طراحی سایت هنری

طراحی سایت هنری

طراحی سایت هنری برای عرصه های هنری مختلف مثل: عکاسی، نقاشی، کاریکاتور، موسیقی، بازیگری و غیره مناسب است در این نوع طراحی ظاهر بیشترین اهمیت را دارد جاب تیم با تیم ui قدرتمند امکان طراحی سایت های مختلف در این حوزه را دارد.

تعداد زیادی از افراد و به‌ویژه هنرمندان، برای معرفی آثار هنری و ایجاد راهی برای به نمایش گذاشتن و شناخته شدن  آثار خود در هر نقطه ای از جهان، نیازمند طراحی سایت هنری و قرار‌دادن آثار هنری‌ خود روی سایت هستند.

فکر ایجاد یا طراحی وبسایت هنری ذهن هر فردی که به دنبال تولید آثار هنری‌ است را درگیر می‌کند.

در این مقاله به توضیحی درباره نحوه ایجاد و طراحی سایت هنری، مزایا و کاربردهای‌ آن می‌پردازیم.‌

طراحی سایت هنری – پل ارتباطی میان هنرمندان و مردم

نکته بسیار مهم و قابل توجه‌ در‌خصوص طراحی وب‌سایت هنری، این است که سایت باید ظاهری ساده و کاربر پسند و مطالب ارائه شده در آن به صورت واضح و کاملا سازمان‌ یافته باشد، تا فرد بازدید‌کننده را مجذوب محتوای سایت کرده و بتواند مخاطب را در سایت نگه ‌دارد. با مدنظر قرار دادن نکات مهم و رعایت نمودن آن در زمینه طراحی سایت هنری و تهیه سایت کامل و حرفه ای که بتواند به جذب مخاطب بپردازد،موفقیت هنری در این زمینه در چند قدمی خواهد بود.

در واقع منظور از سایت هنری، طراحی وب سایتی به منظور شناساندن آثار خلق ‌شده توسط هنرمند و افراد به بازدید‌کنندگان و به ویژه مخاطبان خاص است. افراد توانایی این را دارند که ایجاد طراحی سایت هنری به صورت فردی و یا گروهی، هنر و آثار هنری خود را به افراد معرفی نموده و از راه سایت هنری به کسب درآمد از آثار خود بپردازند.

مخاطب و یا فرد بازدید‌کننده که برای مرتبه اول وارد محیط سایت هنری می‌شوند، باید موضوع سایت را در وهله نخست متوجه شوند.

این نکته بسیار مهم است که اگر سایت مربوط به هنرمندی خاص است، مخاطب باید سریعاً بتواند از طریق سبک و طراحی سایت، هنرمند را شناخته و بداند آثار این هنرمند چگونه است. در واقع سایت مدنظر بهتر است با سبک و سیاق صاحب آن همخوانی داشته باشد.

ایجاد سایت هنری بستری مناسب به صورت آنلاین است که دارای مزایای ارزنده‌ای بوده و برای هنرمندان و افرادی که در این زمینه و عرصه‌های مختلف هنری فعالیت دارند بسیار کاربردی است.

موضوعی که در هنگام طراحی سایت هنری یک هنرمند باید به آن توجه شود این است که هنر باید در آن به‌خوبی نمایش داده ‌شود.همان‌گونه که در طراحی یک گالری در زمینه هنر سخت گیری ها و جزئیاتی ظریف به ذهنتان می‌آید، همین موضوع نیز باید در طراحی وب سایت هنری مدنظر افراد باشد.

هنگامی که برای طراحی دیواره های یک گالری با فضای سفید به صورت عملکردی و کاملا تخصصی تصمیم‌گیری می‌شود که این عمل بتواند هنر را به زیبایی برای مردم به نمایش بگذارد، میزان اهمیت طراحی فضای سایت هنری نیز به همین صورت است.

این نکته باید همیشه در ذهن شما باشد  که افراد فقط به تماشای سایت هنری نیامده‌اند، بلکه علت رجوع به سایت این است که به دنبال تماشای هنر هستند.رنگ‌بندی سایت هنری که مورد انتخاب شماست دارای اهمیت بسیاری بوده و موجب تحسین فرد بازدید‌کننده از کارهای هنری می‌شود و باید توجه نمود که این رنگ‌بندی باید به صورتی باشد که حواس فرد خواننده را دچار اختلال نکند و از حضور در سایت دچار خستگی نشود.

آثار هنری‌ هنرمندان هرکدام سخنی را برای گفتن خواهند داشت اما نیازمند یک پلتفرم مناسب هستند که بتواند تاثیر فوق العاده‌ای بر روی مخاطب بگذارند و نمونه کار‌ها را به شکل بسیار خوب ارائه دهد.

مراحل طراحی سایت هنری

برای طراحی سایت هنری باید به طراحی بصری سایت، قسمت های مختلف آن و زیرساخت‌های سایت توجه نمود.

طراحی سایت هنری چه مراحلی دارد

اولین مرحله از مراحل طراحی سایت هنری انتخاب و ثبت دامنه است. نام اصلی هنرمند و وب سایت در آن قرار دارد و کاربران پس از جستجوی نام دامنه در بخش جستجو، می‌توانند به آن دست یابند.

خوب است بدانید که در بخش طراحی سایت هنری که دامنه آن متشکل از دو قسمت به نام دامنه و پسوند است. برای اینکه بتوانید برندسازی نیز انجام دهید نام دامنه را نام خود و یا گروه هنری خود قرار دهید. نام آثار هنری‌ و یا هنرمند در ذهن بازدیدکنندگان و مخاطبان ماندگار خواهد بود. از میان دو گزینه .ir و .com برای انتخاب پسوند دامنه نیز می‌توانید یک مورد را به دلخواه انتخاب کرده و بعد از دامنه که همان نام سایت است قرار می‌گیرند. در اینجا به توضیحی درباره پسوند ها می‌پردازیم. هرکدام از این پسوند ها اشاره به موضوع مختلف در سطوح مختلف دارند.

Ir :  متعلق به ایران است و به عنوان پسوندی در سطح ملی است.

.Com: در سطح بین المللی بوده و برای شرکت های تجاری بزرگ و در سطوح بالا بوده که دارای اهداف تجاری و مقاصد بالا هستند مورد استفاده است.

مرحله بعدی تهیه سرویس میزبانی یا هاست است. دومین مرحله مهم از طراحی سایت هنری ساخت سرویس میزبانی است که به هدف ایجاد فضایی که دارای قابلیت ذخیره داده ها و دیتاهای مهم وب سایت ساخته می‌شود.  تهیه هاست این امکان را می‌دهد که فرد بتواند تمام فایل‌ها، تصاویر و اطلاعات مهم سایت نگه‌داری و ذخیره کرده و وین اطلاعات را در دسترس کاربران قرار دهد. باید به نکات مهمی برای تهيه هاست توجه کنید و به سه موضوع مهم یعنی میزان حافظه هاست ، نوع پهنای باند و و نام شرکت ارائه دهنده آن حتما دقت فرمایید؛ و به این دلیل است که سرویس میزبانی سایت تاثیرات مهمی بر میزان سرعت و تجربه کاربری بازدیدکنندگان و مخاطبان دارد.

در سومین مرحله از ساخته و طراحی سایت هنری باید برای طراحی قالب و ساختار کلی سایت از یک سیستم مدیریت محتوای درست و مناسب  بهره برد. سیستم مدیریت محتوا این امکان را می‌دهد که بدون احتیاج به علوم کدنویسی توانایی طراحی وب سایت هنری کاملا آسان و به صورت رایگان ایجاد گردد.

اگر سایتی به زبان انگلیسی نیاز دارید : طراحی سایت انگلیسی

بهترین سیستم مدیریت محتوای سایت وردپرس است که بهترین و عالی ترین سی ام اس‌ طراحی سایت هنری مدنظر کارشناسان است. وردپرس دارای امکانات کاربردی به میزان بالا و افزونه‌هایی با تنوع بسیار را دارا است که در جهت طراحی و مدیریت وب سایت می‌تواند به شما کمک کند که به‌کارگیری آن امکان شخصی‌سازی نمودن طراحی سایت هنری برای اساس آنچه که مدنظر شما بوده و مورد سلیقه‌تان است را بر روی سایت هنری اجرا کنید.

در مرحله چهارم طراحی بصری و صفحات اصلی وب‌سایت مدنظر خواهد بود که این مرحله پس از آماده شدن ساختار کلی و زیرساخت‌های فنی سایت هنری انجام می‌شود. به این‌ نکته توجه کنید که عواملی که ظاهر سایت هنری شما را تشکیل می‌دهند برای جذب بهتر علاوه بر جذابیت ظاهری و محتوای مجذوب ‌کننده باید ساده و مینیمال باشد  تا مخاطبان و کاربران پس از ورود به سایت امکان بازدید از نقاط مختلف سایت را به آسانی انجام دهند.

 پس باید تلاش بر این باشد که تمرکز بسیار زیادی بر طراحی رابط کاربری وب سایت هنری صورت گیرد تا تجربه کاربری مناسب توأم با بازدید بالا برای شما ایجاد گردد. موارد ظاهری سایت که در ابتدا نمایان می‌گردد که مواردی همچون نحوه قرارگیری عناصر در سایت، فونت و رنگ مناسب که بر میزان جلب توجه مخاطبان و کاربران و میزان بازدید آنان از تاثیرات بسیار بالایی برخوردار است.

در مرحله بعدی به منظور ایجاد رضایت کاربران باید منوی مربوط به دسترسی قسمت مختلف سایت  در بخش بالایی سایت قرار گیرد. مهم ترین قسمت در یک سایت هنری منوی یک سایت است که تمامی امکانات و صفحات مختلف سایت بر روی آن قرار دارد تا کاربران و مخاطبان بتوانند با رجوع به منو به خدمات مورد ارائه شما دست ‌یابند. منوی سایت هنری از بخش های مختلفی همچون مقالات، معرفی آثار هنری، نمونه کارها‌ی گالری بخش فروش، مقالات، رزومه هنرمند و اطلاعات مربوط به تماس هنرمندان و فروش محصولات هنری است. از ایجاد بخش‌ها و موارد اضافه در منوی سایت هنری  دوری کنید و فقط بخش‌های مهم را در سایت هنری خود ایجاد کنید.

اهمیت سئو سایت هنری

در این مرحله به مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مرحله که بهینه سازی و سئو سایت است می‌رسیم. این مرحله موجب قرارگیری سایت در قسمت نتایج صفحه جستجوی گوگل و بهبود یافتن تجربه کاربران در زمان بازید از سایت می‌شود. هنگامی که یک وب سایت هنری  بر مبنای اصول  و قوانین سئو شروع به کار می‌کند، پس از زمان کوتاهی در مقابل چشمان مخاطبان و بازدید‌کنندگان نمایان می‌گردد و میزان بازدید سایت بالا می‌رود. اعمالی که می‌توان به میزان سرعت و امنیت بالای سایت، انجام واکنش کاربران، ایجاد و تولید محتوای سایت بر مبنای کلمات کلیدی و بهینه سازی تصویر اشاره نمود، در واقع با سئو نمودن سایت دارای ارتباط بوده و اثرات مستقیمی بر به دست آوردن جایگاه مطلوب در میان رقبا و نیز در نتایج صفحه جستجو و بهبود یافتن تجربه بازدید‌کنندگان و کاربران در هنگام بازدید داشتن از سایت خواهد‌شد.

زیرساخت‌های سایت با انجام دادن تمامی این مراحل را به صورت اصولی و با سازماندهی کامل انجام می‌شود.

امکانات طراحی سایت هنری در جاب تیم

ارائه توضیحاتی درباره حرفه‌ هنری

در طراحی سایت هنری، می‌توانید درباره هنر و حرفه‌ی‌ هنری  خود صحبت نموده و جزئیات هنر خود را توضیح دهید. این راه می‌تواند علاوه بر شناختن هنرمند به شناخت آثار هنری نیز پرداخته و ارتباط موثری میان هنرمند و افراد جامعه ایجاد گردد.

امکان ارتباط با مخاطبان

فرم ساز پرتال راهی است که با آن می‌توانید انواع مختلفی از فرم‌ها را ایجاد نموده و پل ارتباطی قوی با مخاطبان و بازدید‌کنندگان به وجود بیاید.

دسترسی به گزارشات مربوط به داده‌های آماری نیز از امکانات طراحی سایت هنری بوده که بسیار مورد توجه افراد قرار می‌گیرد.

میزان بسیار دقیق از آمار بازدیدکنندگان و اینکه بدانید افراد بازدید‌کننده به چه تعداد بوده و چگونه سایت هنری را یافته اند و یا در چه کشور یا شهری زندگی می‌کنند را به شما ارائه می‌دهد.

قالب سایت هنری

می‌توانید سایت هنری خود را بر اساس قالبی که مدنظرتان است بسازید.

امکان ویرایش قالب سایت یا تغییر دادن آن نیز بر اساس علائق شما وجود دارد.

بیشتر بدانیم : قالب بنر تبلیغاتی

ساخت صفحه هنری

هنچنین می‌توانید در سایت هنری خود قسمتی را به نوشتن در ارتباط با زندگی هنرمند که به تولید آثار هنری‌ می‌پردازد اختصاص دهید و در آن هنرمند را معرفی کنید.

نکات مهم در طراحی سایت هنری

در سایت هنری خود یک صفحه  که به‌ محتوایی درباره خودتان اختصاص دارد اضافه کنید تا اطلاعاتی  درباره خودتان و تجربه حرفه‌ای‌تان به  مخاطبان و بازدیدکنندگان ارائه گردد. با اضافه کردن یک شماره تماس، بازدیدکنندگان را به ارتباط با خودتان ترغیب کنید و با افزودن یک نوار اجتماعی مرتبط به حساب‌هایتان، دنبال‌کنندگان آنلاین خود را  به وجود آورید. لازمه سایت هنری که متعلق به یک  هنرمند است؛ وجود تصاویر در آن سایت خواهد بود. با اضافه کردن یک گالری عکس برای بازدیدکنندگان یک نمای کلی بصری از کارتان را ایجاد کنید.اجبار نکردن کاربر و بازدید‌کننده به ثبت نام یا پر کردن فرم نیز از نکته مهم در طراحی سایت هنری به شیوه حرفه‌ای است.

طراحی سایت هنری چه نکاتی دارد

اجباری کردن ثبت نام در سایت برای کاربر عمل نامناسبی  است و با قرار دادن فرم های بسیار زیاد برای پر کردن موجب کلافگی کاربر شده و کاربر به نحوی سایت را ترک خواهد کرد. در طراحی سایت هنری کاربران باید بدون احتیاج به ثبت نام در سایت و یا پر کردن فرمی خاص توانایی دیدن نمونه کارها و آثار هنری را دارا باشند.

تقسیم نمودن آثار هنری‌ و نمونه کارها نیز از موارد مهم و قابل توجه‌ در طراحی وب‌سایت هنری به ویژه ظاهر سایت است.در هنگام تقسیم بندی به کالاهایی که قصد ارائه آن را دارید توجه کنید.این تقسیم بندی به کاربر این امکان را می‌دهد که محصول را به راحتی پیدا کرده و کلافگی و خستگی در زمان یافتن محصول موردنظر را کاهش می‌دهد.توجه به حجم و سایز تصویر در سایت ،در سایت‌های هنری بیشتر از سایر سایت‌ها تصاویر و گرافیک کاربرد دارد، البته باید به این نکته اشاره نمود که از به‌کار بردن تصاویر غیرضروری خودداری کنید.برای اینکه از پایین آمدن سایت جلوگیری شود تصاویر به صورت بهینه سازی شده در سایت قرار داده می‌شود. از راهکارهای ایجاد سرعت مناسب در سایت، به کار بردن تصاویر در سایزهای ۱۰۰ تا ۲۵۰ کیلوبایت است.

عکاسان، افراد اهل هنر یا هنرمندان و خلاقان از میزان اهمیت درباره ایجاد یک وب سایت تاثیرگذار بصری غافل نخواهند‌ بود. همواره این موضوع مورد توجه است که افراد به پلتفرمی که بتواند تاثیر بسیار خوب و مطلوبی بر بازدیدکننده بگذارد احتیاج دارند که بتواند نمونه کارهای هنری را به شکلی عالی در مقابل چشمان بازدیدکنندگان نمایان سازد.

علاوه بر نمایش دادن آثار هنری به بهترین وجه ممکن، این موضوع نیز باید مورد توجه قرار گیرد که یک الگوی وب‌سایتی انتخاب شما باشد که دارای عملکرد مفیدی باشد. نکاتی مانند اینکه توانایی ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک برای چاپ یا کالا داشته باشید، میزبانی گالری و بایگانی خود در اختیارتان باشد، فضایی را برای گفتن داستان پشت هنر خود فراهم کنید، و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را اضافه کنید. اینکه هنرمند با سابقه باشید یا شروع اولیه کارتان باشید، به طراحی سایت هنری نیاز دارید.

بیشتر بدانیم : طراحی سایت باربری

اهداف طراحی سایت هنری

 نکته مهم در طراحی سایت مشخص کردن اهداف از قبل است.

برخی از اهداف طراحی سایت هنری عبارتند از:

قصد دارید آثار هنری‌ خود را به نمایش بگذارید؟

آثار هنری‌ شما چه محصولاتی هستند؟

آیا قصد دارید مخاطبان و مشتریان زیادی را جذب کنید؟

آیا فقط قصد ارائه اطلاعات هنری را دارید؟

آیا به همراه ارائه اطلاعت قصد فروش اثر هنری را نیز دارید؟

در مورد erp بدانیم : طراحی و پیاده سازی ERP

مزایا طراحی سایت هنری

ایجاد و یا طراحی سایت هنری برای هر فرد، به خصوص هنرمندان و کسانی که در این زمینه فعالیت دارند بسیار سودمند است.

از مزایا طراحی سایت هنری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده درست از زمان در دسترس
 • امکان صرفه جویی نمودن در هزینه‌ها
 • دستیابی به مخاطبان در سراسر نقاط
 • رعایت نمودن حق کپی رایت اثر هنری
 • معرفی سازماندهی شده هنر و آثار هنری
 • ارتباط موثر مخاطبان و هنرمندان
 • برقراری ارتباط به شیوه‌ای آسان
 • فروش بسیار ساده محصولات هنری
 • رعایت حقوق کپی رایت آثار هنر
 • استفاده از مزایا سئو سایت
 • هزینه طراحی سایت هنری

هزینه طراحی سایت هنری یکی از بخش های قابل توجه در هنگام توافق میان طراح سایت و فرد درخواست کننده سایت بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت های مختلف ارائه خدمات در این دسته میزان هزینه طراحی سایت را بر اساس تجربه، مهارت و  امکانات و نیازهایی که مشتری برای طراحی سایت ارائه می‌دهد، هزینه نهایی را محاسبه می‌کند.

هزینه طراحی سایت هنری در شرکت های مختلف بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند متفاوت است اما صرف هزینه بسیار زیاد نشانگر انجام کار به صورت حرفه ای نخواهد بود، همانطوری که هزینه بسیار پایین هم به معنی کار در سطح عالی نیست. مناسب ترین راه برای کسب اطلاع و یافتن میزان هزینه از طراحی سایت، در نظر گرفتن زمان طرف شده در هنگام کدنویسی، بهره بردن از تکنولوژی روز، به‌کار بردن خلاقیت و نوآوری، میزان مهارت طراح سایت و گرافیست، همچنین مدت زمان پشتیبانی وب سایت و مقدار سود دریافتی شرکت از عوامل مهم و موثر در قیمت گذاری طراحی سایت است.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت هنری می‌توانید با کارشناسان ما در جاب تیم در ارتباط باشید.

بیشتر بدانیم : قرارداد طراحی سایت، مفاد قرارداد و دانلود فایل