه جهت آسایش و  جلب رضایت دانشجویان باید به فکر طراحی سایت دانشگاهی باشد. با توجه به اینکه امروزه تمام امور از طریق اینترنت انجام می‌شود اکثر افراد به دنبال دانشگاهی هستند که دارای یک سایت حرفه‌ای باشد تا بتوانند با وارد شدن به آن فرآیند ثبت را انجام دهند و به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا کنند. البته طراحی سایت دانشگاهی باید به گونه‌ای باشد که بتواند تمام نیازهای دانشجویان را برطرف کند.

ویژگی‌های سایت دانشگاهی در طراحی جاب تیم

امنیت بالا

دانشگاه‌ها دارای اطلاعات مهم و حساسی هستند که به همین دلیل برای نگهداری و حفظ آنها باید اقدام به طراحی سایت کنند. یکی از ویژگی‌های مهم یک وبسایت دانشگاهی این است که از امنیت بالایی برخوردار باشد تا از حمله هکر‌ها و از بین رفتن اطلاعات در امان بمانند

 سرعت لود و بارگذاری بالا 

سرعت بالای لود صفحات وب سایت یکی از ویژگی‌های مهم است که در طراحی سایت دانشگاهی باید به آن توجه کرد. دانشجویان برای انجام کارهای خود به وبسایت دانشگاه مراجعه می‌کنند و از این رو سایت باید از سرعت بالایی برخوردار باشد تا هیچ‌گونه مشکلی در حین کار با وبسایت رخ ندهد و دانشجویان بتوانند در کوتاه‌ترین زمان کار خود را انجام بدهند. قطعا سرعت پایین بارگذاری سایت نه‌تنها موجب عدم رضایت دانشجویان می‌شود بلکه موجب کاهش اعتبار دانشگاه نیز می‌گردد.

طراحی فروشگاه اینترنتی برای فروش آنلاین بهترین گزینه هستند.

بهینه‌سازی سایت

یکی از نکات مهم در طراحی وبسایت دانشگاهی، بهینه‌سازی سایت است. برای اینکه سایت دانشگاه در موتورهای جستجو از جمله گوگل رتبه خوبی کسب کند باید اصول سئو در آن رعایت شود. با بهینه‌سازی سایت کاربران با وارد کردن نام دانشگاه در نوار جستجو گوگل خیلی راحت آن را پیدا می‌کنند.

ریسپانسیو بودن 

امروزه اکثر افراد کارهای اینترنتی خود را از طریق تلفن همراه انجام می‌دهند و در صورتی که سایت دانشگاه به صورت واکنش گرا یا ریسپانسیو طراحی نشده باشد بسیاری از دانشجویان نمی‌توانند از طریق موبایل وارد سایت دانشگاه شوند. از این جهت یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی سایت دانشگاهی توجه به ریسپانسیو بودن آن است.

دارای پشتیبانی قوی 

ممکن است زمانی که دانشجویان برای انجام کارهای خود وارد سایت دانشگاه می‌شوند با مشکل یا خطایی مواجه شوند و نتوانند کار خود را انجام دهند. در این شرایط داشتن پشتیبانی قوی بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند مشکل را برطرف کند.

قابلیت جستجوی پیشرفته

قابلیت جستجوی پیشرفته یکی از ویژگی‌های مهم هر وبسایتی از جمله سایت دانشگاهی است. دانشجویان و اساتید به عنوان کاربران اصلی وب‌سایت‌های دانشگاهی همیشه به دنبال بخش جستجوی پیشرفته هستند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان هر آنچه که به دنبالش بودند را پیدا کنند.

قالب زیبا

استفاده از قالب زیبا و رنگ‌بندی مناسب در طراحی سایت دانشگاهی بسیار مهم است. دانشجویان زمان زیادی را در وب‌سایت دانشگاه می‌گذرانند و در صورتی که طراحی و قالب وبسایت جذاب نباشد قطعا حس خوبی به دانشجویان منتقل نمی‌شود و احساس خوبی هنگام کار کردن با سایت نخواهند داشت.

سایتهای هنری باید مخاطب پسند باشند اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت هنری

مزایای طراحی سایت دانشگاهی برای مخاطبین هدف

طراحی سایت دانشگاهی چه مزایایی دارد؟

 1. سایت دانشگاهی به ایجاد تعاملات مفید بین اساتید و دانشجویان کمک می‌کند.
 2. این امکان را فراهم می‌کند که دانشجویان در هر نقطه‌ای در دنیا تحلیل های خود از طریق وبسایت ارائه دهند.
 3. امکان برگزاری امتحانات به صورت آنلاین 
 4. عدم محدودیت در انجام فرآیندهای آموزشی
 5. افزایش سطح علمی دانشجویان
 6. ارائه دادن واحد‌های درسی به دانشجویان 
 7. دسترسی آسان دانشجویان به اساتید 

امکانات طراحی‌ سایت دانشگاهی جاب تیم

 • بخش عضویت و ورود
 • بخش گالری برای آشنایی بیشتر دانشجویان با محیط دانشگاه
 • داشتن یک پنل برای ارسال پیامک و ایمیل به دانشجویان
 • ایجاد یک حساب کاربری مستقل برای هر کاربر 
 • ایجاد کردن بخشی برای برگزاری نظرسنجی آنلاین 
 • پنل حرفه‌ای برای مدیریت وبسایت 
 • ایجاد بخشی جهت معرفی کردن خدمات و امکانات دانشگاه به دانشجویان
 • امکان ثبت آنلاین برای تمام دانشجویان
 • امکان چت آنلاین 
 • پشتیبانی قوی از تمام اطلاعات وبسایت دانشگاهی
 • درگاه بانکی معتبر برای پرداخت شهریه دانشجویان 
 • امکان جستجوی پیشرفته برای دانشجویان
 • طراحی صفحه مربوط به اخبار دانشگاه
 • ایجاد تقویم آموزشی. این تقویم شامل اطلاعاتی از جمله ساعت و روز کلاس‌ها، نام اساتید، نام ساختمان و شماره کلاس در هر نیمسال است.
 • راه ارتباطی. این بخش شامل شماره تماس بخش‌های مختلف دانشگاه از جمله آموزش، معاونت، روابط عمومی و غیره است.

جهت دریافت مشاوره رایگان طراحی سایت دانشگاهی با جاب تیم در ارتباط باشید.مشاوره طراحی سایت را دریافت کنید تا سایت مورد نیاز خود را بتوانید طراحی کنید.

اهمیت پورتال در طراحی سایت دانشگاهی

پورتال یکی از بخش های مهم در طراحی سایت دانشگاهی است که متاسفانه بسیاری از دانشگاه هنوز این بخش مهم و کاربردی را برای دانشجویان راه‌اندازی نکرده‌اند. اگر یک وبسایت دانشگاهی فاقد پورتال باشد؛ دانشجویان برای انتخاب واحد باید ساعت ها یا شاید چند روز معطل شوند که در نتیجه موجب نارضایتی آنها می‌شود. با ایجاد یک پورتال به راحتی می‌توان فعالیت‌های مختلف از جمله ثبت نام، حذف و اضافه و غیره را در کوتاه‌ترین زمان انجام داد. در واقع یکی از مهمترین امکانات در طراحی وبسایت دانشگاهی، ایجاد پورتال برای دانشجویان است.
با توجه به اینکه امروزه تمام امور به صورت اینترنتی انجام می‌شود، دانشگاه‌ها برای تسریع امور آموزشی و جلب رضایت دانشجویان باید به فکر طراحی سایت دانشگاهی باشند. زمانی که یک دانشگاه یا مرکز آموزشی دارای وبسایت باشد علاوه بر اینکه امکان انجام تمام کارها به صورت آنلاین وجود دارد بلکه دانشجویان و اساتید  راحت‌تر می‌توانند با هم تعامل داشته که در کیفیت آموزش و یادگیری درسی آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود. 

در مورد سایت های تخصصی بیشتر بدانیم : طراحی وب سایت تخصصی